46 735 aktuálních nabídek
od 894 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Karviná, - okres
okres Karviná
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů Karviná

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 850 000 Kč do 4 390 000 Kč

Ceny bytů v okrese Karviná

Cena bytů na prodej v okrese Karviná se momentálně pohybuje od 850 000 Kč do 4 390 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,75 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 968 Kč do 20 495 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 29 348 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 56 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Karviná.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (101) v cenách od 850 000 Kč, následují byty 3+1 (67) od 1 050 000 Kč, byty 1+1 (13) od 850 000 Kč, byty 4+1 (11) od 1 650 000 Kč, byty 2+kk (7) od 1 150 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (7) od 890 000 Kč, byty 3+kk (4) od 2 550 000 Kč, pokoje (1) od 2 900 000 Kč a byty 4+kk (1) od 3 300 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Karviná, je byt v obci Český Těšín, který má obytnou plochu 169 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Karviná nabízíme byty v celkem 7 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Karviné (88), Prodej bytů v Havířově (61), Prodej bytů v Orlové (37), Prodej bytů v Českém Těšíně (16), Prodej bytů v Bohumíně (7), Prodej bytů v Petrovicích u Karviné (2), Prodej bytů v Rychvaldu (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Karviná sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město a Frýdek-Místek.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (102), centrum (42), sídliště (18), okraj obce (3), rušná část obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (102). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Karviné s garáží (2) nebo byty v Karviné s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (28) a 2. patře (27), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (80). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (25). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Karviná na prodej byty v bezvadném stavu (104), v dobrém stavu (56), po rekonstrukci (21), k rekonstrukci (13).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Karviné dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Karviná nabízejí nejčastěji panelové byty (81). V nabídce k prodeji jsou také montované byty (14), zděné byty (10), jiné byty (2) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Karviná

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Karviné také k dispozici jeden byt v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 210 bytů z nabídky realitních kanceláří a 2 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (65), AMBRA REAL group s.r.o. (18), Reality GRUNT s.r.o. (14), Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o. (11), DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o. (8), NEXT REALITY GROUP a.s. (7), AAA BYTY.CZ akciová společnost (7), CENTURY 21 Česká republika (7), Realitní kancelář STING, s.r.o. (6) a AZET Reality (6). Další 2 byty jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Karviná?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Karviná 30 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Karviné?

V okrese Karviná působí 256 realitních makléřů, spadajících pod 73 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, Realitní společnost Morava Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AZET Reality Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Štěpánek, František Kalina, Miroslav Zmuda, Gabriela Árnason, Lenka Sendžová, René Cechel, Stanislav Duplinský, Lucie Palóci, Vítězslav Tichý Dr. h. c. a Marie Kostomlatská.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí Petr Štěpánek (57). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+1, 63m2, Havířov - Šumbark

AMBRA REAL group s.r.o.

Klidné bydlení u lesa, s dobrou občanskou vybaveností a parkovacími místy představu družstevní byt 3+1 se zvětšenou zasklenou lodžií, s výhledem do zeleně. Dům po revitalizaci. Interiér bytu prošel rekonstrukcí, elektřina v mědi, koupelna s toaletou…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Orlová, Vnitřní

Nabízíme k prodeji družstevní byt 2+1. Hezký byt s výhledem do zeleně. Plovoucí podlahy a dlažba. Byt je po pěkné rekonstrukci. Bytové jádro Ytong, keramické obklady. V bytě nové dveře a bezpečnostní dveře vchodové. Dům zateplen, okna plast. Internet, kabelová televize…

Prodej bytu 3+1, 78m2, Bohumín - Záblatí, Tovární

Broker Consulting, a.s.

Nabízíme prodej prostorného bytu 3+1 o velikosti 78 m2 s lodžií v 6. podlaží panelového domu s výtahem na ulici Tovární v Bohumíně - Záblatí.Byt je aktuálně dlouhodobě pronajatý, je tedy možné jej pořídit i za účelem investice.V okolí domu…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Karviná - Hranice, Žižkova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej velmi pěkného a útulného bytu o dispozici 2+1 a užitné ploše 54m2 v Karviné-Hranicích na ul. Žižkova. Byt v osobním vlastnictví je umístěn v 1.NP panelového domu bez výtahu. Bytová jednotka disponuje kuchyní vybavenou…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Orlová - Lutyně, F. S. Tůmy

JOLK REALITY

Nabízíme Vám exkluzivně k prodeji rekonstruovaný družstevní byt s lodžii o výměře 72m2. Byt o dispozici 3+1 se nachází v klidné lokalitě u ul. F.S. Tůmy s okolní bytovou zástavbou. V bytě byla provedena rekonstrukce koupelny, WC včetně zděného bytového jádra…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Havířov - Podlesí, Jurije Gagarina

Rybka Reality s.r.o

Rádi touto nabídkou oslovíme klienty, kteří nehledají standardní variantu bydlení, ale osloví je kombinace atraktivní lokality nízké zástavby, a nově zrekonstruovaného bytu v Havířově Podlesí. Užitná plocha bytu činí 56m2 s dispozicí 2+1 a je umístěn do prvního…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Karviná, Haškova

Nabízíme ke koupi byt 2+1 s velkou lodžií v osobním vlastnictví. Nachází se v nízké zástavbě na ul. Haškova ve 4 patře bez výtahu. Dům prošel revitalizací, plastová okna, fasáda, rozvody vody a odpadu v plastu. Jsou zde nízké měsíční náklady. Byt je připraven…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Karviná, Horova

Osobní vlastnictví, nízké patro, lodžie, nízké náklady na bydlení, skvělá lokalita, to jsou přednosti tohoto bytu. Dům je po revitalizaci a nachází se v dosahu všeho, co člověk potřebuje. Hned u domu školka, obchody, MHD, škola a spousta dalšího. Byt je po…

Prodej bytu 2+1, 52m2, Havířov - Město, Karvinská

AMBRA REAL group s.r.o.

