56 007 aktuálních nabídek
od 925 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Stavební pozemek
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Upřesnit požadovanou lokalitu
Poloha v obci
Přípojky
Dostupnost
Prezentace
Uložit filtr

Stavební pozemek na prodej Posázaví

Aktuálně se zde cena stavebních parcel k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 100 000 000 Kč

Ceny stavebních parcel v České republice

Cena stavebních parcel na prodej v České republice se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 100 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 4,84 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od několika tisíc Kč do 421 669 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější stavební parcely k prodeji v České republice.

Jaké jsou pozemky na prodej na našem trhu?

Na trhu v České republice jsou v současné době různé druhy pozemků, kdy nejpočetnější jsou stavební parcely (3083) v cenách od 0 Kč, následují zemědělská půda (1896) od 21 600 Kč, ostatní pozemky (959) od 20 100 Kč, louky (799) od 22 500 Kč, zahrady (710) od 26 250 Kč, komerční pozemky (632) od 35 200 Kč, lesy (501) od 11 180 Kč a vodní plochy (31) od 40 000 Kč.

Typy pozemků

Stavební pozemky nebo také stavební parcely umožňují stavbu domu (zastavěná plocha a nádvoří). Zemědělský pozemek zahrnuje ornou půdu, zahradu, louku (trvalý travní porost), ale také například ovocný sad či vinici nebo chmelnici. Dalším specifickým druhem pozemku je lesní pozemek. Samostatnou kapitolou jsou vodní plochy. Pokud se konkrétní pozemek nevejde do jedné z výše uvedených kategorií, uvádí se jako ostatní plocha.

Při koupi pozemku si prostudujte územní plán

Typ pozemku, uváděný při jeho prodeji, není jedinou věcí, kterou je třeba sledovat. Důležité je také plánované využití, definované územním plánem obce. V plánu můžete najít informaci o tom, že současná orná půda bude využita pro výstavbu. Dejte si pozor i na různá omezení výstavby.

Lokality stavebních parcel k prodeji

V České republice nabízíme stavební parcely v celkem 99 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej stavebních parcel v Praze (55), Prodej stavebních parcel v Karviné (33), Prodej stavebních parcel v Ostravě (26), Prodej stavebních parcel v Chebu (24), Prodej stavebních parcel v Liberci (21), Prodej stavebních parcel v Českých Budějovicích (18), Prodej stavebních parcel v Karlových Varech (17), Prodej stavebních parcel v Brně (17), Prodej stavebních parcel v Sopotnici (17), Prodej stavebních parcel v Plzni (16), Prodej stavebních parcel v Olomouci (14), Prodej stavebních parcel v Úhercích (14), Prodej stavebních parcel v Písku (13), Prodej stavebních parcel v Hosíně (12), Prodej stavebních parcel v Zavidově (12).

Jak vybrat stavební parcelu podle vlastností a lokality

Stavební pozemek nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (985), centrum (739), okraj obce (523), polosamota (63), rušná část obce (11), samota (10), sídliště (3), zástavba rd (2).

Určitě se ale nespoléhejte na to, že když je v současnosti pozemek v klidné části obce, že tomu bude i nadále. Často se parcela prodává v rámci developerského projektu, takže i na sousedních parcelách brzy vyrostou nové domy, obydlené novými sousedy.

U polohy pozemku však nejde jen o klid na spaní a odpočinek či blízkost k přírodě, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů. Stavební pozemek na kraji malé obce často znamená dojíždění za každé situace: do práce, do školky s dětmi, i pro rohlík ke snídani.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete parcelu v blízkosti železniční nebo  autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého pozemku, na kterém plánujete stavět bydlení, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Stavební parcely podle napojení na inženýrské sítě

Pokud se chystáte stavět, bude při rozhodování o koupi stavebního pozemku hrát roli napojení pozemku na různé inženýrské sítě. V zásadě jde o čtyři přípojky: vodovod, kanalizace, elektřina a plyn. V nabídce stavebních pozemků je možné vyfiltrovat si kompletně zasíťované parcely, které skýtají velký komfort, ovšem jejich cena bývá samozřejmě vyšší.

Zasíťované pozemky naleznete hlavně u nových developerských projektů. Naopak pozemky o samotě, v klidné lokalitě, na tom budou hůře. Na takovém pozemku bez vody pak musíte plánovat se studní, bez kanalizace řešíte jímku nebo ČOV a tak dále, čímž nám rostou i celkové náklady na stavbu.

