46 978 aktuálních nabídek
od 933 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Kladno, - okres
okres Kladno
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej Kladno

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 780 000 Kč do 50 000 000 Kč

Ceny domů v okrese Kladno

Cena domů na prodej v okrese Kladno se momentálně pohybuje od 780 000 Kč do 50 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 423 Kč do 219 397 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Kladno. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Kladna nabízejí od 780 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Kladno?

Na trhu v Kladně jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (209) v cenách od 990 000 Kč, následují chaty (13) od 780 000 Kč, činžovní domy (9) od 4 370 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (5) od 7 249 000 Kč, vily (3) od 50 000 000 Kč a domy na klíč (3) od 17 684 550 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Kladno na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (61), v bezvadném stavu (60), novostavby (46), k rekonstrukci (29), po rekonstrukci (21), rozestavěné (16), k demolici (2), ve fázi projektu (1), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Lhota, který má obytnou plochu 1125 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Kladno se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 14942 m2 má dům za cenu 7 250 000 Kč v obci Vraný. Naopak nejmenší pozemek o výměře 16 m2 získáte při koupi domu v obci Vinařice za cenu 1 648 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Kladno nabízíme domy v celkem 64 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Kladně (47), Prodej domů v Slaném (14), Prodej domů v Unhošti (11), Prodej domů ve Stochově (10), Prodej domů v Hostouni (8), Prodej domů v Brandýsku (7), Prodej domů v Tuřanech (7), Prodej domů ve Vraném (6), Prodej domů v Smečnu (6), Prodej domů ve Velvarech (6), Prodej domů v Buštěhradě (5), Prodej domů v Kolči (5), Prodej domů v Hřebči (5), Prodej domů v Tuchlovicích (5), Prodej domů v Bratronicích (4).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Kladno sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Litoměřice, Mělník, Praha-západ, Beroun, Rakovník a Louny.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Kladno uvádějí následující informace: klidná část obce (78), centrum (60), okraj obce (30), polosamota (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Kladno nabízejí nejčastěji jiné domy (75). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (70), kamenné domy (8), dřevěné domy (7), skeletonové domy, montované domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Kladno

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Kladně také k dispozici 5 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Kladno dle inzerenta:

V Kladně a okolí pochází 242 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: RE/MAX G8 Reality Kladno (26), CENTURY 21 Česká republika (25), NEXT REALITY GROUP a.s. (24), M&M reality holding a.s. (22), Jaroš Real Estate s.r.o. (19), BIDLI reality, a.s. (18), QARA s.r.o. (9), Orbisreality - člen DRK ČR (7), Reality Minor (4) a RE/MAX 4 you II (4).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Kladno?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Kladno 20 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Kladně?

V okrese Kladno působí 254 realitních makléřů, spadajících pod 113 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AZ Homestaging Praha, Iveta Jakubíková Bělá pod Bezdězem, Reality Biliková Lázně Toušeň, LOUDA REALITY a.s. Choťánky, ECON REAL s.r.o. Praha a Středočeské reality, spol. s r.o. Praha.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Kladno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Čížek, Dominik Ondrůšek, LL.M., Silvie Žižková, Edita Kaiserová, Radek Janatka, Thijs Ramp, Daniel Šilhán, Ing. Marek Kotík, Jakub Jiránek a Michal Preisler.

Nejvíce nemovitostí v okolí Kladna nabízí Petr Čížek (21). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 242

Prodej rodinného domu, 133m2, Koleč

DEFIRE, spol. s r.o.

