56 007 aktuálních nabídek
od 925 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Stavební pozemek
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Upřesnit požadovanou lokalitu
Poloha v obci
Přípojky
Dostupnost
Prezentace
Uložit filtr

Stavební pozemek na prodej Babiččino údolí

Aktuálně se zde cena stavebních parcel k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 100 000 000 Kč

Ceny stavebních parcel v České republice

Cena stavebních parcel na prodej v České republice se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 100 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 4,84 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od několika tisíc Kč do 421 669 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější stavební parcely k prodeji v České republice.

Jaké jsou pozemky na prodej na našem trhu?

Na trhu v České republice jsou v současné době různé druhy pozemků, kdy nejpočetnější jsou stavební parcely (3083) v cenách od 0 Kč, následují zemědělská půda (1896) od 21 600 Kč, ostatní pozemky (959) od 20 100 Kč, louky (799) od 22 500 Kč, zahrady (710) od 26 250 Kč, komerční pozemky (632) od 35 200 Kč, lesy (501) od 11 180 Kč a vodní plochy (31) od 40 000 Kč.

Typy pozemků

Stavební pozemky nebo také stavební parcely umožňují stavbu domu (zastavěná plocha a nádvoří). Zemědělský pozemek zahrnuje ornou půdu, zahradu, louku (trvalý travní porost), ale také například ovocný sad či vinici nebo chmelnici. Dalším specifickým druhem pozemku je lesní pozemek. Samostatnou kapitolou jsou vodní plochy. Pokud se konkrétní pozemek nevejde do jedné z výše uvedených kategorií, uvádí se jako ostatní plocha.

Při koupi pozemku si prostudujte územní plán

Typ pozemku, uváděný při jeho prodeji, není jedinou věcí, kterou je třeba sledovat. Důležité je také plánované využití, definované územním plánem obce. V plánu můžete najít informaci o tom, že současná orná půda bude využita pro výstavbu. Dejte si pozor i na různá omezení výstavby.

Lokality stavebních parcel k prodeji

V České republice nabízíme stavební parcely v celkem 99 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej stavebních parcel v Praze (55), Prodej stavebních parcel v Karviné (33), Prodej stavebních parcel v Ostravě (26), Prodej stavebních parcel v Chebu (24), Prodej stavebních parcel v Liberci (21), Prodej stavebních parcel v Českých Budějovicích (18), Prodej stavebních parcel v Karlových Varech (17), Prodej stavebních parcel v Brně (17), Prodej stavebních parcel v Sopotnici (17), Prodej stavebních parcel v Plzni (16), Prodej stavebních parcel v Olomouci (14), Prodej stavebních parcel v Úhercích (14), Prodej stavebních parcel v Písku (13), Prodej stavebních parcel v Hosíně (12), Prodej stavebních parcel v Zavidově (12).

Jak vybrat stavební parcelu podle vlastností a lokality

Stavební pozemek nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (985), centrum (739), okraj obce (523), polosamota (63), rušná část obce (11), samota (10), sídliště (3), zástavba rd (2).

Určitě se ale nespoléhejte na to, že když je v současnosti pozemek v klidné části obce, že tomu bude i nadále. Často se parcela prodává v rámci developerského projektu, takže i na sousedních parcelách brzy vyrostou nové domy, obydlené novými sousedy.

U polohy pozemku však nejde jen o klid na spaní a odpočinek či blízkost k přírodě, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů. Stavební pozemek na kraji malé obce často znamená dojíždění za každé situace: do práce, do školky s dětmi, i pro rohlík ke snídani.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete parcelu v blízkosti železniční nebo  autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého pozemku, na kterém plánujete stavět bydlení, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Stavební parcely podle napojení na inženýrské sítě

Pokud se chystáte stavět, bude při rozhodování o koupi stavebního pozemku hrát roli napojení pozemku na různé inženýrské sítě. V zásadě jde o čtyři přípojky: vodovod, kanalizace, elektřina a plyn. V nabídce stavebních pozemků je možné vyfiltrovat si kompletně zasíťované parcely, které skýtají velký komfort, ovšem jejich cena bývá samozřejmě vyšší.

