56 064 aktuálních nabídek
od 925 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Stavební pozemek
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Upřesnit požadovanou lokalitu
Poloha v obci
Přípojky
Dostupnost
Prezentace
Uložit filtr

Stavební pozemek na prodej Křivoklátsko

Aktuálně se zde cena stavebních parcel k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 100 000 000 Kč

Ceny stavebních parcel v České republice

Cena stavebních parcel na prodej v České republice se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 100 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 4,84 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od několika tisíc Kč do 421 669 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější stavební parcely k prodeji v České republice.

Jaké jsou pozemky na prodej na našem trhu?

Na trhu v České republice jsou v současné době různé druhy pozemků, kdy nejpočetnější jsou stavební parcely (3083) v cenách od 0 Kč, následují zemědělská půda (1896) od 21 600 Kč, ostatní pozemky (959) od 20 100 Kč, louky (799) od 22 500 Kč, zahrady (710) od 26 250 Kč, komerční pozemky (632) od 35 200 Kč, lesy (501) od 11 180 Kč a vodní plochy (31) od 40 000 Kč.

Typy pozemků

Stavební pozemky nebo také stavební parcely umožňují stavbu domu (zastavěná plocha a nádvoří). Zemědělský pozemek zahrnuje ornou půdu, zahradu, louku (trvalý travní porost), ale také například ovocný sad či vinici nebo chmelnici. Dalším specifickým druhem pozemku je lesní pozemek. Samostatnou kapitolou jsou vodní plochy. Pokud se konkrétní pozemek nevejde do jedné z výše uvedených kategorií, uvádí se jako ostatní plocha.

Při koupi pozemku si prostudujte územní plán

Typ pozemku, uváděný při jeho prodeji, není jedinou věcí, kterou je třeba sledovat. Důležité je také plánované využití, definované územním plánem obce. V plánu můžete najít informaci o tom, že současná orná půda bude využita pro výstavbu. Dejte si pozor i na různá omezení výstavby.

Lokality stavebních parcel k prodeji

V České republice nabízíme stavební parcely v celkem 99 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej stavebních parcel v Praze (55), Prodej stavebních parcel v Karviné (33), Prodej stavebních parcel v Ostravě (26), Prodej stavebních parcel v Chebu (24), Prodej stavebních parcel v Liberci (21), Prodej stavebních parcel v Českých Budějovicích (18), Prodej stavebních parcel v Karlových Varech (17), Prodej stavebních parcel v Brně (17), Prodej stavebních parcel v Sopotnici (17), Prodej stavebních parcel v Plzni (16), Prodej stavebních parcel v Olomouci (14), Prodej stavebních parcel v Úhercích (14), Prodej stavebních parcel v Písku (13), Prodej stavebních parcel v Hosíně (12), Prodej stavebních parcel v Zavidově (12).

Jak vybrat stavební parcelu podle vlastností a lokality

Stavební pozemek nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (985), centrum (739), okraj obce (523), polosamota (63), rušná část obce (11), samota (10), sídliště (3), zástavba rd (2).

Určitě se ale nespoléhejte na to, že když je v současnosti pozemek v klidné části obce, že tomu bude i nadále. Často se parcela prodává v rámci developerského projektu, takže i na sousedních parcelách brzy vyrostou nové domy, obydlené novými sousedy.

U polohy pozemku však nejde jen o klid na spaní a odpočinek či blízkost k přírodě, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů. Stavební pozemek na kraji malé obce často znamená dojíždění za každé situace: do práce, do školky s dětmi, i pro rohlík ke snídani.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete parcelu v blízkosti železniční nebo  autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého pozemku, na kterém plánujete stavět bydlení, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Stavební parcely podle napojení na inženýrské sítě

Pokud se chystáte stavět, bude při rozhodování o koupi stavebního pozemku hrát roli napojení pozemku na různé inženýrské sítě. V zásadě jde o čtyři přípojky: vodovod, kanalizace, elektřina a plyn. V nabídce stavebních pozemků je možné vyfiltrovat si kompletně zasíťované parcely, které skýtají velký komfort, ovšem jejich cena bývá samozřejmě vyšší.

