51 797 aktuálních nabídek
od 896 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Pražské obvody
Upřesnit lokalitu
Praha, - okres
okres Praha
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej Praha

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 520 000 Kč do 450 000 000 Kč

Ceny domů v Praze

Cena domů na prodej v Praze se momentálně pohybuje od 520 000 Kč do 450 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,49 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 2 359 Kč do 2 041 782 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Praha. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Prahy nabízejí od 520 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Praha?

Na trhu v Praze jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (274) v cenách od 3 579 000 Kč, následují vily (46) od 13 750 000 Kč, činžovní domy (27) od 7 041 720 Kč, chaty (22) od 520 000 Kč a historické objekty (3) od 5 000 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Praha na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (108), v bezvadném stavu (97), k rekonstrukci (66), novostavby (53), po rekonstrukci (29), rozestavěné (5), staré, opuštěné či ve špatném stavu (4), k demolici (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Praha, který má obytnou plochu 5551 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Praha se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 2282 m2 má dům za cenu 16 946 000 Kč v obci Praha. Naopak nejmenší pozemek o výměře 16 m2 získáte při koupi domu v obci Praha za cenu 950 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

Vyfiltrovat si domy v Praze lze dle hlavních městských obvodů: Domy na prodej Praha 5 (85), Domy na prodej Praha 9 (71), Domy na prodej Praha 4 (64), Domy na prodej Praha 10 (42), Domy na prodej Praha 6 (37), Domy na prodej Praha 8 (35), Domy na prodej Praha 1 (7), Domy na prodej Praha 2 (7), Domy na prodej Praha 3 (3), Domy na prodej Praha 7 (3).

V Praze nabízíme domy v celkem 99 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Horních Počernicích (14), Domy na prodej v Záběhlicích (12), Domy na prodej v Újezdě nad Lesy (11), Domy na prodej v Libni (10), Domy na prodej v Krči (10), Domy na prodej v (9), Domy na prodej v Řeporyjích (9), Domy na prodej v Hlubočepech (8), Domy na prodej ve Stodůlkách (8), Domy na prodej ve Vinohradech (8), Domy na prodej v Radotíně (8), Domy na prodej v Jinonicích (7), Domy na prodej v Smíchově (7), Domy na prodej v Hostavicích (7), Domy na prodej v Klánovicích (6), Domy na prodej v Zbraslavi (6), Domy na prodej v Chodově (6), Domy na prodej v Uhříněvsi (6), Domy na prodej v Dubči (6), Domy na prodej v Braníku (6), Domy na prodej v Kunraticích (6), Domy na prodej v Nebušicích (6), Domy na prodej ve Velké Chuchli (6), Domy na prodej v Šeberově (6), Domy na prodej v Dejvicích (5), Domy na prodej v Lipencích (5), Domy na prodej v Kobylisích (5), Domy na prodej v Řepech (5), Domy na prodej v Kbelích (5), Domy na prodej v Dolních Chabrech (5), Domy na prodej ve Strašnicích (5), Domy na prodej v Kyjích (5), Domy na prodej v Modřanech (5), Domy na prodej v Ďáblicích (4), Domy na prodej v Libuši (4), Domy na prodej ve Zličíně (4), Domy na prodej ve Vršovicích (4), Domy na prodej v Březiněvsi (4), Domy na prodej v Ruzyni (4), Domy na prodej v Čakovicích (4), Domy na prodej v (3), Domy na prodej v Novém Městě (3), Domy na prodej v Dolních Měcholupech (3), Domy na prodej v Lahovicích (3), Domy na prodej v Břevnově (3), Domy na prodej v Troji (3), Domy na prodej v Lysolajích (3), Domy na prodej v Žižkově (2), Domy na prodej v Újezdě u Průhonic (2), Domy na prodej v Košířích (2), Domy na prodej v Hloubětíně (2), Domy na prodej v Satalicích (2), Domy na prodej v Bohnicích (2), Domy na prodej v Michli (2), Domy na prodej v Suchdolu (2), Domy na prodej v Letňanech (2), Domy na prodej ve Starém Městě (2), Domy na prodej v Dolních Počernicích (2), Domy na prodej v Točné (2), Domy na prodej v Proseku (2), Domy na prodej ve Střížkově (2), Domy na prodej ve Vinoři (2), Domy na prodej v Hodkovičkách (2), Domy na prodej v Liboci (2), Domy na prodej v Nedvězí u Říčan (2), Domy na prodej v Malešicích (2), Domy na prodej v Hostivaři (2), Domy na prodej v Pitkovicích (2), Domy na prodej v Podolí (2), Domy na prodej v Karlíně (2), Domy na prodej v Sedlci (2), Domy na prodej v Čimicích (2).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Praha uvádějí následující informace: klidná část obce (160), centrum (96), okraj obce (14), rušná část obce (2), sídliště (2), zástavba rd (1), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Praha nabízejí nejčastěji zděné domy (164). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (69), dřevěné domy (14), montované domy (2), panelové domy (1), kamenné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Praha

