38 379 aktuálních nabídek
od 868 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Český Krumlov, - okres
okres Český Krumlov
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej Český Krumlov

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 746 667 Kč do 74 999 000 Kč

Ceny domů v okrese Český Krumlov

Cena domů na prodej v okrese Český Krumlov se momentálně pohybuje od 746 667 Kč do 74 999 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 4,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 2 918 Kč do 293 056 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Český Krumlov. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Českého Krumlova nabízejí od 990 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Český Krumlov?

Na trhu v Českém Krumlově jsou v současné době nepočetnější rodinné domy (81) v cenách od 746 667 Kč, následují chaty (14) od 990 000 Kč, chalupy (11) od 2 500 000 Kč, historické objekty (6) od 26 250 000 Kč, činžovní domy (6) od 12 000 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (5) od 3 950 000 Kč, vily (2) od 19 999 000 Kč, ostatní domy (1) od 16 600 000 Kč a dvougenerační domy (1) od 12 990 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Český Krumlov na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (49), v dobrém stavu (44), k rekonstrukci (11), rozestavěné (10), po rekonstrukci (6), novostavby (3), k demolici (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Český Krumlov, který má obytnou plochu 1100 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Český Krumlov se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 87631 m2 má dům za cenu 13 650 000 Kč v obci Věžovatá Pláně. Naopak nejmenší pozemek o výměře 20 m2 získáte při koupi domu v obci Křemže.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Český Krumlov nabízíme domy v celkem 30 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Českém Krumlově (27), Prodej domů v Kaplici (13), Prodej domů v Horní Plané (13), Prodej domů ve Větřní (7), Prodej domů v Křemži (6), Prodej domů v Benešově nad Černou (5), Prodej domů v Přídolí (5), Prodej domů v Lipně nad Vltavou (4), Prodej domů v Frymburku (4), Prodej domů ve Chvalšinách (4), Prodej domů v Černé v Pošumaví (4), Prodej domů v Rožmberku nad Vltavou (3), Prodej domů v Kájově (3), Prodej domů v Loučovicích (3), Prodej domů v Hořicích na Šumavě (3).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Český Krumlov sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prachatice a České Budějovice.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Český Krumlov uvádějí následující informace: klidná část obce (36), centrum (31), okraj obce (15), polosamota (4), samota (3).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Domy v okrese Český Krumlov podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Český Krumlov nabízejí nejčastěji jiné domy (34). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (33), montované domy (5), dřevěné domy (5), kamenné domy (4) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Český Krumlov

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Český Krumlov také k dispozici 3 domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Český Krumlov dle inzerenta:

V Českém Krumlově a okolí pochází 124 domů z nabídky realitních kanceláří a 3 domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (9), M&M reality holding a.s. (8), Ardo Reality s.r.o. (7), GEPARD REALITY / Boars (6), RE/MAX Dynamic (6), RK Stejskal.cz s.r.o. (6), REALDOMUS s.r.o. (5), BIDLI reality, a.s. (5), BYDLENÍČKO s.r.o. (4) a RE/MAX Profil (4). Další 3 domy jsou nabízené přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okolí Českého Krumlova?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Český Krumlov 9 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Českém Krumlově?

V okrese Český Krumlov působí 185 realitních makléřů, spadajících pod 97 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: RE/MAX Optimal Písek, Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o. Kamenný Újezd, RE/MAX Dynamic České Budějovice, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal.cz s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Český Krumlov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Romana Marhounová, František Ardó, Jiří Kejšar, Vojtěch Kovač, Hana Tomšů, Radim Randa, Petr Migl, Marek Ertl, Jiří Matějka a Pavel Daoudi.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českého Krumlova nabízí Romana Marhounová (29). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 128

Prodej rodinného domu, Český Krumlov - Horní Brána, Rooseveltova

Prodej velkého domu s pozemky v širším centru Českého Krumlova, ul. Rooseveltova. Celková plocha prodávaných pozemků má výměru 722 m2, z toho třípodlažní zděný dům s půdními prostory je o zastavěné ploše 260 m2 s navazujícím jedinečným…

Prodej rodinného domu, Bujanov

REALDOMUS s.r.o.

