52 312 aktuálních nabídek
od 901 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Stavební pozemek
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Upřesnit požadovanou lokalitu
Poloha v obci
Přípojky
Dostupnost
Prezentace
Uložit filtr

Stavební pozemek na prodej Poodří

Aktuálně se zde cena stavebních parcel k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 100 000 000 Kč

Ceny stavebních parcel v České republice

Cena stavebních parcel na prodej v České republice se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 100 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 4,84 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od několika tisíc Kč do 421 669 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější stavební parcely k prodeji v České republice.

Jaké jsou pozemky na prodej na našem trhu?

Na trhu v České republice jsou v současné době různé druhy pozemků, kdy nejpočetnější jsou stavební parcely (3083) v cenách od 0 Kč, následují zemědělská půda (1896) od 21 600 Kč, ostatní pozemky (959) od 20 100 Kč, louky (799) od 22 500 Kč, zahrady (710) od 26 250 Kč, komerční pozemky (632) od 35 200 Kč, lesy (501) od 11 180 Kč a vodní plochy (31) od 40 000 Kč.

Typy pozemků

Stavební pozemky nebo také stavební parcely umožňují stavbu domu (zastavěná plocha a nádvoří). Zemědělský pozemek zahrnuje ornou půdu, zahradu, louku (trvalý travní porost), ale také například ovocný sad či vinici nebo chmelnici. Dalším specifickým druhem pozemku je lesní pozemek. Samostatnou kapitolou jsou vodní plochy. Pokud se konkrétní pozemek nevejde do jedné z výše uvedených kategorií, uvádí se jako ostatní plocha.

Při koupi pozemku si prostudujte územní plán

Typ pozemku, uváděný při jeho prodeji, není jedinou věcí, kterou je třeba sledovat. Důležité je také plánované využití, definované územním plánem obce. V plánu můžete najít informaci o tom, že současná orná půda bude využita pro výstavbu. Dejte si pozor i na různá omezení výstavby.

Lokality stavebních parcel k prodeji

V České republice nabízíme stavební parcely v celkem 99 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej stavebních parcel v Praze (55), Prodej stavebních parcel v Karviné (33), Prodej stavebních parcel v Ostravě (26), Prodej stavebních parcel v Chebu (24), Prodej stavebních parcel v Liberci (21), Prodej stavebních parcel v Českých Budějovicích (18), Prodej stavebních parcel v Karlových Varech (17), Prodej stavebních parcel v Brně (17), Prodej stavebních parcel v Sopotnici (17), Prodej stavebních parcel v Plzni (16), Prodej stavebních parcel v Olomouci (14), Prodej stavebních parcel v Úhercích (14), Prodej stavebních parcel v Písku (13), Prodej stavebních parcel v Hosíně (12), Prodej stavebních parcel v Zavidově (12).

Jak vybrat stavební parcelu podle vlastností a lokality

Stavební pozemek nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (985), centrum (739), okraj obce (523), polosamota (63), rušná část obce (11), samota (10), sídliště (3), zástavba rd (2).

Určitě se ale nespoléhejte na to, že když je v současnosti pozemek v klidné části obce, že tomu bude i nadále. Často se parcela prodává v rámci developerského projektu, takže i na sousedních parcelách brzy vyrostou nové domy, obydlené novými sousedy.

U polohy pozemku však nejde jen o klid na spaní a odpočinek či blízkost k přírodě, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů. Stavební pozemek na kraji malé obce často znamená dojíždění za každé situace: do práce, do školky s dětmi, i pro rohlík ke snídani.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete parcelu v blízkosti železniční nebo  autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého pozemku, na kterém plánujete stavět bydlení, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Stavební parcely podle napojení na inženýrské sítě

Pokud se chystáte stavět, bude při rozhodování o koupi stavebního pozemku hrát roli napojení pozemku na různé inženýrské sítě. V zásadě jde o čtyři přípojky: vodovod, kanalizace, elektřina a plyn. V nabídce stavebních pozemků je možné vyfiltrovat si kompletně zasíťované parcely, které skýtají velký komfort, ovšem jejich cena bývá samozřejmě vyšší.

