51 818 aktuálních nabídek
od 896 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Pražské obvody
Upřesnit lokalitu
Praha, - okres
okres Praha
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byty k pronájmu Praha

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 200 000 Kč

Ceny bytů v Praze

Cena bytů k pronájmu v Praze se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 200 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v okrese Praha.

Jaké jsou byty k pronájmu v okrese Praha?

Na trhu v Praze jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (237) v cenách od 10 000 Kč, následují byty 3+kk (145) od 16 500 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (112) od 6 900 Kč, byty 2+1 (63) od 13 000 Kč, byty 4+kk (48) od 24 000 Kč, byty 3+1 (48) od 16 500 Kč, byty 4+1 (35) od 19 000 Kč, byty 5+1 a více (26) od 29 000 Kč, byty 1+1 (21) od 11 000 Kč, pokoje (17) od 6 900 Kč, byty 5+kk (14) od 33 000 Kč a ostatní byty (1) od 60 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v okrese Praha, je byt za cenu 118 000 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 286 m2.

Lokality bytů na pronájem

Vyfiltrovat si byty v Praze lze dle hlavních městských obvodů: Byty k pronájmu Praha 5 (147), Byty k pronájmu Praha 1 (144), Byty k pronájmu Praha 4 (77), Byty k pronájmu Praha 2 (74), Byty k pronájmu Praha 6 (60), Byty k pronájmu Praha 10 (51), Byty k pronájmu Praha 3 (49), Byty k pronájmu Praha 8 (46), Byty k pronájmu Praha 9 (42), Byty k pronájmu Praha 7 (30).

V Praze nabízíme byty v celkem 76 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu v Novém Městě (111), Byty k pronájmu ve Vinohradech (78), Byty k pronájmu v Smíchově (60), Byty k pronájmu v Žižkově (34), Byty k pronájmu v Malé Straně (32), Byty k pronájmu ve Starém Městě (31), Byty k pronájmu v Košířích (28), Byty k pronájmu v Holešovicích (22), Byty k pronájmu v Karlíně (18), Byty k pronájmu ve Strašnicích (17), Byty k pronájmu v Bubenči (17), Byty k pronájmu v Břevnově (16), Byty k pronájmu v Dejvicích (16), Byty k pronájmu v Libni (16), Byty k pronájmu v Nuslích (15), Byty k pronájmu v Josefově (15), Byty k pronájmu v Modřanech (12), Byty k pronájmu ve Stodůlkách (12), Byty k pronájmu v Krči (11), Byty k pronájmu v Troji (10), Byty k pronájmu v Michli (10), Byty k pronájmu v Hlubočepech (10), Byty k pronájmu ve Vršovicích (10), Byty k pronájmu ve Vysočanech (9), Byty k pronájmu v Malešicích (7), Byty k pronájmu v Braníku (7), Byty k pronájmu v Jinonicích (7), Byty k pronájmu v Záběhlicích (6), Byty k pronájmu ve Střížkově (6), Byty k pronájmu v Letňanech (6), Byty k pronájmu v Chodově (6), Byty k pronájmu v Kamýku (6), Byty k pronájmu v Hloubětíně (6), Byty k pronájmu ve Veleslavíně (5), Byty k pronájmu v Třebonicích (5), Byty k pronájmu ve Vokovicích (4), Byty k pronájmu v Zbraslavi (4), Byty k pronájmu ve Vinoři (4), Byty k pronájmu v Liboci (3), Byty k pronájmu v Hájích (3), Byty k pronájmu v Uhříněvsi (3), Byty k pronájmu v Radotíně (3), Byty k pronájmu v Bohnicích (3), Byty k pronájmu v Horních Počernicích (3), Byty k pronájmu ve Velké Chuchli (3), Byty k pronájmu v Dolních Měcholupech (3), Byty k pronájmu v Kobylisích (3), Byty k pronájmu v Hradčanech (2), Byty k pronájmu ve Lhotce (2), Byty k pronájmu v Černém Mostu (2), Byty k pronájmu v Újezdě nad Lesy (2), Byty k pronájmu v Proseku (2), Byty k pronájmu v Slivenci (2), Byty k pronájmu v Podolí (2), Byty k pronájmu v Hodkovičkách (2), Byty k pronájmu v Šeberově (2), Byty k pronájmu v Hrdlořezech (2), Byty k pronájmu v Motole (2), Byty k pronájmu v Písnici (2), Byty k pronájmu v Horních Měcholupech (2), Byty k pronájmu v Řepech (2).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (437), klidná část obce (125), sídliště (10), okraj obce (5), rušná část obce (2), zástavba rd (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Pro hlavní město Prahu a její okolí je důležitá dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, při cestách přes centrum města je zásadní dobré napojení na MHD nebo metro (210). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Praze s garáží (76) nebo byty v Praze s parkovacím stáním (24).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (164) a 2. patře (143), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (315). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (51). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Praha k pronájmu byty v bezvadném stavu (366), po rekonstrukci (158), novostavby (116), v dobrém stavu (96), k rekonstrukci (2).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Praha nabízejí nejčastěji zděné byty (296). V nabídce na pronájem jsou také jiné byty (204), panelové byty (54), skeletonové byty, kamenné byty (2) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v okrese Praha

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Praze také k dispozici 39 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Praha dle inzerenta:

V Praze a okolí pochází 765 bytů z nabídky realitních kanceláří a 2 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: Engel & Völkers Prague (138), Home Sweet Home real s.r.o. (97), CENTURY 21 Česká republika (37), Mgr. Jan Vodenka (34), NEXT REALITY GROUP a.s. (32), FARAON reality, s.r.o (29), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (28), QARA s.r.o. (26), Realitní kancelář Donna s.r.o. (25) a Bohemian Estates International, s.r.o. (18). Další 2 byty jsou přímo od majitele bez realitky.

