51 882 aktuálních nabídek
od 899 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Upřesnit požadovanou lokalitu
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Jizerské hory

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 44 000 Kč do 191 000 000 Kč

Ceny domů v České republice

Cena domů na prodej v České republice se momentálně pohybuje od 44 000 Kč do 191 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 4,84 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od několika tisíc Kč do 805 387 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v České republice.

Jaké jsou domy na prodej na našem trhu?

Na trhu v České republice jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (5783) v cenách od 44 000 Kč, následují chaty (803) od 99 000 Kč, chalupy (440) od 490 000 Kč, činžovní domy (310) od 690 000 Kč, vily (191) od 2 470 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (115) od 830 000 Kč, domy na klíč (79) od 790 000 Kč, historické objekty (37) od 1 412 000 Kč, dvougenerační domy (14) od 1 850 000 Kč a ostatní domy (6) od 3 200 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (2548), v bezvadném stavu (2072), k rekonstrukci (1248), novostavby (722), po rekonstrukci (420), rozestavěné (351), staré, opuštěné či ve špatném stavu (81), ve fázi projektu (34), k demolici (21).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 28 800 000 Kč, který má obytnou plochu 16280 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v České republice se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 242000 m2 má dům . Naopak nejmenší pozemek o výměře 10 m2 získáte při koupi domu za cenu 1 800 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V České republice nabízíme domy v celkem 99 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Praze (274), Prodej domů v Ostravě (65), Prodej domů v Brně (63), Prodej domů v Karlových Varech (62), Prodej domů v Plzni (56), Prodej domů v Kladně (50), Prodej domů v Liberci (46), Prodej domů v Olomouci (40), Prodej domů v Českých Budějovicích (38), Prodej domů v Ústí nad Labem (36), Prodej domů v Teplicích (35), Prodej domů v Pardubicích (35), Prodej domů v Českém Krumlově (25), Prodej domů v Hradci Králové (25), Prodej domů v Chebu (24).

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v České republice nabízejí nejčastěji zděné domy (2359). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (1663), dřevěné domy (381), kamenné domy (201), montované domy (60), panelové domy (23), skeletonové domy či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů. Zajímat by vás mohly i sruby nebo apartmány.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Developerské projekty a novostavby

V případě, že preferujete novostavby a nemovitosti v rámci developerských projektů, pak si v České republice a okolí můžete aktuálně vybrat z těchto nabídek:

Domy Volárna

Domy Volárna

Ceny od 6 050 000 Kč
Exkluzivně nabízíme k prodeji NOVOSTAVBU rodinného domu 4+kk s?celkovou užitnou plochou 102,1 m2 a pozemkem 214 m2 v novém projektu v obci Volárna.
Více detailů k projektu Domy Volárna.

Dvojdomy Světice

Dvojdomy Světice

Ceny od 13 960 000 Kč
Exkluzivně nabízíme k prodeji NOVOSTAVBU rodinného domu o dispozici 4+kk s celkovou užitnou plochou 159 m2 (včetně balkónů a terasy).
Více detailů k projektu Dvojdomy Světice.

Viladomy Řevnice

Viladomy Řevnice

Ceny od 15 788 000 Kč
Exkluzivně nabízíme k prodeji moderní rodinný dům o dispozici 5+1 s celkovou plochou 207 m2 (včetně balkónu a garáže).
Více detailů k projektu Viladomy Řevnice.

Dražby a aukce domů v České republice

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v České republice také k dispozici 475 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v České republice dle inzerenta:

V České republice pochází 7726 domů z nabídky realitních kanceláří a 52 domů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (1666), BIDLI reality, a.s. (295), Broker Consulting, a.s. (230), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (228), CENTURY 21 Česká republika (220), NEXT REALITY GROUP a.s. (192), REALITY PRORADOST s.r.o. (140), Fincentrum Reality s.r.o. (120), QARA s.r.o. (117) a NRG International Realty s.r.o. (109). Dalších 52 domů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Turistické oblasti

Vybírat své domy můžete v těchto atraktivních lokalitách: Beskydy, Blatensko, České Středohoří, České Švýcarsko, Českomoravská vrchovina, Český les, Chodsko, Chřiby, Doksy - Máchovo jezero, Dolní Berounka, Dolní Vltava, Jeseníky, Jihočeské rybníky, Jizerské hory, Kaplicko, Křivoklátsko, Krušné hory, Lužické hory, Podkrkonoší, Podyjí, Posázaví, Pošumaví, Povodí Orlice, Slovácko, Střední Vltava, Stříbrsko, Šumava, Táborsko, Valašsko, Západočeské Lázně, Železné hory, Lipno, Český ráj, Ostravsko, Českokrumlovsko, Opavsko, Plzeňsko, Brněnsko, Polabí, Bílé Karpaty, Kladské pomezí, Adršpašsko, Babiččino údolí a Blaník.

