47 526 aktuálních nabídek
od 895 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Brno, - okres
okres Brno-město
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů Brno

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 2 160 000 Kč do 21 900 000 Kč

Ceny bytů v okrese Brno

Cena bytů na prodej v okrese Brno se momentálně pohybuje od 2 160 000 Kč do 21 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,75 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 10 084 Kč do 102 242 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 105 618 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 73 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Brno.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (75) v cenách od 4 090 000 Kč, následují byty 3+1 (75) od 4 772 250 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (59) od 2 290 000 Kč, byty 2+1 (48) od 2 300 000 Kč, byty 3+kk (46) od 5 832 750 Kč, byty 1+1 (30) od 2 160 000 Kč, byty 4+kk (23) od 7 990 000 Kč, byty 4+1 (17) od 6 100 000 Kč, byty 5+kk (2) od 12 950 000 Kč a byty 5+1 a více (2) od 5 249 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Brno, je byt , který má obytnou plochu 255 m2.

Lokality bytů k prodeji

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (174), klidná část obce (117), sídliště (24), okraj obce (17), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (183). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Brně s garáží (11) nebo byty v Brně s parkovacím stáním (5).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (86) a 2. patře (75), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (137). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (44). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Brno na prodej byty v bezvadném stavu (134), v dobrém stavu (74), po rekonstrukci (54), novostavby (51), rozestavěné (45), k rekonstrukci (13), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Brně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Brno nabízejí nejčastěji zděné byty (169). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (91), jiné byty (19), montované byty (3), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka bytů v okrese Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 370 bytů z nabídky realitních kanceláří a 7 bytů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (68), Broker Consulting, a.s. (32), M&M reality holding a.s. (20), GAUTE, a.s. (18), BIDLI reality, a.s. (18), AvrioReal, s.r.o. (17), NEXT REALITY GROUP a.s. (13), I.E.T. Reality, s.r.o. (10), e-Finance, a.s. (9) a SOVA reality (9). Dalších 7 bytů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Brno?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Brno 51 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Brně?

V okrese Brno působí 320 realitních makléřů, spadajících pod 124 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Profimakléřky s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, Multicont reality Vyškov, REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav a PATREAL s.r.o. Brno.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Roman Sledzinski, Veronika Šimáčková, Patricie Vojtěchovská, Thijs Ramp, Jakub Šepel, David Borek, Jarmila Pitlová, Ing. Martina Klimešová, Alice Waagnerová a Iveta Friedbergová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí (45). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+kk, 53m2, Brno - Medlánky, Hudcova

SOVA reality

Nabízíme k prodeji prostorný a světlý byt 2+k o výměře 53 m2 ve druhém patře cihlového domu s výtahem v poklidné lokalitě Medlánek. Sousedství Technologického parku a Masarykovy univerzity je ideálním místem pro pronájem umožňující maximalizovat…

Prodej bytu 4+kk, 109m2, Brno - Černá Pole

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji bytovou jednotku 4+kk,109m2 na adrese Hoblíkova v klidné a žádané lokalitě Brno Černá pole. Námi nabízená bytová jednotka se nachází v 1. Patře s výtahem. Při vstupu do bytu vcházíme do prostorné předsíně…

Prodej bytu 3+kk, 103m2, Brno - Sadová, Gustava Broma

Frami Real

Nabízíme k prodeji novostavbu bytu 3+k s balkonem ve 2.NP bytového domu D. Slepá ulice na samém okraji obytného souboru nabízí soukromí, minimální dopravu, bezpečí, klid a nádherné výhledy do zeleného údolí, na jaře plného kvetoucích zahrádek. Rušné město zmizelo,…

Prodej bytu 1+1, 35m2, Brno - Bystrc, Filipova

Frami Real

Nabízíme k prodeji prakticky řešený byt s lodžií v Brně-Bystrci. V bytě je možné bydlet ihned nebo je zde skvělá možnost rekonstrukce. Vzhledem k lokalitě se jedná také o  ideální investiční příležitost. Okolí bytu nabízí naprosto klidné prostředí, krásnou přírodu…

Prodej bytu 3+1, 75m2, Brno - Kohoutovice, Axmanova

Frami Real

Nabízíme k prodeji zrekonstruovaný byt 3 + 1 o velikosti 74,6 m2 v osobním vlastnictví v 5. nadzemním podlaží osmipatrového bytového domu s výtahem na ulici Axmanova v Brně-Kohoutovicích.Všechny pokoje (16, 14 a 12 m2) jsou neprůchozí.Byt…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Brno - Jundrov, Veslařská

RIVA REALITY s.r.o.

Nabízíme prodej bytové jednotky s balkonem o dispozici 3+1 ve 2.NP. Bytový dům z roku 1977 má celkem 5 bytových jednotek a dvě garáže. K nabízenému bytu náleží jedna z nich o velikosti 21 m2. V garáži je zavedena elektřina a je…

Prodej bytu 2+kk, 59m2, Brno - Zábrdovice, Cejl

Broker Consulting, a.s.

