56 529 aktuálních nabídek
od 924 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Byt 3+kk
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Opava
V okruhu
Opava
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byt 3+kk na prodej, obec Opava

Aktuálně se zde cena bytů 3+kk k prodeji pohybuje od 3 790 000 Kč do 6 794 718 Kč

Ceny bytů 3+kk v obci Opava

Cena bytů 3+kk na prodej v obci Opava se momentálně pohybuje od 3 790 000 Kč do 6 794 718 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 18 159 Kč do 32 555 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 54 110 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 67 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty 3+kk k prodeji v obci Opava.

Jaké jsou byty na prodej v obci Opava?

Na trhu v Opavě jsou v současné době různé druhy bytů, kdy nejpočetnější jsou byty 2+1 (19) v cenách od 1 980 000 Kč, následují byty 3+1 (18) od 2 670 000 Kč, byty 2+kk (9) od 1 900 000 Kč, byty 3+kk (9) od 3 790 000 Kč, byty 4+1 (7) od 3 680 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (6) od 2 290 000 Kč, byty 1+1 (5) od 1 500 000 Kč, byty 4+kk (5) od 3 500 000 Kč a ostatní byty (1) od 4 490 000 Kč.

Lokality bytů 3+kk k prodeji

V obci Opava nabízíme byty 3+kk v celkem 4 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty 3+kk na prodej v Předměstí (4), Byty 3+kk na prodej v Jaktaři (3), Byty 3+kk na prodej v Kylešovicích (1), Byty 3+kk na prodej v Kateřinkách (1).

Byty 3+kk si můžete vybrat také dle městských částí: Byty 3+kk na prodej MČ Opava (nečleněná část města) (8).

Jak vybrat byt 3+kk k prodeji podle vlastností a lokality

Byty 3+kk nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (4), klidná část obce (2), sídliště (1), okraj obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt 3+kk v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (6). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu 3+kk k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt 3+kk a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu 3+kk pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty 3+kk se zajištěným parkováním, tedy byty 3+kk v Opavě s garáží nebo byty 3+kk v Opavě s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu 3+kk se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty 3+kk v 1. patře (2) a 2. patře (2), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (2). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty 3+kk v 6. a vyšším poschodí. Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty 3+kk s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu 3+kk: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Opava na prodej byty 3+kk v bezvadném stavu (3), rozestavěné (3), po rekonstrukci (2), v dobrém stavu (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty 3+kk v Opavě dle vlastnictví

Byty 3+kk zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt 3+kk v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty 3+kk se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu 3+kk podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Opava nabízejí nejčastěji zděné byty 3+kk (3). V nabídce k prodeji jsou také jiné byty 3+kk (2), panelové byty 3+kk (1) či byty 3+kk s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Nabídka bytů 3+kk v obci Opava dle inzerenta:

V Opavě a okolí pochází 9 bytů 3+kk z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty 3+kk k prodeji inzerují tyto realitky: 1. opavská realitka s.r.o. (2), TRIMEX REALITY, a.s. (2), ByrFin Real Estate (2), FLEXI REALITY s.r.o (1), NEXT REALITY GROUP a.s. (1), a JOLK REALITY (1),.

Jak najít vhodný byt 3+kk na prodej v obci Opava?

Pokud máte konkrétní představu bytu 3+kk, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt 3+kk na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Opava 1 novinka, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt 3+kk podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt 3+kk v Opavě?

V obci Opava působí 11 realitních makléřů, spadajících pod 8 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, Realitní společnost Morava Olomouc, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Opava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Zbyněk Kunz, Renáta Gratzová, Tomáš Kořistka, Ing. Václav Hořínek, Karolína Kunzlová, Petr Novák, Ing. Pavel Sollich, Robin Konopka a Gabriela Schindlerová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Opavy nabízí Robin Konopka (2). Pokud chcete prodat či pronajmout byt 3+kk vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+kk, 100m2, Opava - Kylešovice, Gudrichova

FLEXI REALITY s.r.o

Nad soutokem hlavních řek Opavy a Moravice se rozkládá město Opava, které je historickým hlavním městem Českého Slezska.A právě v tomto krásném a kulturním městě si vám dovolujeme exklusivně nabídnout k prodeji atypický mezonetový byt 3+kk v osobním vlastnictví…

Prodej bytu 3+kk, 71m2, Opava - Předměstí, Nákladní

ByrFin Real Estate

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme k prodeji krásný a prostorný byt o rozloze 71 m² v osobním vlastnictví s terasou, který se nachází v blízkosti centra Opavy na Nákladní ulici. Je to ideální bydlení pro ty z Vás, kteří touží po prostorném…

Prodej bytu 3+kk, 78m2, Opava - Jaktař, Vančurova

TRIMEX REALITY, a.s.

Bytová jednotka 3+kk s balkonem je součástí moderního bytového projektu s důrazem na vysoký komfort a bezpečnost bydlení (více informací naleznete na webu projektu rezidencebilaperla). V nabídce je 125 bytových jednotek s dispozicí 1+kk až 4+kk a garážová…

Prodej bytu 3+kk, 90m2, Opava - Předměstí, Bochenkova

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej velmi hezkého bytu 3+kk se zahradou v Opavě na ul. Bochenkova. Byt se nachází v 1. patře cihlového domu bez výtahu. Ve společných prostorech domu proběhla před 6 roky rekonstrukce elektroinstalace, nové rozvody vody a odpadů, nové hlavní vchodové dveře…

Prodej bytu 3+kk, 96m2, Opava, Těšínská

Tento prostorný byt 3kk o rozloze 96m2 vám nabídne víc, než si myslíte! Co takhle si užívat jaro a léto na své vlastní zahradě, která se nachází přímo před domem? A k tomu mít ještě velkou garáž, která může mít mnohem více využití, než jen pro parkování svého mazlíka. To…

Prodej bytu 3+kk, 82m2, Opava - Jaktař, Žižkova

ByrFin Real Estate

Moderní, zrekonstruovaný, rodinný byt v klidné lokalitě a s dobrým parkováním? Není to sci-fi a rád bych Vám takové bydlení představil. Nacházíme se na ulici Žižkova, to je spojnice mezi Městskými sady a Krnovskou ulicí, jen kousek od sportovní haly, nového bruslařského…

Prodej bytu 3+kk, 80m2, Opava - Jaktař, Vančurova

TRIMEX REALITY, a.s.

Bytová jednotka 3+kk o výměře 80,07 m2 se zahrádkou se nachází v moderním bytovém projektu s důrazem na vysoký komfort a bezpečnost bydlení (více informací naleznete…

Prodej bytu 3+kk, 67m2, Opava - Předměstí, Englišova

JOLK REALITY

Představujeme Vám exkluzivně developerský projekt Rezidence ENGLIŠOVA v klidné a velmi žádané oblasti rodinné zástavby opavského předměstí. Třípodlažní zděný objekt s dvanácti bytovými jednotkami se pyšní dostatkem světla na chodbách i v atraktivních a moderně…

Prodej bytu 3+kk, 59m2, Opava - Kateřinky, Antonína Sovy

1. opavská realitka s.r.o.

Řešíte otázku komfortního bydlení? Byt v centru, nebo na okraji města? Nabízíme Vám řešení nadstandartního, nově rekonstruovaného, částečně zařízeného bytu 3+kk s balkónem, v revitalizovaném domě na ulici A. Sovy v Opavě. Byt se nachází v 1.NP s výtahem…


TOPlist