Velikost stavební parcely, svažitost, poloha

Obvyklá velikost stavebních parcel se pohybuje mezi 700 až 900 m2. Parcely menší než 600 m2 již mohou představovat problém, kdy se na ně například větší bungalov prostě nevejde. Svou roli samozřejmě hraje také tvar celého pozemku.

Platí to i pro svažitost. Čím je větší, tím bude jakákoli stavební činnost dražší. V této souvislosti je vhodné zmínit i další problémy, které může poloha pozemku přinést: pokud je například kanalizace nad pozemkem, bude třeba odpad přečerpávat. U pozemku situovaného pod úrovní ulice vzniká potíž také se stékáním dešťové vody. Každé řešení podobného problému ve výsledku prodražuje vaši stavbu.

U stavebních pozemků proto prostudujte veškerý kontext, jako je jeho svažitost, orientace na světové strany, příjezdové cesty, možné služebnosti, budoucí výstavba v okolí a další.

Developerské projekty a novostavby

V případě, že preferujete novostavby a nemovitosti v rámci developerských projektů, pak si v České republice a okolí můžete aktuálně vybrat z těchto nabídek:

Atraktivní pozemek v obchodní zóně ul. Strakonická České Budějovice

Atraktivní pozemek v obchodní zóně

Lokalita: ul. Strakonická České Budějovice
Ceny od 6 000 Kč
Nabízíme k prodeji atraktivní pozemek v obchodní zóně v příměstí Českých Budějovic v sousedství obchodního domu Sconto, Albert, McDonald, na sousedním pozemku se nachází rozsáhlá myčka automobilů.
Více detailů k projektu Atraktivní pozemek v obchodní zóně.

Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny Mýto u Rokycan, lokalita

Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny

Lokalita: Mýto u Rokycan, lokalita "U Sladovny"
Ceny od 3 062 000 Kč
V Mýtě u Rokycan, v lokalitě U Sladovny připravila firma IKO stavby s.r.o. výstavbu obytné lokality. Záměrem bylo vytvořit ucelený, kvalitní obytný komplex, kde návrh zástavby vychází z požadavků specifikovaných územním plánem. Objekty jsou komponovány s ohledem na místní podmínky.
Více detailů k projektu Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny.

Dražby a aukce stavebních parcel v České republice

Kromě stavebních parcel standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v České republice také k dispozici 39 stavebních parcel v dražbě či v aukci.

Nabídka stavebních parcel v České republice dle inzerenta:

V České republice pochází 3061 stavebních parcel z nabídky realitních kanceláří a 22 stavebních parcel jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde stavební parcely k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (745), CENTURY 21 Česká republika (102), BIDLI reality, a.s. (90), Broker Consulting, a.s. (87), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (63), NEXT REALITY GROUP a.s. (56), QARA s.r.o. (49), REALITY PRORADOST s.r.o. (45), Fincentrum Reality s.r.o. (32) a Home 4 People (32). Dalších 22 stavebních parcel je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Turistické oblasti

Vybírat své stavební parcely můžete v těchto atraktivních lokalitách: Beskydy, České Středohoří, České Švýcarsko, Českomoravská vrchovina, Český les, Chodsko, Doksy - Máchovo jezero, Dolní Berounka, Dolní Vltava, Džbán, Jesenicko - Žluticko, Jeseníky, Jizerské hory, Kaplicko, Křivoklátsko, Krkonoše, Krušné hory, Lužické hory, Podkrkonoší, Podyjí, Posázaví, Pošumaví, Přesticko, Střední Vltava, Šumava, Táborsko, Valašsko, Západočeské Lázně, Železné hory, Třeboňsko, Javorníky, Lipno, Český ráj, Kokořínsko, Králický Sněžník, Ostravsko, Českokrumlovsko, Opavsko, Plzeňsko, Brněnsko, Polabí, Hostýnské vrchy, Adršpašsko, Babiččino údolí a Blaník.

Jak najít vhodnou stavební parcelu na prodej v České republice?

Pokud máte konkrétní představu stavební parcely, kterou hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádnou stavební parcelu na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v České republice 325 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví stavební parcela podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout stavební parcelu v České republice?

V České republice působí 1600 realitních makléřů, spadajících pod 502 realitních kanceláří, které můžete oslovit.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v České republice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ivana Sychrová, Lucie Opatřilová, Martin Vacek, David Machač, Ing. Daniel Rapák, Veronika Kůrková, Soňa Piatková, Thijs Ramp, Romana Marhounová a Anette Stoszková.

