51 796 aktuálních nabídek
od 896 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Ostrava
V okruhu
Ostrava
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byty k pronájmu, obec Ostrava

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 28 000 Kč

Ceny bytů v obci Ostrava

Cena bytů k pronájmu v obci Ostrava se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 28 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v obci Ostrava.

Jaké jsou byty k pronájmu v obci Ostrava?

Na trhu v Ostravě jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (107) v cenách od 5 650 Kč, následují byty 1+1 (54) od 5 070 Kč, byty 3+1 (52) od 7 500 Kč, byty 2+kk (44) od 6 990 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (29) od 5 500 Kč, byty 3+kk (15) od 7 300 Kč, byty 4+1 (5) od 8 270 Kč, byty 4+kk (3) od 15 000 Kč a pokoje (2) od 3 900 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v obci Ostrava, je byt za cenu 19 000 Kč za měsíc v obci Ostrava, který má obytnou plochu 146 m2.

Lokality bytů na pronájem

V obci Ostrava nabízíme byty v celkem 23 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu v Porubě (103), Byty k pronájmu v Moravské Ostravě (84), Byty k pronájmu v Zábřehu (25), Byty k pronájmu v Hrabůvce (24), Byty k pronájmu v Mariánských Horách (15), Byty k pronájmu ve Výškovicích (12), Byty k pronájmu v Slezské Ostravě (6), Byty k pronájmu v Bělském Lese (5), Byty k pronájmu v Michálkovicích (5), Byty k pronájmu v Muglinově (4), Byty k pronájmu v Přívozu (3), Byty k pronájmu v Petřkovicích (3), Byty k pronájmu v Heřmanicích (3), Byty k pronájmu v Kunčičkách (2), Byty k pronájmu v Radvanicích (2).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty k pronájmu MČ Ostrava-Poruba (100), Byty k pronájmu MČ Moravská Ostrava a Přívoz (82), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Jih (63), Byty k pronájmu MČ Slezská Ostrava (15), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky (13), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Michálkovice (5), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Petřkovice (3), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Svinov (2), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Proskovice (2), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Radvanice a Bartovice (2), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Polanka nad Odrou (1), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Nová Bělá (1), Byty k pronájmu MČ Ostrava-Vítkovice (1).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (135), centrum (95), sídliště (17), rušná část obce (10), okraj obce (5).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (71). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Ostravě s garáží (6) nebo byty v Ostravě s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (61) a 2. patře (65), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (104). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (24). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Ostrava k pronájmu byty v dobrém stavu (105), v bezvadném stavu (103), po rekonstrukci (69), novostavby (11).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Ostrava nabízejí nejčastěji zděné byty (162). V nabídce na pronájem jsou také panelové byty (43), jiné byty (17), montované byty (5), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v obci Ostrava

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Ostravě také k dispozici 6 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Ostrava dle inzerenta:

V Ostravě a okolí pochází 311 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: Heimstaden Czech s.r.o. (141), M&M reality holding a.s. (42), Realitní kancelář STING, s.r.o. (15), Neon Reality Invest s.r.o. (11), I.E.T. Reality, s.r.o. (10), CENTURY 21 Česká republika (10), REALITY PRORADOST s.r.o. (8), Realitní kancelář STING, s.r.o. (8), FLEXI REALITY s.r.o (7) a NEXT REALITY GROUP a.s. (7).

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v obci Ostrava?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Ostrava 92 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Ostravě?

V obci Ostrava působí 321 realitních makléřů, spadajících pod 87 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, Realitní společnost Morava Olomouc, AZET Reality Ostrava, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Ostrava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Bert Ramp, Ing. Roman Cilný, Matěj Spilko, Petra Tvardková, Ing. Tomáš Vehovský, Jakub Láryš, Richard Terč, Kateřina Vlachopulosová, Ing. Petr Fiala a Vojtěch Petruňa.