Zasíťované pozemky naleznete hlavně u nových developerských projektů. Naopak pozemky o samotě, v klidné lokalitě, na tom budou hůře. Na takovém pozemku bez vody pak musíte plánovat se studní, bez kanalizace řešíte jímku nebo ČOV a tak dále, čímž nám rostou i celkové náklady na stavbu.

Velikost stavební parcely, svažitost, poloha

Obvyklá velikost stavebních parcel se pohybuje mezi 700 až 900 m2. Parcely menší než 600 m2 již mohou představovat problém, kdy se na ně například větší bungalov prostě nevejde. Svou roli samozřejmě hraje také tvar celého pozemku.

Platí to i pro svažitost. Čím je větší, tím bude jakákoli stavební činnost dražší. V této souvislosti je vhodné zmínit i další problémy, které může poloha pozemku přinést: pokud je například kanalizace nad pozemkem, bude třeba odpad přečerpávat. U pozemku situovaného pod úrovní ulice vzniká potíž také se stékáním dešťové vody. Každé řešení podobného problému ve výsledku prodražuje vaši stavbu.

U stavebních pozemků proto prostudujte veškerý kontext, jako je jeho svažitost, orientace na světové strany, příjezdové cesty, možné služebnosti, budoucí výstavba v okolí a další.

Developerské projekty a novostavby

V případě, že preferujete novostavby a nemovitosti v rámci developerských projektů, pak si v České republice a okolí můžete aktuálně vybrat z těchto nabídek:

Atraktivní pozemek v obchodní zóně ul. Strakonická České Budějovice

Atraktivní pozemek v obchodní zóně

Lokalita: ul. Strakonická České Budějovice
Ceny od 6 000 Kč
Nabízíme k prodeji atraktivní pozemek v obchodní zóně v příměstí Českých Budějovic v sousedství obchodního domu Sconto, Albert, McDonald, na sousedním pozemku se nachází rozsáhlá myčka automobilů.
Více detailů k projektu Atraktivní pozemek v obchodní zóně.

Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny Mýto u Rokycan, lokalita

Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny

Lokalita: Mýto u Rokycan, lokalita "U Sladovny"
Ceny od 3 062 000 Kč
V Mýtě u Rokycan, v lokalitě U Sladovny připravila firma IKO stavby s.r.o. výstavbu obytné lokality. Záměrem bylo vytvořit ucelený, kvalitní obytný komplex, kde návrh zástavby vychází z požadavků specifikovaných územním plánem. Objekty jsou komponovány s ohledem na místní podmínky.
Více detailů k projektu Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny.

Dražby a aukce stavebních parcel v České republice

Kromě stavebních parcel standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v České republice také k dispozici 39 stavebních parcel v dražbě či v aukci.

Nabídka stavebních parcel v České republice dle inzerenta:

V České republice pochází 3061 stavebních parcel z nabídky realitních kanceláří a 22 stavebních parcel jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde stavební parcely k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (745), CENTURY 21 Česká republika (102), BIDLI reality, a.s. (90), Broker Consulting, a.s. (87), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (63), NEXT REALITY GROUP a.s. (56), QARA s.r.o. (49), REALITY PRORADOST s.r.o. (45), Fincentrum Reality s.r.o. (32) a Home 4 People (32). Dalších 22 stavebních parcel je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Turistické oblasti

Vybírat své stavební parcely můžete v těchto atraktivních lokalitách: Beskydy, České Středohoří, České Švýcarsko, Českomoravská vrchovina, Český les, Chodsko, Doksy - Máchovo jezero, Dolní Berounka, Dolní Vltava, Džbán, Jesenicko - Žluticko, Jeseníky, Jizerské hory, Kaplicko, Křivoklátsko, Krkonoše, Krušné hory, Lužické hory, Podkrkonoší, Podyjí, Posázaví, Pošumaví, Přesticko, Střední Vltava, Šumava, Táborsko, Valašsko, Západočeské Lázně, Železné hory, Třeboňsko, Javorníky, Lipno, Český ráj, Kokořínsko, Králický Sněžník, Ostravsko, Českokrumlovsko, Opavsko, Plzeňsko, Brněnsko, Polabí, Hostýnské vrchy, Adršpašsko, Babiččino údolí a Blaník.

Jak najít vhodnou stavební parcelu na prodej v České republice?

