50 947 aktuálních nabídek
od 944 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Ostrava
V okruhu
Ostrava
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Ostrava

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 480 000 Kč do 50 000 000 Kč

Ceny domů v obci Ostrava

Cena domů na prodej v obci Ostrava se momentálně pohybuje od 480 000 Kč do 50 000 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Ostrava. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Ostravy nabízejí od 480 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Ostrava?

Na trhu v Ostravě jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (63) v cenách od 1 390 000 Kč, následují činžovní domy (8) od 5 250 000 Kč, chaty (7) od 480 000 Kč a vily (1) od 11 990 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Ostrava na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (25), v bezvadném stavu (23), novostavby (9), po rekonstrukci (4), k rekonstrukci (4), rozestavěné (3), ve fázi projektu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 19 500 000 Kč v obci Ostrava, který má obytnou plochu 614 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Ostrava se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 3218 m2 má dům za cenu 9 945 000 Kč v obci Ostrava. Naopak nejmenší pozemek o výměře 87 m2 získáte při koupi domu v obci Ostrava za cenu 8 500 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V obci Ostrava nabízíme domy v celkem 29 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Zábřehu (7), Domy na prodej v Muglinově (7), Domy na prodej v Krásném Poli (6), Domy na prodej v Přívozu (5), Domy na prodej v Polance nad Odrou (4), Domy na prodej v Koblově (4), Domy na prodej v Slezské Ostravě (4), Domy na prodej v Heřmanicích (3), Domy na prodej ve Vítkovicích (3), Domy na prodej v Mariánských Horách (3), Domy na prodej v Michálkovicích (3), Domy na prodej ve Staré Bělé (2), Domy na prodej v Plesné (2), Domy na prodej v Radvanicích (2), Domy na prodej v Hrabové (2).

Domy si můžete vybrat také dle městských částí: Domy na prodej MČ Slezská Ostrava (19), Domy na prodej MČ Moravská Ostrava a Přívoz (6), Domy na prodej MČ Ostrava-Krásné Pole (5), Domy na prodej MČ Ostrava-Jih (5), Domy na prodej MČ Ostrava-Polanka nad Odrou (4), Domy na prodej MČ Ostrava-Radvanice a Bartovice (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Třebovice (2), Domy na prodej MČ Ostrava-Plesná (2), Domy na prodej MČ Ostrava-Hrabová (2), Domy na prodej MČ Ostrava-Vítkovice (2), Domy na prodej MČ Ostrava-Michálkovice (2), Domy na prodej MČ Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky (2), Domy na prodej MČ Ostrava-Stará Bělá (2), Domy na prodej MČ Ostrava-Nová Bělá (1), Domy na prodej MČ Ostrava-Lhotka (1).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Ostrava uvádějí následující informace: klidná část obce (46), okraj obce (10), centrum (6), polosamota (1), rušná část obce (1), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Ostrava nabízejí nejčastěji jiné domy (17). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (16), dřevěné domy (4), skeletonové domy či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v obci Ostrava

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v obci Ostrava také k dispozici 2 domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v obci Ostrava dle inzerenta:

V Ostravě a okolí pochází 77 domů z nabídky realitních kanceláří a 2 domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (10), I.E.T. Reality, s.r.o. (7), AZET Reality (6), BO! reality a finance (5), Realitní kancelář STING, s.r.o. (5), NEXT REALITY GROUP a.s. (4), Realitní kancelář STING, s.r.o. (4), CENTURY 21 Česká republika (4), REALITY PRORADOST s.r.o. (4) a Dalphen Reality (3). Další 2 domy jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Ostrava?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Ostrava 12 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Ostravě?

V obci Ostrava působí 259 realitních makléřů, spadajících pod 75 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Ostrava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing Matěj Ježek, Matěj Spilko, Petra Pozsgai, Pavel Kubín, Kateřina Vlachopulosová, František Kalina, Richard Terč, Kristina Krpcová, Ing. Daniel Rapák a Ing. Roman Cilný.

Nejvíce nemovitostí v okolí Ostravy-město nabízí Demčáková Radka (35). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 82

Prodej rodinného domu, Ostrava - Polanka nad Odrou, Svinovská

Prodej rodinného domu 3+kk, pozemek 515 m2, ul. Svinovská, Polanka nad Odrou

Prodej činžovního domu, 614m2, Ostrava - Proskovice, Světlovská

Prodej penzionu Florian s mnoha možnostmi využití, ul. Světlovská

Prodej chaty, Ostrava

Prodej chaty, 77 m?, Ostrava, ul. Krásné Pole

Prodej rodinného domu, 120m2, Ostrava - Kunčice

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej dvoupodlažního podsklepeného rodinného domu 4+1, se dvěma garážemi a zahradou na pozemku o celkové ploše 798 m2. Dům je po částečné rekonstrukci (plastová okna, vchodové dveře, elektřina v mědi). V prvním podlaží je velká kuchyně a prostorný…

Prodej rodinného domu, Ostrava

Prodej, rodinný dům 4+kk, Ostrava - Michálkovice

Prodej chaty, Ostrava, Radvanická

Prodej zahrady s chatou, Ostrava - Radvanice

Prodej rodinného domu, 240m2, Ostrava

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi novostavbu dvougeneračního rodinného domu o dvou bytových jednotkách 7+kk a 2+kk o celkové výměře 290 m2. V přízemí se nachází vstupní místnost, z ní je pak vstup do obou oddělených bytových jednotek. Bytová jednotka 2+kk je…

Prodej rodinného domu, Ostrava, K Rybníkům

Prodej hrubé stavby domu 143 m2 s pozemkem 657 m2

Dražba rodinného domu, 174m2, Ostrava - Výškovice

RD Výškovice u Ostravy, podíl 1/6 ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou…

Vyvolávací cena: 465.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 240m2, Ostrava - Vítkovice, Starobní

Prodej, rodinný dům 4+1, 160 m2, Ostrava, ul. Starobní

Prodej rodinného domu, 120m2, Ostrava - Slezská Ostrava, Klikova

Prodej, rodinný dům 3+1, 120 m2, Slezská Ostrava, ul. Klikova

Prodej rodinného domu, 190m2, Ostrava - Přívoz, Hálkova

Prodej, rodinný dům 5+1, 180 m2, Ostrava - Přívoz, ul. Hálkova

Prodej rodinného domu, 300m2, Ostrava - Hrabová, U Kotelny

Prodej, dům 5+2, 300 m2, Ostrava - Hrabová, ul. U Kotelny

Prodej rodinného domu, 210m2, Ostrava - Zábřeh, Chalupníkova

Prodej, dům 5+1, 210 m2, Ostrava - Zábřeh, ul. Chalupníkova

Prodej rodinného domu, Ostrava, Předvrší

Prodej rodinného domu, Ostrava-Krásné Pole, ul. Předvrší

Prodej rodinného domu, Ostrava - Hrušov, Vývozní

I.E.T. Reality, s.r.o.

Prodej, Rodinné domy, ul. Vývozní, 65m2 - Ostrava - Hrušov


TOPlist