55 418 aktuálních nabídek
od 900 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Karviná
V okruhu
Karviná
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů, obec Karviná

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 750 000 Kč do 2 950 000 Kč

Ceny bytů v obci Karviná

Cena bytů na prodej v obci Karviná se momentálně pohybuje od 750 000 Kč do 2 950 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 593 Kč do 14 134 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 24 642 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 53 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Karviná.

Jaké jsou byty na prodej v obci Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (67) v cenách od 750 000 Kč, následují byty 3+1 (20) od 899 000 Kč, byty 1+1 (16) od 750 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (4) od 840 000 Kč, byty 2+kk (2) od 1 240 000 Kč, byty 4+1 (2) od 2 300 000 Kč, byty 4+kk (1) od 2 590 000 Kč a byty 3+kk (1) od 2 950 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Karviná, je byt za cenu 2 590 000 Kč , který má obytnou plochu 73 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Karviná nabízíme byty v celkem 4 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Ráji (39), Byty na prodej v Mizerově (32), Byty na prodej v Hranicích (21), Byty na prodej v Novém Městě (15).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (71), centrum (15), sídliště (5), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (63). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Karviné s garáží (1) nebo byty v Karviné s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (18) a 2. patře (10), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (33). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (7). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Karviná na prodej byty v bezvadném stavu (60), v dobrém stavu (25), po rekonstrukci (9), k rekonstrukci (4).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Karviné dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Karviná nabízejí nejčastěji panelové byty (45). V nabídce k prodeji jsou také montované byty (10), zděné byty (2), jiné byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka bytů v obci Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 113 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (43), Realitní kancelář STING, s.r.o. (14), AMBRA REAL group s.r.o. (13), Reality GRUNT s.r.o. (12), Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o. (10), DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o. (4), AZET Reality (4), REALITY PRORADOST s.r.o. (2), Realitní samoobsluha s.r.o. (2) a BO! reality a finance (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Karviná?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Karviná 12 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Karviné?

V obci Karviná působí 93 realitních makléřů, spadajících pod 34 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Lenka Sendžová, Karin Davidová, René Cechel, Petr Štěpánek, Miroslav Zmuda, František Kalina, Marie Kostomlatská, Tereza Spustová, Stanislav Duplinský a Vítězslav Tichý Dr. h. c..

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí František Kalina (39). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 56m2, Karviná - Hranice, Mendelova

Nabízím Vám prodej bytu 2+1 o výměře 54 m2 v družstevním vlastnictví na Mendelové ulici v Karviné. Samotný byt prošel moderní rekonstrukcí, která byla právě dokončena a v bytě ještě nikdo nebydlel. Rekonstrukce: podlahy, omítky, nové zděné jádro,…

Prodej bytu 2+kk, 34m2, Karviná - Hranice, Čsl. armády

V zastoupení majitele Vám naše společnost prezentuje bytovou jednotku 2+kk o podlahové ploše 37 m2 v družstevním vlastnictví, lokalita Karviná-Hranice, ul. Čsl. armády. Dvoupokojový byt je umístěn ve čtvrtém nadpodlaží (třetí patro) z osmi panelového domu…

Prodej bytu 3+1, 67m2, Karviná, tř. Těreškovové

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme k prodeji družstevní byt o dispozici 3+1 s balkonem na ulici Těreškovové v Karviné. Byt je prostorný a pěkně dispozičně řešen. Velká a dlouhá chodba s velkou vestavěnou šatní skříní. Pokoje jsou neprůchozí, podlaha plovoucí, PVC a dlažby.…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Karviná - Hranice, Žižkova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej velmi pěkného a útulného bytu o dispozici 2+1 a užitné ploše 54m2 v Karviné-Hranicích na ul. Žižkova. Byt v osobním vlastnictví je umístěn v 1.NP panelového domu bez výtahu. Bytová jednotka disponuje kuchyní vybavenou…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Karviná - Mizerov, Borovského

BO! reality a finance

Chcete bydlet v ráji? Kdo by taky nechtěl. I to Vám v BO! Reality umíme zajistit! Tedy, není ráj jako Ráj. Máme pro Vás připraven byt 2+1 o rozloze 56 m², na ulici Borovského v Karviné-Ráji. Tato lokalita v Karviné skutečně malým rájem je. Máte totiž všechno…

Prodej bytu 3+1, 56m2, Karviná - Ráj, Haškova

Nabízíme k prodeji družstevní byt o velikosti 3+1 s plánovanou výstavbou lodžie, který se nachází v 1. patře panelového domu po revitalizaci na ulici Haškové v Karviné - Ráji. Bytová jednotka prošla kompletní rekonstrukcí. Koupelna s toaletou zvlášť obojí…

Prodej bytu 2+1, 59m2, Karviná - Nové Město, Dvořákova

Hlavní výhody: - byt v nízké zástavbě - v dobré lokalitě - je prostorný 63 m2, má 2 komory, zděné jádro, velkou kuchyň a 4 m2 sklep - z ložnice výhled do dvora, z kuchyně a obývacího pokoje výhled do parku…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Karviná - Mizerov, Kpt. Jaroše

