56 255 aktuálních nabídek
od 927 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Rodinné domy
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
Upřesnit požadovanou lokalitu
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Železné hory

Aktuálně se zde cena rodinných domů k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 129 000 000 Kč

Ceny rodinných domů v České republice

Cena rodinných domů na prodej v České republice se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 129 000 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější rodinné domy k prodeji v České republice.

Jaké jsou domy na prodej na našem trhu?

Na trhu v České republice jsou v současné době různé druhy domů, kdy nejpočetnější jsou rodinné domy (9533) v cenách od 50 000 Kč, následují chaty (1173) od 99 000 Kč, chalupy (727) od 420 000 Kč, vily (439) od 1 800 000 Kč, činžovní domy (412) od 690 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (161) od 460 000 Kč, domy na klíč (124) od 599 000 Kč, historické objekty (70) od 590 000 Kč, dvougenerační domy (33) od 2 900 000 Kč a ostatní domy (3) od 850 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru rodinného domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav rodinného domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci na prodej nabízeny rodinné domy v dobrém stavu (2878), v bezvadném stavu (2662), k rekonstrukci (1477), novostavby (1071), po rekonstrukci (611), rozestavěné (380), staré, opuštěné či ve špatném stavu (105), ve fázi projektu (32), k demolici (27).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší rodinný dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 18 500 000 Kč, který má obytnou plochu 3000 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém rodinný dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v České republice se dají právě teď najít rodinné domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 8388607 m2 má rodinný dům . Naopak nejmenší pozemek o výměře 10 m2 získáte při koupi rodinného domu za cenu 3 661 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality rodinných domů k prodeji

V České republice nabízíme rodinné domy v celkem 99 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej rodinných domů v Praze (308), Prodej rodinných domů v Ostravě (91), Prodej rodinných domů v Brně (86), Prodej rodinných domů v Kladně (62), Prodej rodinných domů v Českých Budějovicích (58), Prodej rodinných domů v Plzni (51), Prodej rodinných domů v Liberci (50), Prodej rodinných domů v Ústí nad Labem (46), Prodej rodinných domů v Pardubicích (39), Prodej rodinných domů v Hradci Králové (37), Prodej rodinných domů v Olomouci (37), Prodej rodinných domů v Písku (32), Prodej rodinných domů v Karlových Varech (31), Prodej rodinných domů v Děčíně (31), Prodej rodinných domů v Prostějově (28).

Orientace rodinného domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný rodinný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě rodinného domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v České republice nabízejí nejčastěji zděné rodinné domy (3198). V nabídce k prodeji jsou také jiné rodinné domy (2172), dřevostavbydřevěné rodinné domy (222), kamenné rodinné domy (191), montované rodinné domy (56), panelové rodinné domy (38), skeletonové rodinné domy či rodinné domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů. Zajímat by vás mohly i sruby nebo apartmány.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej rodinných domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Developerské projekty a novostavby

V případě, že preferujete novostavby a nemovitosti v rámci developerských projektů, pak si v České republice a okolí můžete aktuálně vybrat z těchto nabídek:

Green Koleč

Green Koleč

Ceny od 9 980 000 Kč
V rámci developerského projektu Green Koleč Vám nabízíme 15 moderních rodinných domů o dispozici 5+kk s výměrou od 132 - 150 m2 s pozemky od 700–1300 m2.Jedná ???se o moderní rodinné domy typu řadového bydlení s vlastním pozemkem a u některých rodinných domů i navíc s pozemkem v podílovém spoluvlastnictví (zahrada) s výhradním užíváním části navazující na pozemek vlastní.V tuto chvíli je projekt ve fázi hrubé stavby.
Více detailů k projektu Green Koleč.

Domy Mohelnice

Domy Mohelnice

Ceny od 5 850 000 Kč
Soubor 12 domků (dřevostavba) je tvořen 2 typy domů – bungalov a dvoupodlažní. Oba typy rodinných domů jsou o dispozici 4+kk, umístěny ve slepé ulici na poměrně stejných pozemcích o rozloze přibližně 370 m2.
Více detailů k projektu Domy Mohelnice.

Domy Zruč - Obytná zóna "Ke Střílně"

Domy Zruč - Obytná zóna "Ke Střílně"

Ceny Cena na dotaz
0
Více detailů k projektu Domy Zruč - Obytná zóna "Ke Střílně".

Dražby a aukce rodinných domů v České republice

Kromě rodinných domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v České republice také k dispozici 449 rodinných domů v dražbě či v aukci.

