51 818 aktuálních nabídek
od 896 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Olomouc
V okruhu
Olomouc
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byty k pronájmu, obec Olomouc

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 48 000 Kč

Ceny bytů v obci Olomouc

Cena bytů k pronájmu v obci Olomouc se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 48 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v obci Olomouc.

Jaké jsou byty k pronájmu v obci Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (21) v cenách od 8 800 Kč, následují byty 3+1 (16) od 12 000 Kč, byty 2+1 (15) od 9 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (8) od 5 900 Kč, byty 1+1 (7) od 8 500 Kč, byty 3+kk (6) od 10 000 Kč, byty 4+kk (3) od 47 000 Kč, pokoje (2) od 9 000 Kč a byty 4+1 (1) od 20 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v obci Olomouc, je byt za cenu 20 000 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 163 m2.

Lokality bytů na pronájem

V obci Olomouc nabízíme byty v celkem 10 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu v Olomouci (29), Byty k pronájmu v Hodolanech (11), Byty k pronájmu v Nové Ulici (11), Byty k pronájmu v Nových Sadech (6), Byty k pronájmu v Povelu (5), Byty k pronájmu v Neředíně (4), Byty k pronájmu v Holicích (4), Byty k pronájmu v Hejčíně (2), Byty k pronájmu ve Svatém Kopečku (1), Byty k pronájmu v Lazcích (1).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (32), klidná část obce (11), sídliště (5), okraj obce (4), rušná část obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (27). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Olomouci s garáží nebo byty v Olomouci s parkovacím stáním (2).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (21) a 2. patře (10), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (31). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (2). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Olomouc k pronájmu byty po rekonstrukci (29), v bezvadném stavu (20), v dobrém stavu (19), novostavby (10).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Olomouc nabízejí nejčastěji zděné byty (33). V nabídce na pronájem jsou také jiné byty (19), panelové byty (9) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v obci Olomouc

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v obci Olomouc také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 79 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: metr2 reality s.r.o. (15), RE/MAX MONARCHA (13), KRÁSA BYDLENÍ (8), DACHI s.r.o. (8), PATRIOT reality, s.r.o. (6), REALITY PRORADOST s.r.o. (6), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (5), Elite real service s.r.o. (3), Ka.realitka, s.r.o. (2) a M&M reality holding a.s. (2).

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v obci Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Olomouc 15 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Olomouci?

V obci Olomouc působí 128 realitních makléřů, spadajících pod 52 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, Realitní společnost Morava Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AZET Reality Ostrava, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ludmila Valinčičová, Karel Pazdera, Žaneta Hanelová, Jiří Karbula, Mgr. Miloslava Líčková, Martin Frömel, Petr Vičar, Ivana Sychrová, Míla Vlčková, DiS. a Kateřina Menclová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Zdeněk Gaďourek (96). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 2+1, 112m2, Olomouc, Opletalova

Nabízíme k pronájmu prostorný byt 2+1, 112,4 m2 (bez pódia 85,9 m2) ve 2.NP v centru města Olomouce na ulici Opletalova s krásným výhledem na Horní náměstí. Byt je po rozsáhlé rekonstrukci, kolaudace 9/2022. Vybavení bytu: Kuchyň – kuchyňská linka…

Pronájem bytu 2+kk, 55m2, Olomouc - Povel, Janského

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme krátkodobý pronájem bytu (3-6 měsíců), novostavby 2+kk, 65 m2 včetně terasy (10 m2) v Olomouci s možností parkovacího stání přímo před domem. Byt se nachází v 6.NP s výtahem. Rok kolaudace 2021. Do bytu se vchází chodbičkou, kde po levé straně je…

Pronájem bytu 3+kk, 72m2, Olomouc - Povel, Loudova

DACHI s.r.o.

Nabízíme pronájem novostavby bytu v oblasti Slavonínské zahrady, Olomouc s terasou o velikosti 72,3m2, teras 13,5 m2, umístěným v 1NP ve velmi žádané a klidné lokalitě k bydlení. Bytový dům se nachází na ulici Loudova v městské části…

Pronájem bytu 3+1, 70m2, Olomouc - Nové Sady, Zikova

Profimakléřky s.r.o.

Pokud hledáte prostorné a moderní bydlení v perfektní lokalitě, tak právě Vám doporučuji pronájem prostorného bytu 3+1 o celkové výměře 70 m2, který se nachází v kompletně revitalizovaném domě na ulici Zikova v Olomouci. Byt je především určen studentům…

Pronájem bytu 2+1, 70m2, Olomouc - Hodolany, Masarykova třída

metr2 reality s.r.o.

Nabízíme k pronájmu byt v původním udržovaném stavu o dispozici 2+1 v blízkosti centra města Olomouce na ulici Masarykova třída. Byt s výměrou 70 m2 se nachází v 5. patře cihlového domu bez výtahu. Byt sestává ze vstupní chodby, prostorné…

Pronájem bytu 2+kk, 52m2, Olomouc - Hodolany, Holická

DACHI s.r.o.

Nově pronajímáme byt o dispozici 2+kk o výměře 51,81 m2 v 3.NP čerstvě rekonstruovaného luxusního rezidenčního domu, Rezidence Violka. Byt č. 19 je vybaven moderní kuchyňskou linkou s led podsvícením s čtyřplotýnkovou indukční varnou deskou, elektrickou…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 30m2, Olomouc - Holice, Náves Svobody

Ka.realitka, s.r.o.