Pokud chcete prodat či pronajmout stavební parcelu vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej stavebního pozemku, 2218m2, Strančice - Kašovice

prodej velmi pěkného rovinatého stavebního pozemku o celkové výměře 2 218 m2, v obci Strančice -Kašovice. Na pozemku stojí starý dům + zděné kolny. IS: elektro, plyn, studna, jímka. V územním plánu obce je vodovod a čistírna odpadních vod. Dopravní dostupnost: 15…

9.500.000 Kč (4.283,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 889m2, Týnec nad Sázavou - Čakovice, Čakovice

Reality 11 Vám zprostředkují pozemek o velikosti 889 m2 pro stavbu domu v obci Čakovice ukryté v srdci přírodního parku Hornopožárský les. Čakovice jsou vesnice v okrese Benešov. Od roku 2006 jsou součástí města Týnec nad Sázavou. Nacházejí se v údolí…

4.499.900 Kč (5.062,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 2663m2, Velké Popovice - Lojovice

CENTURY 21 Česká republika

V zastoupení spoluvlastníků nabízíme ke koupi stavební pozemek o ploše 2663m2, který má vydané územní rozhodnutí o umístění stavby. Stavba bude charakterem patrového rodinného domu se sedlovou střechou. S ohledem na územní rozhodnutí, je důležité držet se již schválené…

Novinka
9.853.100 Kč (3.700,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 2663m2, Velké Popovice - Lojovice

CENTURY 21 Česká republika

V zastoupení spoluvlastníků nabízíme ke koupi stavební pozemek o ploše 2663m2, který má vydané územní rozhodnutí o umístění stavby. Stavba bude charakterem patrového rodinného domu se sedlovou střechou. S ohledem na územní rozhodnutí, je důležité držet se již schválené…

Novinka
9.853.100 Kč (3.700,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 2770m2, Velké Popovice - Lojovice

CENTURY 21 Česká republika

V zastoupení spoluvlastníků nabízíme ke koupi stavební pozemek o ploše 2770m2, který má vydané územní rozhodnutí o umístění stavby. Stavba bude charakterem patrového rodinného domu se sedlovou střechou. S ohledem na územní rozhodnutí, je důležité držet se již…

Novinka
10.283.800 Kč (3.713,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1042m2, Ondřejov, K Samotě

Ve výhradním zastoupení vlastníka nabízíme zasíťovaný stavební pozemek 1042 m2 v obci Ondřejov, Třemblat, Praha východ, Ladův kraj. Pozemek má komplet přivedeny přípojky inženýrských sítí: elektřinu, obecní gravitační kanalizaci i vodovod. Příjezdová komunikace…

Novinka
7.382.000 Kč (7.084,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1801m2, Říčany, V Lískách

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme pozemek v nové rezidenční lokalitě Voděradská v Říčanech. Říčany nabízí klidné bydlení s výbornou občanskou vybaveností, 20 km jihovýchodně od centra Prahy. Říčany jsou podle indexu kvality života město s nejlepší kvalitou života v České republice.Lokalita…

Aktualizováno
22.880.261 Kč (12.704,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 196m2, Říčany

RE/MAX Partner

Předchozí majitel již nechal vypracovat situační výkres a obstaral od Říčanský úřadů souhlasná stanoviska ke stavbě a inženýrským sítím. Veškeré přípojky jsou vzdálené cca metr od hranice pozemku a necelé dva metry od samotné budovy. STavba povolena pro samostatnou studnu…

Aktualizováno
5.800.000 Kč (29.592,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 987m2, Senohraby, Krátká

Hledáte pozemek pro výstavbu svého vysněného domu? Rádi byste bydleli v klidné obci s dobrou dostupností do Prahy? Nebo čekáte na investiční příležitost? Pak už nehledejte, a nečekejte, jelikož tato nabídka je právě pro Vás! Nabízíme exkluzivně k prodeji poslední…

Prodej stavebního pozemku, 980m2, Týnec nad Sázavou - Chrást nad Sázavou

100klíčů, a.s.

