46 565 aktuálních nabídek
od 928 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Olomouc
V okruhu
Olomouc
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Olomouc

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 1 580 000 Kč do 25 990 000 Kč

Ceny domů v obci Olomouc

Cena domů na prodej v obci Olomouc se momentálně pohybuje od 1 580 000 Kč do 25 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 7 090 Kč do 116 624 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Olomouc. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Olomouce nabízejí od 1 580 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (39) v cenách od 3 500 000 Kč, následují chaty (6) od 1 580 000 Kč a domy na klíč (1) od 5 408 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Olomouc na prodej nabízeny domy novostavby (17), v dobrém stavu (14), v bezvadném stavu (5), po rekonstrukci (3), rozestavěné (3), k rekonstrukci (2).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 19 990 000 Kč v obci Olomouc, který má obytnou plochu 480 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Olomouc se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 8961 m2 má dům v obci Olomouc. Naopak nejmenší pozemek o výměře 85 m2 získáte při koupi domu v obci Olomouc za cenu 7 190 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V obci Olomouc nabízíme domy v celkem 15 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Nemilanech (8), Domy na prodej v Týnečku (6), Domy na prodej v Hodolanech (6), Domy na prodej v Chomoutově (3), Domy na prodej v Olomouci (3), Domy na prodej v Droždíně (3), Domy na prodej v Holicích (3), Domy na prodej v Nové Ulici (1), Domy na prodej v Neředíně (1), Domy na prodej v Povelu (1), Domy na prodej ve Chválkovicích (1), Domy na prodej v Nedvězí (1), Domy na prodej v Lošově (1), Domy na prodej v Slavoníně (1), Domy na prodej v Černovíru (1).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Olomouc uvádějí následující informace: centrum (21), klidná část obce (10), okraj obce (5), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Olomouc nabízejí nejčastěji jiné domy (15). V nabídce k prodeji jsou také dřevěné domy (12), zděné domy (9), montované domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka domů v obci Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 46 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: DACHI s.r.o. (10), metr2 reality s.r.o. (7), RE/MAX MONARCHA (4), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (3), Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o. (3), PATRIOT reality, s.r.o. (2), REALITY PRORADOST s.r.o. (2), Oportys a.s. (1), KRÁSA BYDLENÍ (1) a Realitní kancelář STING, s.r.o. (1).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Olomouc 4 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Olomouci?

V obci Olomouc působí 114 realitních makléřů, spadajících pod 51 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ludmila Valinčičová, Magdaléna Véberová, Žaneta Hanelová, Kryštof Novotný, Karel Pazdera, Bc. Karel Fiala, Thijs Ramp, Marcela Dubská, Andrea Minaříková a Roman Wurzel.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Zdeněk Gaďourek (108). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 46

Prodej rodinného domu, Olomouc - Droždín

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme Vám k prodeji příjemný, udržovaný, dvoupodlažní, částečně podsklepený RD po rekonstrukci 1. NP a dalších dílčích úpravách cca z let těchto úprav 1990-1995, který se nachází na ul. U Cihelny, městské části Olomouc - Droždín s užitnou plochou ca 161m2. RD…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Holice, Náves Svobody

Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o.

S radostí Vám představujeme exkluzivní nabídku koupě rodinného domu v rezidenčním projektu GREENYARD v Olomouci - Holici. Touto novostavbou se pyšníme pro její moderní dispozici 5+kk o ploše 170 m2, včetně garáže a s pozemkem o rozloze…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Holice, Náves Svobody

Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o.

S radostí Vám představujeme exkluzivní nabídku koupě rodinného domu v rezidenčním projektu GREENYARD v Olomouci - Holici. Touto novostavbou se pyšníme pro její moderní dispozici 5+kk o ploše 169 m2, včetně garáže a s pozemkem o rozloze…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Slavonín, Kyselovská

RE/MAX Elite Reality

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji krásný rodinný dům v Olomouci- místní část Slavonín. Jedná se o poklidné místo s výhodou blízkého dojezdu na dálnici či vnitřní obchvat města a pěší dostupností do MŠ, ZŠ a hřiště. Přesto, že kolaudace proběhla již…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Droždín

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme Vám k prodeji příjemný, udržovaný, dvoupodlažní, částečně podsklepený RD s rozsáhlými pozemky o celkové výměře 8 961m2. Jedná se o velmi lukrativní pozemky, s velkým potenciálem a možnostmi využití k investičním příležitostem, zemědělským účelům,…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Neředín, tř. Míru

Ostrov reality

Prodej rodinného domu s vnitřním vyhřívaným bazénem, vířivkou a vzrostlou zahradou na jedinečném místě v Olomouci.Moderní bydlení v oblíbené lokalotě v Olomouci. Takový rodinný dům jen tak nenajdete:– velký obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyňským…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Holice, Kopřivová

metr2 reality s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji atraktivní novostavbu zděného dvoupodlažního rodinného domu v Olomouci – Holici na ulici Kopřivová. Dispozice domu je 5+kk s celkovou užitnou plochou 152 m2 a pozemkem o celkové výměře 294 m2, orientace domu…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chomoutov, Lužní

metr2 reality s.r.o.

