51 162 aktuálních nabídek
od 942 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Praha
V okruhu
Praha
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Praha

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 790 000 Kč do 85 000 000 Kč

Ceny domů v obci Praha

Cena domů na prodej v obci Praha se momentálně pohybuje od 790 000 Kč do 85 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 545 Kč do 381 417 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Praha. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Prahy nabízejí od 790 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Praha?

Na trhu v Praze jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (257) v cenách od 2 539 290 Kč, následují vily (32) od 15 590 000 Kč, činžovní domy (21) od 15 900 000 Kč, chaty (9) od 790 000 Kč, historické objekty (2) od 55 000 000 Kč a zemědělské usedlosti, statky (1) od 35 800 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Praha na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (120), v dobrém stavu (77), k rekonstrukci (40), novostavby (36), po rekonstrukci (20), ve fázi projektu (9), rozestavěné (7), staré, opuštěné či ve špatném stavu (3), k demolici (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 15 900 000 Kč v obci Praha, který má obytnou plochu 950 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Praha se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 9873 m2 má dům v obci Praha. Naopak nejmenší pozemek o výměře 83 m2 získáte při koupi domu v obci Praha za cenu 1 700 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

Vyfiltrovat si domy v Praze lze dle hlavních městských obvodů: Domy na prodej Praha 9 (77), Domy na prodej Praha 5 (61), Domy na prodej Praha 4 (51), Domy na prodej Praha 10 (47), Domy na prodej Praha 6 (44), Domy na prodej Praha 8 (18), Domy na prodej Praha 3 (3), Domy na prodej Praha 1 (3), Domy na prodej Praha 7 (2), Domy na prodej Praha 2 (1).

V Praze nabízíme domy v celkem 89 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Újezdě nad Lesy (15), Domy na prodej v Ruzyni (10), Domy na prodej v Řeporyjích (10), Domy na prodej v Suchdolu (9), Domy na prodej v Klánovicích (9), Domy na prodej v Radotíně (8), Domy na prodej v Horních Počernicích (8), Domy na prodej ve Strašnicích (8), Domy na prodej ve Stodůlkách (7), Domy na prodej v Kyjích (7), Domy na prodej v Smíchově (6), Domy na prodej v Libni (6), Domy na prodej v Krči (6), Domy na prodej v Libuši (6), Domy na prodej v Proseku (5), Domy na prodej v Zbraslavi (5), Domy na prodej v Dejvicích (5), Domy na prodej v Šeberově (5), Domy na prodej ve Štěrboholech (5), Domy na prodej v Satalicích (5), Domy na prodej v Chodově (5), Domy na prodej v Hloubětíně (5), Domy na prodej v Liboci (5), Domy na prodej v Dolních Počernicích (5), Domy na prodej v Dubči (5), Domy na prodej v Hlubočepech (5), Domy na prodej v Křeslicích (4), Domy na prodej ve Velké Chuchli (4), Domy na prodej v Slivenci (4), Domy na prodej ve Vinoři (4), Domy na prodej v Hostavicích (4), Domy na prodej v Záběhlicích (4), Domy na prodej v Písnici (4), Domy na prodej v Benicích (4), Domy na prodej v Kobylisích (4), Domy na prodej v Dolních Měcholupech (4), Domy na prodej v Čimicích (4), Domy na prodej v Pitkovicích (4), Domy na prodej v Uhříněvsi (4), Domy na prodej v Dolních Chabrech (4), Domy na prodej v Braníku (4), Domy na prodej v Modřanech (4), Domy na prodej ve Vršovicích (3), Domy na prodej ve Vinohradech (3), Domy na prodej v Běchovicích (3), Domy na prodej v Žižkově (3), Domy na prodej v Čakovicích (3), Domy na prodej v Nebušicích (3), Domy na prodej v Točné (3), Domy na prodej v Jinonicích (3), Domy na prodej v Řepech (3), Domy na prodej v Troji (3), Domy na prodej v Kunraticích (3), Domy na prodej v Břevnově (3), Domy na prodej ve Střížkově (2), Domy na prodej ve Lhotce (2), Domy na prodej v Lipencích (2), Domy na prodej v Hostivaři (2), Domy na prodej v Lysolajích (2), Domy na prodej v Újezdě u Průhonic (2), Domy na prodej v Kamýku (2), Domy na prodej v Košířích (2).

Domy si můžete vybrat také dle městských částí: Domy na prodej MČ Praha 6 (25), Domy na prodej MČ Praha 14 (16), Domy na prodej MČ Praha 5 (16), Domy na prodej MČ Praha 8 (14), Domy na prodej MČ Praha 4 (14), Domy na prodej MČ Praha 10 (12), Domy na prodej MČ Praha 21 (12), Domy na prodej MČ Praha 12 (10), Domy na prodej MČ Praha-Libuš (10), Domy na prodej MČ Praha 22 (9), Domy na prodej MČ Praha-Klánovice (9), Domy na prodej MČ Praha-Řeporyje (8), Domy na prodej MČ Praha 13 (8), Domy na prodej MČ Praha 16 (8), Domy na prodej MČ Praha 20 (8).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Praha uvádějí následující informace: klidná část obce (153), centrum (82), okraj obce (6), rušná část obce (6), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Praha nabízejí nejčastěji zděné domy (135). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (100), dřevěné domy (6), skeletonové domy, montované domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v obci Praha

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Praze také k dispozici 10 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v obci Praha dle inzerenta:

V Praze a okolí pochází 322 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (27), NEXT REALITY GROUP a.s. (18), REMAX ALFA (15), QARA s.r.o. (14), M&M reality holding a.s. (13), RE/MAX Partner (12), BIDLI reality, a.s. (11), MS-INVEST a.s. (10), RE/MAX G8 Reality Praha (9) a EVROPA realitní kancelář (9).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Praha?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Praha 15 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Praze?