Jak najít vhodný dům na prodej v České republice?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v České republice 997 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v České republice?

V České republice působí 2000 realitních makléřů, spadajících pod 881 realitních kanceláří, které můžete oslovit.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v České republice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ivana Sychrová, Lucie Opatřilová, Martin Vacek, David Machač, Ing. Daniel Rapák, Veronika Kůrková, Soňa Piatková, Thijs Ramp, Romana Marhounová a Anette Stoszková.

Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 202

Prodej rodinného domu, Stráž nad Nisou, Bilejova

CENTURY 21 Česká republika

Exkluzivně nabízíme starší rodinný dům s přístavkem, kůlnou, kamenným původním sklepem a slunnou zahradou v hezkém, klidném zeleném prostředí ve Stráži nad Nisou. Zastavěný pozemek je o ploše 163 m2, zahrada má rozlohu 862 m2. Dům je…

Dražba rodinného domu, 2044m2, Smržovka, Hlavní

Centrum aukcí.cz s.r.o.

Jedná se o přízemní, podsklepený rodinný dům ze smíšeného zdiva bez využitého podkroví pod sedlovou střechou krytou plechovou krytinou. Objekt je situován do nepravidelného tvaru, nachází se v zastavěné, okrajové části města Smržovka, v řadové zástavbě jako samostatně…

Novinka
Vyvolávací cena: 952.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 220m2, Desná - Desná II, Ve Sladké Díře

ERA Invest

! NOVÁ CENA 5,499,000 Kč! Sleva 800 tisíc Kč z původní ceny 6,300,000 Kč ! V případě rychlého jednání možná dohoda o ceně! Dobrý den, Představujeme Vám jedinečné místo v Jizerských horách s unikátní adresou a velkým pozemkem u obce Kořenov. Dům je určen pro…

Prodej rodinného domu, 124m2, Liberec

ERA Invest

Dobrý den, Chtěla bych Vám představit nízkoenergetickou novostavbu domu, která vzniká v klidné lokalitě rodinných domků v části Šimonovice - Minkovice. Jedná se o objekt dispozičně 5+KK s prostornou zahradou 1250 m2. Při stavbě bylo myšleno…

Prodej chalupy, 3408m2, Liberec - Liberec XIV-Ruprechtice, Dračí

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej kamenné chalupy před rekonstrukcí o zastavěné ploše 83 m2 na pozemku 3408 m2 v nádherném prostředí na okraji Liberce v blízkosti Skiareálu Bedřichov. Pozemek je v územním plánu označen jako Všeobecné…

Prodej rodinného domu, Lučany nad Nisou

RE/MAX Gold

Nabízíme k prodeji dvoupodlažní rodinný dům v obci Lučany nad Nisou. Dům se nachází v klidné části obce s obecní příjezdovou cestou. Dispozičně dům nabízí v přízemí vstupní chodbu, kuchyni, obývací pokoj, ložnici, koupelnu, samostané wc, schodiště do patra…

Prodej rodinného domu, 2264m2, Tanvald, Palackého

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej většího rodinného domu v horském městečku v Jizerských horách. Objekt stojí na místě s hezkým výhledem a s velmi dobrým celoročním přístupem. V domě se v současné době nachází 3 byty. V přízemí byt 2+1 a 1+1,…

Prodej rodinného domu, Liberec - Liberec XXX-Vratislavice nad Nisou, K Mojžíšovu prameni

S&L a partners s.r.o.