Pokud máte konkrétní představu stavební parcely, kterou hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádnou stavební parcelu na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v České republice 325 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví stavební parcela podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout stavební parcelu v České republice?

V České republice působí 1600 realitních makléřů, spadajících pod 502 realitních kanceláří, které můžete oslovit.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v České republice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ivana Sychrová, Lucie Opatřilová, Martin Vacek, David Machač, Ing. Daniel Rapák, Veronika Kůrková, Soňa Piatková, Thijs Ramp, Romana Marhounová a Anette Stoszková.

Pokud chcete prodat či pronajmout stavební parcelu vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej stavebního pozemku, 1016m2, Jistebník

Nabízíme k prodeji stavební parcelu o celkové výměře 1016m2. Pozemek se nachází v klidné části obce Jistebník a skládá se celkem ze dvou parcel o velikosti a to 831m a 185m. Parcela se dá rozdělit na dvě a je tedy vhodná i na výstavbu řadových…

Novinka
2.733.040,-, (2.690,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1000m2, Hladké Životice

Rybka Reality s.r.o

Nabízíme Vám nedaleko centra obce pozemek s garáží a dvěma zastřešenými parkovacími místy. Pozemek je určený pro výstavbu rodinného domu. Přístup k pozemku s obecní komunikace. Na pozemek dovedena voda, elektřina a na hranici plyn. V obci veškerá občanská vybavenost…

2.250.000 Kč (2.250,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 3500m2, Hladké Životice

Rybka Reality s.r.o

Nabízíme Vám nedaleko centra obce pozemek pro Vaše sídlo domu, kde již najdete garáž s dvěma zastřešenými parkovacími místy. Pozemek je určený pro výstavbu rodinného domu. Přístup k pozemku s obecní komunikace. Na pozemek dovedena voda, elektřina a na hranici plyn. V obci…

5.075.000,-, (1.450,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Sedlnice

Ve výhradním zastoupení majitele, si Vám dovolujeme nabídnout atraktivní, mírně svažitý pozemek, určený k výstavbě rodinného domu v okrajové části obce Sedlnice, který musíte mít. Po obvodu pozemku se dostavuje betonový plot, který zajistí Vaše maximální soukromí. Na pozemku se nachází…

Prodej stavebního pozemku, 1137m2, Suchdol nad Odrou, Sokolovská

Nabízíme k prodeji stavební pozemek v obci Suchdol nad Odrou o výměře 1.137 m2. Na hranici parcely je splašková obecní kanalizace, obecní vodovod, elektřina i plyn. Na pozemku se nachází stavební suť a dům se schváleným projektem k demolici. Stavební…

1.365.000 Kč (1.201,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 6632m2, Fulnek

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme vám k prodeji slunný pozemek o celkové výměře 6.632 m2, který se nachází v obci Fulnek, místní části Stachovice. Pozemek je vzdálen pouhé 4 km od nájezdu na dálnici D1. V obci je mateřská škola, hosticec, vlaková a autobusová zastávka. Pozemek…

Prodej stavebního pozemku, Hladké Životice

Exkluzivně nabízíme k prodeji pozemek o velikosti 2971 m2 určený ke stavbě rodinného domu v obci Hladké Životice. Je mírně svažitý a je možné ho rozdělit na dvě parcely a prodat zvlášť. Inženýrské sítě jsou v dosahu pozemku. Dle územního…

Prodej stavebního pozemku, Kujavy

Nabízíme k prodeji slunný pozemek, který se nachází v obci Kujavy. Inženýrské sítě jsou na hranici pozemku, odpad - čistička odpadních vod. Okolní zástavbu tvoří rodinné domy. Příjezd k domu po obecní komunikaci. Pozemky se nacházejí v obci Kujavy, asi 4 km od nájezdu…

Prodej stavebního pozemku, 1924m2, Sedlnice

QARA s.r.o.

