47 526 aktuálních nabídek
od 895 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Praha
V okruhu
Praha
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Praha

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 220 000 000 Kč

Ceny domů v obci Praha

Cena domů na prodej v obci Praha se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 220 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,75 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od několika tisíc Kč do 1 027 088 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Praha. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Prahy nabízejí od 249 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Praha?

Na trhu v Praze jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (251) v cenách od 110 000 Kč, následují vily (36) od 13 750 000 Kč, činžovní domy (21) od 7 041 720 Kč, chaty (18) od 249 000 Kč a historické objekty (2) od 72 990 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Praha na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (95), v bezvadném stavu (90), novostavby (52), k rekonstrukci (49), po rekonstrukci (21), rozestavěné (7), k demolici (2), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 16 700 000 Kč v obci Praha, který má obytnou plochu 1510 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Praha se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 2282 m2 má dům za cenu 16 946 000 Kč v obci Praha. Naopak nejmenší pozemek o výměře 49 m2 získáte při koupi domu v obci Praha za cenu 4 850 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

Vyfiltrovat si domy v Praze lze dle hlavních městských obvodů: Domy na prodej Praha 5 (77), Domy na prodej Praha 9 (70), Domy na prodej Praha 4 (52), Domy na prodej Praha 10 (40), Domy na prodej Praha 6 (32), Domy na prodej Praha 8 (27), Domy na prodej Praha 2 (8), Domy na prodej Praha 1 (6), Domy na prodej Praha 7 (5), Domy na prodej Praha 3 (3).

V Praze nabízíme domy v celkem 97 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Horních Počernicích (13), Domy na prodej v Záběhlicích (12), Domy na prodej v Jinonicích (9), Domy na prodej v (9), Domy na prodej v Újezdě nad Lesy (8), Domy na prodej ve Vinohradech (8), Domy na prodej v Radotíně (8), Domy na prodej v Řeporyjích (8), Domy na prodej v Klánovicích (7), Domy na prodej v Hlubočepech (7), Domy na prodej v Dejvicích (7), Domy na prodej v Kbelích (7), Domy na prodej v Libni (7), Domy na prodej v Smíchově (6), Domy na prodej ve Stodůlkách (6), Domy na prodej v Čakovicích (6), Domy na prodej ve Strašnicích (6), Domy na prodej v Šeberově (6), Domy na prodej v Chodově (5), Domy na prodej ve Velké Chuchli (5), Domy na prodej v Zbraslavi (5), Domy na prodej v Dubči (5), Domy na prodej v Řepech (5), Domy na prodej v Krči (5), Domy na prodej v Uhříněvsi (5), Domy na prodej v Dolních Měcholupech (5), Domy na prodej v Modřanech (5), Domy na prodej v Ďáblicích (4), Domy na prodej v Kobylisích (4), Domy na prodej v Troji (4), Domy na prodej v Satalicích (4), Domy na prodej ve Vršovicích (4), Domy na prodej v Dolních Chabrech (4), Domy na prodej v Libuši (4), Domy na prodej v Lipencích (4), Domy na prodej v Lysolajích (4), Domy na prodej v Hostavicích (4), Domy na prodej v Kyjích (4), Domy na prodej v Košířích (3), Domy na prodej v Kunraticích (3), Domy na prodej ve Zličíně (3), Domy na prodej v Suchdolu (3), Domy na prodej v Hloubětíně (3), Domy na prodej v Ruzyni (3), Domy na prodej v Sedlci (3), Domy na prodej v Čimicích (2), Domy na prodej v Nebušicích (2), Domy na prodej v Slivenci (2), Domy na prodej ve Vinoři (2), Domy na prodej v Letňanech (2), Domy na prodej v Dolních Počernicích (2), Domy na prodej v Malé Straně (2), Domy na prodej v Proseku (2), Domy na prodej v Hostivaři (2), Domy na prodej v Lahovicích (2), Domy na prodej v Karlíně (2), Domy na prodej v Nedvězí u Říčan (2), Domy na prodej v Braníku (2), Domy na prodej v Podolí (2), Domy na prodej v Březiněvsi (2), Domy na prodej v Točné (2), Domy na prodej v Novém Městě (2), Domy na prodej v Břevnově (2), Domy na prodej ve Vysočanech (2), Domy na prodej v Křeslicích (2).

