56 261 aktuálních nabídek
od 927 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Stavební pozemek
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Upřesnit požadovanou lokalitu
Poloha v obci
Přípojky
Dostupnost
Prezentace
Uložit filtr

Stavební pozemek na prodej Plzeňsko

Aktuálně se zde cena stavebních parcel k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 100 000 000 Kč

Ceny stavebních parcel v České republice

Cena stavebních parcel na prodej v České republice se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 100 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 4,84 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od několika tisíc Kč do 421 669 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější stavební parcely k prodeji v České republice.

Jaké jsou pozemky na prodej na našem trhu?

Na trhu v České republice jsou v současné době různé druhy pozemků, kdy nejpočetnější jsou stavební parcely (3083) v cenách od 0 Kč, následují zemědělská půda (1896) od 21 600 Kč, ostatní pozemky (959) od 20 100 Kč, louky (799) od 22 500 Kč, zahrady (710) od 26 250 Kč, komerční pozemky (632) od 35 200 Kč, lesy (501) od 11 180 Kč a vodní plochy (31) od 40 000 Kč.

Typy pozemků

Stavební pozemky nebo také stavební parcely umožňují stavbu domu (zastavěná plocha a nádvoří). Zemědělský pozemek zahrnuje ornou půdu, zahradu, louku (trvalý travní porost), ale také například ovocný sad či vinici nebo chmelnici. Dalším specifickým druhem pozemku je lesní pozemek. Samostatnou kapitolou jsou vodní plochy. Pokud se konkrétní pozemek nevejde do jedné z výše uvedených kategorií, uvádí se jako ostatní plocha.

Při koupi pozemku si prostudujte územní plán

Typ pozemku, uváděný při jeho prodeji, není jedinou věcí, kterou je třeba sledovat. Důležité je také plánované využití, definované územním plánem obce. V plánu můžete najít informaci o tom, že současná orná půda bude využita pro výstavbu. Dejte si pozor i na různá omezení výstavby.

Lokality stavebních parcel k prodeji

V České republice nabízíme stavební parcely v celkem 99 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej stavebních parcel v Praze (55), Prodej stavebních parcel v Karviné (33), Prodej stavebních parcel v Ostravě (26), Prodej stavebních parcel v Chebu (24), Prodej stavebních parcel v Liberci (21), Prodej stavebních parcel v Českých Budějovicích (18), Prodej stavebních parcel v Karlových Varech (17), Prodej stavebních parcel v Brně (17), Prodej stavebních parcel v Sopotnici (17), Prodej stavebních parcel v Plzni (16), Prodej stavebních parcel v Olomouci (14), Prodej stavebních parcel v Úhercích (14), Prodej stavebních parcel v Písku (13), Prodej stavebních parcel v Hosíně (12), Prodej stavebních parcel v Zavidově (12).

Jak vybrat stavební parcelu podle vlastností a lokality

Stavební pozemek nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (985), centrum (739), okraj obce (523), polosamota (63), rušná část obce (11), samota (10), sídliště (3), zástavba rd (2).

Určitě se ale nespoléhejte na to, že když je v současnosti pozemek v klidné části obce, že tomu bude i nadále. Často se parcela prodává v rámci developerského projektu, takže i na sousedních parcelách brzy vyrostou nové domy, obydlené novými sousedy.

U polohy pozemku však nejde jen o klid na spaní a odpočinek či blízkost k přírodě, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů. Stavební pozemek na kraji malé obce často znamená dojíždění za každé situace: do práce, do školky s dětmi, i pro rohlík ke snídani.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete parcelu v blízkosti železniční nebo  autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého pozemku, na kterém plánujete stavět bydlení, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Stavební parcely podle napojení na inženýrské sítě

Pokud se chystáte stavět, bude při rozhodování o koupi stavebního pozemku hrát roli napojení pozemku na různé inženýrské sítě. V zásadě jde o čtyři přípojky: vodovod, kanalizace, elektřina a plyn. V nabídce stavebních pozemků je možné vyfiltrovat si kompletně zasíťované parcely, které skýtají velký komfort, ovšem jejich cena bývá samozřejmě vyšší.

