38 413 aktuálních nabídek
od 871 realitních kanceláří a soukromníků
Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR nabízí

Prodej zemědělské usedlosti 400 m²

Chvalkov, Čížkrajice (okres České Budějovice)

12 000 000 Kč

Základní údaje

Datum vložení 13. října 2021 ID nemovitosti 1331599
Plocha celková 4 285 m² Plocha pozemku 4 285 m²
Užitná plocha 400 m² Plocha zastavěná 450 m²
Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i) Vlastnictví soukromé
Stav objektu K rekonstrukci

Popis nemovitosti

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje možný prodej nemovitosti včetně vybavení v krásném prostředí Novohradských hor - původního statku z roku 1840, v obci Chvalkov - Čížkrajice.

Jedná se o vícegenerační objekt, polosamotu, s výhledem na louky a les s pozemkem přes 4 000 m2, z toho zastavěná plocha činí přibližně 450 m2. Součástí objektu je stáj pro 3 koně (dle současných norem), kterou lze využít i jako halu k podnikání.

Současný majitel nemovitost připravoval z menší části pro vlastní bydlení, z větší části pro pronájem pokojů s restaurací. Objekt prošel před deseti lety částečnou rekonstrukcí - zvýšení krovu, nová střecha, rozvod vody, nová elektřina. V současnosti je možné obývat 2 byty, využívat dílnu, dvougaráž, stáj, zbylá část objektu je ve stavu rozestavěnosti. Ve 2 místnostech se nachází kachlová kamna, venku několik kamenných koryt. Objekt je napojen na vodu ze studny (stálý dostatek vody zajištěn 3 lesními prameny), vytápění je v tuto chvíli lokální na pevná paliva. Odpadní voda je svedena do jímky.

Nemovitost má široké možnosti budoucího využití:
Vícegenerační bydlení, objekt má uzavřený dvůr, velkorysý prostor kolem objektu.
Pro podnikání je zde možnost vybudování až 6 apartmánů + společné prostory, restauraci, při chovu dobytka pro agroturistiku. Lze využít i jako sídlo firmy s dílnami, školící středisko. Objekt je možné přestavět na několik bytů k následnému prodeji.

Velkou výhodou je poloha nemovitosti - čisté a klidné prostředí Novohradských hor, jejichž jedinečnost spočívá především ve vzácně zachovalé a čisté přírodě, která na české straně zůstala ušetřena zásahů člověka díky své poloze v bývalém pohraničním pásmu. Najdeme zde také běžkařské trasy, cyklo a turistické trasy. Chvalkov leží pouze 30km od Rakouské hranice, zároveň v okruhu 25-50km od objektu leží České Budějovice, Český Krumlov, Rožmberk n.V., Lipno, Třeboň. Alpy jsou v dosahu 100-150km, Linz 80km, Salzburg 210km, Wien 180km.

Více informací Vám ráda sdělím na uvedeném telefonním čísle. Ev. číslo: 636628. Bližší informace Vám sdělí Bc. Iveta Sklenářová, 736 780 024, sklenarova@dumrealit.cz

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Chvalkov, Čížkrajice (okres České Budějovice)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Bc. Iveta Sklenářová
Bc. Iveta Sklenářová
Kontaktovat prodejce
Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR
Reklama
TOPlist