46 057 aktuálních nabídek
od 930 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Pražské obvody
Upřesnit lokalitu
Praha, - okres
okres Praha
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej Praha

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 290 000 Kč do 85 000 000 Kč

Ceny domů v Praze

Cena domů na prodej v Praze se momentálně pohybuje od 290 000 Kč do 85 000 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Praha. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Prahy nabízejí od 290 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Praha?

Na trhu v Praze jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (197) v cenách od 2 539 290 Kč, následují vily (26) od 12 000 000 Kč, činžovní domy (14) od 15 165 000 Kč, chaty (11) od 290 000 Kč, historické objekty (3) od 35 300 000 Kč, dvougenerační domy (1) a zemědělské usedlosti, statky (1) od 35 300 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Praha na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (94), v dobrém stavu (68), k rekonstrukci (35), novostavby (28), po rekonstrukci (14), rozestavěné (6), staré, opuštěné či ve špatném stavu (4), k demolici (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 84 600 000 Kč v obci Praha, který má obytnou plochu 842 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Praha se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 2270 m2 má dům v obci Praha. Naopak nejmenší pozemek o výměře 76 m2 získáte při koupi domu v obci Praha za cenu 11 990 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

Vyfiltrovat si domy v Praze lze dle hlavních městských obvodů: Domy na prodej Praha 9 (67), Domy na prodej Praha 5 (50), Domy na prodej Praha 10 (37), Domy na prodej Praha 4 (32), Domy na prodej Praha 6 (30), Domy na prodej Praha 8 (18), Domy na prodej Praha 3 (3), Domy na prodej Praha 1 (1), Domy na prodej Praha 7 (1).

V Praze nabízíme domy v celkem 83 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Újezdě nad Lesy (13), Domy na prodej v Horních Počernicích (10), Domy na prodej v Klánovicích (9), Domy na prodej v Řeporyjích (8), Domy na prodej v Radotíně (8), Domy na prodej v Suchdolu (8), Domy na prodej ve Stodůlkách (7), Domy na prodej ve Strašnicích (6), Domy na prodej v Hlubočepech (6), Domy na prodej v Smíchově (5), Domy na prodej v Běchovicích (5), Domy na prodej v Uhříněvsi (5), Domy na prodej v Libni (5), Domy na prodej v Šeberově (5), Domy na prodej v Kbelích (4), Domy na prodej v Řepech (4), Domy na prodej v Dolních Měcholupech (4), Domy na prodej v Břevnově (4), Domy na prodej v Proseku (4), Domy na prodej v Hloubětíně (4), Domy na prodej v Zbraslavi (4), Domy na prodej ve Vinohradech (4), Domy na prodej v Dolních Chabrech (4), Domy na prodej ve Štěrboholech (4), Domy na prodej v Krči (4), Domy na prodej v Slivenci (4), Domy na prodej v Nebušicích (3), Domy na prodej ve Vinoři (3), Domy na prodej v Jinonicích (3), Domy na prodej v Záběhlicích (3), Domy na prodej v Čimicích (3), Domy na prodej v Dubči (3), Domy na prodej v Ďáblicích (3), Domy na prodej v Benicích (3), Domy na prodej v Ruzyni (3), Domy na prodej v Březiněvsi (3), Domy na prodej v Letňanech (3), Domy na prodej v Kyjích (3), Domy na prodej v Hostivaři (3), Domy na prodej v Kunraticích (3), Domy na prodej v Dejvicích (3), Domy na prodej ve Lhotce (2), Domy na prodej v Lysolajích (2), Domy na prodej v Modřanech (2), Domy na prodej v Točné (2), Domy na prodej v Dolních Počernicích (2), Domy na prodej v Hodkovičkách (2), Domy na prodej v Kobylisích (2), Domy na prodej v Pitkovicích (2), Domy na prodej v Michli (2), Domy na prodej v Hostavicích (2), Domy na prodej v Braníku (2), Domy na prodej v Kolodějích (2), Domy na prodej v Liboci (2), Domy na prodej v Čakovicích (2), Domy na prodej v Košířích (2).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Praha uvádějí následující informace: klidná část obce (104), centrum (71), okraj obce (3), rušná část obce (3), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Praha nabízejí nejčastěji zděné domy (120). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (69), dřevěné domy (5), montované domy (2), skeletonové domy či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Praha