Zasíťované pozemky naleznete hlavně u nových developerských projektů. Naopak pozemky o samotě, v klidné lokalitě, na tom budou hůře. Na takovém pozemku bez vody pak musíte plánovat se studní, bez kanalizace řešíte jímku nebo ČOV a tak dále, čímž nám rostou i celkové náklady na stavbu.

Velikost stavební parcely, svažitost, poloha

Obvyklá velikost stavebních parcel se pohybuje mezi 700 až 900 m2. Parcely menší než 600 m2 již mohou představovat problém, kdy se na ně například větší bungalov prostě nevejde. Svou roli samozřejmě hraje také tvar celého pozemku.

Platí to i pro svažitost. Čím je větší, tím bude jakákoli stavební činnost dražší. V této souvislosti je vhodné zmínit i další problémy, které může poloha pozemku přinést: pokud je například kanalizace nad pozemkem, bude třeba odpad přečerpávat. U pozemku situovaného pod úrovní ulice vzniká potíž také se stékáním dešťové vody. Každé řešení podobného problému ve výsledku prodražuje vaši stavbu.

U stavebních pozemků proto prostudujte veškerý kontext, jako je jeho svažitost, orientace na světové strany, příjezdové cesty, možné služebnosti, budoucí výstavba v okolí a další.

Developerské projekty a novostavby

V případě, že preferujete novostavby a nemovitosti v rámci developerských projektů, pak si v České republice a okolí můžete aktuálně vybrat z těchto nabídek:

Atraktivní pozemek v obchodní zóně ul. Strakonická České Budějovice

Atraktivní pozemek v obchodní zóně

Lokalita: ul. Strakonická České Budějovice
Ceny od 6 000 Kč
Nabízíme k prodeji atraktivní pozemek v obchodní zóně v příměstí Českých Budějovic v sousedství obchodního domu Sconto, Albert, McDonald, na sousedním pozemku se nachází rozsáhlá myčka automobilů.
Více detailů k projektu Atraktivní pozemek v obchodní zóně.

Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny Mýto u Rokycan, lokalita

Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny

Lokalita: Mýto u Rokycan, lokalita "U Sladovny"
Ceny od 3 062 000 Kč
V Mýtě u Rokycan, v lokalitě U Sladovny připravila firma IKO stavby s.r.o. výstavbu obytné lokality. Záměrem bylo vytvořit ucelený, kvalitní obytný komplex, kde návrh zástavby vychází z požadavků specifikovaných územním plánem. Objekty jsou komponovány s ohledem na místní podmínky.
Více detailů k projektu Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny.

Dražby a aukce stavebních parcel v České republice

Kromě stavebních parcel standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v České republice také k dispozici 39 stavebních parcel v dražbě či v aukci.

Nabídka stavebních parcel v České republice dle inzerenta:

V České republice pochází 3061 stavebních parcel z nabídky realitních kanceláří a 22 stavebních parcel jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde stavební parcely k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (745), CENTURY 21 Česká republika (102), BIDLI reality, a.s. (90), Broker Consulting, a.s. (87), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (63), NEXT REALITY GROUP a.s. (56), QARA s.r.o. (49), REALITY PRORADOST s.r.o. (45), Fincentrum Reality s.r.o. (32) a Home 4 People (32). Dalších 22 stavebních parcel je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Turistické oblasti

Vybírat své stavební parcely můžete v těchto atraktivních lokalitách: Beskydy, České Středohoří, České Švýcarsko, Českomoravská vrchovina, Český les, Chodsko, Doksy - Máchovo jezero, Dolní Berounka, Dolní Vltava, Džbán, Jesenicko - Žluticko, Jeseníky, Jizerské hory, Kaplicko, Křivoklátsko, Krkonoše, Krušné hory, Lužické hory, Podkrkonoší, Podyjí, Posázaví, Pošumaví, Přesticko, Střední Vltava, Šumava, Táborsko, Valašsko, Západočeské Lázně, Železné hory, Třeboňsko, Javorníky, Lipno, Český ráj, Kokořínsko, Králický Sněžník, Ostravsko, Českokrumlovsko, Opavsko, Plzeňsko, Brněnsko, Polabí, Hostýnské vrchy, Adršpašsko, Babiččino údolí a Blaník.