Zasíťované pozemky naleznete hlavně u nových developerských projektů. Naopak pozemky o samotě, v klidné lokalitě, na tom budou hůře. Na takovém pozemku bez vody pak musíte plánovat se studní, bez kanalizace řešíte jímku nebo ČOV a tak dále, čímž nám rostou i celkové náklady na stavbu.

Velikost stavební parcely, svažitost, poloha

Obvyklá velikost stavebních parcel se pohybuje mezi 700 až 900 m2. Parcely menší než 600 m2 již mohou představovat problém, kdy se na ně například větší bungalov prostě nevejde. Svou roli samozřejmě hraje také tvar celého pozemku.

Platí to i pro svažitost. Čím je větší, tím bude jakákoli stavební činnost dražší. V této souvislosti je vhodné zmínit i další problémy, které může poloha pozemku přinést: pokud je například kanalizace nad pozemkem, bude třeba odpad přečerpávat. U pozemku situovaného pod úrovní ulice vzniká potíž také se stékáním dešťové vody. Každé řešení podobného problému ve výsledku prodražuje vaši stavbu.

U stavebních pozemků proto prostudujte veškerý kontext, jako je jeho svažitost, orientace na světové strany, příjezdové cesty, možné služebnosti, budoucí výstavba v okolí a další.

Developerské projekty a novostavby

V případě, že preferujete novostavby a nemovitosti v rámci developerských projektů, pak si v České republice a okolí můžete aktuálně vybrat z těchto nabídek:

Atraktivní pozemek v obchodní zóně ul. Strakonická České Budějovice

Atraktivní pozemek v obchodní zóně

Lokalita: ul. Strakonická České Budějovice
Ceny od 6 000 Kč
Nabízíme k prodeji atraktivní pozemek v obchodní zóně v příměstí Českých Budějovic v sousedství obchodního domu Sconto, Albert, McDonald, na sousedním pozemku se nachází rozsáhlá myčka automobilů.
Více detailů k projektu Atraktivní pozemek v obchodní zóně.

Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny Mýto u Rokycan, lokalita

Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny

Lokalita: Mýto u Rokycan, lokalita "U Sladovny"
Ceny od 3 062 000 Kč
V Mýtě u Rokycan, v lokalitě U Sladovny připravila firma IKO stavby s.r.o. výstavbu obytné lokality. Záměrem bylo vytvořit ucelený, kvalitní obytný komplex, kde návrh zástavby vychází z požadavků specifikovaných územním plánem. Objekty jsou komponovány s ohledem na místní podmínky.
Více detailů k projektu Bytové domy a pozemky Mýto U Sladovny.

Dražby a aukce stavebních parcel v České republice

Kromě stavebních parcel standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v České republice také k dispozici 39 stavebních parcel v dražbě či v aukci.

Nabídka stavebních parcel v České republice dle inzerenta:

V České republice pochází 3061 stavebních parcel z nabídky realitních kanceláří a 22 stavebních parcel jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde stavební parcely k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (745), CENTURY 21 Česká republika (102), BIDLI reality, a.s. (90), Broker Consulting, a.s. (87), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (63), NEXT REALITY GROUP a.s. (56), QARA s.r.o. (49), REALITY PRORADOST s.r.o. (45), Fincentrum Reality s.r.o. (32) a Home 4 People (32). Dalších 22 stavebních parcel je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Turistické oblasti

Vybírat své stavební parcely můžete v těchto atraktivních lokalitách: Beskydy, České Středohoří, České Švýcarsko, Českomoravská vrchovina, Český les, Chodsko, Doksy - Máchovo jezero, Dolní Berounka, Dolní Vltava, Džbán, Jesenicko - Žluticko, Jeseníky, Jizerské hory, Kaplicko, Křivoklátsko, Krkonoše, Krušné hory, Lužické hory, Podkrkonoší, Podyjí, Posázaví, Pošumaví, Přesticko, Střední Vltava, Šumava, Táborsko, Valašsko, Západočeské Lázně, Železné hory, Třeboňsko, Javorníky, Lipno, Český ráj, Kokořínsko, Králický Sněžník, Ostravsko, Českokrumlovsko, Opavsko, Plzeňsko, Brněnsko, Polabí, Hostýnské vrchy, Adršpašsko, Babiččino údolí a Blaník.

Jak najít vhodnou stavební parcelu na prodej v České republice?