Nejvíce nemovitostí v okolí Ostravy-město nabízí (41). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 2+1, 55m2, Ostrava, Svojsíkova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Vážení klienti, k pronájmu vám nabízím velmi pěkný a světlý byt na ul. Svojsíkova, v klidné části Ostravy - Poruby. Byt s dispozicí 2+1 (necelých 55 m2) vám nabídne zázemí pro život, ať už jste mladý pár nebo třeba studenti. Z vybavení budete mít k dispozici…

Pronájem bytu 2+1, 47m2, Ostrava - Poruba, Porubská

Pronájem bytové jednotky 2 + 1, ul. Porubská 354/49, Ostrava-Poruba k dlouhodobému pronájmu s možností trvalého pobytu. Nabízíme k bydlení byt, který zaujme svým otevřeným prostorem a dostatkem světla. Hned při vstupu si můžeme všimnout vstupní chodby s vestavěnými…

Pronájem bytu 2+1, 50m2, Ostrava - Moravská Ostrava, Sokolská třída

Nabízíme Vám k pronájmu byt 2+1 na ul. Sokolská třída 2540/65 v Moravské Ostravě. Byt má okna orientovaná na dvě světové strany a dva pokoje s plovoucími podlahami které jsou mezi sebou průchozí. Okna z většího pokoje jsou orientována na klidnější Gregorovu…

Pronájem bytu 1+1, 42m2, Ostrava - Mariánské Hory, Hudební

K dlouhodobému pronájmu s možností trvalého pobytu vám nabízíme byt o dispozici 1 + 1 a nadprůměrné rozloze 42 m2. Jde o velmi dobře řešený a velice prostorný byt v nejvyšším patře s balkonem, ze které je výhled přímo na Stojanovo náměstí…

Pronájem bytu 2+kk, 56m2, Ostrava - Poruba, Svojsíkova

Reality 11 Vám zprostředkují pronájem nově zrekonstruovaného a plně vybaveného bytu 2+kk - 56 m2 s balkónem v osobním vlastnictví ve velmi atraktivní a klidné lokalitě Ostravy Poruby na ulici Svojsíkova. Byt je v 6.patře revitalizovaného domu…

Pronájem bytu 2+1, 47m2, Ostrava - Moravská Ostrava, Na Jízdárně

Hledáte bydlení v klidné části Moravské Ostravy, v dostupnosti na MHD? Ideální byt se připravuje na této adrese.Nově vybudovaná koupelna, nová kuch.linka, samostatný kombinovaný sporák a plovoucí podlaha v kuchyni. V pokojích zůstávají dřevěné parkety.Balkón je…

Pronájem bytu 3+1, 80m2, Ostrava - Poruba, Čs. exilu

Hledáte byt s dostatkem prostoru pro rodinu či skupinu přátel? Pak je tento byt na ul. Čs. exilu 477/13 přesně pro Vás. Široká předsíň vás zavede do tří neprůchozích pokojů s orientací oken na dvě světové strany. Dominantou největšího z pokojů je menší balkón.…

Pronájem bytu 2+1, 48m2, Ostrava - Zábřeh, Krasnoarmejců

Pronájem bytové jednotky 2 + 1, ul. Krasnoarmějců 2077/14, Ostrava-Zábřeh k dlouhodobému pronájmu s možností trvalého pobytu. V bytě bude nová kuchyňská linka. V průchozích pokojích zůstávají parkety. Celý byt bude vymalován. Koupelna je původní v bílém obkladu…

Pronájem bytu 3+1, 66m2, Ostrava - Výškovice, Výškovická

Hledáte prostorný byt s balkonem? Máme pro Vás skvělou nabídku bytu o velikosti 3+1 ve Výškovicích, který aktuálně opravujeme. Vstupní chodba je opravdu prostorná a položíme tam nové plovoucí podlahy, stejně jako do kuchyně. V kuchyni bude nová kuchyňská linka…

Pronájem bytu 1+1, 36m2, Ostrava - Moravská Ostrava, Zborovská

K pronájmu Vám nabízíme byt o dispozici 1 + 1 na ul. Zborovská 2501/22 v městské části Ostrava-Moravská Ostrava k dlouhodobému pronájmu s možností trvalého pobytu. V bytě je hezká kuchyňská linka a prostorný samostatný pokoj. Výhodou je praktická komora…

