48 108 aktuálních nabídek
od 934 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Ostrava
V okruhu
Ostrava
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byty k pronájmu, obec Ostrava

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 39 000 Kč

Ceny bytů v obci Ostrava

Cena bytů k pronájmu v obci Ostrava se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 39 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v obci Ostrava.

Jaké jsou byty k pronájmu v obci Ostrava?

Na trhu v Ostravě jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (93) v cenách od 5 400 Kč, následují byty 1+1 (48) od 5 500 Kč, byty 3+1 (41) od 8 500 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (32) od 2 800 Kč, byty 2+kk (32) od 6 500 Kč, byty 3+kk (13) od 10 100 Kč, byty 4+1 (5) od 11 999 Kč, byty 4+kk (2) od 19 000 Kč, byty 5+1 a více (2) od 5 000 Kč a pokoje (2) od 2 700 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v obci Ostrava, je byt za cenu 6 000 Kč za měsíc v obci Ostrava, který má obytnou plochu 150 m2.

Lokality bytů na pronájem

V obci Ostrava nabízíme byty v celkem 19 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu v Moravské Ostravě (89), Byty k pronájmu v Porubě (75), Byty k pronájmu v Zábřehu (18), Byty k pronájmu v Hrabůvce (14), Byty k pronájmu v Mariánských Horách (13), Byty k pronájmu v Kunčičkách (10), Byty k pronájmu v Přívozu (8), Byty k pronájmu v Michálkovicích (7), Byty k pronájmu v Dubině (7), Byty k pronájmu v Slezské Ostravě (6), Byty k pronájmu ve Vítkovicích (6), Byty k pronájmu ve Výškovicích (3), Byty k pronájmu v Hrušově (3), Byty k pronájmu v Muglinově (2), Byty k pronájmu v Radvanicích (2).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty k pronájmu MČ Moravská Ostrava a Přívoz (85), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Poruba (65), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Jih (42), Byty k pronájmu MČ Slezská Ostrava (20), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky (11), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Michálkovice (7), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Vítkovice (5), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Hrabová (1), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Radvanice a Bartovice (1), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Martinov (1).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (109), centrum (73), okraj obce (12), rušná část obce (10), sídliště (8).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (50). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Ostravě s garáží (2) nebo byty v Ostravě s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (62) a 2. patře (42), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (91). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (29). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Ostrava k pronájmu byty v dobrém stavu (110), v bezvadném stavu (74), po rekonstrukci (63), k rekonstrukci (3).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Ostrava nabízejí nejčastěji zděné byty (133). V nabídce na pronájem jsou také panelové byty (45), jiné byty (25), montované byty (1), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v obci Ostrava

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Ostravě také k dispozici 8 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Ostrava dle inzerenta:

V Ostravě a okolí pochází 267 bytů z nabídky realitních kanceláří a 3 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: Heimstaden Czech s.r.o. (126), M&M reality holding a.s. (30), STING Reality s.r.o. (13), Správa investic a nemovitostí s.r.o. (13), QARA s.r.o. (10), STING Reality s.r.o. (7), BIDLI reality, a.s. (7), REALITY PRORADOST s.r.o. (7), CENTURY 21 Česká republika (6) a FLEXI REALITY s.r.o (5). Další 3 byty jsou nabízené přímo od majitele bez realitky.

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v obci Ostrava?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Ostrava 82 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Ostravě?

V obci Ostrava působí 226 realitních makléřů, spadajících pod 67 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Ostrava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petra Pozsgai, Ing Matěj Ježek, Matěj Spilko, Magdaléna Véberová, Kateřina Vlachopulosová, Martin Krentuš, Pavel Kubín, Martin Moravec, Ing. Daniel Rapák a Andrea Šálovská.