Zasíťované pozemky naleznete hlavně u nových developerských projektů. Naopak pozemky o samotě, v klidné lokalitě, na tom budou hůře. Na takovém pozemku bez vody pak musíte plánovat se studní, bez kanalizace řešíte jímku nebo ČOV a tak dále, čímž nám rostou i celkové náklady na stavbu.

Velikost stavební parcely, svažitost, poloha

Obvyklá velikost stavebních parcel se pohybuje mezi 700 až 900 m2. Parcely menší než 600 m2 již mohou představovat problém, kdy se na ně například větší bungalov prostě nevejde. Svou roli samozřejmě hraje také tvar celého pozemku.

Platí to i pro svažitost. Čím je větší, tím bude jakákoli stavební činnost dražší. V této souvislosti je vhodné zmínit i další problémy, které může poloha pozemku přinést: pokud je například kanalizace nad pozemkem, bude třeba odpad přečerpávat. U pozemku situovaného pod úrovní ulice vzniká potíž také se stékáním dešťové vody. Každé řešení podobného problému ve výsledku prodražuje vaši stavbu.

U stavebních pozemků proto prostudujte veškerý kontext, jako je jeho svažitost, orientace na světové strany, příjezdové cesty, možné služebnosti, budoucí výstavba v okolí a další.

Developerské projekty a novostavby

V případě, že preferujete novostavby a nemovitosti v rámci developerských projektů, pak si v České republice a okolí můžete aktuálně vybrat z těchto nabídek:

Atraktivní pozemek v obchodní zóně ul. Strakonická České Budějovice

Atraktivní pozemek v obchodní zóně

Lokalita: ul. Strakonická České Budějovice
Ceny od 6 000 Kč
Nabízíme k prodeji atraktivní pozemek v obchodní zóně v příměstí Českých Budějovic v sousedství obchodního domu Sconto, Albert, McDonald, na sousedním pozemku se nachází rozsáhlá myčka automobilů.
Více detailů k projektu Atraktivní pozemek v obchodní zóně.

Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny Mýto u Rokycan, lokalita

Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny

Lokalita: Mýto u Rokycan, lokalita "U Sladovny"
Ceny od 3 062 000 Kč
V Mýtě u Rokycan, v lokalitě U Sladovny připravila firma IKO stavby s.r.o. výstavbu obytné lokality. Záměrem bylo vytvořit ucelený, kvalitní obytný komplex, kde návrh zástavby vychází z požadavků specifikovaných územním plánem. Objekty jsou komponovány s ohledem na místní podmínky.
Více detailů k projektu Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny.

Dražby a aukce stavebních parcel v České republice

Kromě stavebních parcel standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v České republice také k dispozici 39 stavebních parcel v dražbě či v aukci.

Nabídka stavebních parcel v České republice dle inzerenta:

V České republice pochází 3061 stavebních parcel z nabídky realitních kanceláří a 22 stavebních parcel jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde stavební parcely k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (745), CENTURY 21 Česká republika (102), BIDLI reality, a.s. (90), Broker Consulting, a.s. (87), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (63), NEXT REALITY GROUP a.s. (56), QARA s.r.o. (49), REALITY PRORADOST s.r.o. (45), Fincentrum Reality s.r.o. (32) a Home 4 People (32). Dalších 22 stavebních parcel je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Turistické oblasti

Vybírat své stavební parcely můžete v těchto atraktivních lokalitách: Beskydy, České Středohoří, České Švýcarsko, Českomoravská vrchovina, Český les, Chodsko, Doksy - Máchovo jezero, Dolní Berounka, Dolní Vltava, Džbán, Jesenicko - Žluticko, Jeseníky, Jizerské hory, Kaplicko, Křivoklátsko, Krkonoše, Krušné hory, Lužické hory, Podkrkonoší, Podyjí, Posázaví, Pošumaví, Přesticko, Střední Vltava, Šumava, Táborsko, Valašsko, Západočeské Lázně, Železné hory, Třeboňsko, Javorníky, Lipno, Český ráj, Kokořínsko, Králický Sněžník, Ostravsko, Českokrumlovsko, Opavsko, Plzeňsko, Brněnsko, Polabí, Hostýnské vrchy, Adršpašsko, Babiččino údolí a Blaník.

Jak najít vhodnou stavební parcelu na prodej v České republice?

Pokud máte konkrétní představu stavební parcely, kterou hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádnou stavební parcelu na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v České republice 325 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví stavební parcela podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout stavební parcelu v České republice?

