46 345 aktuálních nabídek
od 961 realitních kanceláří a soukromníků
HELIX REALITY CZ s. r. o. nabízí

Prodej rodinného domu 35 m²

Tichá (okres Nový Jičín), Česko

Základní údaje

Datum vložení 27. února 2024 ID nemovitosti 1466
Plocha pozemku 1 185 m² Užitná plocha 35 m²
Plocha zastavěná 161 m² Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i)
Kanalizace Žumpa, septik Konstrukce Jiná
Parkování Garáž Stav objektu Špatný

Popis nemovitosti

Nabízíme Vám možnost dobrodružného bydlení v lukrativní části obce Tichá. Pozemek zahrady má rozměry 1307 m2. Zastavěná plocha domu z první republiky je 161 m2. Nejzachovalejší části domu je původem stodola, nyní využívána jako dílna. ¾ domu je vhodné zrekonstruovat ¼ je pravděpodobně k demolici. Do střechy nezatéká, ale rekonstrukce by byla za čas vhodná.

Na zahradě je postavený základ, zahradního "tiny" domku tinyhome.cz model Jana. Základem rozumíme zemní vruty od firmy Chytré základy. Výhodou je, že pod samotnou dřevostavbou vznikne úložný prostor. Tyto dřevostavby bývají méně náchylné na vlhkost uvnitř domu a jsou dobře izolovány, jelikož nejsou umístěny přímo na zemi a tudíž mohou dobře tzv. dýchat. Po domluvě je možné tento základ demontovat a adekvátně tomu snížit cenu.

V domečku je vybudována nová přípojka elektřiny měděným kabelem v zemi.

Byla vyčištěna studna na užitkovou vodu. Majitelé postupně pročistili i pozemek, jež byl zanesen nejrůznějšími věcmi. Částečně je vyčištěno cca 2/3 plochy a úplně (na čistou hlínu) tak 1/5.
V současnosti je rozjednána a předpřipravena vodovodní přípojka na vodu od SMVAKu.

Dále je na střeše fotovoltaická elektrárna 3,6kW výkon 7,1 kWh baterie, v celkové hodnotě 370 000 Kč.
Do centra obce je to 8 minut pěšky nebo 2 minuty na kole. Přes obec vede pravidelný autobusový spoj Ostrava, Frýdek, Frenštát, Rožnov.
Do Frenštátu p. R. je to 5 min cesty autem. Okolo domu vede žlutá turistická značka až na hrad Hukvaldy. Okolí nabízí krásnou přírodu.
Pokud hledáte bydlení v klidné obci s dobrou dostupností do větších měst a líbí se Vám stylové bydlení, pak je tohle místo právě pro Vás. Pro více informací či domluvení si prohlídky mě neváhejte kontaktovat.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Tichá (okres Nový Jičín), Česko
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Ing. Jana Čižmárová
Ing. Jana Čižmárová
Kontaktovat prodejce
HELIX REALITY CZ s. r. o.
Reklama
TOPlist