Nabídka rodinných domů v České republice dle inzerenta:

V České republice pochází 9490 rodinných domů z nabídky realitních kanceláří a 43 rodinných domů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde rodinné domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (1805), CENTURY 21 Česká republika (558), NEXT REALITY GROUP a.s. (337), BIDLI reality, a.s. (314), Broker Consulting, a.s. (254), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (231), REALITY PRORADOST s.r.o. (183), Fincentrum Reality s.r.o. (147), QARA s.r.o. (138) a NRG International Realty s.r.o. (110). Dalších 43 rodinných domů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Turistické oblasti

Vybírat své rodinné domy můžete v těchto atraktivních lokalitách: Beskydy, České Středohoří, České Švýcarsko, Českomoravská vrchovina, Český les, Chodsko, Chřiby, Doksy - Máchovo jezero, Dolní Berounka, Jesenicko - Žluticko, Jeseníky, Jihočeské rybníky, Jizerské hory, Kaplicko, Křivoklátsko, Krkonoše, Krušné hory, Lužické hory, Mělnicko, Pálava, Podkrkonoší, Podyjí, Posázaví, Slovácko, Staroboleslavsko, Střední Vltava, Stříbrsko, Šumava, Táborsko, Valašsko, Západočeské Lázně, Železné hory, Lednicko-valticko, Lipno, Český ráj, Kokořínsko, Ostravsko, Českokrumlovsko, Opavsko, Plzeňsko, Brněnsko, Polabí, Hostýnské vrchy, Kladské pomezí, Devět skal, Adršpašsko, Babiččino údolí a Blaník.

Jak najít vhodný rodinný dům na prodej v České republice?

Pokud máte konkrétní představu rodinného domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný rodinný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v České republice 871 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví rodinný dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout rodinný dům v České republice?

V České republice působí 2000 realitních makléřů, spadajících pod 724 realitních kanceláří, které můžete oslovit.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v České republice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ivana Sychrová, Lucie Opatřilová, Ing. Daniel Rapák, Roman Kučera, David Machač, Kristýna Kubálková, Veronika Kůrková, Martin Vacek, Ing. Martin Glos a Anette Stoszková.

Pokud chcete prodat či pronajmout rodinný dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 57

Prodej rodinného domu, Skuteč - Štěpánov

V srdci přírody blízko do Chrudimi i Vysokého Mýta můžete zde bydlet, relaxovat i podnikat z domova. Dům, chalupa či statek 790m2 rozdělena na obytnou část 620m2 ( 350m2 obýváno) prostornou stodolo 290m2 a dalšími…

Prodej rodinného domu, Přelouč, Žižkova

Broker Consulting, a.s.

Rád bych vám představil pečlivě udržovaný víceúčelový rodinný dům v blízkosti centra, a přesto v klidné části města Přelouč.Dům se nachází na pozemku o celkové ploše 639 m2, z toho zastavěná plocha činí pouze 113 m2, a přesto je…

Prodej rodinného domu, Chrudim, J. E. Purkyně

Pokud uvažujete o koupi krásného rodinného domu o velikosti 4+1 po rekonstrukci v centru města v Chrudimi na dobré adrese Na Ostrově v klidném místě, s malým pozemkem bez starostí o údržby, tak je tato nabídka přesně pro Vás. Výsledkem a rozsáhlé…

Dražba rodinného domu, Vrdy - Horní Bučice, Čáslavská

EURODRAŽBY.CZ a.s.

Jedná se o podíl 4/27 na rodinném domě s 1.NP v obci Vrdy, okres Kutná Hora.Jedná se o samostatně stojící, nepodsklepený rodinný dům s jedním nadzemním podlažím a sesedlovou střechou s možností vestavby podkroví, u jižního štítu s polovalbičkou.…

Vyvolávací cena: 239.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Přelouč, Prodloužená

NRG International Realty s.r.o.

Pokud hledáte bydlení pro svou rodinu v blízkosti Pardubic s možností vycházek do okolní přírody a k mělickým písníkům, pak je tato nemovitost určena právě Vám. V Přelouči vám nabízíme zděný rodinný řadový dům o celkové podlahové ploše 228 m² a pozemku…

Prodej rodinného domu, Přelouč, Libušina

Reality Málková

Nabízíme k prodeji nízkoenergetický rodinný dům o dispozici 4+1 v Přelouči, Libušina ulice.Jedná se o projekt výstavby RD, který bude dokončen v zimě 2023. Uvedená cena je včetně pozemku.Součástí ceny je také kompletní dlažba před domem, spojovací chodník do zahrady…

Prodej rodinného domu, Chrudim, Smetanova

Velmi rád bych Vám představil exkluzivní nabídku na koupi rodinného domu v Chrudimi. Jedná se o dům stojí ve velmi vyhledávané části města v zástavbě vil. Dům má ponechaného původního ducha stavby a stavební úpravy byly na domě provedeny citlivě a s péčí.…

Dražba rodinného domu, 946m2, Chrudim - Medlešice

Centrum aukcí.cz s.r.o.