Pronájem bytu 2+1, 51m2, Ostrava - Slezská Ostrava, Michálkovická

Naše společnost Vám nabízí k pronájmu byt 2+1 na ul. Michálkovická. Byt aktuálně prochází částečnou rekonstrukcí. Bude zde umístěna nová rohová kuchyňská linka včetně vestavěných spotřebičů a myčky. Pokoje jsou mezi sebou průchozí a jsou v nich položeny plovoucí podlahy.…

Pronájem bytu 3+1, 72m2, Ostrava - Slezská Ostrava, Michálkovická

Naše společnost Vám nabízí k pronájmu byt 3+1 v posledním druhém patře v klidné lokalitě poblíž ZOO Ostrava. Byt má tři neprůchozí pokoje s původními zachovalými parketami. V samostatné prostorné kuchyni bude zcela nová bílá kuchyňská linka včetně myčky a nového…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 40m2, Ostrava - Moravská Ostrava, Přívozská

Naše společnost Vám nabízí k pronájmu byt 1+kk v centru Ostravy na ulici Přívozská v blízkosti Jiráskova a Masarykova náměstí. Po vstupu do bytu vejdeme do chodby ze které je vstup do prostorné koupelny ze sprchovým koutem, toaletou, a místem…

Pronájem bytu 3+1, 63m2, Ostrava - Poruba, Josefa Skupy

Féroví Makléři

Nabízíme Vám k pronájmu hezký, prosvětlený byt 3+1, 63m2, v žádané části Ostravy Poruba. Pokud hledáte velmi klidné bydlení pro svou (budoucí) rodinku, jste studenti nebo chcete mít místnost navíc pro práci na home office, tak Vás VÍTÁME DOMA: - nově zrekonstruovaná prostorná…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 24m2, Ostrava - Poruba, Sokolovská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje dlouhodobý pronájem slunného bytu o dispozici 1+kk a užitné ploše 23,85m2 v Ostravě-Porubě na ul. Sokolovská. Byt je umístěn v 1.NP panelového domu s výtahem. Bytová jednotka disponuje obytnou místností s kuchyňským koutem, koupelnou…

Pronájem bytu 2+kk, 58m2, Ostrava, Ukrajinská

Nabízíme Vám k pronájmu moderní byt s balkónem v novostavbě bytového domu s výtahem a moderním závěsným balkónem. Byt je vybaven kuchyňskou linkou včetně vestavěných spotřebičů - lednice, indukční varná deska, trouba, myčka. V celém bytě jsou položeny plovoucí…

Pronájem bytu 2+1, 64m2, Ostrava - Slezská Ostrava, Nejedlého

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje dlouhodobý pronájem velmi prostorného bytu 2+1 ve Slezské Ostravě,pár minut od centra Ostravy.Krásný,útulný byt po kompletní rekonstrukci -v celém bytě vysoké stropy,plast.okna, kvalitní plov.podlahy,v koupelně vana,vyhřívaná podlaha,inter.dveře,bezpečnostní…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 29m2, Ostrava, Petruškova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme k pronájmu byt o velikosti 0+1 (garsoniera) s balkónem v 9. NP panelového domu v Ostravě - Zábřehu na ulici Petruškova. Byt je v původním udržovaném stavu. Cena nájmu je 6000,-Kč + elektřina, kauce 1 měsíční nájem + provize RK. Byt je aktuálně…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 1336m2, Ostrava - Přívoz, Křišťanova

Nabízíme k pronájmu volné byty v nově zrekonstruovaném domě na ulici Křišťánova v Ostravě - Přívoze. Velikost bytu 1+kk od 27m2. Možnost výběru patra v 1NP, 2NP, 3NP, 4NP. Aktuální volné byty v patrech se budou měnit podle obsazenosti. Dům prošel kompletní…

Pronájem bytu 1+1, 1336m2, Ostrava - Přívoz, Křišťanova

Nabízíme k pronájmu volné byty v nově zrekonstruovaném domě na ulici Křišťánova v Ostravě - Přívoze. Velikost bytu 1+1 od 41m2. Možnost výběru patra v 1NP, 2NP, 3NP, 4NP. Aktuální volné byty v patrech se budou měnit podle obsazenosti. Dům prošel kompletní…


TOPlist