48 106 aktuálních nabídek
od 934 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec České Budějovice
V okruhu
České Budějovice
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byty k pronájmu, obec České Budějovice

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 25 000 Kč

Ceny bytů v obci České Budějovice

Cena bytů k pronájmu v obci České Budějovice se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 25 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v obci České Budějovice.

Jaké jsou byty k pronájmu v obci České Budějovice?

Na trhu v Českých Budějovicích jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (39) v cenách od 6 750 Kč, následují byty 1+kk a garsoniéry (32) od 5 200 Kč, byty 2+1 (23) od 11 000 Kč, byty 1+1 (18) od 6 500 Kč, byty 3+1 (11) od 4 500 Kč, byty 3+kk (9) od 12 500 Kč, pokoje (7) od 4 500 Kč, byty 4+1 (1) od 18 000 Kč a ostatní byty (1) od 13 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v obci České Budějovice, je byt za cenu 25 000 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 170 m2.

Lokality bytů na pronájem

V obci České Budějovice nabízíme byty v celkem 7 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu v Českých Budějovicích 3 (54), Byty k pronájmu v Českých Budějovicích 2 (27), Byty k pronájmu v Českých Budějovicích 6 (24), Byty k pronájmu v Českých Budějovicích 1 (10), Byty k pronájmu v Českých Budějovicích 7 (10), Byty k pronájmu v Českých Budějovicích 4 (7), Byty k pronájmu v Českých Budějovicích 5 (5).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (78), klidná část obce (24), sídliště (7), okraj obce (2), rušná část obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (95). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Českých Budějovicích s garáží (3) nebo byty v Českých Budějovicích s parkovacím stáním (13).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (31) a 2. patře (32), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (53). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (15). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec České Budějovice k pronájmu byty v bezvadném stavu (68), v dobrém stavu (36), po rekonstrukci (20), novostavby (17).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci České Budějovice nabízejí nejčastěji zděné byty (81). V nabídce na pronájem jsou také panelové byty (26), jiné byty (13) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v obci České Budějovice

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v obci České Budějovice také k dispozici 2 byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci České Budějovice dle inzerenta:

V Českých Budějovicích a okolí pochází 135 bytů z nabídky realitních kanceláří a 6 bytů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: RK Realvize s.r.o. (22), HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. (8), BEVISTA s.r.o. (8), MYNARO.cz (7), RE/MAX Dynamic (7), Kontakt servis CZ s.r.o. (6), (6), Jochmann reality s.r.o. (6), HALO reality, s.r.o. (6) a RONDO - obchodní a realitní společnost, s.r.o. (5). Dalších 6 bytů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v obci České Budějovice?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci České Budějovice 31 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Českých Budějovicích?

V obci České Budějovice působí 196 realitních makléřů, spadajících pod 108 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Jochmann reality s.r.o. České Budějovice, SORENT - CB s.r.o. České Budějovice, Atlas Tábor s.r.o. Tábor, REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o. Kamenný Újezd, HANZLÍKOVÁ REALITY s.r.o. České Budějovice 2, AD REALITY České Budějovice, RE/MAX Dynamic České Budějovice, RK CHALUPA s.r.o. České Budějovice, Vimmo – Vogel Immobilien s.r.o. České Budějovice a RK Stejskal & Šandera s.r.o. České Budějovice.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci České Budějovice

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Romana Marhounová, Aneta Hanzlíková, Petr Šťavíček, Klára Šašková, Radek Kujal, Michal Pavel, Ing. Lenka Marešová, Milan Pouzar, Pavel Čada a Jan Kubeš.

Nejvíce nemovitostí v okolí Českých Budějovic nabízí Aneta Hanzlíková (31). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 2+kk, 65m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Rudolfovská tř.

pronájem prostorného bytu 2+kk v novostavbě domu s dvanácti jednotkami centru ČB. K bytu náleží komora a lodžie situována do dvorního traktu, kde si můžete pronajmout parkovací stání za 1200,-Kč měsíčně. Kuchyňská linka je vybavena indukční deskou, elektrickou troubou,…

Pronájem bytu 1+1, 37m2, České Budějovice - České Budějovice 2, V. Talicha

RE/MAX Dynamic

Nabízím k pronájmu družstevní byt 1+1, 37 m2, ulice V. Talicha, Č. Budějovice.

