V letošním roce se
podle průzkumu, který provedla společnost FINEP, chystá změnit bydlení každý desátý Čech. Jestli jste jím zrovna vy, nezapomeňte se řídit těmito pravidly.
Bydlení podle Feng-šuej
Feng-šuej je prastaré čínské učení, jehož název znamená vítr a voda. Snaží se docílit harmonie energií a umožnit tak jejich blahodárný účinek na člověka, podpořit štěstí, radost a duševní zdraví. Využívá k tomu nejen polaritu jin a jangu, ale také harmonii barev, tvarů, zvuků, vůně, materiálů a samozřejmě základních elementů, tedy vody, ohně, země, kovu a dřeva. To vše se dá využít v harmonickém uspořádání životního prostoru, ať už se jedná o byt, zahradu, či město. Také, mnoho slavných budov byly navrženy v souladu s principy Feng Shui. Americký miliardář a podnikatel Donald Trump používá prvky Feng Shui pro svůj projekt Riverside South, v New Yorku. V rozhovoru pro
New York Times řekl, že Feng Shui je 'jen další prvek, ve kterém můžete mít výhodu nad konkurencí'.
Velmi důležité je uvědomit si, že podle
Feng-šuej je neustále kolem nás energie čchi. Ta vzniká vzájemným působením protichůdných energií jin a jangu, a dokáže nás vyživit, ale také nám ublížit. Rozhodující je její tok v prostoru, v němž se nacházíme, a zároveň její množství, síla a kvalita.
Než si koupíte nemovitost,
buďte obezřetní. Některé aspekty bytu můžete změnit ve váš prospěch malou rekonstrukcí, ale ne všechno jde lehce napravit. Abyste již necítili zvláštní napětí, měli byste podle Feng-šuej zvážit, zda energie může nerušeně plynout z hlavních dveří do stěžejních částí bytu, tedy ložnice, kuchyně a koupelny. Vstup do bytu by neměl být nijak blokován.