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Praze také k dispozici 18 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Praha dle inzerenta:

V Praze a okolí pochází 371 domů z nabídky realitních kanceláří a 1 dům je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (39), (22), CENTURY 21 Česká republika (22), QARA s.r.o. (21), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (17), BIDLI reality, a.s. (14), NEXT REALITY GROUP a.s. (14), Engel & Völkers Prague (13), REMAX ALFA (12) a DUNA HOUSE (11). Další dům je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v Praze?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Praha 25 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Praze?

V okrese Praha působí 1375 realitních makléřů, spadajících pod 296 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Biliková Lázně Toušeň, Středočeské reality, spol. s r.o. Praha, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, ECON REAL s.r.o. Praha, RE/MAX Priority Mladá Boleslav, Alexiss Group s.r.o. Praha, TALANDA Invest s.r.o. Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha a Reality PROSTOR s.r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Praha

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Hrášek, Kristýna Kubálková, Anton Rožnov, Ilona Fanfrdlová, Petr Baničevič, Zdeněk Pýcha, Gabriela Machová, Aleš Vladař, Katarína Pokrupová a Igor Chotinskij.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prahy nabízí Petr Hrášek (260). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 389

Prodej vily, 302m2, Praha - Hlubočepy, Barrandovská

1JMREALITY - Jan Maroušek

Dovolujeme si Vám nabídnout unikátní stylovou prvorepublikovou rodinnou vilu v sousedství Barrandovských teras s původním zachovalým interiérem a nádherným výhledem do údolí Vltavy a panorama Prahy, která byla postavena v roce 1932, dle návrhu architekta Bruno Rückera.…

Prodej vily, 390m2, Praha - Hlubočepy, Holyňská

DUNA HOUSE

Pokud hledáte klidné místo k bydlení a odpočinku, obklopené oázou přírody, vodou, zelení v nerušném prostředí a přitom nedaleko ruchu velkoměsta, pak nabízíme k prodeji luxusně a citlivě zrekonstruovanou vilu s moderní přístavbou situovanou v lukrativní…

Prodej rodinného domu, 141m2, Praha - Kbely, Zamašská

QARA s.r.o.

Poslední dům v nabídce. Komfortní bydlení v novém rodinném domě 5+kk s terasou, zahradou a parkováním v klidné ulici Zamašská, Praha 9, Kbely. V moderním a prakticky řešeném domě najdete 126m2 vnitřní podlahové plochy ve dvou podlažích. K tomu je před domem…

Prodej rodinného domu, 712m2, Praha - Radotín, Jarmily Novotné

Reality 11 Vám zprostředkují prodej velmi dobře dispozičně řešeného domu 5+kk v klidné části Prahy 5 Radotín. Dřevostavba o velikosti 162 m2 z roku 2009 je na pozemku 712 m2 a poskytne Vám bydlení na klidném místě. Součástí domu je…

Prodej rodinného domu, 415m2, Praha - Záběhlice, Jihovýchodní III

SOCCER REALITY s.r.o.

Soccer Reality Vám exkluzivně nabízí na prodej řadový a krajní dům obklopený zelení v krásné části Prahy, v zástavbě rodinných domů na Starém Spořilově. Oblast tvoří ucelený obytný celek z období let 1926 až 1929 stavěný dle anglického vzoru. Dům i pozemek má…

Prodej rodinného domu, 414m2, Praha - Záběhlice, Roztylské sady

SOCCER REALITY s.r.o.

Přestěhujte se do klidu velkoměsta. Soccer Reality Vám exkluzivně nabízí na prodej zrekonstruovaný třípodlažní dům (1/2 dvojdomku) obklopený zelení v srdci Prahy, v zástavbě rodinných domů na Starém Spořilově. Oblast tvoří ucelený obytný celek z období let 1926 až 1929…

Prodej rodinného domu, 997m2, Praha - Hostavice, Staňkovská

exkluzivně prodej malého rodinného domu o dispozici 3+kk v ulici Staňkovská v pražských Hostavicích. Vzhledem k tomu, že se jedná o starší dům a dřevostavbu, dá se předpokládat, že nový majitel bude chtít tuto stavbu zbořit a postavit zde nová dům…

Prodej rodinného domu, 320m2, Praha - Modřany, Do koutů

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej novostavby rodinného domu RD 4+kk, 127m2, zahrada 237m2, zastřešené parkovací stání, terasa. ul. Do koutů, Praha - Modřany, ihned volný. Jedná se o polovinu rodinného dvojdomu, velmi prakticky řešen s příjemnou dispozicí na pozemku…