Domy si můžete vybrat také dle městských částí: Domy na prodej MČ Praha 5 (23), Domy na prodej MČ Praha 4 (19), Domy na prodej MČ Praha 8 (15), Domy na prodej MČ Praha 6 (14), Domy na prodej MČ Praha 10 (14), Domy na prodej MČ Praha 20 (13), Domy na prodej MČ Praha 14 (10), Domy na prodej MČ Praha 1 (9), Domy na prodej MČ Praha-Čakovice (8), Domy na prodej MČ Praha 12 (8), Domy na prodej MČ Praha 21 (8), Domy na prodej MČ Praha 16 (8), Domy na prodej MČ Praha 13 (7), Domy na prodej MČ Praha-Zbraslav (7), Domy na prodej MČ Praha-Řeporyje (7).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Praha uvádějí následující informace: klidná část obce (139), centrum (90), okraj obce (8), rušná část obce (2), sídliště (1), polosamota (1), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Praha nabízejí nejčastěji zděné domy (148). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (65), dřevěné domy (10), panelové domy (3), kamenné domy (1), montované domy (1), skeletonové domy či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v obci Praha

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Praze také k dispozici 5 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v obci Praha dle inzerenta:

V Praze a okolí pochází 326 domů z nabídky realitních kanceláří a 2 domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (37), CENTURY 21 Česká republika (19), QARA s.r.o. (18), TL Real s.r.o. (15), BIDLI reality, a.s. (14), NEXT REALITY GROUP a.s. (13), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (12), DUNA HOUSE (11), Engel & Völkers Prague (11) a FARAON reality, s.r.o (9). Další 2 domy jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Praha?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Praha 26 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Praze?

V obci Praha působí 1291 realitních makléřů, spadajících pod 280 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Biliková Lázně Toušeň, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, TALANDA Invest s.r.o. Praha, RE/MAX Priority Mladá Boleslav, Alexiss Group s.r.o. Praha, ECON REAL s.r.o. Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha a Reality PROSTOR s.r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Praha

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Martin Vacek, Kristýna Kubálková, Anton Rožnov, Ilona Fanfrdlová, Petr Hrášek, Gabriela Machová, Zdeněk Pýcha, Petr Baničevič, Aleš Vladař a Jana Skvirsky.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prahy nabízí Martin Vacek (212). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 352

Prodej rodinného domu, 182m2, Praha - Zbraslav, Na Baních

Reality 11 Vám zprostředkují prodej luxusního bezbariérového bytu 4KK, 182m2 s vlastní zahradou 862m2, bazénem, wellnessem. Byt je umístěn v přízemí vila domu o třech bytových jednotkách. Lokalita Praha 5 - Zbraslav. Jedná se o novostavbu domu z roku 2018. Čistá…

Prodej rodinného domu, 516m2, Praha - Kbely, Rovenská

Exkluzivně nabízíme městskou vícegenerační vilu. Tato nemovitost má 3 bytové jednotky (1x 3+1 a 2x 1+1), je kompletně podsklepená a má i velmi rozsáhlý půdní prostor - oba prostory by bylo možné rekonstruovat na další bytové jednotky. Podlahová plocha domu je cca 516m2…

Prodej rodinného domu, 677m2, Praha - Miškovice, Za můstkem

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně nízkoenergetickou novostavbu z roku 2006, která se nachází v klidné části Prahy 9 - Miškovice. Hledáte-li bydlení pro sebe a svou rodinu, nechcete v dnešní době stavět a potřebujete se nastěhovat ihned do hotového, je tato…

Prodej rodinného domu, Praha - Ďáblice, K náměstí

Engel & Völkers Prague

Tato moderní solitérní vila je součástí developerského projektu, souboru 24 domů, který bude dokončen v létě 2022. Dům s dispozicí 5+kk je řešen v rámci tří podlaží. Je situován v mírném svahu a stavba se jeví z uličního pohledu jako třípodlažní a z opačné strany…

Prodej rodinného domu, Praha - Vršovice, Na pahorku

Engel & Völkers Prague

Představujeme Vám unikátní rodinnou vilu v jedinečném prostředí vilové zástavby nedaleko Bohdaleckého lesa. Tento dům z poloviny 20. století je ve velmi dobrém stavu a představuje ideální spojení rodinného bydlení v souladu s přírodou. Celý dům s dispozicí 5+1 je…

Prodej rodinného domu, 299m2, Praha - Horní Počernice, K Zelenči

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně koupi nízkoenergetické novostavby v Praze 9 - Hodní Počernice. Tento krajní, řadový dům bude dokončen 12/2022, stavba začala 1/2022 a nyní jede dle harmonogramu. Tento dům bude vybaven moderními technologiemi ovládanými přes webové rozhraní…

Prodej rodinného domu, 334m2, Praha - Satalice, U Řempa

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje výhodnou investici. CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT? Máme pro vás skvělý tip. Vícegenerační rodinný dům na lukrativní adrese vhodný k rekonstrukci. Možnost vybudovat až 5 bytových jednotek a samostatné 1kk vytvořené v zahradním domku. Náš investiční…

Prodej rodinného domu, 205m2, Praha - Křeslice, K Fantovu mlýnu

LeoReal Uherské Hradiště

Dovolte mi Vám nabídnout malebný samostatný rodinný dům s vkusně upravenou zahradou, zkolaudován v roce 2007. Dům o velikosti 5+kk má dvě nadzemní podlaží a je zčásti podsklepen. Součástí této nemovitosti je zahrada s krytým venkovním posezením napojeným na vodu…