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Praze také k dispozici 7 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Praha dle inzerenta:

V Praze a okolí pochází 252 domů z nabídky realitních kanceláří a 1 dům je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: NEXT REALITY GROUP a.s. (18), CENTURY 21 Česká republika (14), BIDLI reality, a.s. (12), M&M reality holding a.s. (11), DUNA HOUSE (10), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (10), QARA s.r.o. (10), RE/MAX Anděl (9), Broker Consulting, a.s. (8) a EVROPA realitní kancelář (7). Další dům je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v Praze?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Praha 15 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Praze?

V okrese Praha působí 1053 realitních makléřů, spadajících pod 268 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AZ Homestaging Praha, Iveta Jakubíková Bělá pod Bezdězem, Reality Biliková Lázně Toušeň, ECON REAL s.r.o. Praha, LOUDA REALITY a.s. Choťánky a Středočeské reality, spol. s r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Praha

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Kristýna Kubálková, Petr Hrášek, Martin Vacek, Petr Baničevič, Zdeněk Pýcha, Aleš Vladař, Richard Dobiaš, Oksana Turri, Igor Chotinskij a Marcela Špetová, MBA.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prahy nabízí Kristýna Kubálková (221). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 258

Prodej rodinného domu, 87m2, Praha - Křeslice

HVB Real Estate s.r.o.

Nabízíme k prodeji rozestavěný rodinný dům/rekreační objekt s projektem o velikosti 5+kk, 87m2 na pozemku 339m2, Praha 10 - Křeslice. Objekt je postaven z plynosilikátových tvárnic, je částečně podsklepen, k nemovitosti patří zahradní domek, na pozemku se…

Prodej chaty, 242m2, Praha - Slivenec, Višňovka

prodej dřevěné chaty stojící na pronajatém svažitém pozemku v areálu zahrádkářské osady Tučňák, nacházející se na okraji městské části Slivenec, poblíž přírodního parku Chuchelský háj. Chata sestává ze dvou vzájemně propojených místností, předsíně s kuchyňským koutkem se…

Prodej rodinného domu, 132m2, Praha - Libeň, Pod vlastním krovem

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně koupi řadového rodinného domu v klidné ulici Pod Vlastním krovem, Praha 8 - Libeň, pouze 3 minuty pěšky od metra C - Ládví. Tento dům je umístěn v bloku řadových domů, postaven byl v roce 1930. Zastavená plocha domu je…

Prodej rodinného domu, 1352m2, Praha - Řepy, Podkrkonošských tkalců

Hledáte velkoprostorový rodinný dům, kam se poskládá i skutečně početná rodina? Nebo snad sníte o podnikání přímo z pohodlí domova? Či snad hledáte reprezentativní zázemí pro svou firmu? Pak tedy možná právě pro vás mám v nabídce tuto víceúčelovou vilu v Pražských Řepích.…

Prodej chaty, 40m2, Praha

RE/MAX Partner

Příjemná chata s novou střechou

Prodej rodinného domu, 353m2, Praha - Újezd nad Lesy, Hrádková

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej poloviny dvojdomu postaveného v roce 1995 na velice klidném místě, v těsné blízkosti Klánovického lesa v atraktivní lokalitě Praha 9 - Újezd nad Lesy. V přízemí se nachází garáž, toaleta se sprchou a jedna prostorná místnost…

Prodej rodinného domu, 434m2, Praha - Radotín, Matějovského

Vítejte v klidné a příjemné lokalitě ulice Matějovského v Radotíně, kde na prodej exkluzivně nabízíme rodinný dům 3 + 1, ideální pro pohodlné rodinné bydlení v blízkosti přírody i všech potřebných služeb. Dům prošel před dvěma lety rozsáhlou rekonstrukcí. Byly obnoveny…