Jak najít vhodnou stavební parcelu na prodej v České republice?

Pokud máte konkrétní představu stavební parcely, kterou hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádnou stavební parcelu na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v České republice 325 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví stavební parcela podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout stavební parcelu v České republice?

V České republice působí 1600 realitních makléřů, spadajících pod 502 realitních kanceláří, které můžete oslovit.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v České republice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ivana Sychrová, Lucie Opatřilová, Martin Vacek, David Machač, Ing. Daniel Rapák, Veronika Kůrková, Soňa Piatková, Thijs Ramp, Romana Marhounová a Anette Stoszková.

Pokud chcete prodat či pronajmout stavební parcelu vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej stavebního pozemku, 412m2, Roztoky

Zprostředkujeme Vám výhradní prodej pozemku 412 m2 a budovy s nově přiděleným číslem evidenčním o celkové ploše 65 m2 nacházející se v obci Roztoky, v kú: Roztoky u Křivoklátu, nedaleko řeky Berounky v nezáplavové zóně. Budova je…

1.800.000 Kč (4.369,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1640m2, Beroun, Na Máchovně

Prodej pozemku, určeného k výstavbě rodinného domů, v lokalitě Beroun, ulice Na Máchovně, resp. Wintrova. K dispozici jsou 2 pozemky o různých výměrách, jeden je o celkové výměře 1.640 m2

11.480.000,-, (7.000,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 869m2, Točník

ERA ONE

Nabízíme k prodeji stavební pozemek ve velmi žádané a unikátní lokalitě Točník v části Točnický dvůr o celkové výměře 869 m2. Elektřina, vodovodní přípojka DN32, kanalizační přípojka splašková DN 160 a kanalizační přípojka dešťová DN 160 jsou zavedeny…

Novinka
5.599.000 Kč (6.443,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1908m2, Nižbor

Engel & Völkers Prague

Územní rozhodnutí platné od 30. 9. 2021.Projekt na výstavbu rodinného dvojdomu se 6 bytovými jednotkami o celkové užitné ploše 678 m2 (dle územního rozhodnutí):4x bytová jednotka 4+kk2x bytová jednotka 3+kk2x garáž10x venkovní parkovací stání6x venkovní terasy…

12.000.000 Kč (6.289,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 3863m2, Doksy

Jaroš Real Estate s.r.o.

Nabízíme k prodeji stavební pozemek v okrajové části obce Doksy u Kladna, na klidném místě v blízkosti lesa o celkové výměře 3863 m2 . Jedná se o prodej souboru 3. pozemků, z nichž na pozemcích o výměře 1761 m2 je…

13.520.500 Kč (3.500,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 691m2, Stochov

Exkluzivně nabízíme ke koupi hezký stavební pozemek o výměře 691 m2 umístěný na jižním svahu Stochov-Slovanka, kat. úz. Stochov, okr. Kladno. Pozemek se nachází v klidné lokalitě s výbornou dopravní dostupností. Na pozemku lze okamžitě zahájit výstavbu, bylo…

Prodej stavebního pozemku, 873m2, Horní Bezděkov

Prodej pozemku 873 m², v obci Horní Bezděkov. Pozemek se nachází 500 metrů od lesa, navazuje na obecní komunikaci a momentálně je veden v územním plánu obce jako „zóna občanské vybavenosti“. K prodeji je i sousední pozemek o výměře 929 m², je možné je tedy…

6.984.000,-, (8.000,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 929m2, Horní Bezděkov

Prodej pozemku 929 m², v obci Horní Bezděkov. Pozemek se nachází 500 metrů od lesa, navazuje na obecní komunikaci a momentálně je veden v územním plánu obce jako „zóna občanské vybavenosti“. K prodeji je i sousední pozemek o výměře 873 m², je možné je tedy…

7.432.000,-, (8.000,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 2985m2, Chyňava

Hledáte pěkné místo na stavbu Vašeho vysněného domu? Místo obklopené přírodou s výhledem na zalesněné kopce a přesto „co by kamenem dohodil“ od Prahy? Vítejte v Malých Přílepech, obci ležící přesně v takové lokalitě, zhruba napůl cesty mezi Prahou a Berounem.…

3.000.000 Kč (1.005,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 16067m2, Králův Dvůr

ERA ONE

Realitní společnost ERA ONE Brodan & Kutzendörfer nabízí k prodeji zajímavý soubor investičních pozemků o výměře 16067 m2 nacházejících se v atraktivní lokalitě v Králově Dvoře - Počaply a je určen platným územním plánem obce k výstavbě rodinných…

Prodej stavebního pozemku, 841m2, Družec, Lípová

BIDLI reality, a.s.

