51 796 aktuálních nabídek
od 896 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Brno, - okres
okres Brno-město
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byty k pronájmu Brno

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 48 400 Kč

Ceny bytů v okrese Brno

Cena bytů k pronájmu v okrese Brno se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 48 400 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v okrese Brno.

Jaké jsou byty k pronájmu v okrese Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější byty 1+kk a garsoniéry (27) v cenách od 9 500 Kč, následují byty 2+kk (22) od 13 000 Kč, byty 3+kk (15) od 18 000 Kč, byty 2+1 (11) od 13 000 Kč, byty 1+1 (9) od 10 000 Kč, byty 3+1 (6) od 17 000 Kč, pokoje (2) od 7 500 Kč, byty 4+kk (2) od 40 000 Kč a byty 4+1 (1) od 32 600 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v okrese Brno, je byt za cenu 7 500 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 148 m2.

Lokality bytů na pronájem

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (32), klidná část obce (22), okraj obce (16), rušná část obce (4), sídliště (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (42). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Brně s garáží (6) nebo byty v Brně s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (23) a 2. patře (19), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (14). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí. Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Brno k pronájmu byty v bezvadném stavu (46), novostavby (26), po rekonstrukci (14), v dobrém stavu (8), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Brno nabízejí nejčastěji zděné byty (39). V nabídce na pronájem jsou také jiné byty (15), panelové byty (14) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v okrese Brno

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Brno také k dispozici 2 byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 94 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: e-Finance, a.s. (19), CENTURY 21 Česká republika (11), REALmix s.r.o. (6), RE/MAX Magnum (5), REALITY PRORADOST s.r.o. (5), M&M reality holding a.s. (4), Balareal (4), HOME Hunters, s.r.o. (4), Frami Real (3) a AvrioReal, s.r.o. (3). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v okrese Brno?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Brno 27 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Brně?

V okrese Brno působí 338 realitních makléřů, spadajících pod 122 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Profimakléřky s.r.o. Brno, David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav a Multicont reality Vyškov.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Jan Valko, Thijs Ramp, Ing. Martina Klimešová, Jaroslav Jakubec, Jarmila Pitlová, Ing. David Raus, David Borek, Dušan Valach, Michala Hvězdová a Patricie Vojtěchovská.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí Jan Valko (39). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 2+kk, 48m2, Brno, U hřiště

Nabízíme pronájem bytu 2+kk v klidné části Brno - Starý Lískovec na ulici U Hřiště. Byt se nachází v 3. patře cihlového domu. Skládá se ze vstupní chodby, obývacího pokoje s kuchyní, ložnice a koupelny. Vhodné pro dvě osoby. Nájemné je bez inkasa…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 35m2, Brno - Přízřenice, Moravanská

REALmix s.r.o.

Nabízíme pronájem novostavby bytu s dispozicí 1+kk, CP 30m2 + balkón 5m2, umístěný ve 2.NP/3, ulice Moravanská, Brno - Přízřenice. Součástí ceny nájmu je i jedno parkovací stání v uzavřeném vnitrobloku! Byt je kompletně zařízen (postel, stůl, židle, šatní skříň)…

Pronájem bytu 1+1, 35m2, Brno - Pisárky, Žabovřeská

Keller Williams Czech Republic

--- PRONÁJEM POUZE PRO 1 OSOBU --- Pokud hledáte byt, které je obklopeno hned několika místy, které přímo vybízí k relaxaci, ale zároveň chcete být za chvilku v centru města, pravděpodobně jste našli své nové bydlení. Nabízíme Vám přízemní bytovou jednotku 28 mě…

Pronájem bytu 2+1, 74m2, Brno - Staré Brno, Křídlovická

Pokud chcete bydlet v docházkové vzdálenosti do centra Brna, mám pro vás byt šitý na míru. Najdete ho na ulici Křídlovická, tedy co by kamenem dohodil na Mendlovo náměstí. Kousek od bytu se nachazí zastávka hromadné dopravy, kterou se dostanete za 5 min do úplného…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 25m2, Brno - Lesná, Seifertova

REALHOF, s.r.o.

Nabízíme pronájem pěkné garsonky ve 1.sníženém podlaží cihlového bytového domu na ulici Seifertova, okna cca 1 metr nad terénem. CP garsonky je cca 25 m2, vlastní sociální zázemí se sprchou a WC. Garsonka se nabízí zařízená nábytkem dle fotografií + kuchyňský kout…

Pronájem bytu 2+kk, 57m2, Brno - Veveří, Sušilova

REALmix s.r.o.

Nabízíme k pronájmu velmi pěkný a prostorný cihlový byt 2+kk s lodžií po kompletní rekonstrukci, ve vyhledávané lokalitě nedaleko Lužáneckého parku na ul. Sušilova. CP bytu je 54m2 + lodžie 2,5m2 + 4m2 sklep. Byt se nachází ve 2.NP/6. Byt je velmi prostorný, po…

Pronájem bytu 4+kk, 97m2, Brno - Veveří, Sušilova

Prostorný byt ideální pro studenty v centru Brna Byt o velikosti 97m2 se skládá ze 3 samostatných pokojů, najdete zde celkem 7 postelí, jeden z pokojů je menší, pro jednoho obyvatele. Pokoje jsou vybaveny šatními skříněmi, psacími stoly a vším, co vidíte…

Pronájem bytu 4+kk, 210m2, Brno - Královo Pole, Dalimilova

Nabízím k pronájmu bytovou jednotku o celkové podlahové ploše 210 m2 nacházející se na ulici Dalimilova, Brno-Královo Pole, v přízemí cihlového domu se zahradou o rozloze 350 m2.Měsíční pronájem tohoto bytu činí 33.000,- Kč. Cena je bez záloh…

Pronájem bytu 2+kk, 43m2, Brno - Štýřice, Renneská třída

Frami Real

Nabízíme k pronájmu byt v dispozici 2+kk v centru města Brna ve vyhledávané lokalitě na ulici Renneská třída. Byt o rozloze 43 m2 se nachází v 4. patře revitalizovaného domu s moderním výtahem chráněným čipem. K bytu náleží sklepní kóje.…

Pronájem bytu 3+kk, 152m2, Brno

e-Finance, a.s.

