56 160 aktuálních nabídek
od 924 realitních kanceláří a soukromníků
RE/MAX Partner nabízí

Prodej chalupy 40 m²

Újezd, Horšice (okres Plzeň-jih)

Základní údaje

Datum vložení 28. září 2022 ID nemovitosti 350249
Plocha celková 264 m² Plocha pozemku 264 m²
Užitná plocha 40 m² Plocha zastavěná 99 m²
Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i) Dopravní spojení Autobus
Elektřina 230 V Způsoby vytápění Lokální - tuhá paliva
Konstrukce Jiná Parkování Garáž
Stav objektu K rekonstrukci

Popis nemovitosti

Uprostřed Švihovské vrchoviny pod horou s nelichotivým názvem "Nevěrná" leží ve výšce 480 m. n. m. malá obec Újezd. Dnes patří ke kilometr vzdáleným Horšicím. V dávné minulosti ale svým přídomkem "u Skály" odkazovala k nedaleké zřícenině středověkého hradu - k území lapků a místu, kde byla v Čechách poprvé použita střelná zbraň. Krajina s romantickou minulostí je jednou z předností Vaší chalupy s dílnou.

Další je místo - na kraji obce, které lze směle označit za polosamotu. Provoz je tu minimální. Cesta končí u Vašeho domu. Ten má kamenné základy a je částečně podsklepený. Na stavbu obvodových zdí byla použita směs cihel, kamene a vepřovic. Krov je v dobré kondici, ale pokud budete rozšiřovat obytnou část o půdu, čekají Vás rekonstrukce. Za předsíní (5,4 m²) je kuchyně (13,65 m²), kde majitelé započali práce s budováním potrubí ke kuchyňské lince. To zatím zůstalo nedokončeno. Okna ve světnici jsou orientovaná na jihovýchod. Světla je tu dost. Připravte se ale na pohádkové rozměry, výška stropu tu totiž dosahuje 2,1 metru. Evokuje to chalupy z předminulého století.

K domu patří dvůr, kam si pěkně postaru odskočíte na latrínu, a malá zahrada (90 m²). Navíc si na fotografiích můžete povšimnout části pozemku (75 m²) u sousedů. S majiteli vyjednáváme směnu, aby byla zajištěna územní celistvost chalupy za Vaším plotem. Vedle domu stojí dílna (11,62 m²) s garáží (16,22 m²), kam jsme uložili některé kusy nábytku, které Vám budou k dispozici. A jako bonus si můžete přikoupit zastavitelný pozemek (250 m²) za obecní cestou.

Chalupa nemá vlastní studnu, ale obec již plánuje výstavbu vodovodu s kanalizací. Na obecním úřadě a na webových stránkách obce je k dispozici závazný dotazník mapující souhlas občanů. Bývalý majitel již dotazník vyplnil. Výstavba je naplánována v řádu několika následujících let.

Obci dominuje červený zámeček, který byl během restituce navrácen původním majitelům. V Horšicích máte základní a mateřskou školu, hostinec, poštu a obchod se smíšeným zbožím. Tak se brzy ozvěte, protože domov je jen jeden, je to Vaše realita.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Újezd, Horšice (okres Plzeň-jih)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Bc. Šimon Jelínek
Bc. Šimon Jelínek
Kontaktovat prodejce
RE/MAX Partner
Reklama

Budete potřebovat?

Elektrikáři
Elektrikáři

Pavel Fencl

Adresa: Žichlice 43, Hromnice, 33011
Email: pafencl@volny.cz
Web: https://www.ceskestavby.cz/firmy/pavel-fencl.html
TOPlist