Prodej rodinného domu, 174m2, Praha - Strašnice, Úvalská

Keller Williams Czech Republic

Samostatná polovina dvojdomu s vlastním číslem popisným i vstupem, která nabízí dva byty 2+1, kompletní podsklepení a aktuálně nevyužitou půdu. Půdorys každého podlaží je 60 m2, přičemž horní byt již prošel částečnou rekonstrukcí. Díky umístěné na viditelném…

Prodej vily, 390m2, Praha - Smíchov, Pod lipkami

Nabízíme k prodeji prvorepublikovou rodinnou vilu se třemi samostatnými bytovými jednotkami s dispozicemi 3x 3+1, se třemi garážemi, na pozemku 986 m2 v jedinečné lokalitě Praha 5, Smíchov. Nádherná vilová čtvrť Na Hřebenkách vznikla už za Rakouska-Uherska…

Prodej rodinného domu, 712m2, Praha - Radotín, Jarmily Novotné

Reality 11 Vám zprostředkují prodej velmi dobře dispozičně řešeného domu 5+kk v klidné části Prahy 5 Radotín. Dřevostavba o velikosti 162 m2 z roku 2009 je na pozemku 712 m2 a poskytne Vám bydlení na klidném místě. Součástí domu je…

Prodej rodinného domu, Praha - Kobylisy, Zenklova

Engel & Völkers Prague

Stavba z roku 1930, zkolaudovaná jako rodinný dům s jednou bytovou jednotkou s rozlohou 117 m2 s možností rozdělení na tři menší bytové jednotky. V přízemí jsou dvě komerční jednotky o velikosti 75 m2 a 19,50 m2

Prodej činžovního domu, Praha - Libeň, Střížkovská

CENTURY 21 Česká republika

Prodej bytového domu s několika byty, dalšími nebytovými prostory a vlastními parkovacími místy. Je připravována nástavba dalšího podlaží. Pozemek pod budovou cca 300 m2. Vytápění a ohřev vody elektřinou, možnost zavedení plynu. Nyní uvádíme energ. třídu G. Prohlídka…

Prodej chaty, Praha 5, Závist

Prodej chaty s pozemkem o ploše 1293 m2 v Praze 5 Zbraslavi. Chata s pozemkem je na jedinečném vyvýšeném místě, na konci slepé cesty a v těsné blízkosti lesa. Pozemek je v současném územním plánu veden jako PZO - zahrádky…

Prodej vily, Praha - Kunratice, Odboje

Nabízíme Vám k prodeji samostatně stojící vilu v pražských Kunraticích.Hlavní část vily má dispozice 8+2, zahrada s terasou a velkou garáží pro dvě auta. Dále se v domě nachází byt 3+kk, se samostatným vchodem. Parkovací místa až pro osm aut před domem. Celá vila je…

Prodej rodinného domu, 480m2, Praha - Horní Počernice, Khodlova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivní prodej velkoryse velikého domu se třemi bytovými jednotkami s připraveným podkrovím na další byt o celkové zastavěné ploše 160 m2 se zahradou 480 m2 v klidné části Horních Počernic. Dům je kolaudován…

Prodej rodinného domu, 420m2, Praha - Satalice, Menšíkova

Reality 11 Vám zprostředkují prodej krajního řadového domu 4KK, o celkové ploše 149m2 (121m2 čistá plocha domu + 24m2 garáž). Jedná se o krajní řadový dům, který má velkou zahradu s dostatečným množstvím soukromí. Celá lokalita je velice klidná a vhodná pro rodiny…

Prodej rodinného domu, Praha - Kobylisy, Davídkova

Engel & Völkers Prague

Novostavba rodinného domu má tři podlaží, dispozici 6+kk a užitnou plochu 266 m2 včetně velké garáže, která je přímo přístupná z domu a vhodná k zaparkování dvou až tří vozidel.Dům má celkem tři koupelny (2x sprchový kout a 1x vana) a kromě obývacího…

Prodej rodinného domu, Praha - Bohnice, Eledrova

Exkluzivně nabízíme řadový atriový dům, který se nachází na jedinečném místě, přímo na hranici Přírodní rezervace Podhoří. Dům je v 1. NP dispozičně řešen jako 4+1, je částečně podsklepen. Je víceméně v původním, udržovaném stavu, vhodným spíše k rekonstrukci. Zahrada je…

Prodej rodinného domu, 973m2, Praha - Nusle, Svážná

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje mimořádnou příležitost prodeje prvorepublikové dvougenerační vily s krásnou zahradou nedaleko centra Prahy, v bezprostřední blízkosti parku Jezerka. Vila byla postavena v roce 1924 pro Otakara Hraběte, tehdejšího spisovatele, dramatika…


TOPlist