Prodej rodinného domu, 426m2, Praha - Hlubočepy, Lumiérů

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně prodej rodinného domu o užitné ploše 250,97 m2 a ploše pozemku 426 m2 na Praze 5 - Hlubočepy. Dům z roku 1970 o velikosti 5 + 1 ve funkcionalistickém stylu je posazen na hřebenu kopce…

Prodej rodinného domu, 383m2, Praha - Lipence, Českého červeného kříže

prodej nově a krásně zrekonstruované Vily Lola o celkové výměře 244,7 m2 + přilehlý pozemek 139, m2, 4x parkovací stání. Jedná se o vilu, ve které vznikly rozdělením dvě nové bytové jednotky (2+KK a 5+KK). Každá bytová jednotka má samostatný…

Prodej rodinného domu, 854m2, Praha - Slivenec, Za farou

Reality 11 Vám zprostředkují prodej prostorného, nadstandardně zařízeného rodinného domu o dispozici 8+kk a třemi koupelnami a užitné ploše 250 m2. Dvoupodlažní RD s pozemkem o velikosti 854 m2 je umístěn v klidné části obce Prahy 5…

Prodej rodinného domu, 320m2, Praha - Modřany, Do koutů

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej novostavby rodinného domu RD 4+kk, 127m2, zahrada 237m2, zastřešené parkovací stání, terasa. ul. Do koutů, Praha - Modřany, ihned volný. Jedná se o polovinu rodinného dvojdomu, velmi prakticky řešen s příjemnou dispozicí na pozemku…

Prodej rodinného domu, 872m2, Praha - Krč, Krčská

Hledáte jedno z nejlepších míst k bydlení v Praze 4, pouze 5 minut pěšky od metra C - Budějovická, přitom chcete mít klidné a bezpečné bydlení se skvělou dostupností? Mám zde pro Vás nabídku vícegenerační vily s možností bydlení a podnikání, v ulici Krčská,…

Prodej činžovního domu, 370m2, Praha - Březiněves, Na hlavní

Nejdříve bych doporučila se podívat na video.........https://youtu.be/Rde_Xuv7cWY Hledáte dům pro bydlení, který můžete spojit s podnikáním? Zajímavá investiční nabídka domu se čtyřmi byty a obchodním prostorem. Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízím RD s krásnou…

Prodej rodinného domu, 516m2, Praha - Újezd nad Lesy, Rápošovská

Představujeme Vám jedinečnou příležitost stát se majiteli dvoupodlažního, samostatně stojícího rodinného domu s promyšlenou dispozicí a variabilitou využití. Tato nemovitost se nachází v ulici Rápošovská, v oblíbené lokalitě Praha 21 - Újezd nad Lesy, kde je vše…

Prodej činžovního domu, 536m2,

Prodej bytového domu po celkové rekonstrukci 1131 m2, 21 bytových jednotek po celkové rekonstrukci

Prodej rodinného domu, Praha - Újezd nad Lesy, Hrádková

Rodinný dům s nádhernou zahradou v Újezdě nad Lesy

Prodej rodinného domu, Praha, U starého mlýna

Prodej Rodinný dům, 115m2,Praha, Praha 22, Uhříněves

Prodej rodinného domu, Praha 5, Mrákovská

Prodej, RD 140 m?, Praha 5 - Řeporyje, ul. Mrákovská

Prodej rodinného domu, 2270m2, Praha - Troja, Na dlážděnce

V zastoupení majitele nabízím prodej honosné vily s krásným výhledem a velikou zahradou v klidné a proto žádané části Troji - Na Dlážděnce. Prostorná 3 patrová vila (365m2 + 38m2 dvougaráž + 33m2 terasy) z r. 2000 je v dobrém stavu, plně funkční, bez právních vad…


TOPlist