Prodej rodinného domu, 334m2, Praha - Satalice, U Řempa

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje výhodnou investici. CHCETE VÝHODNĚ INVESTOVAT? Máme pro vás skvělý tip. Vícegenerační rodinný dům na lukrativní adrese vhodný k rekonstrukci. Možnost vybudovat až 5 bytových jednotek a samostatné 1kk vytvořené v zahradním domku. Náš investiční…

Prodej rodinného domu, Praha - Kobylisy, Nad Šutkou

Vítejte v rychle se rozvíjející městské části Praze 8 - Kobylisy, kde pro Vás máme v nabídce prvorepublikový bytový dům. Láká Vás bydlení v centru Prahy se zahradou, se skvělou dopravní dostupností, plnou občanskou vybaveností nebo hledáte jen zajímavou investici? Třípatrový…

Prodej rodinného domu, Praha - Jinonice, Radlická

Engel & Völkers Prague

Třípodlažní budova z roku 1990 na Smíchově se dvěma bytovými jednotkami (122 m2 a 206 m2), třemi nebytovými prostory (52 m2, 40 m2 a 123 m2) a garáží pro 1 automobil.Vzhledem k tomu, že jsou byty vystavěny přes…

Prodej rodinného domu, 862m2, Praha - Zbraslav, Na Baních

Reality 11 Vám zprostředkují prodej luxusního bezbariérového bytu 4KK, 182m2 s vlastní zahradou 862m2, bazénem, wellnessem. Byt je umístěn v přízemí vila domu o třech bytových jednotkách. Lokalita Praha 5 - Zbraslav. Jedná se o novostavbu domu z roku 2018. Čistá…

Prodej rodinného domu, 733m2, Praha - Klánovice, Dohalická

Zprostředkujeme Vám prodej rodinného domu 7+2, 283 m2 s terasami o velikosti 63 m2 a zahradou 733 m2 ve velmi žádané lokalitě Klánovice, Praha 9. Dům může mít 3 samostatné bytové jednotky. Kolaudace byla v roce 1997. Ve…

Prodej rodinného domu, Praha, Na Padesátníku I

Nabízíme prodej velmi hezkého domu ve výborném stavu se 4x samostatnými byty a zahradou, ulice na Padesátníku I, Praha 6 - Liboc. Jedná se o samostatně stojící rodinný dům v lokalitě…

Prodej rodinného domu, 733m2, Praha - Horní Počernice, Trní

Zprostředkujeme Vám ve výhradním zastoupení majitele prodej dvou domů na jednom pozemku o velikosti 733m2. PRODÁVÁME OBA DOMY, NEJDE KOUPIT JEN JEDEN, DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. První dům 3+kk bungalov kolaudovaný jako atelier o zastavěné ploše 86m2 s podlahovou plochou 69m2…

Prodej rodinného domu, 825m2, Praha - Nebušice, Hornofova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu o zastavěné ploše 230 m, s celkovou výměrou pozemku 825 m2, ve velmi žádané lokalitě Praha 6 - Nebušice. K domu náleží garáž, parkovací stání, venkovní úložné prostory. V současné době o 6…

Prodej rodinného domu, 353m2, Praha - Újezd nad Lesy, Hrádková

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej poloviny dvojdomu postaveného v roce 1995 na velice klidném místě, v těsné blízkosti Klánovického lesa v atraktivní lokalitě Praha 9 - Újezd nad Lesy. V přízemí se nachází garáž, toaleta se sprchou a jedna prostorná místnost…

Prodej rodinného domu, 480m2, Praha - Horní Počernice, Khodlova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej velkoryse velikého domu se třemi bytovými jednotkami s připraveným podkrovím na další byt o celkové zastavěné ploše 160 m2 se zahradou 480 m2 v klidné části Horních Počernic. Dům je kolaudován v roce…

Prodej vily, 550m2, Praha - Kunratice, Ještědská

eDO reality

Dobrovolná aukce! Chtěli by jste vlastnit rodinný dům, penzion či případně sídlo společnosti? Jednu takovou nemovitost zde pro Vás mám. Jedná se o třípodlažní dům v perfektním stavu s nevyužitým podkrovím, který se může pyšnit užitnou plochou bezmála 550 m2,…

Prodej rodinného domu, Praha

REALDOMUS s.r.o.

REALDOMUS zprostředkuje prodej novostavby rodinného domu jedinečného architektonického konceptu, doslova pár kroků od přírodní rezervace Prokopské údolí. Jedná se o řadový třípodlažní rodinný dům se zahrádkou a garáží citlivě situovaný do původní zástavby rezidenční pražské čtvrti…


TOPlist