Hledáte Pozemek určený k výstavbě v krásné a klidné oblasti Sedlnice? Skvělý pozemek o výměře 1924 m2 a pokud je na Vás velký pak hned vedle mám pro Vás další pozemek o výměře 1500 m2 v obci Sedlnice na Novojičínsku,…

2.490.000 Kč (1.294,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Mankovice

Nabízíme prodej stavebního pozemku v klidné malebné části obce Mankovice, v sousedství Suchdola nad Odrou. Pozemek se nachází v nezastavěné části obce u nepříliš užívané obecní komunikace, z které je na něj snadný nájezd. Pozemek je čerstvě rekultivován, byly…

Prodej stavebního pozemku, Sedlnice

Nabízíme Vám ke koupi pozemek určený k výstavbě rodinného bydlení v obci Sedlnice. Pozemek je na rovině, voda a elektřina jsou na hranici pozemku. Příjezd je po obecní komunikaci. Pro bližší informace neváhejte kontaktovat našeho makléře.

Prodej stavebního pozemku, Klimkovice, Augustínova

Nabízíme prodej stavebního pozemku v klidné časti Klimkovic na nově vybudované ulici Augustinově. Pozemek je rovinatý, příjezd po obecní a zpevněné komunikaci. Na pozemku jsou veškeré inženýrské sítě, voda, elektřina, plyn, kanalizace. S financováním Vám pomůže naše…

Prodej stavebního pozemku, Stará Ves nad Ondřejnicí, Sluneční stráň

Toužíte-li žít v opravdu klidném místě jen s několika sousedy, kteří již realizují své sny v podobě výstavby svého osobitého příbytku, mít přímý dosah do Ostravy, ale nebýt její součástí, pak vám nabízíme výjimečný pozemek na Sluneční stráni v obci Stará Ves nad…

Prodej stavebního pozemku, 1242m2, Hladké Životice

CENTURY 21 Česká republika

Century21 Váš realitní partner Vám zprostředkuje prodej krásného pozemku pro bydlení v klidné části obce Hladké Životice.Jedná se o pozemek o celkové výměře1242m2.Veškeré sítě se nachází na hranici pozemku.Krásné, slunné a klidné místo k bydlení v dosahu všech…

Prodej stavebního pozemku, 3124m2, Sedlnice

HVB Real Estate s.r.o.

Jedná se o prodej stavebního pozemku o celkové velikosti 3124 m2 v obci Sedlnice. Pozemek má rozměr cca 54 x 58 metrů. Elektřina je přivedena na pozemek, vodovod je v silnici u pozemku. Plyn v dosahu není. Jedná se o velice klidné prostředí…

Aktualizováno
5.201.460,-, (1.665,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1537m2, Fulnek

KRÁSA BYDLENÍ

Exkluzivní prodej pozemků o celkové výměře 1.537 m2 vedeného v katastru nemovitostí jako zahrada o celkové výměře 1.374 m2 a trvalý travní porost o celkové výměře 163 m2. Dle územního plánu obce je pozemek určen…

Prodej stavebního pozemku, 1029m2, Jistebník

Rybka Reality s.r.o

Nabízíme k prodeji stavební pozemek, který je kompletně připravený k výstavbě rodinného domu. Veškré sítě jsou přivedeny až k pozemku (voda, el.přípojka, odpady) Příjezdová komunikace se napojuje na obecní komunikaci a vede až k pozemku. Pozemek je situovaný směrem…

Prodej stavebního pozemku, 901m2, Jistebník

Nabízíme k prodeji stavební pozemek o velikosti 901m2. Již po rozdělení. Jedná se o stavební parcelu, na které byl vystavěn v minulosti tenisový kurt. Z části je tedy s antukovým podkladem, který můžete díky složení ( štěrkové 1,5m hluboké ) ponechat pro výstavbu…

Prodej stavebního pozemku, 1837m2, Sedlnice

Nabízíme k prodeji 4 parcely o celkové ploše 1837m2, vedené v katastru nemovitostí jako zahrada a již zastavěná plocha. V územním plánování jsou parcely určeny ke stavbě rodinného domu. Pozemek je mírně svažitý, oplocený ze tří stran, přístupová cesta je…

3.300.000 Kč (1.796,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Jistebník, Galerijní

Nabízíme k prodeji pozemek v centru obce Jistebník. Součástí pozemku je stavba určená k rozsáhlé rekonstrukci, případně demolici a následné výstavbě domu dle představ nového majitele. Výhodou atraktivní lokalita Galerijní ulice v dosahu všech inženýrských sítí obce.…


TOPlist