55 905 aktuálních nabídek
od 913 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Liberec
V okruhu
Liberec
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byty k pronájmu, obec Liberec

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 32 900 Kč

Ceny bytů v obci Liberec

Cena bytů k pronájmu v obci Liberec se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 32 900 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v obci Liberec.

Jaké jsou byty k pronájmu v obci Liberec?

Na trhu v Liberci jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (14) v cenách od 8 900 Kč, následují byty 3+kk (13) od 14 900 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (9) od 7 600 Kč, byty 2+1 (8) od 10 500 Kč, byty 3+1 (7) od 12 000 Kč, byty 1+1 (6) od 8 000 Kč, byty 4+1 (4) od 16 000 Kč, byty 4+kk (1) od 29 500 Kč a byty 5+1 a více (1) od 20 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v obci Liberec, je byt za cenu 25 000 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 182 m2.

Lokality bytů na pronájem

V obci Liberec nabízíme byty v celkem 16 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu v Liberci III-Jeřábu (13), Byty k pronájmu v Liberci I-Starém Městě (8), Byty k pronájmu v Liberci VIII-Dolním Hanychově (7), Byty k pronájmu v Liberci IV-Perštýně (5), Byty k pronájmu v Liberci X-Františkově (5), Byty k pronájmu v Liberci VI-Rochlicích (5), Byty k pronájmu v Liberci XXV-Vesci (4), Byty k pronájmu v Liberci V-Kristiánově (3), Byty k pronájmu v Liberci XV-Starém Harcově (2), Byty k pronájmu v Liberci XXX-Vratislavicích nad Nisou (2), Byty k pronájmu v Liberci II-Novém Městě (2), Byty k pronájmu v Liberci XXIII-Doubí (1), Byty k pronájmu v Liberci VII-Horním Růžodolu (1), Byty k pronájmu v Liberci XI-Růžodolu I (1), Byty k pronájmu v Liberci XIII-Nových Pavlovicích (1).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty k pronájmu MČ Liberec (nečleněné město) (53), Byty k pronájmu MČ Liberec-Vratislavice nad Nisou (2).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (25), klidná část obce (15), sídliště (4), okraj obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (29). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Liberci s garáží (1) nebo byty v Liberci s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (12) a 2. patře (14), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (22). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (6). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Liberec k pronájmu byty v bezvadném stavu (30), novostavby (14), v dobrém stavu (11), po rekonstrukci (7), k rekonstrukci (1).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Liberec nabízejí nejčastěji zděné byty (18). V nabídce na pronájem jsou také panelové byty (13), jiné byty (8), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v obci Liberec

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Liberci také k dispozici 6 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Liberec dle inzerenta:

V Liberci a okolí pochází 63 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: RELIA s.r.o. (10), KVP reality servis s.r.o. (9), M&M reality holding a.s. (7), RE/MAX Gold (6), Broker Consulting, a.s. (4), Reality Jomrich (3), Reality 11 (3), Keller Williams Czech Republic (2), PATRIA REALITY s.r.o. (2) a C-M PrimaReal, s.r.o. (2).

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v obci Liberec?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Liberec 18 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Liberci?

V obci Liberec působí 155 realitních makléřů, spadajících pod 64 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Lucie Walterová - Hypoteam Ústí nad Labem, Molík reality s.r.o Most, reality p3d s.r.o. - člen DRK ČR Česká Lípa, EU-Grand REALITY Varnsdorf, RELIA s.r.o. Liberec a LILAN s.r.o. Česká Lípa.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Liberec

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Michaela Makovcová, Ivana Sychrová, Aleš Vlček, Sůrová Lenka, Petr Michal, Zdeněk Milfajt, Josef Číž, Iva Can-Löfflerová, Žárská Karolína a Robert Táborský.