Nejvíce nemovitostí v okolí Ostravy-město nabízí Petra Pozsgai (36). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 2+1, 50m2, Ostrava - Muglinov, Olešní

Pronájem byty 2+1, 50 m2 - Ostrava - Muglinov

Pronájem bytu 3+1, 73m2, Ostrava - Hrabůvka, Františka Hajdy

Pronájem moderního bytu 3+1, 73m3, Ostrava Hrabůvka

Pronájem bytu 1+1, 40m2, Ostrava - Poruba, Havlíčkovo náměstí

Manažerský, plně vybavený byt 1+1 s balkónem v  Porubě, Havlíčkovo nám.

Pronájem bytu 3+1, 75m2, Ostrava - Mariánské Hory, Slévárenská

Broker Consulting, a.s.

Pronájem byty 3+1, 75 m2 - Ostrava - Mariánské Hory

Pronájem bytu 2+1, 48m2, Ostrava - Zábřeh

Společnost Správa investic a nemovitostí s.r.o. je na trhu již od roku 2013 a stala se stabilním partnerem pro nájemní bydlení pro více než 700 domácností v Ostravě. Klademe důraz na spokojenost nájemníků a jsme schopni se přizpůsobit změnám jejich potřeb. Našim…

Pronájem bytu 2+1, 56m2, Ostrava - Zábřeh

Společnost Správa investic a nemovitostí s.r.o. je na trhu již od roku 2013 a stala se stabilním partnerem pro nájemní bydlení pro více než 700 domácností v Ostravě. Klademe důraz na spokojenost nájemníků a jsme schopni se přizpůsobit změnám jejich potřeb. Našim…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 25m2, Ostrava - Moravská Ostrava

Společnost Správa investic a nemovitostí s.r.o. je na trhu již od roku 2013 a stala se stabilním partnerem pro nájemní bydlení pro více než 700 domácností v Ostravě. Klademe důraz na spokojenost nájemníků a jsme schopni se přizpůsobit změnám jejich potřeb. Našim…

Pronájem bytu 2+1, 57m2, Ostrava - Poruba

Společnost Správa investic a nemovitostí s.r.o. je na trhu již od roku 2013 a stala se stabilním partnerem pro nájemní bydlení pro více než 700 domácností v Ostravě. Klademe důraz na spokojenost nájemníků a jsme schopni se přizpůsobit změnám jejich potřeb. Pro naše…

Pronájem bytu 2+1, 80m2, Ostrava, Mitrovická

STING Reality s.r.o.

Nabízíme pronájem samostatné bytové jednotky 2+1, ul. Mitrovická, Ostrava - Stará Bělá. Součástí pronájmu jsou 2 parkovací místa přímo u domu, garáž a terasa s oplocenou zahradou. Byt se nachází v přízemí v rodinném domě, který je přizpůsoben pro bezbariérový pohyb.…

Pronájem bytu 1+1, 46m2, Ostrava - Poruba, Hlavní třída

Pronájem byty 1+1, 46 m2 - Ostrava - Poruba

Pronájem bytu 1+1, 45m2, Ostrava, Korunní

Pronájem bytu 1+1, ul. Korunní, Ostrava, Mar. Hory, 45 m?

Pronájem bytu 3+kk, 75m2, Ostrava, Československé armády

Pronájem bytu 3+kk, 75 m?, Ostrava, ul. Československé armády

Pronájem bytu 2+1, 56m2, Ostrava - Moravská Ostrava, Zahradní

Pronájem byty 2+1, 56 m2 - Ostrava - Moravská Ostrava

Pronájem bytu 2+1, 53m2, Ostrava - Moravská Ostrava, Výstavní

Pronájem byty 2+1, 53 m2 - Ostrava - Moravská Ostrava

Pronájem bytu 1+1, 38m2, Ostrava - Moravská Ostrava, Milíčova

Pronájem byty 1+1, 38 m2 - Ostrava - Moravská Ostrava

Pronájem bytu 2+1, 52m2, Ostrava - Mariánské Hory, Výstavní

Pronájem byty 2+1, 52 m2 - Ostrava - Mariánské Hory


TOPlist