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v Praze?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Praha 197 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Praze?

V okrese Praha působí 1375 realitních makléřů, spadajících pod 296 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Biliková Lázně Toušeň, Středočeské reality, spol. s r.o. Praha, Dreams Realitní Kancelář, s.r.o. Praha, ECON REAL s.r.o. Praha, RE/MAX Priority Mladá Boleslav, Alexiss Group s.r.o. Praha, TALANDA Invest s.r.o. Praha, Chirš - realitní kancelář, pobočka Bělohorská Praha a Reality PROSTOR s.r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Praha

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Hrášek, Kristýna Kubálková, Anton Rožnov, Ilona Fanfrdlová, Petr Baničevič, Zdeněk Pýcha, Gabriela Machová, Aleš Vladař, Katarína Pokrupová a Igor Chotinskij.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prahy nabízí Petr Hrášek (260). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 2+kk, 67m2, Praha - Jinonice, Chmelařská

Keller Williams Czech Republic

Ke dlouhodobému pronájmu Vám nabízíme krásný byt 2+KK v luxusní rezidenční čtvrti Botanica v pražských Jinonicích. Byt s orientací na západ se nachází ve 2. patře ve velice pěkně udržované novostavbě s výtahem a podzemním parkováním. Je kompletně vybavený…

Pronájem bytu 3+1, 130m2, Praha - Podolí, Na dolinách

Nabízíme vám k pronájmu světlý, prostorný byt 3+1se 2 balkonky o celkové ploše 130 m2, ve 2. nadzemním podlaží cihlového domu bez výtahu ve vyhledávané a žádané lokalitě Praha Podolí ulici Na Dolinách. Byt je částečně zařízený, . Dispozice bytu: vstupní…

Pronájem bytu 2+kk, 40m2, Praha - Krč, Pujmanové

Pokud toužíte po útulném a kouzelném místě, máme pro Vás to pravé. Přijďte se s námi zasnít do představy Vašeho nového útočiště. Nádherný a nově zrekonstruovaný byt Vám nabízí veškerou občanskou vybavenost a naprostý klid. Odpočiňte si po náročném dni v prostorném…

Pronájem bytu 2+kk, 67m2, Praha - Smíchov, Karla Engliše

Realitní kancelář Honzík, s.r.o.

Kompletně zařízený byt 2+kk s balkonem, 67 m2 v novostavbě pár kroků od OC Nový |Smíchov a stanice metra Anděl. Byt má neprůchozí obývací pokoj s kuchyňským koutem a vstupem na balkon a samostatný vstup do ložnice. V koupelně se nachází…

Pronájem bytu 3+kk, 92m2, Praha - Hlubočepy, Geologická

RE/MAX Anděl

Nabízíme k pronájmu skvěle řešený, kompletně zařízený byt 3+kk s balkonem, velkou terasou, sklepem a garážovým stáním, v 5. nadzemním podlaží cihlového domu s výtahem, v ulici Geologická, Praha 5 - Hlubočepy, hned vedle ateliérů Barrandov. Při vstupu do bytu…

Pronájem bytu 3+1, 79m2, Praha 5, Přecechtělova

Podnájem bytu 3+1, v zatepleném panelovém domě. Byt je situovaný ve 4.NP s výtahem, orientace na jižní a severní stranu. K bytu s podlahovou plochou 72,52 m2, patří lodžie 6,96 m2 - orientace jih a sklep…

Pronájem bytu 2+kk, 43m2, Praha - Košíře, Vrchlického

Jaroš Real Estate s.r.o.

Nabízíme Vám k pronájmu byt 2kk o velikosti 43m2 v ulici Vrchlického- jen pár kroků od zastávky tramvaje Klamovka. Byt se nachází v 1. patře udržovaného domu s výtahem a skládá se ze vstupní chodby a dvou oddělených pokojů, z nichž jeden má kuchyňskou…

Pronájem bytu 2+kk, 55m2, Praha - Vinohrady, Moravská

Velmi hezký byt se nachází v 5.patře cihlového domu s výtahem. Dispozice je následující - vstupní chodba, koupelna se sprchovým koutem a WC, obývací pokoj s kuchyňským koutem, ložnička. Okna jsou směrována do klidné ulice Moravská s hezkým výhledem do okolí.…