Pokud máte konkrétní představu stavební parcely, kterou hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádnou stavební parcelu na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v České republice 325 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví stavební parcela podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout stavební parcelu v České republice?

V České republice působí 1600 realitních makléřů, spadajících pod 502 realitních kanceláří, které můžete oslovit.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v České republice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ivana Sychrová, Lucie Opatřilová, Martin Vacek, David Machač, Ing. Daniel Rapák, Veronika Kůrková, Soňa Piatková, Thijs Ramp, Romana Marhounová a Anette Stoszková.

Pokud chcete prodat či pronajmout stavební parcelu vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej stavebního pozemku, 653m2, Chrást

Keller Williams Czech Republic

Nabízíme k prodeji stavební pozemek v obci Chrást u Plzně o rozloze 653m2. Obec je v dobrédostupnosti dálnice D5 (za méně než 10 minut), Plzeň v dojezdu 12 km možnost autobusového ivlakového spojení. Pro milovníky golfu může být velkým lákadlem pár minut vzdálený…

Prodej stavebního pozemku, 1228m2, Třemošná

WOW Reality s.r.o.

Exkluzivně nabízíme stavební pozemek o velikosti 1228m2 v obci Třemošná vzdálené necelých 10 minut jízdy autem z Plzně. Ideální místo pro vytvoření nového bydlení na klidném místě v blízkosti přírody a přitom v dosahu veškeré občanské vybavenosti.Veškeré…

Prodej stavebního pozemku, 381m2, Dýšina, 5. května

Hledáte pozemek pro stavbu svého vysněného rodinného domu v blízkosti Plzně? Jste u cíle. Předmětem prodeje je pozemek v obci Dýšina o rozloze 381m2 včetně návrhu projektu. Dle vyjádření obecního úřadu Dýšina je možnost na pozemku postavit rodinný dům. Napojení…

Novinka
2.550.000 Kč (6.693,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Klabava

Prodej stavebního pozemku v obci Klabava okr. Rokycany. Pozemek o rozloze 886 m2 se nachází v klidné lokalitě s okouzlující přírodou. Na hranici pozemku na nachází přípojka na elektřinu, plyn a veřejný vodovod. Odpady řešené ČOD. Na pozemku je…

Prodej stavebního pozemku, 600m2, Chotíkov

Nabízíme k prodeji stavební pozemek v obci Chotíkov o výměře 559 m2.Pozemek je dle územního plánu možno zastavět rodinným domem. Na pozemku se nachází studna, kanalizace a elektřina je v dosahu.Zpevněná příjezdová cesta vede až k pozemku…

Prodej stavebního pozemku, 753m2, Plzeň - Plzeň 3

AG bydleni.cz, s.r.o.

AGbydleni.cz Vám v exkluzivním zastoupení vlastníků nabízí soubor pozemků o celkové výměře 753 m2 a spoluvlastnický podíl na pozemku, který je veden ostatní plocha s využitím jako komunikace v k.ú. Plzeň-Radobyčice. Součástí naší nabídky je : a)…

2.900.000 Kč (3.851,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Dražba stavebního pozemku, 24m2, Město Touškov

Centrum aukcí.cz s.r.o.

Pozemek pod garáží, Město Touškov, podíl 1/2 Jedná se o pozemek pod garáží o výměře 24m2. Dle katastru se jedná o pozemek typu orná půda. ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující…

Prodej stavebního pozemku, 1791m2, Chrást, Pod Nádražím

EasyHomes Reality

Nabízíme k prodeji exkluzivní pozemek o výměře 1791m2 v žádané lokalitě Chrást u Plzně. Pozemek se nachází na okraji obce a vzhledem k jeho poloze a svahovité části pozemku…

8.899.000 Kč (4.969,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Zruč-Senec

Hledáte pozemek v těsné blízkosti Plzně..? Ve velmi zajímavé lokalitě..? Chcete postavit pro sebe i celou rodinu..? Nebo jste prostě jen developer, který by chtěl ve Zruči - Senci vybudovat řadové domy..? V tom případě mám pozemek přesně šitý na míru pro Vás. Tyto…

Prodej stavebního pozemku, 1542m2, Litohlavy

Obrovský pozemek 1542m2 (+202m2 příjezdová cesta) k prodeji na malebném klidném místě v Litohlavech u Rokycan! Rovinatá parcela je územním plánem určena pro stavbu rekreačního domu o zastavěné ploše maximálně 20% plochy pozemku, zpevněná plocha tvoří dalších 15%. Ideální…

3.995.000 Kč (2.591,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 998m2, Blovice

Hledáte pěkný pozemek připravený pro stavbu RD na okraji Blovic a  přesto kousek od náměstí a  veškeré občanské vybavenosti? Nabízíme k  prodeji upravený rovinatý …

Prodej stavebního pozemku, 563m2, Plzeň - Bolevec, U Velkého rybníka

REALITNÍ KANCELÁŘ PUBEC s.r.o.

