55 842 aktuálních nabídek
od 924 realitních kanceláří a soukromníků
Stanislav Štěpka nabízí

Prodej stavební parcely 2073 m²

Purkarec, Hluboká nad Vltavou (okres České Budějovice)

Fotky 10
1 200 Kč/m²
1 200 Kč za m²
Dohoda možná.

Základní údaje

Datum vložení 9. března 2022 ID nemovitosti 2152938610
Plocha pozemku 2 073 m² Dopravní spojení Autobus, Silnice
Kanalizace Veřejná kanalizace Zdroje vody Veřejný vodovod
Příjezdy Zpevněný Vlastnictví soukromé

Popis nemovitosti

Dovoluji si Vám nabídnout zprostředkování prodeje stavebního pozemku blízko vodního díla Hněvkovice v části obce Purkarec, obec Hluboká nad Vltavou.
Jedná se o pozemkovou parcelu o celkové výměře 2073 m2, nacházející se na okraji obce. Delší strana pozemku měří 53 metrů, kratší kolem 34 metrů, jejich spojnice na kratší straně rozšiřujícího se pozemku měří přibližně 42 m Pozemek je mírně svažitý od západní strany k východní. Po celý den na pozemek svítí slunce. Tím jsou vytvořeny ideální podmínky pro využití solární energie.
Několik desítek metrů od okraje pozemku jsou k dispozici inženýrské sítě ( elektřina, voda, kanalizace).
Větší část příjezdové cesty je po zpevněné komunikaci.
Pozemek je zahrnutý v územním plánu jako místo pro rodinnou výstavbu s možností využít 25 % plochy k zastavění. Obec Purkarec leží na levém břehu Vltavy. Pravobřežní část obce byla v osmdesátých letech zlikvidována kvůli vybudování vodního díla Hněvkovice.
Obec Purkarec čítá cca 180 obyvatel. 2 km jižně od Purkarce se nachází významná kulturní památka zřícenina Karlův Hrádek, kterou nechal ve 14. století vybudovat Karel IV. jako své sídlo pro odpočinek. Obcí prochází cyklostezka, po níž je možné se dostat až do Českých Budějovic, resp. Týna nad Vltavou. Obec Purkarec byla dříve známou plaveckou obcí přes níž se plavilo dřevo po Vltavě. Je zde také síň voroplavby, jež toto období připomíná. Purkarec je vzdálen 12 km od Hluboké nad Vltavou, 15 km od Týna nad Vltavou, 18 km od Českých Budějovic.Veškerá občanská vybavenost se nachází v Hluboké nad Vltavou, pod jejíž správu Purkarec podléhá.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Purkarec, Hluboká nad Vltavou (okres České Budějovice)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Stanislav Štěpka
Stanislav Štěpka
Kontaktovat prodejce
Stanislav Štěpka
Reklama
TOPlist