51 796 aktuálních nabídek
od 896 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
České Budějovice, - okres
okres České Budějovice
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej České Budějovice

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 490 000 Kč do 27 700 000 Kč

Ceny domů v okrese České Budějovice

Cena domů na prodej v okrese České Budějovice se momentálně pohybuje od 490 000 Kč do 27 700 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese České Budějovice. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Českých Budějovic nabízejí od 490 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese České Budějovice?

Na trhu v Českých Budějovicích jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (215) v cenách od 1 900 000 Kč, následují chaty (40) od 490 000 Kč, chalupy (19) od 2 300 000 Kč, činžovní domy (9) od 6 450 000 Kč, vily (8) od 9 450 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (4) od 2 490 000 Kč, dvougenerační domy (1) od 17 000 000 Kč a historické objekty (1) .

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres České Budějovice na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (95), v dobrém stavu (94), novostavby (46), k rekonstrukci (23), po rekonstrukci (15), ve fázi projektu (10), rozestavěné (10).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Jílovice, který má obytnou plochu 790 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese České Budějovice se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 19354 m2 má dům v obci Borovany. Naopak nejmenší pozemek o výměře 20 m2 získáte při koupi domu v obci Kamenný Újezd za cenu 1 190 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese České Budějovice nabízíme domy v celkem 72 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Českých Budějovicích (59), Prodej domů v Kamenném Újezdě (18), Prodej domů v Hrdějovicích (15), Prodej domů ve Včelné (11), Prodej domů v Římově (11), Prodej domů v Hosíně (10), Prodej domů v Horní Stropnici (9), Prodej domů v Hluboké nad Vltavou (8), Prodej domů v Rudolfově (8), Prodej domů ve Srubci (7), Prodej domů v Lišově (6), Prodej domů v Slavči (6), Prodej domů v Litvínovicích (5), Prodej domů v Trhových Svinech (5), Prodej domů v Borovanech (5).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem České Budějovice sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice, Strakonice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a Český Krumlov.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese České Budějovice uvádějí následující informace: klidná část obce (124), centrum (41), okraj obce (32), polosamota (20), zástavba rd (1), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese České Budějovice nabízejí nejčastěji zděné domy (135). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (74), dřevěné domy (14), kamenné domy (4), skeletonové domy, panelové domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese České Budějovice

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese České Budějovice také k dispozici tři domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese České Budějovice dle inzerenta:

V Českých Budějovicích a okolí pochází 291 domů z nabídky realitních kanceláří a 6 domů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: RK Stejskal.cz s.r.o. (28), M&M reality holding a.s. (25), RE/MAX G8 Reality České Budějovice (17), NEXT REALITY GROUP a.s. (13), BIDLI reality, a.s. (11), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (10), GEPARD REALITY / Boars (10), RK CHALUPA s.r.o. (10), HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. (9) a Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o. (8). Dalších 6 domů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese České Budějovice?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese České Budějovice 24 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Českých Budějovicích?

V okrese České Budějovice působí 309 realitních makléřů, spadajících pod 140 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: RE/MAX Optimal Písek, Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o. Kamenný Újezd, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice, RE/MAX Dynamic České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal.cz s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese České Budějovice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Romana Marhounová, Aneta Hanzlíková, Ing. Miroslav Hodina, Klára Šašková, Petr Šťavíček, Mgr. Monika Němcová, MBA, Bc. Petra Puschnerová, Karel Klosse, Ing. Luboš Janeček a Miroslav Koura.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českých Budějovic nabízí Romana Marhounová (52). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 288

Prodej rodinného domu, Dobrá Voda u Českých Budějovic

RK Stejskal.cz s.r.o.