Realitní kancelář 100 klíčů, a.s. nabízí exklusivní prodej pozemku s menší chatou a rozestavěnou přístavbou chaty, v krásné klidné lokalitě u Týnce nad Sázavou. Pozemek je svažitý, obklopen lesy a malebnou přírodou. Vzhledem k tomu, že stavba se nachází…

Prodej stavebního pozemku, 558m2, Říčany

Ve výhradním zastoupení majitelů vám nabízíme k prodeji stavební pozemek v Říčanech – Radošovicích. Rozloha pozemku je 558 m². Pozemek je rovinatý, oplocený nachází se v klidné ulici v okrajové zástavbě rodinných domů a v dostupné vzdálenosti od zastávky…

7.533.000 Kč (13.500,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1648m2, Vlašim - Bolina

Finpos realitní kancelář

Nabízíme k prodeji stavební parcelu o výměře 1 648m2 v obci Bolinka, ve svahu kopce Loreta. Přípojky pro kanalizaci, vodu, plyn a elektřinu jsou na sousedním pozemku, který bude rovněž sloužit jako přístupová cesta. Tato cesta bude zajištěna věcným břemenem chůze…

4.944.000 Kč (3.000,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 4297m2, Louňovice, Na Mezích

CENTURY 21 Česká republika

V přímém zastoupení majitele zprostředkuji prodej celkem tří rozlehlých, krásných a slunných rovinatých pozemků přímo u lesa (pozemky jsou na jih, strana lesa pak sever) o celkové výměře 4297 m2 v krásné lokalitě v obci Louňovice v oblasti…

Prodej stavebního pozemku, 1462m2, Týnec nad Sázavou - Chrást nad Sázavou, Chrást nad Sázavou

Velký stavební pozemek v Týnci nad Sázavou. 1462m2 je dostatečná velikost pro realizaci vysněného rodinného domu a okrasné zahrady pro aktivity i odpočinek. Umístěný na okraji města, na vyvýšenině nad řekou Sázavou. Klidné a tiché místo v zástavbě RD,…

Prodej stavebního pozemku, 786m2, Říčany - Pacov, Na Mýtince

Broker Consulting, a.s.

Chcete se usadit a tak hledáte ideální pozemek k stavbě poblíž Prahy? Máme pro vás tip na skvělé, dobře dostupné a přitom klidné místo. Pojďte se s námi zasnít.Představujeme vám dva sousedící pozemky v Pacově u Říčan. Jeden má 785 a druhý 786 metrů…

Prodej stavebního pozemku, 786m2, Říčany - Pacov, Na Mýtince

Broker Consulting, a.s.

Chcete se usadit a tak hledáte ideální pozemek k stavbě poblíž Prahy? Máme pro vás tip na skvělé, dobře dostupné a přitom klidné místo. Pojďte se s námi zasnít.Představujeme vám dva sousedící pozemky v Pacově u Říčan. Jeden má 785 a druhý 786 metrů…

Aktualizováno
9.990.000 Kč (12.710,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 979m2, Kostelec nad Černými lesy, Dvouletky

RE/MAX VIP

Nabízíme krásný stavební pozemek v samotném centru města Kostelec nad Černými lesy (okres Praha-východ) o velikosti 979 m2. Pozemek je smlunný, rovinatý v soukromí a zeleni a nachází se ve slepé ulici. Ve městě je kompletní občanská vybavenost (obchody,…

8.320.000 Kč (8.498,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 918m2, Vlašim - Domašín

Finpos realitní kancelář

Nabízíme k prodeji obdélníkovou parcelu o výměře 918 m2, která je situována na rovinatém jižně orientovaném pozemku v nově vzniklé části města Vlašim, část Domašín. Dle Územního plánu je parcela vhodná pro bydlení, stavbu RD. Připojení je na stávající…

4.799.000 Kč (5.228,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 701m2, Říčany, Thomayerova

Exkluzivně nabízíme velmi pěkný stavební pozemek v okrajové části Říčan vhodný pro okamžitou výstavbu. Pozemek se nalézá ve velmi klidné oblasti poblíž japonské zahrady, je téměř pravidelného tvaru a vybízí k výstavbě jižně orientovaného rodinného domu. Nemovitost se…

6.999.999 Kč (9.986,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 825m2, Říčany, Slepá

Exkluzivně nabízíme velmi pěkný stavební pozemek v okrajové části Říčan vhodný pro okamžitou výstavbu. Pozemek se nalézá ve velmi klidné oblasti poblíž japonské zahrady, je téměř pravidelného tvaru a vybízí k výstavbě jihozápadně orientovaného rodinného domu. Nemovitost se…


TOPlist