38 116 aktuálních nabídek
od 870 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
České Budějovice, - okres
okres České Budějovice
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej České Budějovice

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 800 000 Kč do 37 000 000 Kč

Ceny domů v okrese České Budějovice

Cena domů na prodej v okrese České Budějovice se momentálně pohybuje od 800 000 Kč do 37 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 3,84 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 2 997 Kč do 138 598 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese České Budějovice. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Českých Budějovic nabízejí od 800 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese České Budějovice?

Na trhu v Českých Budějovicích jsou v současné době nepočetnější rodinné domy (153) v cenách od 980 280 Kč, následují chaty (20) od 800 000 Kč, chalupy (9) od 2 300 000 Kč, činžovní domy (9) od 3 290 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (6) od 5 110 000 Kč, vily (3) od 37 000 000 Kč a domy na klíč (1) od 5 000 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres České Budějovice na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (75), v dobrém stavu (51), novostavby (30), k rekonstrukci (18), po rekonstrukci (10), rozestavěné (7), ve fázi projektu (4), ve špatném stavu (2).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Dříteň, který má obytnou plochu 1107 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese České Budějovice se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 19354 m2 má dům v obci Borovany. Naopak nejmenší pozemek o výměře 33 m2 získáte při koupi domu v obci Heřmaň.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese České Budějovice nabízíme domy v celkem 63 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Českých Budějovicích (28), Prodej domů v Roudném (14), Prodej domů v Trhových Svinech (11), Prodej domů v Kamenném Újezdě (10), Prodej domů v Hluboké nad Vltavou (9), Prodej domů v Ledenicích (7), Prodej domů v Hosíně (7), Prodej domů ve Včelné (6), Prodej domů ve Vrátu (5), Prodej domů v Římově (5), Prodej domů v Homoli (5), Prodej domů v Boršově nad Vltavou (4), Prodej domů ve Srubci (4), Prodej domů v Litvínovicích (4), Prodej domů v Týně nad Vltavou (4).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem České Budějovice sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice, Strakonice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a Český Krumlov.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese České Budějovice uvádějí následující informace: klidná část obce (70), centrum (39), okraj obce (23), polosamota (9), samota (2), zástavba rd (1), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Domy v okrese České Budějovice podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese České Budějovice nabízejí nejčastěji zděné domy (71). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (36), dřevěné domy (9), kamenné domy (2), montované domy (2) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese České Budějovice

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese České Budějovice také k dispozici 4 domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese České Budějovice dle inzerenta:

V Českých Budějovicích a okolí pochází 197 domů z nabídky realitních kanceláří a 4 domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: NEXT REALITY GROUP a.s. (19), M&M reality holding a.s. (17), RK Stejskal.cz s.r.o. (15), RONDO - obchodní a realitní společnost, s.r.o. (12), RE/MAX G8 Reality České Budějovice (9), RK CHALUPA s.r.o. (8), BIDLI reality, a.s. (8), RE/MAX Dynamic (8), SORENT - CB s.r.o. (8) a Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (5). Další 4 domy jsou nabízené přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okolí Českých Budějovic?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese České Budějovice 23 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Českých Budějovicích?

V okrese České Budějovice působí 303 realitních makléřů, spadajících pod 121 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: RE/MAX Optimal Písek, Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o. Kamenný Újezd, RE/MAX Dynamic České Budějovice, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal.cz s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese České Budějovice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Romana Marhounová, Petr Šťavíček, Radek Kujal, Karel Klosse, Ing. Miroslav Hodina, Mgr. Mirlinda Králová, Eva Kasandová, Jindřich Dvořák, Dipl.Tech., Michal Pavel a Lochman Hamberger.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českých Budějovic nabízí Romana Marhounová (51). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 199

Prodej rodinného domu, 275m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Zeyerova

