50 352 aktuálních nabídek
od 902 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Upřesnit požadovanou lokalitu
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 44 000 Kč do 191 000 000 Kč

Ceny domů v České republice

Cena domů na prodej v České republice se momentálně pohybuje od 44 000 Kč do 191 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 4,84 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od několika tisíc Kč do 805 387 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v České republice.

Jaké jsou domy na prodej na našem trhu?

Na trhu v České republice jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (5783) v cenách od 44 000 Kč, následují chaty (803) od 99 000 Kč, chalupy (440) od 490 000 Kč, činžovní domy (310) od 690 000 Kč, vily (191) od 2 470 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (115) od 830 000 Kč, domy na klíč (79) od 790 000 Kč, historické objekty (37) od 1 412 000 Kč, dvougenerační domy (14) od 1 850 000 Kč a ostatní domy (6) od 3 200 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (2548), v bezvadném stavu (2072), k rekonstrukci (1248), novostavby (722), po rekonstrukci (420), rozestavěné (351), staré, opuštěné či ve špatném stavu (81), ve fázi projektu (34), k demolici (21).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 28 800 000 Kč, který má obytnou plochu 16280 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v České republice se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 242000 m2 má dům . Naopak nejmenší pozemek o výměře 10 m2 získáte při koupi domu za cenu 1 800 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V České republice nabízíme domy v celkem 99 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Praze (274), Prodej domů v Ostravě (65), Prodej domů v Brně (63), Prodej domů v Karlových Varech (62), Prodej domů v Plzni (56), Prodej domů v Kladně (50), Prodej domů v Liberci (46), Prodej domů v Olomouci (40), Prodej domů v Českých Budějovicích (38), Prodej domů v Ústí nad Labem (36), Prodej domů v Teplicích (35), Prodej domů v Pardubicích (35), Prodej domů v Českém Krumlově (25), Prodej domů v Hradci Králové (25), Prodej domů v Chebu (24).

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v České republice nabízejí nejčastěji zděné domy (2359). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (1663), dřevěné domy (381), kamenné domy (201), montované domy (60), panelové domy (23), skeletonové domy či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů. Zajímat by vás mohly i sruby nebo apartmány.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Developerské projekty a novostavby

V případě, že preferujete novostavby a nemovitosti v rámci developerských projektů, pak si v České republice a okolí můžete aktuálně vybrat z těchto nabídek:

Domy Volárna

Domy Volárna

Ceny od 6 050 000 Kč
Exkluzivně nabízíme k prodeji NOVOSTAVBU rodinného domu 4+kk s?celkovou užitnou plochou 102,1 m2 a pozemkem 214 m2 v novém projektu v obci Volárna.
Více detailů k projektu Domy Volárna.

Dvojdomy Světice

Dvojdomy Světice

Ceny od 13 960 000 Kč
Exkluzivně nabízíme k prodeji NOVOSTAVBU rodinného domu o dispozici 4+kk s celkovou užitnou plochou 159 m2 (včetně balkónů a terasy).
Více detailů k projektu Dvojdomy Světice.

Viladomy Řevnice

Viladomy Řevnice

Ceny od 15 788 000 Kč
Exkluzivně nabízíme k prodeji moderní rodinný dům o dispozici 5+1 s celkovou plochou 207 m2 (včetně balkónu a garáže).
Více detailů k projektu Viladomy Řevnice.

Dražby a aukce domů v České republice

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v České republice také k dispozici 475 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v České republice dle inzerenta:

V České republice pochází 7726 domů z nabídky realitních kanceláří a 52 domů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (1666), BIDLI reality, a.s. (295), Broker Consulting, a.s. (230), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (228), CENTURY 21 Česká republika (220), NEXT REALITY GROUP a.s. (192), REALITY PRORADOST s.r.o. (140), Fincentrum Reality s.r.o. (120), QARA s.r.o. (117) a NRG International Realty s.r.o. (109). Dalších 52 domů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Turistické oblasti

Vybírat své domy můžete v těchto atraktivních lokalitách: Beskydy, Blatensko, České Středohoří, České Švýcarsko, Českomoravská vrchovina, Český les, Chodsko, Chřiby, Doksy - Máchovo jezero, Dolní Berounka, Dolní Vltava, Jeseníky, Jihočeské rybníky, Jizerské hory, Kaplicko, Křivoklátsko, Krušné hory, Lužické hory, Podkrkonoší, Podyjí, Posázaví, Pošumaví, Povodí Orlice, Slovácko, Střední Vltava, Stříbrsko, Šumava, Táborsko, Valašsko, Západočeské Lázně, Železné hory, Lipno, Český ráj, Ostravsko, Českokrumlovsko, Opavsko, Plzeňsko, Brněnsko, Polabí, Bílé Karpaty, Kladské pomezí, Adršpašsko, Babiččino údolí a Blaník.

