38 525 aktuálních nabídek
od 873 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Plánujete prodej nemovitosti? Víte, kdy jste osvobozeni od placení daně z příjmu? Plánujete prodej nemovitosti? Víte, kdy jste osvobozeni od placení daně z příjmu?

  Plánujete v roce 2021 prodej domu, bytu či pozemku? Prodej nemovitosti je příjmem a ten podléhá zaplacení daně. Z placení daně ale existuje celá řada výjimek. Přinášíme přehled případů, kdy jste od zaplacení daně z příjmů při prodeji nemovitosti osvobozeni.

 • Logo Jak postupovat, když vám makléř spolu s prodejcem zatají vady na nemovitosti Jak postupovat, když vám makléř spolu s prodejcem zatají vady na nemovitosti

  Přišel nám do redakce e-mail, zda je možné nahlásit inzerát, který záměrně nevypisuje problémové věci na domě, tedy úmyslně skryté závady. A ty pak stojí kupujícího spoustu peněz a některé přímo porušují platnou legislativu (např. načerno svedený odpad, novostavba na navážce, utajené věcné břemeno apod.). Náš čtenář měl samozřejmě na mysli konkrétní případ, kdy problémy odhalil včas díky výpisům z VAKu a katastru, načež zjistil, že nemovitost, jejíž koupi následně odmítl, je nadále nabízena stejným způsobem. Rozhodli jsme se proto tuto problematiku blíže osvětlit, jelikož cenzuru inzerátů dělat nemůžeme, to inzertnímu médiu nepřísluší a nakonec je každý inzerent jeho zákazníkem. Podvody podléhají soudům a orgánům činným v trestním řízení. Ovšem možných způsobů, jak se bránit, je více.

 • Logo Známe způsob, jak rychleji ušetřit třeba na novou střechu Známe způsob, jak rychleji ušetřit třeba na novou střechu

  Vlastnit dům, to jsou výdaje na celý život. Stále je něco potřeba. Nová střecha, venkovní posezení, bazén pro děti. Abyste se mohli radovat z toho, že vám konečně nezatéká do ložnice nebo z krásného letního dne na vaší zahradě, plánujte a tvořte si finanční rezervu. Jak se říká korunku po korunce. Protože štěstí přeje připraveným.

 • Logo Aktuální trendy ve stavebnictví: velkým firmám se dařit bude, malé ať se připraví na horší časy Aktuální trendy ve stavebnictví: velkým firmám se dařit bude, malé ať se připraví na horší časy

  Před nástupem druhé vlny pandemie COVID-19 zaznamenalo stavebnictví mírné zlepšení – vypadalo to, že se blýská na lepší časy. Číslo meziročního propadu se oproti situaci v srpnu snížilo z 9,7 procenta na 8,2 procenta. Vše tedy vypadalo celkem optimisticky – tedy, před nástupem druhé vlny. A dopady na sebe nenechají čekat - analytici očekávají v dalších měsících opětovné zhoršení.

 • Logo Mladí Češi opouštějí mamahotely a může za to také koronavirus Mladí Češi opouštějí mamahotely a může za to také koronavirus

  Co donutilo mladé Čechy opouštět ve větším počtu mamahotely? Statistiky se nám snaží napovědět. V každém případě je dlouhé pobývání u rodičů nelichotivým trendem, který byl a je dlouhodobě kritizován. Do osamostatnění se však mladých Čechům příliš nechtělo. Až do koronakrize a období relativně krátce před ní. Co se stalo? Jaké impulzy pohnuly s myšlením našich mladých, ale i třicátníků a čtyřicátníků?

 • Logo Jak ocenit nemovitost a další majetek v dědickém řízení Jak ocenit nemovitost a další majetek v dědickém řízení

  Úmrtí blízké osoby je jedno z nejtěžších období v životě. Vedle smutku však musí pozůstalí řešit i praktické záležitosti spojené s úmrtím. Stávají se totiž účastníky dědického řízení, v rámci kterého se řeší pozůstalost.

