55 955 aktuálních nabídek
od 916 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Byt 1+kk, garsoniera
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Opava
V okruhu
Opava
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byt 1+kk, garsoniera na prodej Opavsko

Aktuálně se zde cena bytů 1+kk a garzoniér k prodeji pohybuje od 2 290 000 Kč do 9 250 000 Kč

Ceny bytů 1+kk a garzoniér v obci Opava

Cena bytů 1+kk a garzoniér na prodej v obci Opava se momentálně pohybuje od 2 290 000 Kč do 9 250 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 10 972 Kč do 44 319 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 54 018 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 68 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty 1+kk a garsoniéry k prodeji v obci Opava.

Jaké jsou byty na prodej v obci Opava?

Na trhu v Opavě jsou v současné době různé druhy bytů, kdy nejpočetnější jsou byty 2+1 (19) v cenách od 2 199 000 Kč, následují byty 3+1 (18) od 2 670 000 Kč, byty 3+kk (9) od 3 890 000 Kč, byty 2+kk (8) od 1 900 000 Kč, byty 4+1 (7) od 3 680 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (6) od 2 290 000 Kč, byty 4+kk (5) od 3 500 000 Kč, byty 1+1 (5) od 1 500 000 Kč, byty 5+1 a více (1) od 999 900 Kč a ostatní byty (1) od 4 490 000 Kč.

Lokality bytů 1+kk a garzoniér k prodeji

V obci Opava nabízíme byty 1+kk a garsoniéry v celkem 3 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty 1+kk a garsoniéry na prodej v Jaktaři (2), Byty 1+kk a garsoniéry na prodej v Předměstí (2), Byty 1+kk a garsoniéry na prodej v Kateřinkách (1).

Byty 1+kk a garsoniéry si můžete vybrat také dle městských částí: Byty 1+kk a garsoniéry na prodej MČ Opava (nečleněná část města) (6).

Jak vybrat byt 1+kk a garzoniéru k prodeji podle vlastností a lokality

Byty 1+kk a garsoniéry nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (3), sídliště (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt 1+kk a garzoniéru v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (3). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu 1+kk a garzoniéry k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt 1+kk a garzoniéru a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu 1+kk a garzoniéry pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty 1+kk a garsoniéry se zajištěným parkováním, tedy byty 1+kk a garsoniéry v Opavě s garáží nebo byty 1+kk a garsoniéry v Opavě s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu 1+kk a garzoniéry se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty 1+kk a garsoniéry v 1. patře (1) a 2. patře (1), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (2). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty 1+kk a garsoniéry v 6. a vyšším poschodí (1). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty 1+kk a garzoniérami s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu 1+kk a garzoniéry: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Opava na prodej byty 1+kk a garsoniéry rozestavěné (2), v bezvadném stavu (2), po rekonstrukci (1), novostavby (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty 1+kk a garsoniéry v Opavě dle vlastnictví

Byty 1+kk a garsoniéry zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt 1+kk a garzoniéra v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty 1+kk a garsoniéry se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu 1+kk a garzoniéry podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Opava nabízejí nejčastěji panelové byty 1+kk a garsoniéry (1). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty 1+kk a garsoniéry (1), jiné byty 1+kk a garsoniéry (1) či byty 1+kk a garsoniéry s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Nabídka bytů 1+kk a garzoniér v obci Opava dle inzerenta:

V Opavě a okolí pochází 6 bytů 1+kk a garzoniér z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty 1+kk a garsoniéry k prodeji inzerují tyto realitky: TRIMEX REALITY, a.s. (2), 1. opavská realitka s.r.o. (1), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (1), ByrFin Real Estate (1), a M&M reality holding a.s. (1),.

Jak najít vhodný byt 1+kk a garzoniéru na prodej v obci Opava?

Pokud máte konkrétní představu bytu 1+kk a garzoniéry, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt 1+kk a garzoniéru na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Opava 1 novinka, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt 1+kk a garzoniéra podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt 1+kk a garzoniéru v Opavě?

V obci Opava působí 13 realitních makléřů, spadajících pod 9 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, Realitní společnost Morava Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Opava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Renáta Gratzová, Tomáš Kořistka, Zbyněk Kunz, Ing. Václav Hořínek, Karolína Kunzlová, Ing. Daniel Bachmann, Robin Konopka, Petr Novák a Ing. Pavel Sollich.

Nejvíce nemovitostí v okolí Opavy nabízí Ing. Jarmila Špirutová (3). Pokud chcete prodat či pronajmout byt 1+kk a garzoniéru vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 27m2, Opava - Předměstí, Kasárenská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej velmi pěkného a útulného bytu o dispozici 1+kk a užitné ploše 27m2 v Opavě-Předměstí na ul. Kasárenská. Byt v osobním vlastnictví je umístěn ve 2.NP cihlového domu bez výtahu. Bytová jednotka disponuje obytným pokojem…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 34m2, Opava - Jaktař, Vančurova

TRIMEX REALITY, a.s.

Bytová jednotka s dispozicí 1+kk, balkonem a komorou je součástí moderního bytového projektu s důrazem na vysoký komfort a bezpečnost bydlení (více informací naleznete na webu projektu rezidencebilaperla). V nabídce je 125 bytových jednotek s dispozicí 1+kk…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 32m2, Opava - Předměstí, Nákladní

ByrFin Real Estate

Dovolujeme si Vám nabídnout novou jednotku 1+kk v Opavě na ulici Nákladní o výměře 32m2 plus terasa 4m2. Bytová jednotka se nachází ve 3NP v plně zrekonstruovaném cihlovém domě. Najdete zde vstupní chodbu s vestavěnou skříní, prostorný pokoj s kuchyňským koutem,…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 112m2, Opava, Pekařská

Dovolujeme si nabídnout k prodeji atypický byt 4+kk v podkroví bytového domu na rohu Pekařské ulice a Horního náměstí v centru Opavy, o celkové ploše 112 m2. Bytový dům prošel důkladnou a vkusnou rekonstrukcí. Byt samotný pak působí celistvým…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 22m2, Opava - Kateřinky, Ratibořská

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme k prodeji byt 1+kk na Ratibořské ul. v Opavě. Byt je orientován do klidného vnitrobloku a v r. 2015 prošel celkovou rekonstrukcí. Původní podlahy byly zcela odstraněny, poté vylity betonem s pokládkou nové dlažby. V bytě je nové bytové jádro, rozvody…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 36m2, Opava - Jaktař, Vančurova

TRIMEX REALITY, a.s.

Bytová jednotka 1+kk s výměrou 36,68 m2 a zahrádkou se nachází v moderním bytovém projektu s důrazem na vysoký komfort a bezpečnost bydlení (více informací naleznete…


TOPlist