Prodej velkého řadového rodinného domu v krásné lokalitě vilové čtvrti v Dobré Vodě u Českých Budějovic. Nemovitost má dvě samostatné bytové jednotky o dispozici 3+kk s lodžií. Dispozice přízemí, vstupní hala, dvougaráž, technické zázemí. 1 patro: hala, dva pokoje, koupelna…

Prodej rodinného domu, Srubec, Vrbová

Nabízíme k prodeji novostavbu řadového RD v atraktivní lokalitě pro bydlení Srubec (Na Štětkách). Projekt představuje moderní bydlení s důrazem na nízké provozní náklady, dostatek místa pro celou rodinu a lokalitu s výhledem do krajiny, přitom ale snadno…

Prodej rodinného domu, 440m2, České Budějovice - České Budějovice 3, K Rybníku

prodej rodinného domu se zahradou, s dispozicí bytu 4+1 v ul. K Rybníku, Nemanice, České Budějovice 3. Jedná se o vymazlený podsklepený dům po rekonstrukci, kde se v prvním nadzemním podlaží nachází prostorná kuchyně s moderní kuchyňskou linkou a el. spotřebiči,…

Prodej rodinného domu, České Budějovice, Zeyerova

Prodej rodinného domu o dispozici 5+2 o PP 194m2. Dům je možno rozdělit na 2 bytové jednotky. 1NP dispozice 2+1 o výměře 75m2 a 2NP dispozice 3+1 o výměře 81,6m2. V rodinném domě proběhla rekonstrukce elektřiny, vodovodního potrubí a odpadů. Možnost…

Prodej rodinného domu, 93m2, Zvíkov, Ortvínovice

JUSTO Česká republika

Ve výhradním zastoupení majitelky Vám na prodej nabízíme částečně podsklepený jednopodlažní řadový dům s podkrovím v osadě Ortvínovice, asi 6 km od Českých Budějovic. Dům z roku 1954 je díky průběžné péči majitelky v dobrém stavu. Průjezdem se dostanete na dvorek…

Prodej rodinného domu, Vrábče

Ve výhradním zastoupení Vám rádi zprostředkujeme prodej rodinného domu v obci Vrábče 9 km jihozápadně od Českých Budějovic (15 min. autem). Pozemek o rozloze 800 m2 leží na úplném…

Prodej rodinného domu, 308m2, České Budějovice - České Budějovice 2, České Vrbné

Investpoint s.r.o.

Exkluzivně nabízíme ke koupi rodinný dům o dispozici 7+1, celková podlahová plocha domu 308,66 m2, plocha pozemku 1000 m2, nemovitost se nachází v atraktivní lokalitě České Vrbné u Českých Budějovic. Dispozice rodinného domu: v 1. np se…

Prodej rodinného domu, Hrdějovice

RK Stejskal.cz s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitelů prodej zajímavé prvorepublikové vily, která byla vystavěna v roce 1943 s pěknou zahradou 951m2. Nemovitost má celkem čtyři podlaží. Suterén: garáž, dílna, sklad a 3 technické místnosti. Zvýšené přízemí: veranda, hala, kuchyně, dva pokoje, koupelna…

Prodej rodinného domu, Hrdějovice

RK Stejskal.cz s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitelů prodej zajímavé prvorepublikové vily, která byla vystavěna v roce 1943 s pěknou zahradou 951m2. Nemovitost má celkem čtyři podlaží. Suterén: garáž, dílna, sklad a 3 technické místnosti. Zvýšené přízemí: veranda, hala, kuchyně, dva pokoje, koupelna…

Prodej rodinného domu, 172m2, Římov

AKČNÍ CENA ! Nabízíme k prodeji velmi pěkný prostorný a světlý kompletně zařízený dům 5+1 o užitné ploše 172 m2 na pozemku 1 601 m2 ve vyhledávané lokalitě, obec Římov, okres České Budějovice, Jihočeský kraj. V prvním patře se nachází…

Prodej rodinného domu, Žár

RK Stejskal.cz s.r.o.

