51 797 aktuálních nabídek
od 896 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Ostrava
V okruhu
Ostrava
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Ostrava

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 56 000 000 Kč

Ceny domů v obci Ostrava

Cena domů na prodej v obci Ostrava se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 56 000 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Ostrava. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Ostravy nabízejí od 484 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Ostrava?

Na trhu v Ostravě jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (81) v cenách od 90 000 Kč, následují činžovní domy (21) od 3 100 000 Kč, chaty (9) od 484 000 Kč a vily (2) od 10 990 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Ostrava na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (40), v dobrém stavu (26), po rekonstrukci (16), novostavby (8), k rekonstrukci (8), ve fázi projektu (1), rozestavěné (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 12 700 000 Kč v obci Ostrava, který má obytnou plochu 350 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Ostrava se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 8214 m2 má dům za cenu 33 000 000 Kč v obci Ostrava. Naopak nejmenší pozemek o výměře 14 m2 získáte při koupi domu v obci Ostrava za cenu 484 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V obci Ostrava nabízíme domy v celkem 26 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Radvanicích (10), Domy na prodej v Zábřehu (7), Domy na prodej v Muglinově (7), Domy na prodej v Moravské Ostravě (7), Domy na prodej v Petřkovicích (7), Domy na prodej v Slezské Ostravě (7), Domy na prodej v Michálkovicích (5), Domy na prodej v Hrušově (5), Domy na prodej v Heřmanicích (5), Domy na prodej ve Vítkovicích (5), Domy na prodej v Plesné (4), Domy na prodej v Mariánských Horách (4), Domy na prodej v Přívozu (4), Domy na prodej ve Svinově (3), Domy na prodej v Hošťálkovicích (3).

Domy si můžete vybrat také dle městských částí: Domy na prodej MČ Slezská Ostrava (24), Domy na prodej MČ Ostrava-Jih (10), Domy na prodej MČ Moravská Ostrava a Přívoz (10), Domy na prodej MČ Ostrava-Petřkovice (7), Domy na prodej MČ Ostrava-Radvanice a Bartovice (6), Domy na prodej MČ Ostrava-Michálkovice (4), Domy na prodej MČ Ostrava-Plesná (4), Domy na prodej MČ Ostrava-Hošťálkovice (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Hrabová (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Vítkovice (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Polanka nad Odrou (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Svinov (2), Domy na prodej MČ Ostrava-Třebovice (2), Domy na prodej MČ Ostrava-Krásné Pole (2).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Ostrava uvádějí následující informace: klidná část obce (66), centrum (18), okraj obce (3), polosamota (1), rušná část obce (1), sídliště (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Ostrava nabízejí nejčastěji zděné domy (28). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (17), dřevěné domy (7), panelové domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v obci Ostrava

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Ostravě také k dispozici 6 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v obci Ostrava dle inzerenta:

V Ostravě a okolí pochází 113 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (32), I.E.T. Reality, s.r.o. (10), Realitní kancelář STING, s.r.o. (9), Rybka Reality s.r.o (6), Broker Consulting, a.s. (5), BO! reality a finance (5), Reality 11 (5), AZET Reality (5), Ostravský realitní servis s.r.o. (4) a Realitní kancelář STING, s.r.o. (3).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Ostrava?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Ostrava 11 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Ostravě?

V obci Ostrava působí 321 realitních makléřů, spadajících pod 87 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: REGIO Reality Frýdek-Místek, Realitní společnost Morava Olomouc, AZET Reality Ostrava, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc, Reality Populo a.s. Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Ostrava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Bert Ramp, Ing. Roman Cilný, Matěj Spilko, Petra Tvardková, Richard Terč, Jakub Láryš, Ing. Tomáš Vehovský, Kateřina Vlachopulosová, Ing. Petr Fiala a František Kalina.