REALDOMUS Vám ve výhradním zastoupení majitele nabízí prodej rodinného domu s dispozicí 6+1 v obci Bujanov, nedaleko Kaplice, okres Český Krumlov. Podlahová plocha domu je 137,23 m2, výměra zahrady včetně zastavěné plochy 4.044 m2. Rybník…

Prodej rodinného domu, Frymburk

Lipno Real s.r.o.

Tento rekreační dům č. 46 je součástí nového luxusního resortu Lakeside Village, přímo u břehu Lipna. Nachází se v poslední řadě, v dostatečném soukromí přímo u lesa, na nejvyšším bodě resortu, s nejhezčím výhledem na zátoku a Kovářovský poloostrov. Dům…

Prodej rodinného domu, 69m2, Černá v Pošumaví - Muckov

Dobrý den, dovoluji jsi Vám nabídnout k prodeji nadstandartní finský domek po celkové rekonstrukci v Muckově (část obce Černá v Pošumaví). Rodinný dům prošel kompletní rekonstrukcí střechy, zateplením, výměnou oken, nové plovoucí podlahy, nové koupelny, nové veškeré rozvody…

Prodej rodinného domu, 247m2, Kaplice, Českobudějovická

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej domu, restaurace, penzionu v blízkosti křižovatky Českobudějovická - K Malši v Kaplici. Jedná se o podsklepenou budovu, stavbu občanské vybavenosti o zastavěné ploše cca 180 m2 a celkovou plochou pozemku…

Prodej chaty, Český Krumlov, Potoční

Nabízím k prodeji zděnou rekreační chatu po celkové rekonstrukci s vlastním pozemkem v lokalitě Nové Spolí - Slupenec v Českém Krumlově. Chata prošla celkovou rekonstrukcí, v rámci které se udělala nová zateplená fasáda, proběhla výměna oken a dveří, nová střešní…

Prodej rodinného domu, 120m2, Benešov nad Černou - Klení

KUZO Partners s.r.o.

Nabízím k prodeji rodinný/rekreační dům v Klení, části obce Benešov nad Černou na Českokrumlovsku. Zastavěná plocha domu je 77 m2 a k domu dále patří pozemek o výměře 299 m2. Dispozice domu je v současné době řešena v rámci…

Prodej rodinného domu, Frymburk

Lipno Real s.r.o.

Tento rekreační dům č. 45 je součástí nového luxusního resortu Lakeside Village, přímo u břehu Lipna. Nachází se v poslední řadě, v dostatečném soukromí přímo u lesa, na nejvyšším bodě resortu, s nejhezčím výhledem na zátoku a Kovářovský poloostrov. Dům…

Prodej činžovního domu, 685m2, Kaplice, K Zámečku

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej ubytovacího zařízení o dvanácti bytech, ul. K zámečku, Kaplice. Jedná se o objekt o zastavěné ploše 585 m2, ve kterém se nachází celkem 12 ubytovacích jednotek. V severním křídle 1x 2+1, 1x 3+kk a 1x 3+1.…

Prodej chaty, 395m2, Český Krumlov - Plešivec, Luční

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej zahrady se zděnou chatou, polovinou dvojdomku, v zahrádkářské kolonii v Českém Krumlově na Plešivci - Pod Vodojemem, Doubek, ul. Luční. Zděná chata o zastvěné ploše 16 m2 je kompletně podsklepena - ve sklepní části…

Prodej rodinného domu, 813m2, Chvalšiny, Chvalšiny

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinné domu se dvěma garážemi, krytým stáním, zahradou, zahradním domkem a skleníkem, v klidné části obce Chvalšiny. Podsklepený dům zastavěné ploše 93 m2 má základní dispozici 6+1, s možností vytvoření dvou samostatných bytů,…

