51 797 aktuálních nabídek
od 896 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Olomouc
V okruhu
Olomouc
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Olomouc

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 360 000 Kč do 29 200 000 Kč

Ceny domů v obci Olomouc

Cena domů na prodej v obci Olomouc se momentálně pohybuje od 360 000 Kč do 29 200 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Olomouc. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Olomouce nabízejí od 360 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (39) v cenách od 1 062 380 Kč, následují chaty (7) od 360 000 Kč, činžovní domy (3) od 9 750 000 Kč a vily (1) .

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Olomouc na prodej nabízeny domy novostavby (15), v dobrém stavu (14), rozestavěné (8), v bezvadném stavu (6), k rekonstrukci (3), po rekonstrukci (3).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 2 590 000 Kč v obci Olomouc, který má obytnou plochu 131 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Olomouc se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 8961 m2 má dům v obci Olomouc. Naopak nejmenší pozemek o výměře 133 m2 získáte při koupi domu v obci Olomouc za cenu 2 590 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V obci Olomouc nabízíme domy v celkem 15 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Chomoutově (8), Domy na prodej v Nemilanech (6), Domy na prodej v Droždíně (5), Domy na prodej ve Chválkovicích (5), Domy na prodej v Olomouci (4), Domy na prodej v Nové Ulici (4), Domy na prodej v Týnečku (3), Domy na prodej v Hodolanech (3), Domy na prodej v Holicích (3), Domy na prodej v Topolanech (1), Domy na prodej v Slavoníně (1), Domy na prodej v Neředíně (1), Domy na prodej v Bělidlech (1), Domy na prodej v Černovíru (1), Domy na prodej v Radíkově (1).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Olomouc uvádějí následující informace: klidná část obce (16), centrum (13), okraj obce (8), rušná část obce (1), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Olomouc nabízejí nejčastěji zděné domy (20). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (13), dřevěné domy (6), montované domy (2) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v obci Olomouc

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Olomouci také k dispozici i dům v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v obci Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 50 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: metr2 reality s.r.o. (16), DACHI s.r.o. (7), RE/MAX MONARCHA (6), o´home reality s.r.o. (3), Realitní společnost Morava (2), M&M reality holding a.s. (2), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (2), Reality Populo a.s. (2), REALITY PRORADOST s.r.o. (1) a KAPITOL REALITY (1).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Olomouc 2 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Olomouci?

V obci Olomouc působí 129 realitních makléřů, spadajících pod 53 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, Realitní společnost Morava Olomouc, AZET Reality Ostrava, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ludmila Valinčičová, Karel Pazdera, Žaneta Hanelová, Jiří Karbula, Mgr. Miloslava Líčková, Ilona Rikl, Martin Frömel, Petr Vičar, Míla Vlčková, DiS. a Ivana Sychrová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Zdeněk Gaďourek (114). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 51

Prodej rodinného domu, 75m2, Olomouc - Holice, Moravská

Ka.realitka, s.r.o.

Nabízíme prodej rodinného domu v Olomouci Holici na ulici Moravská. Jedná se o velmi útulný domek s menší zahrádkou, množstvím úložných prostor, dílnou, sklepem a možností rozšíření o další pokoj v podkroví. Původní stavba je cca z roku 1930. Nyní od roku…

Prodej rodinného domu, Olomouc, Kaštanová

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji rodinný dům v těsné blízkosti a krásné dostupnosti do centra Olomouce. Nemovitost je nyní zkolaudována jako rodinný dúm. Pokud hledáte dvougenerační bydlení se zahradou kousiček od centra, je pro Vás tato nemovitost nachystána…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Holice, Kopřivová

metr2 reality s.r.o.

Prodej atraktivní novostavby zděného dvoupodlažního rodinného domu v Olomouci – Holici na ulici Kopřivová. Dispozice domu je 5+kk s celkovou užitnou plochou 152 m2 a pozemkem o celkové výměře 294 m2, orientace domu na jihozápad.…

Dražba rodinného domu, 1925m2, Olomouc - Nedvězí

Centrum aukcí.cz s.r.o.

Jedná se o nepodsklepený rodinný dům ze smíšeného zdiva se dvěma nadzemními podlažími pod sedlovou střechou krytou eternitovými šablonami. Objekt je situovaný do nepravidelného tvaru, nachází se v zastavěné, okrajové části města Olomouc, v místní části Nedvězí,…

Aktualizováno
Vyvolávací cena: 370.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chomoutov, Lužní

o´home reality s.r.o.

Vážení klienti,nabízíme Vám zajímavou nabídku na prodej zděné novostavby rodinného domu v nově budované části Chomoutova, k.ú. Olomouc. Jedná se o navazující II. etapu na úspěšný projekt RD Chomoutov, který je již kompletně vyprodán. Výstavba domu již byla zahájena…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chomoutov, Lužní

o´home reality s.r.o.

Vážení klienti,nabízíme Vám zajímavou nabídku na prodej zděné novostavby rodinného domu v nově budované části Chomoutova, k.ú. Olomouc. Jedná se o navazující II. etapu na úspěšný projekt RD Chomoutov, který je již kompletně vyprodán. Výstavba domu již byla zahájena…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chomoutov, Lužní

metr2 reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení developera vám nabízíme k prodeji poslední dům v I. etapě projektu „Novostavby Chomoutov A1-A4“ v ul. Lužní. Jedná se o koncový dům řadové zástavby typu bungalov se sedlovou střechou na pozemku A1 s komfortní výměrou 735 m2. Dům…

Prodej rodinného domu, 131m2, Olomouc - Topolany, Nedbalova

QARA s.r.o.