Zprostředkujeme Vám prodej rodinného domu, který se nachází v ulici Zeyerova v Havlíčkově kolonii a to v docházkové vzdálenosti do centra Českých Budějovic. Pořídit si dům v této lokalitě není zrovna jednoduchá záležitost, jelikož možností koupě domů je tady jak šafránu, ale Vy teď takovou…

Prodej chaty, 59m2, Římov - Dolní Stropnice, Dolní Stropnice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej celoročně obyvatelné samostatně stojící zděné chaty v chatové osadě Klady u obce Římov. Jedná se o dvou podlažní stavbu s dispozicí 4+1, se zastavěnou plochou 59 m2 a podlahovou cca 80 m2. V přízemí…

Prodej rodinného domu, České Budějovice - České Budějovice 3, K. Šatala

RK Stejskal.cz s.r.o.

Nabízíme k prodeji samostatně stojící rodinný dům se zahradou v klidné části Českých Budějovic, v ul. K. Šatala v Nemanicích. Zastavěná plocha včetně nádvoří je 169 m2, přilehlá zahrada má výměru 495 m2. Díky průběžnému udržování technického…

Prodej rodinného domu, Drahotěšice

Finpos realitní kancelář

Nabízíme k prodeji útulný rodinný dům o podlahové ploše 100 m2 v  malebné jihočeské obci Drahotěšice, 15 km od jihočeské metropole České Budějovice. Rodinný dům je dispozičně řešen jako 3+1, celková plocha pozemku činí 263 m2. V přízemí domu se…

Prodej rodinného domu, České Budějovice - České Budějovice 7, Komenského

REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o.

Prodej malého činžovního domu se dvěma samostatnými byty a zahradou. Zastavená plocha domu je 132m2. V prním patře domu (zvýšeném přízemí) je byt o velikosti 2+1 a výměře 71m2. Tento byt je v horším standardu bez koupelny a WC. Obytné místnosti jsou velmi prostorné…

Prodej rodinného domu, Kamenná

RK Stejskal.cz s.r.o.

Rodinný dům 4+1 se zahradou se nachází v obci Kamenná u Trhových Svinů. Zastavěná plocha. a nádvoří je 1096 m2, celkový pozemek je 2094 m2. V přízemí domu se nachází předsíň, ze které je přístup do kuchyně s jídelnou…

Prodej činžovního domu, České Budějovice - České Budějovice 7, Komenského

REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o.

Prodej malého činžovního domu se dvěma samostatnými byty a zahradou. Zastavená plocha domu je 132m2. V prním patře domu (zvýšeném přízemí) je byt o velikosti 2+1 a výměře 71m2. Tento byt je v horším standardu bez koupelny a WC. Obytné místnosti jsou velmi prostorné…

Prodej rodinného domu, 351m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Rybářská

Proxima Reality, s.r.o. nabízí ve výhradním zastoupení klienta k prodeji řadový třípodlažní rodinný dům o dvou bytových jednotkách v klidné části Českých Budějovic. Dům se nachází v neprůjezdné ulici Rybářská v Nemanicích. Dům nabízí možnost zajímavého investičního…

Prodej zemědělské usedlosti, 4285m2, Čížkrajice - Chvalkov, Chvalkov

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje možný prodej nemovitosti včetně vybavení v krásném prostředí Novohradských hor - původního statku z roku 1840, v obci Chvalkov - Čížkrajice. Jedná se o vícegenerační objekt, polosamotu, s výhledem na louky a les…

Prodej rodinného domu, 201m2, České Budějovice - České Budějovice 4, Dobrovodská

Zprostředkujeme Vám prodej domu se dvěma byty v ČB o velikosti 2+1 a garáží. Dolní byt má koupelnu s vanou, v patře je sprchový kout, v obou podlažích samostatné WC, kuchyně. Topení ústřední plynové, ohřev vody bojlerem. Podlahy jsou v kombinaci parkety, plovoucí…