Bidli nabízí tuto nemovitost s možností dotované hypotéky. Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme prodej 6ti stavebních pozemků, nacházejících se na okraji středočeské obce Družec, ležící 7 km jihozápadně od Kladna, 5 min. od nájezdu na dálnici D6 a 15 min. autem od hranice…

Prodej stavebního pozemku, 1311m2, Týček, Týček

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje Prodej stavebního pozemku v obci Týček nedaleko Zbiroha. Pozemek je situován západní stranou v kllidné části obce Týček, která se neachází nedaleko Zbiroha. Pozemek je součástí vznikající zástavby a je částečně oplocen. Na pozemku se nachází vodovod…

Prodej stavebního pozemku, 1152m2, Horní Bezděkov

Zájemcům o koupi pozemku ke stavbě rodinného domu nabízíme krásný rovinatý pozemek ideálního obdélníkového tvaru v žádané lokalitě Horní Bezděkov. Pozemek je plně zasíťovaný (voda, plyn, elektřina, veřejná kanalizace) a připravený na stavbu Vašeho rodinného domu. Nachází…

Prodej stavebního pozemku, Lužná

Prodej souboru pozemků o celkové výměře 30021 m2 v katastru obce Lužná u Rakovníka. Pozemky tvoří les, zahrada, louka, vodní plocha, dobývací prostor a část je stavební. Výhodná investice.

Prodej stavebního pozemku, Lužná

Prodej pozemků o celkové výměře 7397 m2 v katastru obce Lužná u Rakovníka. Jedná se o 4 na sebe navazující parcely, které leží v intravilánu obce a jsou dobře dostupné, část o výměře 4362 m2 je stavební, část o výměře…

Prodej stavebního pozemku, 2113m2, Unhošť, K Údolí

Vomastek s.r.o.

Krásný rovinatý pozemek pouhých 15 minut od Prahy.Stavební pozemek v nově vznikající rezidenční čtvrti obce Unhošť. Pozemek, který se nachází na úpatí Křivoklátské vrchoviny nabízí vlastní bydlení s velkorysou zahradou. Možnost výstavby samostatného rodinného domu o max. 2…

Aktualizováno
12.050.000 Kč (5.703,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1133m2, Mšecké Žehrovice, Mšecké Žehrovice

prodej pozemku o celkové výměře 1.133 m2 ve velmi žádané lokalitě v obci Mšecké Žehrovice. Pozemek se skládá ze dvou částí viz zákres na fotografiích. První část o celkové výměře 806 m2, je plocha pro bydlení v rodinných domech,…

5.200.000 Kč (4.590,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Ruda

Nabízíme k prodeji pozemek určený k bydlení v klidné části obce Ruda u Rakovníka. Snadno dostupná obec po dálnici R6 s časovým dosahem do Prahy cca 20 minut. K pozemku jsou zavedeny mimo plynu veškeré inženýrské sítě a lze financovat hypotékou. Výhodou tohoto…

Prodej stavebního pozemku, Trubín, Za Úvozem

Nabízíme k prodeji pozemek pro výstavbu rodinného domu v obci Trubín. Pozemek o uliční šíři 22m a celkové velikosti 700 m2, se nachází v klidné části obce, ta je vzdálena cca 30 km jihovýchodně od Prahy. Veškeré inženýrské sítě jsou k dispozici…

Prodej stavebního pozemku, Lužná

Nabízíme k prodeji stavební pozemek v obci Lužná. pozemek je rovinatý, v klidné lokalitě. Inženýrské sítě, jako kanalizace a veřejný vodovod, se nachází na hranici pozemku. Taktéž elektřina Příjezd je zajištěn po částečně zpevněné obecní komunikaci. Financování nemovitosti…


TOPlist