Jedná se o samostatný, přízemní rodinný dům, který je podsklepený. Konstrukce budovy je zděná a její stavebně - technický stav je odpovídající dobré údržbě. Fasáda domu je zateplená, na některých místech jsou patrné nedokončené stavební práce. Střecha budovy je plochá. Na střeše…

Aktualizováno
Vyvolávací cena: 4.676.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Heřmanův Městec, Průhon

Prodej rodinného domu o dispozici 5+1 v obci Heřmanův. Dům má 2 nadzemní a jedno podzemní podlaží. Menší zahrádka Vám může sloužit jako odpočinková zóna, kde se dá ugrilovat a posedět s přáteli. Auto si můžete zaparkovat před domem nebo v garáži. Dům nabízí spoustu…

Prodej rodinného domu, 200m2, Luže, náměstí Plk. Josefa Koukala

RK POHODA

Rodinný dům přímo v centru Luže. Bytová jednotka přízemí je 3+1 s dvěmi koupelnami, toaletou a jednou místností v 1. patře a velikou půdou, který se nachází pouhých 7 km od Skutče a 8 km od Chrasti. Na uzavřeném pozemku se nachází dvě garáže a veliká nebytová…

Prodej rodinného domu, Chrudim, Malecká

Prodej velmi pěkného, dvoupodlažního rodinného domu v Chrudimi. Tento dům se nachází v klidné části obce, je po kompletní rekonstrukci, bez závad, který je dispozičně řešen jako 4+1 o celkové zastavěné ploše 140 m2, plocha pozemku se zahradou je…

Prodej rodinného domu, Chrudim, Píšťovy

Nabízíme vám RD k rekonstrukci, který v minulosti sloužil jako oblíbená cukrárna. Pro účely bydlení bude nutné předělat celé vnitřní uspořádání domu, neboť v současné době je uzpůsoben potřebám cukrárny. Připraveny jsou rozvody vody a odpadu na půdní prostor. Oblast Píšťovy…

Prodej rodinného domu, Přelouč, Jahnova

Nabízíme k prodeji nemovitost v Přelouči. Dům je kompletně podsklepený - garáž, kotelna, dílna, sušárna a 3x sklad. V přízemí - obývací pokoj s krbem, jídelna, kuchyň, spíž, hala, koupelna se sprchovým koutem, koupelna s vanou, WC. V 1. n.p.4x pokoj,…

Prodej rodinného domu, Chrudim - Chrudim III, S. K. Neumanna

Nabízíme k prodeji rodinný dům o dispozici 3+1 v Chrudimi, sídliště U Stadionu, ul. S.K.Neumanna. Dispozice domu je následující: zádveří, toaleta, koupelna, velká chodba se vstupem do kuchyně, 2 pokoje a komora. Vstup do sklepa, velké shodiště do patra, kde…

Prodej rodinného domu, 126m2, Přelouč - Klenovka

Nabízíme k prodeji RD - krásnou novostavbu typu bungalov, 5+kk, 104 m v obci Klenovka u Přelouče. Nabízený rodinný dům je kompletně dokončený a zkolaudovaný, určený k bydlení pro 4 až 5-ti člennou rodinu. Obývací pokoj je spojen s kuchyňským koutem, dále…

Prodej rodinného domu, Chrudim, Příčná

Exkluzivně Vám nabízíme rodinný dům 5+1 v Chrudimi. Dům o užitné ploše 140 m2 je udržovaném stavu. Výjimečná lokalita a klidné místo v centru obce. Přízemí - vstupní veranda, chodba se schodištěm, obývací pokoj, obytná kuchyň, ložnice, koupelna WC…

Prodej rodinného domu, 96m2, Přelouč - Klenovka

Nabízíme k prodeji RD - krásnou novostavbu typu bungalov, 4+kk, 84 m v obci Klenovka u Přelouče. Nabízený rodinný dům je kompletně dokončený a zkolaudovaný, určený k bydlení pro 4 až 5-ti člennou rodinu. Obývací pokoj je spojen s kuchyňským koutem, dále…

Prodej rodinného domu, Chrudim

Hledáte svůj nový domov v rodinném domě s možností bydlení a podnikání na dobrém strategickém místě a oceníte možnost se ihned nastěhovat? Hledáte pro své zaměstnance ubytování s vlastním parkováním? Pokud ano, pak je tato nabídka výhradního prodeje rodinného domu jak…

Prodej rodinného domu, Chrudim, Švermova

Švermova ulice v Chrudimi je žádanou a prestižní vilovou čtvrtí, která vznikla ve 30. letech minulého století. Jedinečná lokalita jen 400 m nedaleko od Resselova náměstí s dobrým spojením do Pardubic a Prahy. Jedná se o bývalou vilu s možností bydlení…

Prodej rodinného domu, Přelouč, Pionýrů

Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji rodinný dům o CP 210 m2, který se nachází v klidné oblasti města Přelouč. Rodinný dům je o velikosti 5+1, vstupní verandou projdete do chodby, z které je vstup do sklepa (částečné podsklepení), do kuchyně, spíže,…


TOPlist