Necelých 10 minut od Olomouce nabízíme k prodeji tento malý rodinný domek o dispozici 3+1. Podle statika je dům bez vad a je možné v něm ihned bydlet. V přízemí domu se nachází obývací pokoj s krbem, kuchyň, ložnice i koupelna s WC. První patro potom nabízí…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Radíkov, Na pevnůstce

Hledáte v současné uspěchané době svou oázu klidu, kde si můžete odpočinout a nabrat síly v blízkosti vody a lesa? Pak je tato nabídka určena právě Vám. Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji dům v obci Radíkov. Dům je částečně podsklepen a má zastavěnou plochu…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Neředín, tř. Míru

Ostrov reality

Tohle je jedinečná nabídka, která se objevuje jen zřídka kdy. Do prodeje Vám přináším jednorožce v podobě luxusního rodinného domu s krytým vyhřívaným bazénem, vířivkou a výtahem. ANO čtete dobře tento dům má i svůj výtah.Tento dům je jedinečný má téměř všechno na co si…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Droždín, Jesenická

Reality Populo a.s.

Nabízíme vám k prodeji řadový rodinný dům o dvou podlažích v Olomouci, v městské části Droždín. Jedná se o dům o celkové užitné ploše 305 m² se zahradou, garáží a sklepem na pozemku o výměře 851m². Nemovitost je rozdělena na tři bytové…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chválkovice, Švabinského

DACHI s.r.o.

Nabízíme Vám prodej samostatného rodinného domu 3+kk (95m2) se zahradou ve Chválkovicích, obec Olomouc. K domu patří zahrada, dvě terasy, přístřešek pro auto a přístavba jako úložný prostor. Možnost parkování pro 2 auta: jedno pod přístřeškem, jedno v areálu. Dům je umístěn…

Prodej činžovního domu, Olomouc, Kapucínská

DACHI s.r.o.

Nabízíme Vám exklusivně k prodeji činžovní dům po rekonstrukci s 6 byty a 1 nebytovým prostorem v Olomouci, ulice Kapucínská. Jedná se o objekt v centrum města, v historické části. Objekt je koncový v řadové zástavbě, v bloku. Objekt je částečně…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Droždín, Jesenická

Reality Populo a.s.

Nabízíme k prodeji dům s garáží v Olomouci, v městské části Droždín. Jedná se o zděný dům o celkové zastavěné ploše 117 m² se zahradou, na svažitém pozemku o výměře 732 m². Dispozice domu nabízí zádveří, kuchyni, ložnici, obývací pokoj, sklad…

Prodej vily, Olomouc, tř. Spojenců

metr2 reality s.r.o.

Vážení klienti, se souhlasem majitelů si Vám dovolujeme nabídnout k prodeji velice lukrativní nevšední nemovitost v přímém centru města Olomouce v těsné blízkosti Čechových Sadů, ulice tř. Spojenců.Jedná se pro tuto chvíli o prodej ideální poloviny architektonicky velmi cenné…

Prodej rodinného domu, Olomouc, Americká

Hanácká realitní kancelář spol. s r.o.

Naše realitní kancelář nabízí ve výhradním zastoupení majitele hrubou stavbu domu v Olomouci – Holici, ulice Americká. Jedná se o dům se zastavěnou plochou 180 m2, stojící na pozemku o celkové velikosti 564 m2. Dům je koncipován jako…

Prodej rodinného domu, Olomouc, Šemberova

REMAX ALFA

Prodej RD 4+1 s investičním potenciálem, u historického centra Olomouce, v ul. Šemberova, cca 50 m od Dolního náměstí. Jedná se o dům v řadové historické zástavbě, který má dvě nadzemní podlaží, podkroví a je částečně podsklepený. Ve vnitrobloku má…

Prodej činžovního domu, 256m2, Olomouc - Hodolany, Hodolanská

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme k prodeji revitalizovaný bytový dům o 6 bytových jednotkách a 1 nebytové jednotky na ulici Hodolanská v městě Olomouc části Hodolany. Cihlový bytový dům má celkově 3 NP a 1 PP. Podlaha je pokryta vesměs plovoucí podlahou (mimo koupelny se záchody, kde se…

Prodej činžovního domu, Olomouc - Nemilany, Česká čtvrť

Naše společnost Vám nabízí prodej rodinného domu se dvěma samostatnými bytovými jednotkami o výměře 97 m2. Každá bytová jednotka má svou terasu. Dům je podsklepen, má garáž. Je napojen na všechny inženýrské sítě, vytápění je řešeno plynovým kotlem. Voda do každé BJ je…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Nemilany, Česká čtvrť

Naše společnost Vám nabízí prodej rodinného domu se dvěma samostatnými bytovými jednotkami o výměře 97 m2. Každá bytová jednotka má svou terasu. Dům je podsklepen, má garáž. Je napojen na všechny inženýrské sítě, vytápění je řešeno plynovým kotlem. Voda do každé BJ je…


TOPlist