Jak najít vhodný dům na prodej v České republice?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v České republice 997 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v České republice?

V České republice působí 2000 realitních makléřů, spadajících pod 881 realitních kanceláří, které můžete oslovit.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v České republice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ivana Sychrová, Lucie Opatřilová, Martin Vacek, David Machač, Ing. Daniel Rapák, Veronika Kůrková, Soňa Piatková, Thijs Ramp, Romana Marhounová a Anette Stoszková.

Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 10916

Prodej chaty, 34m2, Libušín

Maleček Reality & Finance s.r.o.

Dovolujeme si Vám nabídnout prodej chaty se zahradou v zahrádkářské osadě v Libušíně. Jedná se o zděnou a zateplenou chatu, o velikosti 34 m2 a celá chata je podsklepená . V chatě se nachází jedna místnost s kamny na tuhá paliva…

Prodej chaty, Slavče - Dobrkovská Lhotka

RK Stejskal.cz s.r.o.

Zděná rekreační chata v hezkém prostředí chatové oblasti Dobrkovské Lhotky. Zastavěná plocha podle katastru nemovitostí je 41 m2. Chata stojí na vlastním pozemku a náleží k ní okolní pozemek o ploše 235 m2. Budova je patrová, s jedním…

Prodej chaty, Kaplice - Blansko

RK Stejskal.cz s.r.o.

Slunná zahrada o ploše 372m2 se zděnou chatou v zahrádkářské kolonii v Kaplici. Na parcelu je zaveden přívod užitkové vody (samostatný kohoutek) na zalévání. Zahrada je rovinatá, aktuálně s několika ovocnými stromy či keři. Celý areál zahrad je oplocen…

Prodej rodinného domu, Český Brod, Jungmannova

REMAX ALFA

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme prostorný dům, který báječně naplňuje jak potřebu bydlení, tak potřebu investice do nemovitostí. Najdete jej uprostřed Českého Brodu v Jungmannově ulici. Sestává z nadprůměrně prostorného bytu 2+1, který lze snadno rozšířit až na 5+1…

Prodej rodinného domu, 410m2, Želenice

RealitasFIN s.r.o.

Nemovitost se nachází v obci Želenice, která leží na spojnici mezi městy Most a Bílina. Dům se nachází v klidné části obce. Součástí domu je garáž s technickou místností. Tato je propojena prosklenou verandou se vstupními dveřmi domu. Po vstupu do domu se nacházíme…

Prodej rodinného domu, 115m2, Dynín

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme novostavbu rodinného domu.(CENA JE UVEDENA ZA DOKONČENÍ S KOLAUDACÍ) Dispozici 4+kk o užitné ploše pro bydlení 101 m². Nemovitost se nachází v klidné zástavbě rodinného bydlení. Celková výměra pozemku je 896 m², z čehož 130…

Prodej rodinného domu, 179m2, Dolní Kralovice, Přísecká

AG bydleni.cz, s.r.o.

AGbydleni.cz si Vám dovoluje exkluzivně nabídnout k prodeji rodinný dům o dispozici 5+1 (6+1) v obci Dolní Kralovice, okres Benešov, kraj Středočeský. Rodinný dům se nachází 45 km jihovýchodně od okresního města Benešov. Pozemek včetně zastavěné plochy činí 947 m2.…

Prodej chaty, 38m2, Borovnice

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji rekonstruovanou chatu s číslem evidenčním postavenou na betonovém základě s užitnou plochou 35 m². K objektu patří 2 terasy o velikostech 13 m² (zastřešená) a 15 m². Na pozemku stojí také kůlna…

Prodej rodinného domu, Chrášťany

Nabízím k prodeji rodinný dům v obci Doubravka, který se nachází na vlastním pozemku o výměře 367 m2. Rodinný dům se stodolou 23 m2 a doplňkovou stavbou určenou ke skladování věcí je atypický svou dispozicí a skýtá mnoho možností…

Prodej rodinného domu, Rynoltice - Jítrava

Keller Williams Czech Republic

Venkovské bydlení pouhých 15 minut autem od centra Liberce, kde najdete dostatek místa i pro početnou rodinu.Právě takový dům nabízím v Jítravě a níže vám ho rád představím. Jítrava je malebná obce na hlavním tahu mezi Libercem a Českou Lípou. Ačkoli je od Liberce přibližně…

