38 128 aktuálních nabídek
od 879 realitních kanceláří a soukromníků
RE/MAX Permanentia nabízí

Prodej Ostatních komerčních prostor 920 m²

Drásov (okres Brno-venkov)

23 500 000 Kč
včetně provize a právních služeb

Základní údaje

Datum vložení 24. června 2021 ID nemovitosti 309833
Plocha celková 920 m² Plocha pozemku 920 m²
Užitná plocha 920 m² Plocha zastavěná 950 m²
Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná Stav objektu Dobrý

Popis nemovitosti

V exkluzivním zastoupení Vám nabízím ke koupi bývalou zemědělské usedlosti v Drásově.

Dispozice objektu:
Předmětem prodeje je pozemek (zahrada) parc. č. 32 s plochou 2 384 m2 (jejíž součástí je nová dílna se zastavěnou plochou 123 m2), pozemek (zastavěná plocha a nádvoří) parc. č. 30 o výměře 1501 m2 na níž jsou níže uvedené stavby a pozemek parc. č. 31 s plochou 83 m2, který je součástí dvora. Celková plocha předmětných pozemků, je 3 968 m2. V navrhovaném územním plánu je pozemek parc. č. 30 a 31 vedený jako „plochy smíšené a obytné“ a parc. č. 32 je zakreslený částečně jako „plochy zahrad“ a částečně jako „plochy smíšené a obytné“. V původním platném UP je vše vedeno jako plochy pro bydlení.
Usedlost se skládá z několika částí. Původně obytná část (nyní kanceláře) je rovnoběžná s návsí a je z ní přístup do 2 klenutých sklepů. Nad obytnou částí je sedlová střecha s půdou připravenou k vestavbě dle vlastních představ.
Původně hospodářské části tvoří nyní krytou část po levé straně po vjetí průjezdem do dvora z ulice (jsou zachovány krásné původní pískovcové sloupy s nosnými klenbami) to celé zastřešeno sedlovou střechou s možností vestavby.
Vpravo od průjezdu je podél zdi oddělující souseda nová lakovanými trapézovými plechy zastřešená část se zpevněnou podlahou.
Další původní částí je stodola tvořící předěl mezi dvorem a zahradou. Vedle stodoly navazuje dílna s montážní jámou (dvě stěny původní a dvě nové), nad kterou je opět nový prostor připravený k vestavbě. Do dílny je vstup dveřmi ze dvora a také vraty do pozemku zahrady.
Stodolou lze ze dvora projet do zahrady a k nově postavené velké dílně se zateplenou střechou (čeká kolaudace). Vjezd na zahradu je také z místní komunikace, která je napojena na silnici spojující Drásov s Tišnovem (usedlost je tak přístupná ze dvou stran).
Více včetně podlahových ploch je patrné z přiložených půdorysů.

Stav objektu:
Usedlost byla postavena v poslední čtvrtině 19. století a původní části jsou postaveny ze smíšeného zdiva (z cihel a kamene). Původní zdi nejsou izolovány proti zemní vlhkosti, ale jsou zcela suché.
Nad všemi částmi usedlosti, kromě stodoly (nebylo třeba v dobrém stavu), jsou v roce 2013 provedené nové trámové stropy a krovy s krytinou KM Beta.
V celém areálu je v roce 2019 nově udělaný rozvod elektroinstalace.
Objekt je napojený jak na splaškovou, tak dešťovou veřejnou kanalizaci a na veřejný vodovod. Plyn je před domem směrem do ulice.
Vytápění obytné části je zajištěno krbovými kamny a jsou připravené rozvody pro ústřední vytápění včetně radiátorů (možnost připojit na elektrokotel nebo po přivedení plynu na plynový kotel). Jedna z dílen je také vytápěna kamny. Ostatní prostory objektu vytápěné nejsou.

Jiné
V Drásově je veškerá občanská vybavenost.
Objekt lze využít k přestavbě na bytové jednotky, dům s pečovatelskou službou nebo k podnikání dle vlastních představ (vzhledem k rozloze skýtá opravdu velké možnosti).
PENB zatím není k dispozici, proto uvádím třídu „G“

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Drásov (okres Brno-venkov)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

RE/MAX Permanentia
Reklama
TOPlist