Pronájem bytu 2+kk, 47m2, Praha - Vinohrady

CENTURY 21 Česká republika

Dovolujeme si Vám nabídnout pronájem kompletně zrekonstruovaného krásného tichého bytu ve Vršovicích, v Ruské ulici. Byt se nachází ve zvýšeném přízemí zrenovovaného domu, orientovaný do zahrady vnitrobloku, 3,40 metru nad zemí. Dva neprůchozí pokoje jsou velké…

Pronájem bytu 2+kk, 88m2, Praha - Malá Strana, Vlašská

Engel & Völkers Prague

Prostorný byt 2+kk ve skvělé lokalitě Malé Strany v sousedství německé a americké ambasády. Byt se nachází ve 3. nadzemním podlaží historického činžovního domu ze 16. století po kompletní aktuální rekonstrukci. Při rekonstrukci byly zachovány veškeré původní architektonické…

Pronájem bytu 3+kk, 80m2, Praha - Hloubětín, Waltariho

BIDLI reality, a.s.

Nabízíme k pronájmu nový, vyjímečně bezbariérový byt 3+KK o velikosti 80m2 se 2 balkóny a orientací sever/jih. K bytu patří velké garážové stání a sklep. Jednotka se nachází v 5.patře novostavby v Praze 9 - nové moderní čtvrti SUOMI Hloubětín…

Pronájem bytu 2+1, 69m2, Praha - Žižkov, Lupáčova

Engel & Völkers Prague

K okamžitému pronájmu je připravený světlý byt 2+1 ve druhém nadzemním podlaží zrekonstruovaného činžovního domu na Žižkově v blízkosti Hotelu Olšanka.Praktická dispozice tohoto bytu nabízí vstupní místnost, ložnice s postelí a vestavěnou skříní, obývací pokoj…

Pronájem bytu 2+kk, 137m2, Praha - Smíchov, Na Hřebenkách

Engel & Völkers Prague

Prostorný podkrovní byt 2+kk s parkovacím stáním na pozemku.Byt je situován ve 2. nadzemním podlaží vily, ve které se nachází další dvě bytové jednotky. Bytová jednotka i dům prošly rekonstrukcí. Dispozice bytu zahrnuje prostorný obývací pokoj propojený s vybaveným…

Pronájem bytu 5+1 a více, 200m2, Praha - Holešovice, Heřmanova

Engel & Völkers Prague

Atraktivní komerční prostor se skládá ze 7 kanceláří, recepce a kuchyňky. Jedná se o pronájem celého prvního a části druhého patra. Reprezentativní prostor se nachází v lukrativní lokalitě pražských Holešovic. V těsné blízkosti se nachází mnoho restaurací, kaváren…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 50m2, Praha - Letňany, Chotěšovská

REMAX ALFA

Byt 1+kk o velikosti 50 metru čtverečných? A ta velká terasa kolem 15 metrů není vtom započítána? Tak to se jen tak nevidí. Navíc to má venkovní, ale vyhrazené parkovací stání. Další výhoda: poslední patro novějšího domu s výtahem, tedy výhledy, nová střecha a nikdo vám…

Pronájem bytu 4+kk, 96m2, Praha - Písnice, Mezi domy

QARA s.r.o.

Neplatíte provizi realitní kanceláři. Jedná se kompletne rekonstruovaný byt 4+kk s lodžií o velikosti 96 m2. Byt se nachází v 5 patře panelového domu v ulici Mezi Domy, v Praze 4, Hned vedle něj je vstup do Modřanské rokle. Dispozičně se byt skládá…

Pronájem bytu 2+kk, 55m2, Praha - Stodůlky, Márova

CENTURY 21 Česká republika

Pokud hledáte moderní bydlení v klidné části pražských Stodůlek v bytě s balkonem a parkovacím stáním v garáži, přijďte se podívat právě na tento byt. Bytová jednotka s výměrou 55 m2 se nachází ve 2. podlaží moderního bytového domu, který byl…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 25m2, Praha - Ďáblice

RE/MAX Partner

VOLNÉ IHNED! Kauce 27800,- Kč Nájemné 13900,- Kč Poplatky komplet (teplo, voda, elektřina) 4321,- Kč Odměna RK 16819,- Kč Pokud hledáte byt v dobré dostupnosti do centra města, přitom zasazený v klidné části Prahy a kolem přírody, pak jste tu správně. Rádi bychom vám nabídli…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 23m2, Praha - Řeporyje, K Třebonicům

Pronájem 1KK 23m2 P5 Řeporyje K Třebonicům. Bytový dům se nachází v klidné části Prahy Řeporyje. Byt se skládá z hlavní místnosti s kuchyňskou linkou, koupelny se sprchovým koutem a toaletou. Možnost využití parkování před domem. V okolí domu se nachází malebná příroda…

Pronájem bytu 2+kk, 45m2, Praha - Chodov, Hráského

Realitní kancelář Donna s.r.o.

Nabízíme pronájem bytu 2+kk, o ploše 45m², ve zvýšeném přízemí panelového domu (okna nad zemí 2,5m), ulice Hráského, Praha 4 - Chodov. K bytu náleží sklep. Jádro bytu před několika lety po kompletní rekonstrukci, koupelna se sprchovým koutem, samostatné WC. Obývací pokoj je…


TOPlist