Prodej rodinného domu, 883m2, Nové Město pod Smrkem, Frýdlantská

Nabízíme vám příležitost koupit si dvougenerační rodinný k rekonstrukci dle vlastních požadavků. Dům má 2 bytové jednotky velikosti 3+1, v podkroví domu se nacházejí ještě dva pokoje a velký půdní prostor, který umožňuje rozšíření obytné části. Nemovitost nabízí i nebytové…

Prodej rodinného domu, Varnsdorf, Svatopluka Čecha

EU-Grand REALITY

Naše společnost Vám nabízí prodej bytového domu se sedmi bytovými jednotkami. Nemovitost se nachází na ulici Svatopluka Čecha, v obci Varnsdorfu. Jedná se o celkově podsklepenou třípodlažní budovu s půdním prostorem, ve kterém byla v roce 2017 vybudována bytová…

Prodej rodinného domu, Bezkov

RE/MAX Profi Reality

Exklusivně Vám nabízím ke koupi velmi pěkný dům v obci Bezkov u Znojma. Řadový zděný rodinný dům byl postaven a zkolaudován v roce 1979, v průběhu let byl běžně udržován a tak je díky tomu i v současné době ihned vhodný k nastěhování. Po vstupu…

Prodej zemědělské usedlosti, 615m2, Borotice - Dražetice

Realitní kancelář CENTRUM s.r.o.

Podle aktuální územně plánovací informace je cca 2700 m2 určeno k zastavení a zbylých cca 3900 m2 jsou plochy zemědělské, které jsou nyní využívány jako sad a pastvina. Usedlost se skládá z těchto nemovitostí: Chalupa o zastavěné ploše…

Prodej rodinného domu, Vracov, Olšíčská

REAL PREMIUM, s.r.o.

Nabízíme prodej rodinného domu o velikosti 4+1 se zahradou a třemi garážemi, který se nachází v klidné ulici Olšíčská, město Vracov. Napište realitnímu makléři o zaslání video prohlídky k tomuto domu a to včetně záběrů z létajícího dronu. Nemovitost je…

Prodej rodinného domu, Zlín, Chlumská

Ke koupi nabízíme cihlový rodinný dům se zahradou v oblíbené lokalitě Louky. Klidná část obce zajišťuje pohodlné bydlení pro rodinu stále však s dostupností jak do Malenovic, nebo Zlína v rámci pár minut jízdy. Obytné prostory tvoří obývací pokoj, kuchyně, letní kuchyně, vstupní…

Prodej rodinného domu, Lysá nad Labem, Sojovická

Nabízíme vám k prodeji rodinný dům v Lysé nad Labem blízko centra. Dispozice domu: kamna, bojler, vchod do obývacího pokoje s kuchyňským koutem a jídelnou, koupelna s toaletou, dva dětské pokoje a ložnice z které je vstup na zahradu. Dům má velkou…

Prodej rodinného domu, Bechyně

Nabízíme Vám k prodeji zemědělskou usedlost s uzavřeným dvorem v obci Hvožďany u Bechyně. Objekt je částečně podsklepený a je tvořen z obytné části o dispozici 3+1, na kterou navazuje chlév a letní sezení s krbem. Uzavírá jej pak prostorná stodola.…

Prodej rodinného domu, 600m2, Lípa

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje v exklusivním zastoupení majitele prodej rodinného domu v obci Lípa nad Dřevnicí. Tato žádaná lokalita je vzdálena pouze 8km od Zlína, 6km od Vizovic a 20km od Vsetína. Rodinný dům byl vystavěn v roce 1990 jako rodinné bydlení, sídlo…

Prodej rodinného domu, 883m2, Hrdějovice, Luční

REALITY V+V s.r.o.

Milujete klid a prostor nebo hledáte zajímavou investici? Pak právě vám nabízíme tento vícegenerační rodinný dům. Jedná se o rohový rodinný dům s byty o velikosti 2+1, 4+1, 1+0 a 1+0 a pozemkem o celkové ploše 883.m² v klidné části obce. Vytápění…

Prodej chaty, 382m2, Vlčková, Vlčková

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje na základě výhradního obchodního zastoupení prodej velmi pěkné chaty na samotě v obci Vlčková u Zlína . Hledáte chatu , která je zcela energeticky nezávislá ? Jednu pro Vás mám . Chata o zastavěné ploše 34 m 2 je celá podsklepená ,…


TOPlist