Prodáváme prostorný byt v centru Brna - Zábrdovice. Celková plocha je 59,4 m2, pokoj 31,8m2, ložnice 13,6m2, prostorná předsíň 7,4m2. Celý objekt včetně bytu proběhl velmi zdařilou rekonstrukcí v roce 2017. Parkování je možné ve dvoře pod okny bytu. Do dvora se…

Prodej bytu 2+kk, 43m2, Brno - Slatina, Kigginsova

Zprostředkujeme Vám prodej novostavby bytu 2+kk v městské části Slatina, ul. Kigginsova. Bytová jednotka je umístěná v 5/6NP s výtahem, její celková rozloha je 43m2, náleží k ní balkon o velikosti 3,41 m2, vlastní parkovací stání před domem a prostorný…

Prodej bytu 3+kk, 56m2, Brno - Židenice, Líšeňská

Představujeme Vám byt s dispozicí uzpůsobenou tříčlenné rodině.Byt se nachází v 2. (posledním) nadzemním podlaží bytového domu a je orientován na západní a severní stranu. Najdete zde:- Obývací pokoj s kuchyňským koutem- Pokoj se vstupem na balkón 4 m2- Ložnici…

Prodej bytu 2+kk, 51m2, Brno - Židenice, Líšeňská

Představujeme Vám slunný byt s dispozicí 2+kk. Jedná se o poslední byt s předzahrádkou a terasou na jižní straně. Dokončení bytového domu v polovině roku 2023. Nyní se již realizuje střecha bytového domu (viz foto).Byt se nachází v 1. NP bytového domu naproti…

Prodej bytu 1+1, 34m2, Brno - Řečkovice, Žitná

RE/MAX Magnum

Prodej bytu v osobním vlastnictví 1+1, 34 m2, Brno-Řečkovice, ul. Žitná, atraktivní a velmi klidná lokalita. Byt v původním, udržovaném stavu o celkové ploše 34 m2 je situován v 6.NP ve dvanáctipodlažním panelovém domě…

Prodej bytu 5+kk, 169m2, Brno - Štýřice, Vídeňská

Nabízíme vám ojedinělý byt v centru Brna při ulici Vídeňská. Atmosféra tohoto dvojúrovňového bytu 5+kk je neopakovatelná. Svým pojetím se bytová jednotka blíží rodinnému domu, a taky se tady tak cítíte. Na první pohled vás zaujme propojení obývacího pokoje, jídelny a velké terasy.…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Brno - Zábrdovice, Šámalova

CENTURY 21 Česká republika

Dovolujeme si vám exkluzivně nabídnout ke koupi krásný nový byt o dispozici 1+kk a velikosti 28 m2 v Brně Židenicích na ulici Šámalova. Plně zařízený byt se nachází v přízemí (1.NP) orientovaný do klidného vnitrobloku a kromě velmi…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 37m2, Brno - Královo Pole, Palackého třída

CENTURY 21 Česká republika

Dovolujeme si vám exkluzivně nabídnout ke koupi krásný bytu "alá novostavba" o dispozici 1+kk a velikosti 37 m2 se sklepní kójí v Brně Králově Poli na ulici Palackého.Plně zařízený byt se nachází v 3. patře (3.NP) a kromě velmi prosvětleného…

Prodej bytu 4+kk, 89m2, Brno - Zábrdovice

EU-Grand REALITY

Naše společnost Vám nabízí prodej mezonetového bytu o velikosti 4KK o celkové ploše 88,6m2 v Brně- Zábrdovice na ulici Spolková. Byt prošel celkovou rekonstrukcí a plně vyhovuje i pro velmi náročné klienty kteří mají rádi nadstandardní bydlení.Dispozice tohoto bytu je…

Prodej bytu 3+kk, 83m2, Brno - Bystrc, Kamechy

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme byt 3+kk ve výstavbě s balkonem, terasou a dvěma garážovými stáními v Brně na rozhraní katastrálních území Bystrc a Žebětín. Byt se nachází ve 2.NP bytového domu a jeho podlahová plocha je 67,8 m2 + příslušenství. Vstup je…

Prodej bytu 3+kk, 140m2, Brno - Kníničky, Ondrova

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme byt 3+kk ve výstavbě s terasou a garážovým stáním v Brně Kníničkách. Jedná se o terasový dům, byt se nachází v 1.NP domu s výhledem k lesu a jeho podlahová plocha je 69,1 m2 + příslušenství. Vstup je do předsíně,…

Prodej bytu 5+kk, 255m2, Brno - Bystrc

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme byt 5+kk ve výstavbě s balkonem, terasou, zelenou plochou a dvěma garážovými stáními v Brně na rozhraní katastrálních území Bystrc a Žebětín. Byt se…

Prodej bytu 3+kk, 90m2, Brno - Černá Pole, náměstí 28. října

Keller Williams Czech Republic

Vítejte ve vyhledávané městské části města Brna, nacházející se mezi parkem Lužánky, nejstarším veřejnosti přístupným městským parkem a parkem 28. října, na stejnojmenné ulici. Moderní a prostorné dispoziční řešení nabízí komfortní bydlení v podkrovním atypickém bytě…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 40m2, Brno - Kníničky, Ondrova

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme byt 1+kk ve výstavbě s terasou a garážovým stáním v Brně Kníničkách. Jedná se o terasový dům, byt se nachází v 1.PP domu s výhledem k lesu a jeho podlahová plocha je 29,6 m2 + příslušenství. Vstup je do předsíně,…

Prodej bytu 4+1, 86m2, Brno - Bohunice, Rolnická

Exkluzivně k prodeji nabízíme prosvětlený a skvěle dispozičně řešený byt 4+1 v osobním vlastnictví s prostornou lodžií o celkové výměře 86 m2, který se nachází v posledním 12. patře panelového domu po revitalizaci (nové zateplení a fasáda)…


Hledáte byty?

Byty Brněnsko
TOPlist