55 195 aktuálních nabídek
od 901 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Frýdek-Místek, - okres
okres Frýdek-Místek
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů Frýdek-Místek

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 190 000 Kč do 7 900 000 Kč

Ceny bytů v okrese Frýdek-Místek

Cena bytů na prodej v okrese Frýdek-Místek se momentálně pohybuje od 1 190 000 Kč do 7 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 5 702 Kč do 37 851 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 44 138 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 61 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Frýdek-Místek.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Na trhu ve Frýdku-Místku jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (33) v cenách od 1 830 000 Kč, následují byty 2+1 (24) od 1 470 000 Kč, byty 3+kk (9) od 1 950 000 Kč, byty 2+kk (7) od 1 950 000 Kč, byty 1+1 (7) od 1 698 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (5) od 1 190 000 Kč, byty 4+1 (1) od 2 795 000 Kč, byty 4+kk (1) od 7 900 000 Kč a byty 5+1 a více (1) od 4 700 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Frýdek-Místek, je byt za cenu 3 600 000 Kč v obci Třinec, který má obytnou plochu 94 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Frýdek-Místek nabízíme byty v celkem 10 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů ve Frýdku-Místku (47), Prodej bytů v Třinci (26), Prodej bytů ve Frýdlantě nad Ostravicí (4), Prodej bytů v Čeladné (3), Prodej bytů v Jablunkově (3), Prodej bytů v Dobré (1), Prodej bytů v Raškovicích (1), Prodej bytů v Řepišti (1), Prodej bytů v Kunčicích pod Ondřejníkem (1), Prodej bytů ve Vojkovicích (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Frýdek-Místek sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Vsetín, Nový Jičín, Ostrava-město a Karviná.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (33), centrum (30), sídliště (4), okraj obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (22). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty ve Frýdku-Místku s garáží (3) nebo byty ve Frýdku-Místku s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (12) a 2. patře (10), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (30). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (11). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Frýdek-Místek na prodej byty v dobrém stavu (33), v bezvadném stavu (31), po rekonstrukci (8), rozestavěné (4), k rekonstrukci (3).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty ve Frýdku-Místku dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Frýdek-Místek nabízejí nejčastěji panelové byty (23). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (13), jiné byty (6), montované byty (4) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Frýdek-Místek

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Frýdek-Místek také k dispozici čtyři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Frýdek-Místek dle inzerenta:

VE Frýdku-Místku a okolí pochází 86 bytů z nabídky realitních kanceláří a 2 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (20), REALITY PRORADOST s.r.o. (9), CENTURY 21 Česká republika (9), REGIO Reality (8), BO! reality a finance (7), RK LENKA (4), Realitní kancelář STING, s.r.o. (4), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (3), HELIX REALITY CZ s. r. o. (2) a NEXT REALITY GROUP a.s. (2). Další 2 byty jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Frýdek-Místek 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt ve Frýdku-Místku?

V okrese Frýdek-Místek působí 213 realitních makléřů, spadajících pod 69 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc, 1. opavská realitka s.r.o. Opava a Reality Populo a.s. Olomouc.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Frýdek-Místek

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Světlana Drongová, Simona Cieslarová, Darina Maroszová, Božena Chmielová, Bc. Roman Mikita, Helena Mareszová, Ing. Monika Štíhlová, Karolína Kunzlová, Ing. Jana Čižmárová a Michal Molin.

Nejvíce nemovitostí v okolí Frýdku-Místku nabízí Světlana Drongová (25). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 55m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Bavlnářská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně prodej bytu na ul. Bavlnářská ve Frýdku, který je v původním udržovaném stavu a je situován v 3.p/4.p cihlového domu po revitalizaci. Místnosti jsou neprůchozí - všechny přístupné z prostorné předsíně. Je vhodný jak pro…

Prodej bytu 1+1, 39m2, Frýdek-Místek - Místek, 28. října

QARA s.r.o.

Hledáte menší byt v oblíbené Místecké lokalitě? Záleží vám nejen na pěkném prostředí v okolí domu, ale chcete být také v blízkosti veškeré občanské vybavenosti? Tento prosluněný byt se nachází ve 2. nadpodlaží panelového domu před revitalizací, která je naplánovaná…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Frýdlant nad Ostravicí - Frýdlant, Dvořákova

Reality 11 Vám zprostředkují investiční příležitost, v žádané lokalitě, kde se bytů prodává opravdu málo, konkrétně byt o dispozici 2+1, ve Frýdlantu nad Ostravicí. Tento byt v cihlovém domě má několik zajímavých investičních možností. Lze jej koupit samostatně, po případě…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Frýdlant nad Ostravicí - Frýdlant, Dvořákova

Reality 11 Vám zprostředkují investiční příležitost, v žádané lokalitě, kde se bytů prodává opravdu málo, konkrétně byt o dispozici 2+1, ve Frýdlantu nad Ostravicí. Tento byt v cihlovém domě má několik zajímavých investičních možností. Lze jej koupit samostatně, po případě…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Míru

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej prostorného a slunného bytu o dispozici 2+kk s podlahovou plochou 54,27m2 ve Frýdku-Místku, na ul. Míru. Byt se nachází v třípatrovém bytovém domě bez výtahu s celkem devíti byty. K prodeji jsou aktuálně byty v 1.NP…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 29m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Míru

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej prostorného a slunného bytu o dispozici 1+kk s podlahovou plochou 29,19m2 ve Frýdku-Místku, na ul. Míru. Byt se nachází v třípatrovém bytovém domě bez výtahu s celkem devíti byty. K prodeji jsou aktuálně byty v 1.NP…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Frýdek-Místek, Petra Cingra