Pronájem bytu 2+1, 79m2, České Budějovice - České Budějovice 1, Karla IV.

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje pronájem světlého bytu 2+1 na exkluzivní adrese na nám. Přemysla Otakara II. ve městě České Budějovice, ul. Karla IV.. Krásný byt je orientovaný na jižní a západní světovou stranu. Byt má nadstandardní dispozici v nádherném historickém…

Pronájem bytu 1+1, 31m2, České Budějovice - České Budějovice 2, Prachatická

Kontakt servis CZ s.r.o. - člen DRK ČR

Pronájem nezařízeného bytu 1+1 u Multikina Cinestar v Č. Budějovicích

Pronájem bytu 2+1, 65m2, České Budějovice - České Budějovice 1, Karla IV.

RONDO - obchodní a realitní společnost, s.r.o.

Nabízíme pronájem zděného bytu bez nábytku, 2+1 v ulici Karla IV. o velikosti 65 m2, v osobním vlastnictví, v přímém centru Českých Budějovic. Byt se nachází v prvním patře činžovního domu s orientací na jižní stranu. Dům prošel rekonstrukci. V bytě se nachází vstupní…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 34m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Rudolfovská tř.

Zprostředkujeme Vám pronájem bytu 1+kk v centru ČB s výtahem. Jedná se o nový bytový dům s možností parkování ve dvorním traktu za 1200,-Kč/měsíc. Kuchyňská linka je vybavena lednicí, myčkou, indukční deskou, elektrickou troubou. Lodžie po celé šířce jednotky…

Pronájem bytu 2+kk, 56m2, České Budějovice - České Budějovice 5, Třebotovice

Reality na jihu s.r.o.

Pronájem bytu 2+kk, 56 m2 v novostavbě rodinného domu, Třebotovice, České Budějovice

Pronájem bytu 2+kk, 66m2, České Budějovice - České Budějovice 2, Husova tř.

Nabízíme dlouhodobý pronájem výjimečného bytu 2+kk, 66m2 s garážovým parkovacím stání. Byt se nachází v krásné stavbě bytového komplexu U Kapličky, ve 3. patře. Byt disponuje velikou 1 terasou 19 m2 z obýváku na jižní stranu a 2. terasou…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 40m2, České Budějovice - České Budějovice 2, Branišovská 1800/36a

Nabízíme i krátkodobé ubytování v apartmánech. 1+kk, 40 m². Cena od 1.370,-Kč / noc.

Pronájem bytu 2+kk, 72m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Platanová

Podnájem bytové jednotky 2+KK - 71,8 m² v ul. Platanová – Č.B. Mladé

Pronájem bytu 2+1, 52m2, České Budějovice - České Budějovice 7, L. M. Pařízka

REALITY SPEKTRUM CEPÁK s.r.o.

Pronájem velmi příjemného, zrekonstruovaného bytu o velikosti 2+1 s balkonem.

Pronájem bytu 2+1, 63m2, České Budějovice

AD REALITY

Pronájem prostorného zděného bytu 2+1 v bytovém domě, společná zahrada, sklep, ulice Lipenská, plocha 63m2, volné od březen_2024.

Pronájem bytu 2+kk, 38m2, České Budějovice - České Budějovice 3, Pražská tř.

RE/MAX Dynamic

Pronájem bytu 2+kk, 37,5m2, ul. Pražská tř., České Budějovice

Pronájem bytu 3+kk, 69m2, České Budějovice - České Budějovice 2, České Vrbné

RK Realvize s.r.o.

Pronájem bytu 3+kk s balkonem a parkovcím stáním, České Vrbné - České Budějovice 2

Pronájem bytu 2+kk, 88m2, České Budějovice - České Budějovice 6, Chelčického

Nabízíme k pronájmu útulný a moderní byt 2+kk v podkroví zrekonstruovaného domu bez výtahu. Byt z roku 2008 vznikl jako půdní vestavba a má celkovou plochu včetně vestavěného obytného patra 96m2 a je orientován na východ a západ. Je vybaven kuchyňskou linkou…


TOPlist