Nejvíce nemovitostí v okolí Ostravy-město nabízí (41). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 115

Prodej rodinného domu, 2300m2, Ostrava - Michálkovice, Michálkovice

Reality 11 Vám zprostředkují prodej zajímavého, dvojgeneračního rodinného domu o dispozici 4+1 a 1+1 + restaurace (možnost i jiného využití) + garáž, v klidné části Ostravy, Michálkovice. Nemovitost je napojena na veškeré inženýrské sítě, stav domu je velmi dobrý, původní,…

Prodej činžovního domu, 780m2, Ostrava - Přívoz, Dobrovského

Reality 11 Vám zprostředkují prodej dvou obytných domů s 8 byty na vlastním pozemku s vlastní zahradou a přístupem po obecní komunikaci v centru Ostravy, ul. Božkova a Dobrovského. Domy jsou investiční příležitostí, čistý nájem činí 96.000,- Kč/měsíc, ročně tedy 1 152…

Prodej rodinného domu, 230m2, Ostrava - Hrabová, Mlynářská

Hledáte rodinný dům pro svou větší rodinu? Hledáte dům jako zázemí firmy a s vedlejší stavbou jako dílna či výrobna? Hledáte dům, kde se dá hodně ušetřit za energie, které jsou den ode dne dražší? Fotovoltaika a kotel na tuhá paliva jsou zde a šetří. Hledáte dům,…

Prodej činžovního domu, Ostrava, Kubínova

Naše společnost Vám nabízí k prodeji nájemní dům v Ostravě-Heřmanicích včetně okolního pozemku. Jedná se o dvoupodlažní podsklepený objekt s 12 bytovými jednotkami. Celá nemovitost prošla kompletní rekonstrukcí: střecha, izolace, zateplení, fasáda, plastová okna. Uvnitř nová…

Prodej činžovního domu, 519m2, Ostrava - Moravská Ostrava, Nádražní

Předmětem prodeje je secesní činžovní dům z roku 1903 situovaný v těsné blízkosti samotného centra města Ostravy na Nádražní ulici. Jedná se o budovu, ve které se nachází: - 2x nebytový prostor s výlohou na Nádražní ulici (145 m2 + 101m2) - 1x…

Prodej rodinného domu, 88m2, Ostrava - Koblov, Na Tabulkách

TRIMEX REALITY, a.s.

Nabízíme Vám k prodeji přízemní řadový rodinný dům o dispozici 3+kk v Ostravě části Koblov. Dům byl kolaudován v roce 2011 a prodává se částečně zařízený nábytkem včetně krbových kamen, venkovní markýzy a zahradního domku. Před domem je venkovní stání pro dvě vozidla…

Dražba rodinného domu, 1758m2, Ostrava - Heřmanice, Záblatská

Centrum aukcí.cz s.r.o.

Rodinný dům, obytné podkroví, 254 m2, sklep, hospodářská budova, garáž, kůlna, zahrada, Ostrava. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato…

Novinka
Vyvolávací cena: 6.040.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Dražba rodinného domu, 88m2, Ostrava - Michálkovice, U Hrušky

Centrum aukcí.cz s.r.o.

Rodinný dům, Ostrava-Michálkovice. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů z Insolvenčního rejstříku…

Novinka
Vyvolávací cena: 2.856.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Ostrava - Zábřeh, Věšínova

BO! reality a finance

Bydlení v rodinném domě a přitom přímo ve městě - díky tomu bude Váš život jednodušší. Takto by se dal popsat dům, který Vám výhradně naše realitní kancelář nabízí ke koupi! Dům je dispozičně řešen jako 4+1+jídelna o podlahové ploše cca 168 m². K tomu navíc…

Prodej chaty, 38m2, Ostrava - Michálkovice, Rajská

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte útulnou chatu, která by měla být celoročně dostupná s dostatek místa pro rodinu či Vaše přátele Tato zděná chata, je na celoročně přístupném místě v Ostravě Michálkovicích na ulici Rajská. Přímo k chatě se dostanete po místní asfaltové komunikaci. Má…