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele nabízím k prodeji pěkný slunný byt o velikosti 2+1 v osobním vlastnictví, orientovaný převážně na jižní stranu. Byt se nachází v cihlovém domě ve Frýdku-Místku na ulici P. Cingra. Byt je po celkové rekonstrukci elektřina…

Prodej bytu 2+1, 59m2, Třinec - Lyžbice, Slezská

Ve výhradním zastoupení Vám nabízím na prodej byt 2+1 v osobním vlastnictví prostorný byt o rozloze 59 m2 v Třinci na ulici Slezská. K bytu náleží: komora, která se nachází v bytě, dvě prostorné lodžie, jedna z lodžií je již zasklená. Bytová…

Prodej bytu 2+1, 53m2, Jablunkov, Bukovecká

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Novinkou v naší nabídce je exkluzivní prodej bytu o dispozici 2+1 v Jablunkově o velikosti 53m2. Byt se nachází ve 2.patře panelového domu,v žádané lokalitě centra města a velmi dobrou dostupností všech služeb i dopravních spojů. Nemovitost je částečně…

Prodej bytu 1+1, 30m2, Frýdek-Místek - Frýdek

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej bytu 1+1 v osobním vlastnictví v prvním patře třípodlažního zděného domu po revitalizaci (okna, zateplení, fasáda, vchod). Byt je se samostatným pokojem, kuchyně s kuchyňskou linkou a kombinovaným sporákem. Podlahy plovoucí a dlažba. V předsíni vestavěné skříně.…

Prodej bytu 3+1, 73m2, Raškovice

PROKONZULTA, a.s.

V cihlovém domě se ve 3. nadzemním podlaží nachází byt o velikosti 3+1. Užitná plocha celkem: 67 m2; vč. příslušenství: 73,22m2. Byt je velmi dobře situovaný s malebným výhledem na okolní krajinu. Obývací pokoj nabízí 20 m2, ložnice je o velikosti…

Prodej bytu 3+1, 78m2, Třinec - Lyžbice, B. Němcové

V exkluzivním zastoupení nabízíme k prodeji byt 3+1 + komora, o výměře 76m² v Třinci , na ulici Boženy Němcové . Byt prošel v roce 2022 kompletní rekonstrukcí , v celém bytě jsou zde udělány rozvody elektřiny, vody, zděná koupelna a WC. Moderní koupelna…

Prodej bytu 3+kk, 69m2, Třinec - Lyžbice, kpt. Nálepky

Féroví Makléři

Nabízíme Vám slunný byt 3+kk s prostornou zasklenou lodžií v centru města Třinec v ulici Kpt. Nálepky o velikosti 69 m2. Byt je v osobním vlastnictví a je umístěný ve 3. patře revitalizovaného panelového domu s moderním výtahem. Vstup…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Jana Čapka

RK LENKA

Exkluzivně nabízený byt 3+1 (s lodžií) v osobním vlastnictví, celkové plochy 72m² cca, se nachází v 3NP. Bytový dům prošel celkovou revitalizací (fond oprav činí 1323,-). V dosahu je autobusová zastávka MHD (cca 100m), byt prošel částečnou rekonstrukcí. Bližší info u RK,…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Třinec, Jablunkovská

V Třinci Lyžbice, na ulici Jablunkovská, si Vám dovoluji nabídnout ke koupi byt v osobním vlastnictví . Před šesti lety prošel, dle mého názoru, zdařilou rekonstrukcí. Ložnice má šatní skříň, která je součástí prodeje. V kuchyni, se vstupem na balkón, je kuchyňská linka…

Prodej bytu 3+1, 74m2, Frýdek-Místek - Místek, Janáčkova

REGIO Reality

Nabízíme Vám k prodeji zrekonstruovaný byt 3+1 v Místku, na ulici Janáčkova. Bytová jednotka o užitné ploše 74 m2 se nachází v revitalizovaném panelovém domě, v 1.NP/8. V bytě nyní proběhla rekonstrukce - nová elektřina v mědi, voda…

Dražba bytu 3+1, 78m2, Frýdek-Místek - Místek, Beethovenova

Byt 3+1, Frýdek-Místek, podíl 1/2. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů z Insolvenčního rejstříku…

Vyvolávací cena: 675.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+1, 40m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Dr. M. Tyrše

Jde to i bez hypotéky - nově možnost financování kupní ceny formou měsíčních splátek nájmu. Naše společnost Vám nabízí byt o dispozici 2+1 v osobním vlastnictví o ploše 44 m2. Byt je situován ve 3. nadpodlaží (2.patro) z osmi. Okna směrem…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Jana Čapka

REGIO Reality

Nabízíme Vám ke koupi byt 3+1 se zasklenou lodžií, ve Frýdku, na ulici J. Čapka. Bytová jednotka o celkové ploše 68 m2 s příslušenstvím, se nachází v revitalizovaném panelovém domě, v 1.NP/8. Byt je v původním stavu, připravený…

Prodej bytu 3+1, 79m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Pekařská

REGIO Reality

Nabízíme Vám ke koupi byt 3+1 ve Frýdku, na ulici Pekařská. Bytová jednotka o celkové ploše 82,18 m2 s příslušenstvím, se nachází v revitalizovaném panelovém domě, v 1.NP/8. Byt je v původním stavu, určený k celkové rekonstrukci,…


TOPlist