Prodej rodinného domu, 4940m2, Zlatá Koruna - Plešovice, Plešovice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu - chalupy se zahradou a stodolou, na východním svahu Kleti, v lokalitě Na Drahách - Plešovice, Zlatá Koruna. Jedná se o částečně podsklepený dům o zastavěné ploše 152 m2, takřka v původním…

Prodej chalupy, 3199m2, Přídolí - Zahořánky

RE/MAX Anděl

Nabízíme k prodeji chalupu, která je rozdělena na dvě části, v první je soukromé ubytování pro majitele, druhá část je nyní využívána jako velmi dobře zavedené apartmánové ubytování. Chalupa se nachází na nádherném místě (864 m. n. m.) s panoramatickými výhledy…

Prodej rodinného domu, Přídolí - Zahořánky

RE/MAX Anděl

Nabízíme k prodeji rodinný dům, rozdělený na dvě části, v první části je soukromé ubytování majitelů, druhá čast nyní slouží jako velmi dobře zavedené apartmánové ubytování. Dům se nachází nádherném místě (864 m. n. m.) s panoramatickými výhledy do krajiny, v obci…

Prodej rodinného domu, Omlenice

RE/MAX Dynamic

Nabízíme prodej nemovitosti s pozemkem v malé jihočeské obci Omlenice ležící 5 km od Kaplice, 12 km od hraničního přechodu do Rakouska a cca 20 km od Českého Krumlova. Jedná se o starý objekt k bydlení o současném dispozičním řešení 3+0, včetně navazujících…

Prodej rodinného domu, Horní Planá - Hory

Skvělá příležitost ke koupi! Jedinečné místo u Lipna k celoročnímu užívání obklopené nádhernou přírodou. Nejnavštěvovanější místo v České republice, kde si každý přijde na své. Ve výhradním zastoupení majitelů nabízíme k prodeji vícegenerační rodinný dům, který se…

Prodej rodinného domu, 175m2, Český Krumlov - Horní Brána, V Zátiší

Irena Krigarová

Nabízím zajímavou nemovitost na výborném místě v Českém Krumlově- Horní Brána. Velkým bonusem je pozemek 1.475m2, a samostatně stojící patrový dům s obytným podkrovím, podsklepený, s prostornou garáží 54m2, se dvěma samostatnými bytovými jednotkami. Ke klidnému bydlení…

Prodej rodinného domu, Loučovice

RK Stejskal.cz s.r.o.

Exkluzivně nabízíme k prodeji rodinný domek se zahrádkou v Loučovicích. Jedná se o tzv. ´´finský domek´´, postavený v roce 1957, v 80. letech byla provedena částečná výměna vnitřních rozvodů, v 90. letech bylo provedeno zateplení obvodového pláště 1. NP a před 15…

Prodej rodinného domu, Český Krumlov - Horní Brána, Pod Sv. Duchem

RK Stejskal.cz s.r.o.

Exkluzivně nabízíme prodej rodinného domu Pod Sv. Duchem, Horní Brána, pouhý 1 km od centra Českého Krumlova. Rodinný dům je upraven ke krátkodobým pronájmům o kapacitě 15 lůžek.V přízemí domu se nachází apartmán se samostatným vstupem -  kuchyně se spotřebiči, pokoj s krbem…

Prodej rodinného domu, Větřní, Lesní 65

Vicek Reality

Nabízíme k prodeji rodinný dům na okraji městečka Větřní. Dům o dispozici 3+1 má celkovou výměru 122m2. Ta je počítána bez samostatně stojící garáže, vzdálené cca 30m od domu. Dům…

Prodej rodinného domu, 90m2, Loučovice

Nabízíme prodej rodinného domu který se nachází v Loučovicích v blízkosti Lipna nad Vltavou. Konstrukce domu je montovaná, kdy celý dům je zateplen a jsou namontována plastová okna. Podsklepený dům o dispozici 3+1 má podlahovou plochu 90 m2 a vlastní…


TOPlist