Nabízíme k prodeji rodinný dům ve Svaryšově (část obce Žár). Dům se nachází na polosamotě s krásným výhledem na Novohradské hory a kostel v Dobré Vodě. Vzdálenost do Nových Hradů je 6 km a do Trhových Svinů, kde je veškerá občanská vybavenost, dojedete…

Prodej rodinného domu, 688m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Pražská tř.

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rozsáhlého rodinného domu 2+1 se zázemím určeným ke komerčnímu využití, nebo k vybudování dalších bytových jednotek + garáž a sklady, ul. Pražská tř., České Budějovice (Nemanice). Zděný rodinný dům disponuje bytovou jednotkou o podlahové…

Prodej rodinného domu, 1089m2, České Budějovice - České Budějovice 7, S. K. Neumanna

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej ideální poloviny na nemovitosti, domě a pozemcích, podsklepené funkcionalistické vili, v ul. S. K. Neumanna, kterou si pro sebe v letech 1929-1930 postavil nejvýznamnější budějovický architekt meziválečné doby Ing. Dr. techn. Karel…

Prodej rodinného domu, 769m2, Hosín - Dobřejovice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej nadstandardního, pasivního a bezbariérového rodinného domu 3+kk s garáží, s podsklepenou terasou, zastřešeným bazénem, zahradním domkem, na oploceném pozemku o celkové výměře 769 m2 s nádherným výhledem…

Prodej rodinného domu, Dubné - Křenovice

RE/MAX Optimal

Křenovice u Č.Budějovic - prodej domu 4+kk Nabízíme na prodej dům se stodolou a zahradou v obci Křenovice u Dubného nedaleko Českých Budějovic. Uzavřený dvůr nabízí naprosté soukromí! Dispozice domu je 4+kk: - za vchodovými dveřmi je chodba, vlevo je samostatné…

Prodej rodinného domu, Včelná

RE/MAX Optimal

Developerský projekt - dvojdomy Včelná Včelná u Č.Budějovic - prodej nových patrových řadových domů. Nabízíme na prodej nový developerský projekt - dvojdomy Včelná. Jedná se o celkem 6 řadových domů, vždy 2 domy u sebe. Dispozice domu P1: přízemí - předsíň,…

Prodej činžovního domu, České Budějovice - České Budějovice 7, Komenského

REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o.

Prodej městského domu se dvěma samostatnými byty a zahradou. Zastavená plocha domu 132m2. V prním patře domu (zvýšeném přízemí) je byt o velikosti 2+1 a výměře 71m2. V druhém patře je byt o velikosti 3+kk a výměře 86m2. Oba byty mají okna orientovaná…

Prodej rodinného domu, České Budějovice - České Budějovice 7, Komenského

REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o.

Prodej městského domu se dvěma samostatnými byty a zahradou. Zastavená plocha domu 132m2. V prním patře domu (zvýšeném přízemí) je byt o velikosti 2+1 a výměře 71m2. V druhém patře je byt o velikosti 3+kk a výměře 86m2. Oba byty mají okna orientovaná…

Prodej rodinného domu, 862m2, České Budějovice - České Budějovice 2, Zavadilka

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej částečně podsklepeného, moderního rodinného domu 4+kk (+2x koupelna + šatna + spíž) s venkovní terasou s automatickým zastřešením, s domkem pro hosty o dispozici 1+kk + ložnicový prostor, zastřešenými parkovacími stáními, s garáží…

Prodej rodinného domu, 1630m2, Temelín

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu (chalupy) se stodolou na oploceném rovinatém pozemku o rozloze 1.630 m2 ve středu obce Temelín, okr. České Budějovice. V objektu je možné vybudovat druhou bytovou jednotku ze stodoly a skladů, nebo…

Prodej rodinného domu, České Budějovice, Rudolfovská tř.

LIVEST

Novinka: otevírací hodiny vzorového domu (bez nutnosti domluvené schůzky) -  úterý 9:00 - 13:00 a čtvrtek 13:00-16:30 V rámci velmi exkluzivního projektu REZIDENCE VRÁTO – NA PĚŠINĚ od LIVEST…


TOPlist