Hledáte klidné bydlení v jedné z nejoblíbenějších čtvrtí Liberce, které si budete moci zrekonstruovat k obrazu svému tak, aby bylo přesně podle vašich představ? Věříme, že jste ho právě našli. Přesvědčte se.Právě nabízíme k prodeji rodinný dům na adrese…

Prodej rodinného domu, Liberec - Liberec XXX-Vratislavice nad Nisou, Kořenovská

RE/MAX Priority

Ve výhradním zastoupení vlastníka Vám nabízím ke koupi prostorný, slunný dům s krásným výhledem na Ještěd ve vyhledávané lokalitě Vratislavice nad Nisou. Zastavěná plocha činí 550 m2, pozemek má výměru 1241 m2. Samotný dům má dispozici 5+2. Dům je…

Prodej rodinného domu, Jablonec nad Nisou, Zlatá ulička

Velmi příjemný, útulný a účelně zařízený rodinný dům se zahrádkou, garáží a krásnou terasou v Proseči n.N.. Dům s výbornou dostupností Liberce i Jablonce n.N. a krásným výhledem. Svojí dispozicí a vestavbou může sloužit větší rodině, jako dvougenerační, nebo…

Prodej chalupy, 2559m2, Smržovka, Hřbitovní

Hledáte typickou horskou roubenou chalupu v krásné přírodě Jizerských hor, s velkým pozemkem, kde můžete relaxovat v létě i v zimě? Tak právě pro vás je určena tato nabídka. Dovoluji si Vám exkluzivně nabídnout ke koupi jedinečnou nemovitost v obci Smržovka.…

Prodej činžovního domu, Jablonec nad Nisou - Vrkoslavice, Pražská

S&L a partners s.r.o.

Hledáte vhodnou investiční nemovitost? Nabízíme k prodeji novostavbu bytového domu se šesti bytovými jednotkami v Jablonci nad Nisou, v ulici Pražská. Jedná se o moderní nízkoenergetický bytový dům na pozemku o celkové rozloze 737m2. Je zde celkem 6 bytových jednotek…

Prodej rodinného domu, 105m2, Šimonovice, Vřesová

RK Bydlení

Jednopodlažní novostavba nadčasového rodinného domu se nachází v obci Šimonovice , část obce Minkovice, v těsném sousedství Liberce. Tento bungalov splňuje veškeré nároky na moderní, komfortní bydlení. Dům je řešen velmi prakticky s maximálním využitím prostoru. Díky…

Prodej rodinného domu, 360m2, Liberec - Liberec VI-Rochlice, Hodkovická

eDO reality

Realitní kancelář eDO reality Vám exkluzivně nabízí prodej domu o zastavěné ploše 289m2 s pozemekem 3082m2 v ulici Hodkovická v Liberci. Pozemek je územním plánem schválený pro výstavbu jedné, nebo více budov rodinného bydlení, bytového domu, ubytování, kanceláří, pečovatelské…

Prodej rodinného domu, 1971m2, Stráž nad Nisou, Luční

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej nadstandardně postaveného a  zařízeného rodinného, dvougeneračního domu se zimní zahradou a wellness, Stráž nad Nisou (Liberec) . Atraktivní patrový dvougenerační rodinný dům, jihovýchodní orientace, umístěný ve výjimečné lokalitě zástavby…

Prodej rodinného domu, Smržovka, Pod Hřištěm

Broker Consulting, a.s.

Slunný rodinný dům s užitnou plochou 134 m2 a zahradou o výměře 951 m2 se nachází v obci Smržovka, která nabízí veškerou občanskou vybavenost i dostupnost přírody a sportovního vyžití, včetně vynikající dopravní dostupnosti…

Prodej rodinného domu, 1106m2, Jablonec nad Nisou - Rýnovice, Janovská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej domu v Jablonci nad Nisou, ul. Janovská, se 3 bytovými jednotkami. Každá z nich má dispozice 3+1,cca 114 m2 (vždy celé jedno poschodí domu). V přízemí domu jsou sklepní prostory a 2 místnosti, které jsou nyní využívány jako…

Prodej chaty, 122m2, Liberec

Rodinný dům vhodný k rekreaci, lyžování, turistice a pod. se nachází v klidné části Liberce, Ostašově. V okolí pouze rodinné domy a volné prostranství. V přízemí je…

Prodej rodinného domu, 1829m2, Pěnčín - Dolní Černá Studnice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivní prodej samostatně stojícího zděného objektu, postaveného kolem roku 1930. Nachází se na průpojné komunikaci mezi Dolní Černou Studnicí a Pěnčínem. Hlavní budova, která má celkem tři nadzemní podlaží a je součástí pozemku, zastavěné plochy…

Prodej chaty, Janov nad Nisou

Prodám rekreační chatu s možností celoročního užívání v Janově nad Nisou nedaleko Skiareálu Severák. Zastavěná plocha je 52 m2 a okolní svažitý pozemek má výměru 751 m2. Jedná se zděnou stavbu, zateplenou minerální vatou Orsil a následně obloženou…


TOPlist