Prodej rodinného domu, 70m2, Ostrava, Dr. Maye

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Ve výhradním zastoupení Vám nabízím rodinný dům se zahradou, případně místo provozovny k podnikání. Jedná se RD o celkové zastavěné ploše 81 m2 + samostatný pozemek o velikosti 126 m2, ve vilové části Mariánských Hor. Samotná bytová jednotka se…

Prodej činžovního domu, Ostrava, Palackého

Nabízíme Vám dům v Ostravě na ulici Palackého poblíž průmyslové zóny a s výborným napojením na dálnici. Dům má zahrádku s vybudovaným posezením a garáží. Dům prošel částečnou rekonstrukcí, proběhla výměna oken (trojskla) a dům mám novou střechu. Objekt je vhodný…

Prodej činžovního domu, 587m2, Ostrava

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Hledáte vlastní byt pro sebe a druhý byt například pro svou maminku v jednom domě se zahrádkou? Nabízíme výbornou příležitost a investici, kde Vám bude dům dále přinášet zisk z pronájmu. Nabízíme prodej celého domu se čtyřmi byty v Ostravě Vítkovicích s vlastní…

Aktualizováno
13.240.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej činžovního domu, Ostrava, Bohumínská

Ve výhradním zastoupení majitele si Vám dovolujeme nabídnout exkluzivní novinku mezi nájemními domy ve Slezské Ostravě! Lukrativnost této nabídky spočívá v tom, že se tato nemovitost skládá ze dvou zrekonstruovaných samostatných bytů s dispozicí 3+kk a nebytového…

Prodej rodinného domu, 94m2, Ostrava - Heřmanice, K Maliňáku

Nabízíme Vám ke koupi čerstvě dokončený nízkoenergetický rodinný dům 4+kk podle nejnovějších standardů. Zastavěná plocha RD je 117 m2, celková velikost pozemku je 567 m2. Dům je zděný (YTONG), zateplený polystyrenem 20 cm. Vytápění je zajištěno pomocí tepelného…

Dražba chaty, 16m2, Ostrava - Plesná

Centrum aukcí.cz s.r.o.

Dražba samostatně stojící, podsklepené, přízemní rodinné rekreace s obytným podkrovím. Budova je zděná a její stavebně-technický stav odpovídá zanedbané údržbě. Podrobnější informace jsou uvedeny ve znaleckém posudku. Informace jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů, bez…

Vyvolávací cena: 80.400,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 137m2, Ostrava

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Exkluzivní nabídka samostatně stojícího rodinného domu v okrajové části Ostravy-Nová Bělá. Objekt má nepravidelný půdorys a je nepodsklepený s užitným podkrovím, kde se nachází 2 terasy. V domě se nachází 1 bytová jednotka s dispozicí 5+1 s rohovou kuchyňskou linkou,…

Prodej rodinného domu, 240m2, Ostrava - Plesná, Liščí

HeartReality s.r.o.

Dovoluji si Vám nabídnout pěkný dvougenerační rodinný dům v původním, ale zachovalém stavu o velikosti 6+2 s garáží a hospodářskou místností v klidné části Ostrava - Plesná. Na pozemku se nachází dům o užitné ploše 240m2, garáž 25m2…

Prodej rodinného domu, Ostrava - Radvanice, Rohova

Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o.

Exkluzivní prodej rodinného domu v Ostravě – Radvanicích, ul. Rohova. Dům o velikosti 4+1 je postavený na pozemcích o celkové výměře 1.316 m2. Nachází se v klidné lokalitě s výbornou dostupností do okolních měst a s přístupem po obecní…

Prodej rodinného domu, Ostrava, 28. října

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji část obytného domu v těsné blízkosti centra Ostravy. Jedná se o bytovou jednotku 5+1 ve 2 nadzemním podlaží o velikosti 119 m2 a nebytový prostor v 1 n.p. o velikosti 80 m2.…


TOPlist