 • Logo Jak si rozdělit finance ve vztahu a proč šetřit na drobné opravy? Jak si rozdělit finance ve vztahu a proč šetřit na drobné opravy?

  Odborníci se shodují na tom, že je důležité mít ve vztahu vyřešené peníze. To ostatně dokazuje také průzkum, podle kterého se až 25 % českých párů hádá kvůli penězům. Jak tedy finance rozdělit a proč si odkládat peníze na drobné opravy bytu?

 • Logo Jak probíhá převod družstevního bytu do osobního vlastnictví a jak dlouho to trvá Jak probíhá převod družstevního bytu do osobního vlastnictví a jak dlouho to trvá

  Převedení družstevního bytu, tedy družstevního podílu na bytovém domě do osobního vlastnictví je u starších bytových družstev poměrně náročné a někdy není ani možné. Záleží na stanovách. Pokud to možné je, nejprve musí být tento převod schválen členskou schůzí, ale až po zaplacení takzvané anuity. U nových bytových družstev je převod o dosti jednodušší, pokud je zakomponován investorem (např. developerem, obcí, městem či krajem) již ve stanovách družstva. I zde je však základní podmínkou splacení anuity.

 • Logo Jak zjistit správnou výši nájmu? Ztrácet čas prohlížením inzerátů už nemusíte Jak zjistit správnou výši nájmu? Ztrácet čas prohlížením inzerátů už nemusíte

  Stanovení optimální výše nájmu vyžaduje neustálé sledování aktuálního dění na trhu s bydlením. Ať už sháníte nového nájemníka, pronájem teprve promýšlíte nebo naopak hledáte nové bydlení v nájmu, současná situace na trhu s bydlením se stává značně nepřehlednou a komplikovanou.

 • Logo Proč se v zimě nemovitosti prodávají mnohem lépe než po zbytek roku Proč se v zimě nemovitosti prodávají mnohem lépe než po zbytek roku

  Sníh si u nás posledních pár let dával na většině území na čas. Letošní zima nás ale zaskočila vydatnou sněhovou nadílkou, a tím znovu přispěla k oživení jedné staré pravdy. V zimě trh s nemovitostmi nezamrzá, a vlastně se při tomto bílém období domy prodávají ještě o něco lépe. Co za tím stojí?

 • Logo Pokud jste loni koupili nemovitost, na podání daně z nemovitosti máte čas jen do konce ledna Pokud jste loni koupili nemovitost, na podání daně z nemovitosti máte čas jen do konce ledna

  Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí je třeba podat do konce ledna, pokud jste si v roce 2020 koupili či jinak získali nemovitost. V některých případech je však možné využít výjimky. Jak postupovat, abyste daňové přiznání odevzdali včas a správně?

 • Logo Vybíráte pozemek? Pozor, ať nekoupíte zajíce v pytli! Vybíráte pozemek? Pozor, ať nekoupíte zajíce v pytli!

  Přemýšlíte o koupi pozemku a nevíte, jak vybrat z nabídek a inzerátů ten správný? Jaké faktory ovlivňují ceny pozemků a na co je třeba dát při výběru pozor?

 • Logo Prodáváte chalupu? Ceny rekreačních nemovitostí jsou na vzestupu! Prodáváte chalupu? Ceny rekreačních nemovitostí jsou na vzestupu!

  V posledních několika měsících se mnohonásobně zvedl zájem o rekreační chaty a chalupy. Mohou za to zejména koronavirová opatření. Češi se totiž nechtějí vzdát tuzemské dovolené a raději se pojistí. Jedná se však o rozumný krok?