Slunný ,dobře dispozičně řešený byt s balkónem a výhledem do dvora,orientace JZ Vám umožní klidné bydlení ve vyhledávané lokalitě.Nízká zástavba,revitalizovaný dům,dětské hřiště i parkovací místa jsou hlavní přednosti inzerované nemovitosti.Nízké náklady - cca…

Prodej bytu 3+1, 57m2, Karviná, tř. Těreškovové

Nabízíme k prodeji byt 3+1, který se nachází v domě po revitalizaci a s výtahem a to v Karviné - Mizerově. Jelikož zde bydlí dlouhodobí nájemníci, kteří zde po dohodě mohou zůstat, je vhodný jako investice k nájmu. Byt je v pěkném, obyvatelném, původním stavu…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Karviná, Majakovského

Nabízíme k prodeji byt 2+1 se zasklenou lodžií a výtahem, který se nachází ve 2.patře v domě po revitalizaci v Karviné - Mizerově. Jelikož zde bydlí dlouhodobí nájemníci, kteří zde po dohodě mohou zůstat, je vhodný jako investice k nájmu. Byt je v pěkném,…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Karviná, Dačického

Nabízíme k prodeji byt 2+1 se zasklenou lodžií, který se nachází ve 2.patře v domě po revitalizaci v Karviné - Ráji. Jelikož zde bydlí dlouhodobí nájemníci, kteří zde po dohodě mohou zůstat, je vhodný jako investice k nájmu. Byt je v pěkném, obyvatelném, původním…

Prodej bytu 3+1, 67m2, Český Těšín, Okružní

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi družstevní byt 3+1, který se nachází v 5. patře domu po revitalizaci na ulici Okružní v Českém Těšíně.Byt je v původním udržovaném stavu vhodný k úpravám dle vlastních představ. Rozvody elektřiny jsou v mědi. Byt disponuje lodžií. Okna jsou orientována…

Prodej bytu 3+1, 65m2, Orlová - Lutyně, F. S. Tůmy

AMBRA REAL group s.r.o.

Exkluzivně Vám nabízíme ke koupi družstevní byt 3+1, který se nachází v 7. patře domu po revitalizaci na ulici F. S. Tůmy v Orlové.Byt je po částečné rekonstrukci, která proběhla v loňském a letošním roce - nová elektřina v mědi, nové interiérové dveře…

Prodej bytu 3+1, 79m2, Karviná - Mizerov, Borovského

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi byt 3+1 v osobním vlastnictví, který se nachází v 8. patře domu po revitalizaci ve vyhledávané lokalitě na ulici Borovského v Karviné - Ráji.Byt disponuje prostornou kuchyní s rohovou kuchyňskou linkou, koupelna a WC jsou…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Karviná - Ráj, U Lesa

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi prostorný družstevní byt 3+1 s novou velikou zasklenou lodžií, který se nachází ve 3. patře domu po celkové revitalizaci na ulici U Lesa v Karviné-Ráji, u lesoparku. Dům má 2 výtahy a bezbariérový přístup. Byt má veliký obývací pokoj,…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Karviná - Nové Město, Jurkovičova

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte byt v cihlové zástavbě? Nabízíme Vám k prodeji byt o velikosti 2+1+ 2 komory + balkon/54m2 v osobním vlastnictví na ul. Jurkovičova v Karviné -Nové město. Byt se nachází ve 1.patře ze 3. pater v nízké cihlové zástavbě. Byt je v původním…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Karviná - Ráj, U Lesa

Nabízíme Vám k prodeji byt v družstevním vlastnictví v žádané a velmi klidné lokalitě o velikosti 2+1 se zasklenou lodžií, který se nachází ve 2. patře panelového domu na ulici U Lesa v Karviné.Bytová jednotka cca v roce 2017 prošla kompletní…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Havířov, Letní

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi byt v osobním vlastnictví o velikosti 3+1 v Havířově v části Šumbark. Bytová jednotka se nachází v přízemí revitalizovaného bytového domu. V bytě proběhla částečná rekonstrukce. V dosahu veškerá občanská vybavenost. . Do konce srpna…

Prodej bytu 3+1, 67m2, Havířov - Podlesí, Elišky Krásnohorské

Velmi pěkný, prostorný byt nacházející se ve velmi žádáné lokalitě. Technické parametry: Podlahový plocha bytu 72,21 m2 Užitková plocha bytu 67,22 m2 Zvýšené přízemí s 2 zasklenými balkóny Nájemné a úhrady spojené s užíváním…


TOPlist