Předmětem prodeje je stavební pozemek přímo v ulici U Velkého rybníka v Plzni, v zástavbě rodinných domů. Na mírně svažitém pozemku o velikosti 563 m2 se z inženýrských sítí nachází elektřina a vodovod, kanalizace a plyn vedou v přilehlé…

Prodej stavebního pozemku, 625m2, Kozolupy

AG bydleni.cz, s.r.o.

Naše realitní kancelář AGbydleni.cz, s.r.o. pro Vás připravila velmi výjimečnou a unikátní nabídku. K prodeji nabízíme stavební zasíťovaný pozemek s dřevěnou a udržovanou chatou o velikosti 625 m2 v obci Kozolupy, 6 km od města Plzně. Obec Kozolupy má…

Prodej stavebního pozemku, 417m2, Nýřany, Benešova třída

REALITNÍ KANCELÁŘ PUBEC s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi stavební pozemek na okraji města Nýřany, přímo u Benešovy třídy. Velikost pozemku je 417 m2. Nachází se na něm menší jednopodlažní domek s obytným podkrovím a samostatně stojící garáž. Obě stavby jsou určené k demolici nebo…

Aktualizováno
3.160.000 Kč (7.578,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 906m2, Chrást, Habrovská

QARA s.r.o.

Nabízíme k prodeji stavební pozemek o celkové výměře 966 m2 v klidné lokalitě s výbornou dostupností do Plzně. Příjezd na pozemek je z nezpevněné obecní komunikace. Dle platného územního plánu, který Vám na vyžádání ráda zašlu, je pozemek…

3.590.000 Kč (3.962,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1504m2, Zruč-Senec

TAURUM reality s.r.o.

Představuji rovinatý stavební pozemek k prodeji o výměře 1.504 m2 v obci Zruč-Senec u Plzně, v Lososové ul. Podívejte se na samostatnou stránku pozemku: https://pozemek-zruc.cz Na této stránce najdete i technické dokumenty k pozemku. V…

Prodej stavebního pozemku, 660m2, Město Touškov, Malesická

RE/MAX InterCora

Nabízíme k prodeji pozemek určený k výstavbě rodinného domu v lokalitě Město Touškov, ulice Malesická. Pozemek o výměře 660 m2 je rovinatý a kompletně zasíťovaný (elektřina, plyn, voda, veřejná kanalizace). Přístupová komunikace je zpevněná, tvořená zámkovou…

Prodej stavebního pozemku, 9047m2, Plzeň - Plzeň 5-Křimice

REALITY BLATNÁ - RNDr. PETR KERNDL

Pozemek určený územním plánem k zástavbě pro bydlení. Výměra – 9047 m2. včetně podílu jedné ideální poloviny (½) na pozemku, jež je součástí příjezdové komunikace. Dostupné inženýrské sítě – el. energie, plyn a voda. Zajímavá poloha v okrajové…

8.956.530,-, (990,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1960m2, Třemošná

WOW Reality s.r.o.

Exkluzivně nabízíme k prodeji pozemky v obci Třemošná v klidné a velmi žádané lokalitě v již existující zástavbě rodinných domů. Obec Třemošná je od Plzně vzdálena necelých 10 minut jízdy autem. Ideální místo pro vytvoření nového bydlení na klidném místě…

9.702.000,-, (4.950,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Plzeň, Návětrná

Prodej investičního pozemku o celkové výměře 40 412 m2, který se nachází dle územního plánu v REZERVĚ pro výstavbu rodinných domů v obci Lhota u Dobřan (nyní bez možnosti okamžité výstavby). Pozemky navazují ze tří stran na lokalitu, kde nyní probíhá…


TOPlist