Nejvíce nemovitostí v okolí Liberce nabízí (30). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 26m2, Liberec - Liberec III-Jeřáb, Františkovská

Připravili jsme pro vás nájem bytu o velikosti 1+KK+zasklená lodžie o užitné ploše 26 m2, v 11. nadzemním podlaží bytového domu s výtahem. Dům se nachází v blízkosti centra Liberce, městská část Františkov. Doslova za pár minut se pěšky dostanete…

Pronájem bytu 2+kk, 44m2, Liberec - Liberec III-Jeřáb, U Nisy

Poslední volná startovací bytová jednotka o dispozici 2+kk, 44 m2 v nově vzniklém projektu v dolním centru Liberce, v blízkosti Krajského úřadu, centra Babylon a OC Forum nabízíme pronájem bytové jednotky 2+kk s balkonem a celkovou plochou…

Pronájem bytu 3+1, 97m2, Liberec - Liberec XXIII-Doubí, Dubice

Reality 11 Vám zprostředkují pronájem kompletně zařízeného bytu 3+1+B, který je situovaný na V-JV o celkové ploše s balkonem 97 m2 ve viladomě - komplex Dubice s vlastním parkovištěm a stáním pro jedno vozidlo v ceně nájemného v nízkonákladovém domě pod…

Pronájem bytu 3+kk, 73m2, Liberec - Liberec III-Jeřáb, Kladenská

Reality 11 Vám zprostředkují v nově vzniklém projektu v samém centru Liberce, Oáza v centru zprostředkujeme podnájem bytové jednotky v družstevním vlastnictví. Jedná se o dispozici 3+kk, 73 m2 s vlastním parkovacím stáním v garážích, prostornou…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 39m2, Liberec - Liberec I-Staré Město, Zhořelecká

Reality Jomrich

Pronájem nového přízemního bytu 1+kk, ca 39 m2, v Liberci, Zhořelecká ul. Jedná se o pronájem bytu v novostavbě domu o dvou bytech. Byt má kvalitní a moderní kuchyň, koupelnu, vinylové podlahy, všude plastová okna, vytápění el. přímotopy, ohřev vody el.…

Pronájem bytu 2+kk, 59m2, Liberec - Liberec III-Jeřáb, Tatranská

Broker Consulting, a.s.

Nabízíme k pronájmu bytovou jednotku s terasou v novostavbě o dispozici 2+kk (59m2) v ulici Tatranská. Velikou výhodou tohoto bytu je spojená kuchyně s obývacím pokojem a vstupem na terasu o velikosti 16,4 m2. Dále se v bytě nachází…

Pronájem bytu 2+kk, 42m2, Liberec - Liberec VI-Rochlice, Haškova

K pronájmu vám nabízím velmi pěkný byt 2+kk o výměře 42m v Liberci v Rochlicích. Byt se nachází ve 2.NP panelového domu v Haškově ulici. Byt prošel kompletní rekonstrukcí a nabídne tak novým nájemníkům komfortní bydlení s dosahem veškeré občanské vybavenosti…

Pronájem bytu 1+1, 38m2, Liberec - Liberec VII-Horní Růžodol, Ještědská

K pronájmu vám nabízím pěkný, čistý byt v bytovém domě v ulici Ještědská v Liberci. Byt o výměře 38m se nachází v 3.NP v bytovém domě přímo naproti koupališti Vápenka. Jedná se o klidný bytový dům, proto také hledáme nového klidného nájemníka. K bytu náleží…

Pronájem bytu 2+kk, 47m2, Liberec - Liberec VIII-Dolní Hanychov, Tálínská

Broker Consulting, a.s.

Nabízíme pronájem moderního a slunného bytu 2+kk v 5.NP v nově vystaveném bytovém domě alpského stylu v Liberci, v žádané části pod Ještědem. Bytový dům se nachází v lokalitě Dolní Hanychov, v klidném prostředí vilové čtvrti a přitom pouze 15 minut od centra…

Pronájem bytu 2+kk, 47m2, Liberec - Liberec VIII-Dolní Hanychov, Tálínská

Broker Consulting, a.s.

Nabízíme pronájem moderního a slunného bytu 2+kk v 2.NP v nově vystaveném bytovém domě alpského stylu v Liberci, v žádané části pod Ještědem. Bytový dům se nachází v lokalitě Dolní Hanychov, v klidném prostředí vilové čtvrti a přitom pouze 15 minut od centra…

Pronájem bytu 3+kk, 86m2, Liberec - Liberec VIII-Dolní Hanychov, Tálínská

Broker Consulting, a.s.