Pronájem zánovního cihlového bytu o dispozici 1+kk a výměře cca 30 m2 v Olomouci Holici. Byt se nachází v přístavbě bytového domu, ve dvorním traktu a v sousedství zastávky MHD. V bytě plovoucí podlahy, ústřední vytápění a zánovní…

Pronájem bytu 3+kk, 86m2, Olomouc - Holice, Staškova

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme k pronájmu klidné a kvalitní bydlení na okraji Olomouce se zahradou, parkovacím stáním, velkou sklepní místností a blízkou vzdáleností na MHD. Byt o evidované rozloze 86,4 m² se nachází ve 3.NP domu (z celkových 3 NP). Prostorný byt má 2 neprůchozí…

Pronájem bytu 1+1, 42m2, Olomouc, Šemberova

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme k pronájmu cihlový byt 1+1 o vel. 42 m2 v historickém centru města Olomouce. Dům i byt jsou po kompletní rekonstrukci. Byt se nachází v 2. NP (z celkových 4.NP) bytového domu. Majitelé byt nabízejí částečně zařízený. V bytě jsou plovoucí…

Pronájem bytu 2+1, 56m2, Olomouc - Nová Ulice, Foerstrova

Nabízíme k pronájmu zařízený byt 2+1 na ulici Foerstrova v Olomouci. Byt má kuchyni vybavenou ledničkou, plynovým sporákem, stolem se židlemi a spíží, dále 2 samostatné neprůchozí pokoje, koupelnu s vanou a s pračkou a samostatné WC. Byt je sice starší,…

Pronájem bytu 3+1, 112m2, Olomouc, Kosinova

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme k pronájmu částečně vybavený byt 3+1 v ulici Kosinova v žádané lokalitě centra města Olomouce. Byt o evidované rozloze 112,4 m2 se nachází ve 4.NP domu (z celkových 5 NP). Prostorný byt má 3 neprůchozí pokoje (z toho jeden s šatnou) a spíž…

Pronájem bytu 3+1, 120m2, Olomouc, Švermova

metr2 reality s.r.o.

Nabízíme Vám pronájem velmi pěkného slunného bytu o dispozici 3+1 o výměře cca 120 m2. Byt po celkové rekonstrukci se nachází ve 2 NP cihlového domu bez výtahu, v centru města Olomouce, na ulici Švermova. Byt se sestává z prostorné vstupní chodby,…

Pronájem bytu 2+1, 72m2, Olomouc, Michalská

Nabízíme k pronájmu prostorný byt 2+1, 71,5 m2 ve 3.NP v centru města Olomouce na ulici Michalská. Vybavení bytu: Kuchyň – kuchyňská linka včetně spotřebičů: elektrická trouba, elektrická varná deska, kombinovaná lednice, myčka nádobí, odsavač par. Koupelna…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 57m2, Olomouc, Dobrovského

metr2 reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme pronájem nadstandartního bytu 1+kk o celkové výměře 55,64 m2 s balkónem, umístěného ve 4 NP v nově zrekonstruovaném cihlovém činžovním domě s výtahem na ulici Dobrovského v centru města Olomouce. Jedná se…

Pronájem bytu 4+kk, 192m2, Olomouc, Dobrovského

metr2 reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení vám nabízíme pronájem nadstandardního mezonetového bytu o celkové výměře 192 m2, situovaného v 4. NP a v 5. NP kompletně a vkusně zrekonstruovaného cihlového činžovního domu s výtahem v Olomouci, na ulici Dobrovského.…

Pronájem bytu 1+1, 45m2, Olomouc, Hanáckého pluku

metr2 reality s.r.o.

Nabízíme Vám k pronájmu byt o dispozici 1+1 v centru města Olomouce na ulici Hanáckého pluku. Byt o velikosti 45 m2 je umístěn v 5 NP cihlového domu bez výtahu. Byt je zařízen dřevěnou kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a troubou, jídelním…

Pronájem bytu 3+1, 160m2, Olomouc, tř. Spojenců

Cena nájmu uvedena včetně záloh na elektriku, plyn a vodné. Ve výhradním zastoupení majitelů vám nabízíme pronájem velkometrážního bytu v centru města v těsné blízkosti parku. Dispozice nabízí 3 samostatné místnosti, koupelnu s vanou, WC, šatnu a pracovnu. K domu…

Aktualizováno
15.000,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 32m2, Olomouc, Wolkerova

Nabízíme k pronájmu cihlový byt 1+kk v novostavbě bytového domu v atraktivní a žádané lokalitě Olomouc - město, na ulici Wolkerova. Byt o velikosti 31,7 m², s lodžií a komorou na chodbě domu, se nachází ve 3.NP domu se dvěma výtahy…

Aktualizováno
12.000,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem bytu 2+kk, 56m2, Olomouc, Lazecká

PATRIOT reality, s.r.o.

Nabízíme k pronájmu vysoce komfortní bytovou jednotku o dispozici 2+kk s terasou a garážovým stáním v nově vystavěném bytovém resortu na ulici Lazecká v Olomouci. Novostavba byla dokončena v roce 2021 a nachází se na velmi příjemném klidném místě…

Pronájem bytu 2+kk, 44m2, Olomouc, Dobrovského

metr2 reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení vám nabízíme pronájem nového prémiového bydlení v podobě nadstandardního bytu 2+kk o celkové výměře 44 m2, situovaného ve 3. NP kompletně a vkusně zrekonstruovaného cihlového činžovního domu v blízkosti centra Olomouce, na ulici…


TOPlist