V České republice působí 1600 realitních makléřů, spadajících pod 502 realitních kanceláří, které můžete oslovit.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v České republice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ivana Sychrová, Lucie Opatřilová, Martin Vacek, David Machač, Ing. Daniel Rapák, Veronika Kůrková, Soňa Piatková, Thijs Ramp, Romana Marhounová a Anette Stoszková.

Pokud chcete prodat či pronajmout stavební parcelu vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej stavebního pozemku, 2844m2, Trutnov - Dolní Staré Město, Topolová

JIŘÍ HANOUSEK REALITY, s.r.o.

Chcete si postavit prostorný rodinný dům a líbil by se vám pozemek v blízkosti centra města Trutnov? Možná právě pro vás tu jeden takový mám. A navíc s výhledem na Černou horu! Nabízím vám stavební pozemek o velikosti 2 844 m2, který se nachází…

Novinka
5.990.000 Kč (2.106,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 2091m2, Trutnov - Libeč

Správa TOP realit s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi pozemek v katastrálním území Libeč, LV 22 o výměře 2091 m2. Parcela č. 1834 - o výměře 2091 m2 (ostatní plocha) Zajišťujeme rychlý prodej - připravíme kupní smlouvy a v případě zájmu Vám zajistíme ostatní…

Novinka
500.000 Kč (239,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 533m2, Náchod

REALITY EU s.r.o.

Prodej pozemků se zajímavým investičním potenciálem v centru obce na jižním konci ulice Českých Bratří. Nemovitost je obklopena vícepodlažní bytovou zástavbou a sousedí i s penzionem. Příjezd k pozemku po asfaltové komunikaci. Územním plánem je plocha určena…

Novinka
1.900.000 Kč (3.565,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Dvůr Králové nad Labem

Nabízíme Vám pozemek k bydlení v části města Lipnice. Nachází se v klidné lokalitě v blízkosti přírody i samotného města Dvůr Králové nad Labem s pěkným výhledem do okolí. Jedná se o pozemek, který je rozdělen geometrickým plánem a pozemek, který je…

Prodej stavebního pozemku, 921m2, Kuks

TOTU reality s.r.o.

Nabízíme k prodeji stavební pozemek v malebné obci Kuks, okres Trutnov. Pozemek se nachází v horní části obce s výhledem na proslulý monumentální kostel Nejsvětější Trojce v barokním areálu hospitálu Kuks. Celková plocha pozemku činí 921 m2. Parcela…

Prodej stavebního pozemku, 1267m2, Hradec Králové - Nový Hradec Králové

Markéta Vašatová

Prodej pozemku o rozloze 1 267 m2 v Hradci Králové, lokalita Nový Hradec Králové, katastrální území Kluky, ulice Nad Rybníky. Pozemek je vhodný pro klienty, kteří hledají bydlení v klidném prostředí a blízkost lesa na procházky. Vedle pozemku se nachází…

Prodej stavebního pozemku, Broumov, třída Osvobození

V exkluzivním zastoupení nabízíme stavební pozemek o velikosti 1915 m2 v klidné části Broumova s výhledem na město a okolní hory. Rovinatá plocha obdélníkového tvaru o rozměrech 18 x 106 m je ideální pro stavbu rodinného domu. Přímo na pozemku…

Prodej stavebního pozemku, České Meziříčí, Osvobození

Popis: Nabízíme poslední 5. etapu prodeje stavebních pozemků pro výstavbu rodinných domů. Výměra parcely činí 892 m2 a je určena pro výstavbu jednoho samostatného domu. Pozemek bude zasíťován (elektřina, kanalizace, voda). Příjezd je zajištěn po nově vybudované obecní…

Prodej stavebního pozemku, České Meziříčí, Osvobození

Nabízíme 4. etapu z celkových 5 etap prodeje pozemků pro výstavbu řadových rodinných domu. Jedná se o 4 jednotlivé parcely o celkové výměře 1369 m2, které se prodávají jako celek. Pozemky jsou zasíťovány (kanalizace, voda, elektřina bude přivedena). Příjezd je…

Prodej stavebního pozemku, 1878m2, Trutnov - Kryblice, Kacíř

BEplan finanční plánování s.r.o.