Nabízíme pronájem moderního a slunného bytu 3+kk v 4.NP v nově vystaveném bytovém domě alpského stylu v Liberci, v žádané části pod Ještědem. Bytový dům se nachází v lokalitě Dolní Hanychov, v klidném prostředí vilové čtvrti a přitom pouze 15 minut od centra…

Pronájem bytu 2+1, 48m2, Liberec - Liberec V-Kristiánov, Školní

Keller Williams Czech Republic

Králův háj je libereckou čtvrtí, která se vyznačuje především dostatkem zeleně, blízkostí přehrady a skvělou dostupností do centra. Právě proto tu je dlouhodobě vysoká poptávka po kvalitním bydlení. Mám radost, že mohu nabídnout pronájem velmi pěkného bytu 2+1. Ulice Školní je…

Pronájem bytu 3+1, 77m2, Liberec - Liberec VIII-Dolní Hanychov, Národní

QARA s.r.o.

Zprostředkuji pronájem prostorného bytu 3+1 s garáží v Liberci - Dolních Hanychově. Byt se nachází ve 2. nadzemním podlaží 4 podlažního cihlového domu a má podlahovou plochu 71 m2. Bytová jednotka má protipožární vstupní dveře s bezpečnostním zámkem…

Pronájem bytu 2+kk, 60m2, Liberec - Liberec XIII-Nové Pavlovice, Borový vrch 235/33

PATRIA REALITY nabízí pronájem slunného bytu 2+kk (60m2) v Liberci - Pavlovicích, ulice Borový vrch. 2. patro cihlového bytového domu po kompletní rekonstrukci. Byt je také po kompletní rekonstrukci, bez…

Pronájem bytu 2+1, 98m2, Liberec, Dlouhá

Prodej netradičního slunného bytu 2+1 o výměře 65m2 s terasou a půdou díky kterým má majitel k dispozici úžasných 98m2. Byt má vlastní ústřední elektrické topení, plastová okna, podíl na zahradě u domu. K nájmu si nájemce hradí elektriku a zálohy…

Pronájem bytu 2+kk, 64m2, Liberec, Svatoplukova

Nabízíme k dlouhodobému pronájmu byt 2+kk o celkové výměře 64 m2 ve 3. nadzemním podlaží zrekonstruované vily v samotném centru Liberce - na Perštýně. Dům je situován v bezprostřední blízkosti centra a zároveň se nacházíte v klidné zeleni. Do…

Pronájem bytu 4+1, 105m2, Liberec - Liberec VI-Rochlice, Dobiášova

Reality Jomrich

Pronájem dvougeneračního bytu 4+2 (ca 105m2) v Liberci, Rochlicích, Dobiášova ul. Jedná se o dlouhodobý pronájem dvou samostatných bytů a tj. 3+1 s lodžií (ca 80m2) a 1+kk (ca 25m2) se společnou předsíní a pod jedním uzavřením. Oba byty jsou nově kompletně po…

Pronájem bytu 2+1, 55m2, Liberec - Liberec III-Jeřáb, Slovenská

Pronájem bytu 2+1 o výměře 55 m2 po rekonstrukci v prvním patře cihlového domu se zahrádkou. Bytová jednotka prošla rekonstrukcí vč. nového kotle k vytápění a ohřevu vody. Dva samostatné pokoje, nabízejí soukromí celé rodině, jeden z pokojů má vlastní…

Pronájem bytu 3+1, 65m2, Liberec - Liberec V-Kristiánov, Slovenského národního povstání

Reality Jomrich

Pronájem velice pěkného bytu 3+1, ca 65m2, s lodžií v Liberci, Králův Háj. Jedná se o dlouhodobý pronájem moderního bytu s novou kuchyňskou linkou včetně vestavěných spotřebičů - chladnička, indukční varná deska a pračka, novou koupelnou i nových rozvodů elektřiny…

Pronájem bytu 4+1, 79m2, Liberec - Liberec VI-Rochlice, Žitná

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme exkluzivně k pronájmu prostorný byt 4+1 s lodžií v Liberci, ul. Žitná. Byt se nachází v 1. patře panelového domu a je po kompletní rekonstrukci včetně zcela nové koupelny s vanou a kuchyňské linky se spotřebiči. LED svítidla zabudovaná do podhledů,…


TOPlist