 • Logo Anděl na drátě poskytuje v době nouzového stavu pomoc seniorům ZDARMA Anděl na drátě poskytuje v době nouzového stavu pomoc seniorům ZDARMA

  Anděl na drátě je registrovaná sociální služba tísňové péče. Její součástí je Linka pomoci a bezpečí pro seniory. Služba funguje tak, že "andělé na drátě" volají pravidelně ve zvoleném intervalu svým klientům a ověřují, zda jsou v pořádku, zda užívají správně léky, jak se jim daří. Zjišťují také, zda senioři nepotřebují s něčím pomoci či něco zařídit. 

 • Logo Žádné drama na trhu nemovitostí se zatím nekoná. Jaký je aktuální vývoj za času pandemie? Žádné drama na trhu nemovitostí se zatím nekoná. Jaký je aktuální vývoj za času pandemie?

  Možná mnozí z nás očekávali přinejmenším stagnaci nebo spíše pokles cen na trhu nemovitostí v souvislosti s jarní vlnou epidemie coronaviru. Nic takové se však zatím nekoná. Samozřejmě lze najít výjimky nebo odlišný trend regionálně/lokálně či pro daný typ nemovitosti.

 • Logo Převod nemovitosti krok za krokem, od sepsání smlouvy až po změnu majitele na katastru Převod nemovitosti krok za krokem, od sepsání smlouvy až po změnu majitele na katastru

  Nejen prodej a nebo koupě nemovitosti, ale také její získání darem a nebo dědictvím, zahrnují nezbytné úřední procesy, bez kterých se neobejdeme. Jak správně postupovat?

 • Logo Odhad-zdarma.cz vypočítá tržní cenu nemovitosti i výši nájmu online a bez vkládání kontaktních údajů Odhad-zdarma.cz vypočítá tržní cenu nemovitosti i výši nájmu online a bez vkládání kontaktních údajů

  Určitě to znáte, zadáte parametry do kalkulačky, úspěšně projdete několik kroků a nakonec zjistíte, že získání výsledku je podmíněno poskytnutím kontaktních údajů. Jakub Zámiš, zakladatel online kalkulačky Odhad-zdarma.cz se to před několika lety rozhodl změnit. Sestavil tým IT odborníků, odhadců nemovitostí, analytiků i realitních makléřů a vznikla online kalkulačka, která umí vypočítat tržní cenu nemovitosti i optimální výši nájmu. To vše bez nutnosti zadávání kontaktních údajů a zdarma.

 • Logo Veletrh FOR INTERIOR představí unikátní expozici nábytkových řešení INSPIRACE PRO BYDLENÍ Veletrh FOR INTERIOR představí unikátní expozici nábytkových řešení INSPIRACE PRO BYDLENÍ

  Veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR uvede během svého podzimního ročníku unikátní kompilaci interiérů s názvem INSPIRACE PRO BYDLENÍ. Ve dnech 1. až 4. října v PVA EXPO PRAHA najdou návštěvníci veletrhu pět interiérových variant s kombinacemi nábytkových řešení v domácnosti. Pro tipy i pro rady od uznávaných designérů si zájemci mohou přijít na každodenní komentované prohlídky po dobu konání akce. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

 • Logo Střechy Praha 2021 v tradičním termínu Střechy Praha 2021 v tradičním termínu

  23. ročník veletrhu STŘECHY PRAHA proběhne společně s veletrhy SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA v tradičním termínu na začátku února, konkrétně ve dnech 4. až 6. 2. 2021 na výstavišti v Praze Letňanech.

 • Logo Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům? Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

  Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V současné době je v ČR asi 1,2 miliónu bytů právě v panelových domech. Najdeme je nejen ve městech, ale často i na vesnicích, kde byla výstavba motivována například potřebou podnikových bytů pro pracovníky v blízkých zemědělských či průmyslových podnicích. Ve větších městech tvoří panelové domy a sídliště nejdůležitější část bytového fondu. Nespornou výhodou života v panelovém sídlišti bývá dobrá dopravní dostupnost, blízkost obchodů, škol a zdravotnických zařízení.

TOPlist