Prodej chaty, 750m2, Horní Stropnice - Dobrá Voda, Dobrá Voda

Zprostředkujeme Vám prodej luxusní chalupy ve vyhledávané turistické lokalitě v obci Dobrá Voda u Nových Hradů. Dispozice objektu je situována jako 3+1 o obytné ploše 94 m2 s možností půdní vestavby. Je k dispozici ložnice, obývák, kuchyně…

Prodej rodinného domu, Neplachov, Neplachov 72

Nabízím Vám ke koupi rodinný dům se zahradou v obci Neplachov, 20 km od Českých Budějovic. Dům se hodí pro celoroční bydlení nebo k rekreaci, nachází se na okraji obce. Součástí prodeje je zahrada se vzrostlými stromy o výměře 583 m?. Jedná se o jednopodlažní dům se…

Prodej rodinného domu, Chotýčany

RK Stejskal.cz s.r.o.

Nabízíme k prodeji novostavbu rodinného domu v Chotýčanech nedaleko Českých Budějovic. Jedná se o přízemní dům (dřevostavbu) s dispozicí 4+kk. U kuchyně je samostatná místnost na potraviny a součástí kuchyňské linky jsou vestavené spotřebiče: horkovzdušná parní…

Prodej rodinného domu, 250m2, Hluboká nad Vltavou, Na Vyhlídce

Pokud hledáte ojedinělou nemovitost na jednom z nejkrásnějším míst, nemovitost, která se zřídkakdy objeví na realitním trhu, jednu pro Vás máme. Exkluzivně nabízíme rodinný dům v nejlukrativnější části Hluboké nad Vltavou. Dům je umístěn ve svahu v prostředí rodinných…

Prodej rodinného domu, 150m2, Včelná

SORENT - CB s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji rodinný dům, který se nachází v obci Včelná, v klidné části poblíž lesa. Dům je částečně podsklepený a dispozičně řešený jako 5+kk. V přízemí se nachází vstupní chodba, koupelna s WC, vanou a sprchovým koutem,…

Prodej rodinného domu, Borovany - Třebeč

Nabízíme Vám exkluzivně v rámci insolvenčního řízení prodej rozlehlého areálu, jehož součástí je dům, mimo jiné s krytým proskleným bazénem, určený k trvalému bydlení. Obytná část má 2 NP, které se dají rozdělit jako dvougenerační na dvě bytové jednotky 3+kk ( 1 NP ) a 4+1…

Prodej rodinného domu, České Budějovice, P. J. Šafaříka

Nabízím k prodeji řadový rodinný dům ve vyhledávané lokalitě Rožnov. Rodinný dům se přestavuje na 3 bytové jednotky, k tomuto záměru je i projektová dokumentace, počítá se s vytvořením 3 bytových jednotek ve 3 nadzemních podlaží a v suterénu domu pak…

Prodej chaty, 99m2, Jivno

Servis bydlení s.r.o.

Prodej podsklepené chaty v lokalitě Jivno ( u rybníka MRHAL ), České Budějovice. Cihlová stavba ( zastavěná plocha 99 m2 ) na zděném základu a vlastním pozemku o velikosti 247 m2 s orientací na jihozápad je určena ke kompletní…

Prodej rodinného domu, 136m2, Slavče - Mohuřice

ERA Reality PREMIÉRA exkluzivně nabízí k prodeji rodinný dům v obci Mohuřice. Malá, kouzelná vesnice, která se nachází cca 1,5 km na sever od Slavče u Trhových Svin. Prochází zde silnice II/157. Toužíte po krásném, ničím nerušeném výhledu a soukromí v blízkosti…

Prodej rodinného domu, Adamov, K Rybníku

Prodej rodinného domu v obci Adamov u Českých Budějovic o celkové ploše 726 m?. Jedná se o moderní stavbu dvoupodlažního domu o dispozici 6+kk s garáží, ve vyhledávané lokalitě s podlahovou plochou 225 m?. V 1. NP se nachází vstupní chodba se šatnou,…


TOPlist