V obci Praha působí 1177 realitních makléřů, spadajících pod 274 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: LOUDA REALITY a.s. Choťánky, Iveta Jakubíková Bělá pod Bezdězem, AZ Homestaging Praha, Reality Biliková Lázně Toušeň, ECON REAL s.r.o. Praha, Oleksandr Hychka Praha a Středočeské reality, spol. s r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Praha

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Kristýna Kubálková, Petr Hrášek, Martin Vacek, Petr Baničevič, Zdeněk Pýcha, Marcela Špetová, MBA, Aleš Vladař, Simon Lukavský, Richard Dobiaš a Mgr. Adam Kvasnička.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prahy nabízí Kristýna Kubálková (246). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 332

Prodej rodinného domu, Praha 10, Kotíkova

Prodej rodinného domu, 135 m?, Praha, ul. Kotíkova

Prodej rodinného domu, 1010m2, Praha - Dolní Chabry, Ládevská

prodej rodinného domu 2x 2+1 s možností výstavby dalšího na přilehlé parcele s vlastním vjezdem. Dům se nachází v ulici Ládevská v hezké obytné zástavbě, 100 m od autobusové zastávky Prunéřská směrem na metro Kobylisy. Byl kolaudován v roce 1956…

Prodej rodinného domu, 1352m2, Praha - Řepy, Podkrkonošských tkalců

Hledáte velkoprostorový rodinný dům, kam se poskládá i skutečně početná rodina? Nebo snad sníte o podnikání přímo z pohodlí domova? Či snad hledáte reprezentativní zázemí pro svou firmu? Pak tedy možná právě pro vás mám v nabídce tuto víceúčelovou vilu v Pražských Řepích.…

Prodej rodinného domu, 340m2, Praha - Břevnov, Říčanova

Prodej řadové rodinné vily, 340 m2 se čtyřmi byty, pozemek 443 m2

Prodej rodinného domu, 320m2, Praha - Modřany, Do koutů

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej novostavby rodinného domu RD 4+kk, 127m2, zahrada 237m2, zastřešené parkovací stání, terasa. ul. Do koutů, Praha - Modřany, ihned volný. Jedná se o polovinu rodinného dvojdomu, velmi prakticky řešen s příjemnou dispozicí na pozemku…

Prodej rodinného domu, Praha - Řeporyje, Smíchovská

QUANTUM REALITY

prodej rodinného domu 250 m2, pozemek 570 m2, Praha - Řeporyje

Prodej rodinného domu, Praha - Chodov, Zakouřilova

Prodej třípodlažního rodinného domu na pražském Chodově!

Prodej rodinného domu, Praha - Suchdol, V údolí

QUANTUM REALITY

Prodej rodinného domu 100 m2, pozemek 711 m2 Praha – Suchdol

Prodej rodinného domu, 353m2, Praha - Újezd nad Lesy, Hrádková

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej poloviny dvojdomu postaveného v roce 1995 na velice klidném místě, v těsné blízkosti Klánovického lesa v atraktivní lokalitě Praha 9 - Újezd nad Lesy. V přízemí se nachází garáž, toaleta se sprchou a jedna prostorná místnost…

Prodej činžovního domu, 220m2, Praha - Vršovice, Výstupní

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej domu na Praze 10 - Vršovice. Dům postavený stojí v klidné vilové čtvrti na návrší Bohdalec. Momentálně je v domě jeden byt s dispozicí 6+1 s užitnou plochou cca 190 m2 možností rozšíření o momentálně…

Prodej rodinného domu, 426m2, Praha - Hlubočepy, Lumiérů

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně prodej rodinného domu o užitné ploše 250,97 m2 a ploše pozemku 426 m2 na Praze 5 - Hlubočepy. Dům z roku 1970 o velikosti 5 + 1 ve funkcionalistickém stylu je posazen na hřebenu kopce…

Prodej rodinného domu, 492m2, Praha - Vršovice, Tachlovická

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej domu na Praze 10 - Vršovice. Dům postavený stojí v klidné vilové čtvrti na návrší Bohdalec. Momentálně je v domě jeden byt s dispozicí 6+1 s užitnou plochou cca 190 m2 možností rozšíření o momentálně…

Prodej rodinného domu, 197m2, Praha - Prosek, Nad Kundratkou

Reality PROSTOR s.r.o.

Exkluzivně nabízíme prodej řadového rodinného domu na velmi atraktivním místě v lokalitě \"Starý Prosek\", ul. Nad Kundratkou, s překrásným panoramatickým výhledem na historickou Prahu a Vltavu.

Prodej rodinného domu, Praha - Ruzyně, Nad višňovkou

Jaroš Real Estate s.r.o.

Prodej RD 5+1 a 3+1, pozemek 681m2, Nad višňovkou, Praha 6 - Bílá hora

Prodej rodinného domu, Praha 9, Lišická

Prodej rodinného domu, 174 m?, Praha, ul. Lišická

Prodej rodinného domu, Praha - Štěrboholy, Nepravidelná

Prodej 3 řadových domů v pražských Štěrboholech

Prodej vily, 302m2, Praha - Hlubočepy, Barrandovská

1JMREALITY - Jan Maroušek

Dovolujeme si Vám nabídnout unikátní stylovou prvorepublikovou rodinnou vilu v sousedství Barrandovských teras s původním zachovalým interiérem a nádherným výhledem do údolí Vltavy a panorama Prahy, která byla postavena v roce 1932, dle návrhu architekta Bruno Rückera.…

Prodej činžovního domu, Praha - Nusle, Otakarova 240/15

Moovido s.r.o.

Prodej prázdného a vyklizeného činžovního domu určeného k rekonstrukci.


TOPlist