Jde to i bez hypotéky - nově možnost financování kupní ceny formou měsíčních splátek nájmu. V zastoupení majitele Vám naše společnost prezentuje bytovou jednotku 2+1 o podlahové ploše 54 m2 v osobním vlastnictví, lokalita Karviná-Mizerov, ul. Kpt. Tyrše.…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Karviná - Ráj, Božkova

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte cenově dostupný byt, který si můžete upravit dle vlastních možností a představ? Mám pro Vás zajímavou nabídku bytu ke koupi. Jedná se o družstevní byt s dispozicí 2+1 o velikosti 54,4 m2 na ulici Božkova, Karviná - Ráj. Byt je umístěný…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Karviná, Sovova

Hledáte klidné bydlení nebo investici? Dovolujeme si Vám nabídnout ve výhradním zastoupení majitele k prodeji byt 2+1 s lodžií, vhodný k rekonstrukci dle svých představ. Klidná lokalita s dobrou dostupností služeb. K bytu náleží krásná a prostorná zasklená lodžie…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Karviná, Čajkovského

Realitní samoobsluha s.r.o.

Nabízím k prodeji byt 2+1 v osobním vlastnictví o ploše 56m2 Byt se nachází ve 3. poschodí panelového domu na ulici Čajkovského v klidné části Karviné Mizerova. Veškerá občanská vybavenost je v dosahu 5 minut chůze. Nové velké parkoviště vedle domu. Dům je po…

Prodej bytu 1+1, 38m2, Karviná - Hranice, Flemingova

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi družstevní byt 1+1 o velikosti 38m2 , který se nachází v  6. patře domu po revitalizaci s výtahem na ulici Flemingova v Karviné-Hranicích. V předsíni se nachází menší vestavěná skříň a prostor pro botník, dále máme obývací pokoj…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Karviná - Ráj, Kosmonautů

Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o.

Ve výhradním zastoupení nabízíme na prodej prostorný družstevní byt 2 + 1 na ulici Kosmonautů v Karviné, vedle Gagarinova náměstí a zastávek MHD Kosmonautů.Dispozice 2 + 1 + sklep, výměra 55,1 m2. Byt dříve modernizován (kuchyně, podlahy, okna, koupelna…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Karviná - Nové Město, Cihelní

Nabízíme Vám k prodeji bytovou jednotku o velikosti 2+1 s balkonem, která se nachází ve 3. patře revitalizovaného panelového domu na ulici Cihelní v Karviné – Novém Městě. Sestává se z předsíně, koupelny, WC, kuchyně, ložnice a obývací místnosti. Celý…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Karviná, V Aleji

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Exkluzivně Vám nabízím ke koupi družstevní byt Na ulici V Aleji v Karviné Ráji. Jedná se o byt 2+1 s balkónem, který je v původním stavu určený k rekonstrukci dle Vašich představ. Přiložený půdorys je navržen na možný nový stav bytu. Celková plocha bytu je…

Prodej bytu 2+1, 53m2, Karviná, Dačického

Nabízíme Vám ke koupi byt v družstevním vlastnictví, v klidné lokalitě města Karviná, s veškerou občanskou vybaveností v dosahu (obchody, MHD, lékaři, školy, školky, pošta). Dům prošel revitalizací - zateplení, plastová okna. Samotný byt je v původním stavu,…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Karviná - Ráj, Kosmonautů

Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o.

Nabízíme investiční nemovitost - družstevní byt 2+1 s lodžií na ul. Kosmonautů v Karviné - Ráji má výměru 54 m2 a je situován ve 3. nadzemním podlaží domu s výtahem. Byt prošel rekonstrukcí v roce 2020.Byt je pronajatý za 11.150 Kč,…

Prodej bytu 3+1, 78m2, Karviná - Ráj, Ciolkovského

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi družstevní byt 3+1 po kompletní rekonstrukci, který se nachází ve 3. patře domu po revitalizaci ve vyhledávané lokalitě na ulici Ciolkovského v Karviné.Byt prošel kompletní vkusnou rekonstrukcí - rozvody elektřiny v mědi, voda v plastu,…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Karviná - Ráj, Březová

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi družstevní byt 2+1, který se nachází ve 2. patře domu po revitalizaci ve vyhledávané lokalitě na ulici Březová v Karviné - Ráji.Byt je v původním stavu vhodný k úpravám dle vlastních představ. V roce 2020 proběhla kompletní rekonstrukce…

Prodej bytu 2+1, 58m2, Karviná, V Aleji

Exkluzivně nabízíme k prodeji družstevní byt bez převodu do osobního vlastnictví, v klidné lokalitě města, s veškerou občanskou vybaveností. Výhodou jsou neprůchozí pokoje a zasklený balkón. Byt nevyžaduje další investice a je připraven k nastěhování. Lze jej…


TOPlist