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji rodinný dům A04 o dispozici 5 + KK, obytná plocha 132,5 m2 + kryté stání na auto s pozemkem o celkové výměře 754 m2. Jedná se o moderní rodinný dům typu řadového bydlení s vlastním pozemkem…

Prodej rodinného domu, 441m2, Kladno, Ivana Olbrachta

prodej bytového domu v ulici Ivana Olbrachta, v historickém jádru města Kladno. Dům byl postaven ve 2. polovině 19. století a pak byl postupně přestavován. Ve 20. století proběhla rekonstrukce uličního průčelí, rekonstrukce střešního pláště, přestavba a dostavba dvorní…

Prodej rodinného domu, Pchery - Humny, Žižkova

Rodinný dům 6+1 s garáží, terasou a malou zahrádkou, Pchery u Kladna

Prodej rodinného domu, Kladno - Dubí, V. Doubnera

Rodinný dům 4+1 v perspektivní lokalitě v Kladně - Dubí

Prodej rodinného domu, 180m2, Kladno - Švermov, Příční

Nabízíme k prodeji samostatně stojící dvougenerační dům v Kladně - Švermov, ul. Příční. Jedná se o patrový, podsklepený rodinný dům s vjezdem do dvora s celkovým pozemkem 436m2 včetně zastavěné plochy a nádvoří. Dům je dispozičně řešen: V přízemí…

Prodej rodinného domu, 110m2, Černuc

Kovarova Corp. spol. s r.o.

Prodej rodinného domu 3+1, 147 m2, Černuc okr. Kladno

Prodej rodinného domu, 1122m2, Velvary, Chržínská

prodej ideální 1/2 bytového domu v centru Velvar. Dům je situován u křižovatky ulic Chržínská a Školní, za budovou je uzavřená zahrada. V současné době jsou v budově čtyři byty a nebytové prostory. Přízemí domu je využíváno z části jako bar, z části jako…

Prodej rodinného domu, 133m2, Koleč

DEFIRE, spol. s r.o.

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji rodinný dům Az13 o dispozici 5 + KK, obytná plocha 132,5 m2 + kryté stání na auto s pozemkem o celkové výměře 520 m2. Jedná se o moderní rodinný dům řadového bydlení s vlastním pozemkem. Dům je…

Prodej rodinného domu, 133m2, Koleč

DEFIRE, spol. s r.o.

V rámci developerského projektu Vám nabízíme jeden z řady 15-ti moderních řadových domů, typ domu Az14, o dispozici 5 + kk, obytná plocha 132,5 m2 + kryté stání na auto s pozemkem o celkové výměře 480 m2. Jedná se o moderní rodinný dům…

Prodej rodinného domu, 150m2, Lány, K Betynce

DEFIRE, spol. s r.o.

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji zařízenou novostavbu RD 6+kk, o celkové užitné ploše 170 m2, s garáží, na vlastním pozemku 623 m2 v obci Lány. Dům je novostavba, která byla kolaudována cca před 3 lety. Kromě dveří a obložek je dům již…

Prodej rodinného domu, Doksy, Vorlíčkova

Jaroš Real Estate s.r.o.

Prodej RD 7+1, 3+kk, 2xG, bazén, pozemek 778 m2 - Doksy u Kladna

Prodej rodinného domu, Svinařov, Hlavní

Prodej bytového domu s rodinným domem, pozemek 970 m2, ul, Hlavní, Svinařov

Prodej rodinného domu, Makotřasy

Prodej novostavby domu 108 m², Makotřasy

Prodej rodinného domu, Kladno, Na stráni

RD 4+1 (112 m2), poz. 260 m2, Kladno, ul. Na Stráni

Prodej rodinného domu, Slaný - Želevčice

Prodej rodinného domu 86 m² pozemek 1207 m²

Prodej rodinného domu, Buštěhrad, Za Humny

Novostavba ŘRD 5+kk s garáží a terasou, užitná plocha 182,5 m2, pozemek 323 m2, Buštěhrad.

Prodej rodinného domu, 175m2, Kladno - Švermov, K Rovinám

BIDLI reality, a.s.

Nabízím k prodeje vybaveny rodinný dům (půlka dvojdomů) v ul K Rovinám ve městě Kladno. Dům z roku 2018 má užitnou plochu 175 m2 s pozemkem 336 m2 a nachází se v klidné zástavbě rodinných domů na okraji města. Dům má 2…


TOPlist