Nabízím Vám k prodeji lukrativní pozemek určený k rodinnému bydlení o celkové velikosti 1878 m2 v Trutnově na Kryblici, ulice Kacíř. Jedná se o bývalý lom, který má genius loci - kouzlo místa. Pozemek se nachází v klidné, zastavěné části obce…

Prodej stavebního pozemku, Trutnov, Úpická

Pozemek k prodeji na mírně svažitém terénu s krásným výhledem nad údolím řeky Úpy. Výstavba příjezdové komunikace zahájena. Pozemek s vynikající dostupností do okresního města Trutnov. Cena 1.800.- Kč za jeden metr čtverečný. Pozemek chráněn ze severní strany…

Prodej stavebního pozemku, Trutnov, Úpická

Pozemek k prodeji na mírně svažitém terénu s krásným výhledem nad údolím řeky Úpy. Výstavba příjezdové komunikace zahájena. Pozemek s vynikající dostupností do okresního města Trutnov. Cena 1.800.- Kč za jeden metr čtverečný. Pozemek chráněn ze severní strany…

Prodej stavebního pozemku, 1980m2, Dvůr Králové nad Labem

TANA Dvůr Králové nad Labem

Prodej stavebního pozemku o výměře 1706 m2 ve Dvoře Králové n/L., lokalita Žirecká Podstráň, určený územním plánu obce k výstavbě rodinného domu. Pozemek přístupný po obecní komunikaci se nachází v klidné lokalitě Žirecká Podstráń s krásným výhledem…

Prodej stavebního pozemku, 1282m2, Trutnov - Horní Staré Město

BIDLI reality, a.s.

Hledáte pozemek v krásné přírodě na okraji města Trutnov? Nabízíme několik pozemků v nově vznikající lokalitě v rámci projektu Pod Sekvojí. Pozemky jsou připravené k výstavbě rodinných domů s maximální zastavitelností 25%. Samozřejmostí je napojení na veškeré…

Prodej stavebního pozemku, 1001m2, Trutnov - Horní Staré Město

BIDLI reality, a.s.

Hledáte pozemek v krásné přírodě na okraji města Trutnov? Nabízíme několik pozemků v nově vznikající lokalitě v rámci projektu Pod Sekvojí. Pozemky jsou připravené k výstavbě rodinných domů s maximální zastavitelností 25%. Samozřejmostí je napojení na veškeré…

4.504.500 Kč (4.500,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1250m2, Trutnov, K Břízkám

Prodej stavebního pozemku se stavebním povolením na zděný RD se 3 b.j. (mezonetové byty nebo apartmány) Umístění: Trutnov - Volanov, ulice k Břízkám, 10 min. od Lyžařského střediska Mladé Buky, 15…

4.990.000 Kč (3.992,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Náchod

Pozemek pro výstavbu rodinného domu vesnického typu nedaleko centra města Náchod. Pozemek na mírně svažitém terénu s krásným výhledem nad údolím řeky. Pozemek s vynikající dostupností do okresního města Náchod. Pozemek je Územním plánem města určen k výstavbě rodinných…

Prodej stavebního pozemku, 1831m2, Trutnov - Horní Staré Město, Pod Antoníčkem

MiNa reality

Dobrý den,pro náročné zájemce nabízíme k prodeji stavební pozemek o výměře 1831 m2 ve vyhledávané části Trutnova. Parcela je jižně orientovaná a nachází se na okraji nově vybudované ulice Pod Antoníčkem. Hlavní předností tohoto pozemku je právě jeho…

7.141.000 Kč (3.900,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 5899m2, Úpice, Zborovská

Nabízíme k prodeji budoucí stavební pozemek (probíhá přípravné řízení) k budoucí výstavbě rodinného domu. Celková rozloha pozemku činí 5889m2 a na hraně pozemku jsou veškeré inženýrské sítě. Pozemková parcela se nachází v obci Úpice, v části zvané Sychrov, v ulici…

Prodej stavebního pozemku, 613m2, Trutnov - Poříčí, Polská

Hledáte menší pozemek v Trutnově, na kterém je možnost vystavět rodinný dům? Pak může být tato nabídka s příjemnou cenovkou to pravé právě pro Vás. Co pozemek nabízí? - vzrostlou oplocenou zahradu s plodícími ovocnými stromy. - klidnou obytnou lokalitu s dobrou dopravní…


TOPlist