Pronájem tohoto bytu je možný od 1.10.2022, jedná se o dlouhodobý pronájem. Bytová jednotka č. 106, 3+kk o výměře 83,3 m2 + terasa 66 m2, je umístěna v přízemí novostavby bytového domu. Byt je orientován včetně terasy na západní stranu domu.…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 24m2, Brno

e-Finance, a.s.

Kompletně zařízený byt. Pronájem na dobu od jednoho měsíce. Možnost pronájmu park. místa za 1 100 Kč měsičně. Možnost pronájmu pračky za 605 Kč měsíčně. V případě pronájmu firmě, možnost odpočtu DPH. Pro studijní i pracovní pobyty nabízíme pronájem plně zařízeného bytu 1+kk…

Pronájem bytu 2+kk, 45m2, Brno

e-Finance, a.s.

Kompletně zařízený byt. Pronájem na dobu od jednoho měsíce. Možnost pronájmu park. místa za 1 100 Kč měsičně. Možnost pronájmu pračky za 605 Kč měsíčně. V případě pronájmu firmě, možnost odpočtu DPH. Pro studijní i pracovní pobyty nabízíme pronájem plně zařízeného bytu 2+kk…

Pronájem bytu 2+kk, 45m2, Brno

e-Finance, a.s.

Kompletně zařízený byt. Pronájem na dobu od jednoho měsíce. Možnost pronájmu park. místa za 1 100 Kč měsičně. Možnost pronájmu pračky za 605 Kč měsíčně. V případě pronájmu firmě, možnost odpočtu DPH. Pro studijní i pracovní pobyty nabízíme pronájem plně zařízeného bytu 2+kk…

Pronájem bytu 3+kk, 130m2, Brno - Židenice, Klíny

REALmix s.r.o.

Nabízíme pronájem exkluzivního bytu 3+kk s vlastní krásnou zahradou, terasou (obojí celkem 113m2) a garáží na ulici Klíny, Brno - Židenice. Byt je po kompletní a velmi vkusné rekonstrukci a je nabízen kompletně zařízený nábytkem i spotřebiči. Menší bytový dům…

Pronájem bytu 2+1, 64m2, Brno - Veveří

pronájem bytu v Brně-Veveří na ulici Jiráskova. Byt je o dispozici 2+1. Neprůchozí pokoje, sprchový kout v kuchyni, WC pouze k tomuto bytu na chodbě.V bytě není pračka. Nájemné 14000 kč + služby 3500 kč měsíčně + kauce +provize RK .Byt je vhodný pro studenty.…

Pronájem bytu 2+1, 67m2, Brno - Černovice, Elišky Krásnohorské

Nabízíme k pronájmu zařízený byt 2+1, který se nachází v prvním patře rodinného domu v klidné části Brna - v Černovicích. Byt o velikosti 67 m2 (včetně prosklenného, desetimetrového balkonu) je zařízený mj. nábytkem, kuchyňskou linkou, pračkou…

Pronájem bytu 2+kk, 51m2, Brno - Ivanovice

CENTURY 21 Česká republika

Nový, světlý 2+kk s krásným výhledem, obklopen velkou zahradou, blízko lesů a přitom 100 m od MHD. Užijte si zahradu a sad 2000 m2, saunu v domě, nízké náklady a úžasné místo. Na zahradě ohniště, gril, basketbalový koš, houpačky (i pro dospělé), houpací…

Pronájem bytu 2+1, 58m2, Brno - Jundrov, Dubová

pronájem bytu 2+1 s terasou v oblíbené lokalitě Brno-Jundrov, ul. Dubová. Byt se nachází ve 6.NP/8.NP panelového domu. Bytový dům je po revitalizaci, nová zateplená fasáda, plastová okna, nový výtah, nové stupačky. Byt má neprůchozí pokoje 19 m2

Pronájem bytu 3+1, 66m2, Brno - Štýřice, Hluboká

IP Solution Real s.r.o.

Prosím o poptávku do e-mailu, případně vyplňte kontaktní formulář (nyní nemohu odpovídat na telefonní hovory). Děkuji.Prohlídkový den bude probíhat ve středu 5. 10. 2022. Těším se na Vás.Realitní společnost IP Solution Real nabízí pronájem velmi pěkného bytu…

Pronájem bytu 2+1, 56m2, Brno - Zábrdovice, Cejl

K pronájmu vám nabízíme byt 2+1 v domu na ulici Cejl jen kousek od centra města. Prostorný byt o rozloze 57m2 je nezařízený a můžete si ho tak vybavit podle vlastních představ.V kuchyni najdete linku se sklokeramickou varnou deskou, koupelna pak nabízí sprchový kout…


Hledáte byty?

Byty Brněnsko
TOPlist