49 664 aktuálních nabídek
od 947 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Ostrava, - okres
okres Ostrava-město
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byty k pronájmu Ostrava

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 50 000 Kč

Ceny bytů v okrese Ostrava-město

Cena bytů k pronájmu v okrese Ostrava-město se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 50 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v okrese Ostrava-město.

Jaké jsou byty k pronájmu v okrese Ostrava-město?

Na trhu v Ostravě-město jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (104) v cenách od 6 500 Kč, následují byty 1+1 (50) od 4 600 Kč, byty 3+1 (48) od 9 000 Kč, byty 2+kk (34) od 6 550 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (31) od 5 200 Kč, byty 3+kk (14) od 7 600 Kč, byty 4+1 (11) od 6 000 Kč, byty 4+kk (3) od 20 000 Kč a pokoje (2) od 2 700 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v okrese Ostrava-město, je byt za cenu 17 000 Kč za měsíc v obci Ostrava, který má obytnou plochu 165 m2.

Lokality bytů na pronájem

V okrese Ostrava-město nabízíme byty v celkem 3 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Pronájem bytů v Ostravě (294), Pronájem bytů ve Václavovicích (2), Pronájem bytů ve Vratimově (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Ostrava-město sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Karviná, Frýdek-Místek, Nový Jičín a Opava.

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (118), centrum (93), rušná část obce (15), okraj obce (12), sídliště (9), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (69). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Ostravě-město s garáží (4) nebo byty v Ostravě-město s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (53) a 2. patře (46), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (124). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (35). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Ostrava-město k pronájmu byty v dobrém stavu (102), v bezvadném stavu (84), po rekonstrukci (82), novostavby (4), k rekonstrukci (2).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Ostrava-město nabízejí nejčastěji zděné byty (130). V nabídce na pronájem jsou také panelové byty (66), jiné byty (25), skeletonové byty, dřevěné byty (1), montované byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v okrese Ostrava-město

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Ostravě-město také k dispozici 7 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Ostrava-město dle inzerenta:

V Ostravě-město a okolí pochází 295 bytů z nabídky realitních kanceláří a 2 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: Heimstaden Czech s.r.o. (127), M&M reality holding a.s. (24), QARA s.r.o. (15), Správa investic a nemovitostí s.r.o. (12), REALITY PRORADOST s.r.o. (11), CENTURY 21 Česká republika (11), Realitní kancelář STING, s.r.o. (11), Realitní kancelář STING, s.r.o. (10), FLEXI REALITY s.r.o (9) a Neon Reality Invest s.r.o. (7). Další 2 byty jsou přímo od majitele bez realitky.

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v okrese Ostrava-město?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Ostrava-město 68 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Ostravě-město?

V okrese Ostrava-město působí 254 realitních makléřů, spadajících pod 74 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Ostrava-město

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing Matěj Ježek, Petra Pozsgai, Pavel Kubín, Kateřina Vlachopulosová, Richard Terč, František Kalina, Martin Krentuš, Matěj Spilko, Kristina Krpcová a Ing. Daniel Rapák.

Nejvíce nemovitostí v okolí Ostravy-město nabízí Demčáková Radka (36). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 2+1, 54m2, Ostrava - Poruba, Školní

Pronájem, Byty 2+1, 54.46 m2 - Ostrava - Poruba

Pronájem bytu 2+1, 63m2, Ostrava - Moravská Ostrava, Zámecká

Pronájem, byt 2+1, 63 m2, Moravská Ostrava, ul. Zámecká

Pronájem bytu 2+1, 44m2, Ostrava - Dubina

Společnost Správa investic a nemovitostí s.r.o. je na trhu již od roku 2013 a stala se stabilním partnerem pro nájemní bydlení pro více než 700 domácností v Ostravě. Klademe důraz na spokojenost nájemníků a jsme schopni se přizpůsobit změnám jejich potřeb. Našim…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 25m2, Ostrava - Moravská Ostrava

Společnost Správa investic a nemovitostí s.r.o. je na trhu již od roku 2013 a stala se stabilním partnerem pro nájemní bydlení pro více než 700 domácností v Ostravě. Klademe důraz na spokojenost nájemníků a jsme schopni se přizpůsobit změnám jejich potřeb. Našim…

Pronájem bytu 1+1, 34m2, Ostrava - Moravská Ostrava, Ahepjukova

Pronájem, byt 1+1, 34 m2, Moravská Ostrava, ul. Ahepjukova

Pronájem bytu 2+1, 68m2, Ostrava - Zábřeh, náměstí Gen. Svobody

Pronájem, Byty 2+1, 67.82 m2 - Ostrava - Zábřeh

Pronájem bytu 3+1, 70m2, Ostrava - Zábřeh, Tylova

Pronájem, Byty 3+1, 70.17 m2 - Ostrava - Zábřeh

Pronájem bytu 2+1, 50m2, Ostrava - Hrabůvka, Dvouletky

Pronájem bytu 2+1, ul.Dvouletky, Ostrava, Hrabůvka

Pronájem bytu 2+1, 74m2, Ostrava - Koblov, Starokoblovská

Pronájem, byt 2+1, ul. Starokoblovská, Ostrava - Koblov, 74 m2

Pronájem bytu 1+1, 51m2, Ostrava - Moravská Ostrava, Slavíčkova

Pronájem, byt 1+1, ul. Slavíčkova, Ostrava - Moravská Ostrava

Pronájem bytu 2+1, 56m2, Ostrava - Poruba, Oty Synka

Pronájem, byt 2+1, ul. Oty Synka, Ostrava - Poruba

Pronájem bytu 1+1, 26m2, Ostrava - Mariánské Hory

Společnost Správa investic a nemovitostí s.r.o. je na trhu již od roku 2013 a stala se stabilním partnerem pro nájemní bydlení pro více než 700 domácností v Ostravě. Klademe důraz na spokojenost nájemníků a jsme schopni se přizpůsobit změnám jejich potřeb. Našim…

Pronájem bytu 1+1, 27m2, Ostrava - Radvanice, Pastrňákova

Pronájem, Byty 1+1, 26.7 m2 - Ostrava - Radvanice

Pronájem bytu 2+1, 55m2, Ostrava - Moravská Ostrava, Sokolská třída

Pronájem, Byty 2+1, 54.9 m2 - Ostrava - Moravská Ostrava

Pronájem bytu 1+1, 32m2, Ostrava - Dubina

Společnost Správa investic a nemovitostí s.r.o. je na trhu již od roku 2013 a stala se stabilním partnerem pro nájemní bydlení pro více než 700 domácností v Ostravě. Klademe důraz na spokojenost nájemníků a jsme schopni se přizpůsobit změnám jejich potřeb. Našim…

Pronájem bytu 1+1, 41m2, Ostrava - Poruba, Otakara Jeremiáše

Podnájem bytu 1+1, 41 m2, ul. Otakara Jeremiáše, Ostrava - Poruba

Pronájem bytu 2+kk, 43m2, Ostrava - Radvanice, Šmídova

Pronájem, Byty 2+kk, 42.9 m2 - Ostrava - Radvanice


TOPlist