Hledáte úsporný rodinný dům, který je téměř energeticky soběstačný? Nabízíme vám novostavbu bungalovu v Olomouci – Chomoutově s moderní technologií, která vám pomůže snížit vaše měsíční náklady. Můžete bydlet v krásném domě a užívat si luxusu vlastní zahrady v nové…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Lošov

RE/MAX MONARCHA

Exkluzivně Vám nabízíme prodej rodinného domu se zahradou a domkem pro hosty v městské části Olomouc - Lošov. Vlastní dům o dispozici 2+1 s šatnou o užitné ploše cca 78 m2 se skládá ze vstupní předsíně (cca 4,7 m2), ze které jsou samostatné…

Prodej rodinného domu, 350m2, Olomouc - Nemilany, Lidická

Hledáte prostorný dům, kde můžete bydlet i podnikat, nebo jste velká rodina a potřebujete větší prostory a chcete bydlet v klidnější části a přesto nedaleko do centra Olomouce? Tak tento dům je to co byste mohli potřebovat. Jedná se o  patrový , podsklepený dům se…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Nemilany, Za Zahradami

metr2 reality s.r.o.

Vážení klienti, ve výhradním zastoupení majitelů bychom Vám rádi nabídli velice příjemné moderní bydlení v podobě prodeje zánovní zděné novostavby řadového rodinného domu s garáží a pozemkem o celkové výměře 221 m2, nacházejícího se v oblíbené lokalitě…

Prodej chaty, Olomouc

Nabízíme Vám k prodeji chatu o užitné ploše 16m? a pozemek o rozloze 553 m? v katastrálním území Černovír, Olomouc. Chata se nachází nedaleko přírodního koupaliště Poděbrady v zahrádkářské oblasti. Pro více informací kontaktujte makléře nabídky.

Prodej rodinného domu, 125m2, Olomouc, Vikingská

PATRIOT reality, s.r.o.

Nabízíme Vám prodej krásného rodinného domu v Olomouci v místní části Hodolany. Poslední řadový dům byl postaven před 13-ti lety. Jedná se o nepodsklepený jednopodlažní dům ve tvaru písmene L o dispozici 4+kk o podlahové ploše 125,5 m2. Dům se sestává…

Prodej rodinného domu, 150m2, Olomouc - Droždín

KRÁSA BYDLENÍ

Exkluzivní prodej samostatně stojícího zatepleného zděného domu po kompletní rekonstrukci v klidné části obce, zkolaudovaný v r. 2016. Dům je stylově řešený. Zastavěná plocha a nádvoří 103 m2, zahrada 1.465 m2. Střecha sedlová - pálená taška.…

Prodej chaty, 920m2, Olomouc

RE/MAX Komfort

Nabízím ke koupi pozemek s dřevěnou chatkou a projektovou dokumentací a stavebním povolením pro rekreační chatu v obci Droždín. Celková plocha pozemku je 920 m2. Pozemek je částečně svažitý. Je přístupný pěšky, parkovat je možné na ulici Jesenická anebo…

Prodej rodinného domu, 138m2, Olomouc - Nemilany, Sportovní

Elite real service s.r.o.

Elite real service s.r.o Vám nabízí ve výhradním zastoupení majitele prodej rodinného domu se zahradou a bazénem v Olomouci - části Nemilany. Plocha pozemku celkem 1.044 m2 (zastavěná plocha a nádvoří 264m2 + zahrada 780 m2). Dispozičně je dům řešen jako…

Aktualizováno
12.900.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 261m2, Olomouc, Bulharská

PATRIOT reality, s.r.o.

Nabízíme k prodeji velmi hezký prostorný a světlý rodinný dům 4+1 se dvěma terasami, garáží, udržovanou zahradou s dřevěnou pergolou a vlastním grilem v klidné a přitom výborně vybavené lokalitě obce Olomouc – Povel. Zastavěná plocha a nádvoří domu je…

Prodej chaty, 679m2, Olomouc

Dovoluji si Vám nabídnout chatu v žádané lokalitě v Lošově u Olomouce. Jedná se o samostatný, částečně podsklepený, přízemní objekt s obytným podkrovím . Nemovitost se nachází v klidné lokalitě nedaleko lesa . Rekreační objekt stojí na parcele o rozloze…

Prodej domu na klíč, Olomouc

JOLK REALITY

Představujeme Vám nový projekt rodinného domu, který může být realizován na vašem pozemku. Realizace výstavby zmíněného domu o dispozici 5kk a podlahové ploše 127 m2 je časově velmi komfortní jelikož můžete bydlet do 4 měsíců (nejde o dřevostavbu) po…

Prodej rodinného domu, 200m2, Olomouc, Šemberova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Hledáte ke koupi rodinný dům na nádherném místě v centru města Olomouc? Pak si nenechte ujít tuto příležitost: rodinný dům s 2 atypickými byty o dispozici 2+1 a 3+1 v tiché ulici Šemberova. V této nemovitosti si budete mimo jiné užívat velmi zajímavé dispoziční…

Aktualizováno
25.990.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

TOPlist