47 526 aktuálních nabídek
od 895 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Vejminek a výměnek, co tato slova znamenala a co znamenají dnes Vejminek a výměnek, co tato slova znamenala a co znamenají dnes

  Substantivum výměnek, vejminek (a další tvary) mají původ ve slově vymínit si, tedy konkrétně právo dožití na určitém místě s rentou a službami. Od slova výměnek (vejminek) jsou pak odvozeny výrazy výměnkář(ka), vejminkář(ka), což jsou označení pro někdejšího hospodáře statku a jeho ženu. Starý venkovský zvyk, právní útvar ve formě smlouvy, který se do našeho právního systému vrátil k 1.1. 2014 po šestašestašedesáti letech.

 • Logo Osvobození příjmů z prodeje domu a bytu je pro prodejce přísnější Osvobození příjmů z prodeje domu a bytu je pro prodejce přísnější

  V případě prodeje nemovitosti podmíněného vynaložením získaných prostředků na obstarání vlastní bytové potřeby se zpřísnila pravidla. A to od zdaňovacího období roku 2021. Poplatník musí podat oznámení o získání těchto prostředků správci daně do konce lhůty pro podání daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém k získání prostředků došlo. Do konce následujícího zdaňovacího období pak musí své bytové potřeby vyřešit, respektive prostředky osvobozené od daně vhodně využít.

 • Logo Prodej pozemku bez realitky. Jak na to? Prodej pozemku bez realitky. Jak na to?

  Chystáte se prodávat pozemek, ale chcete to zvládnout bez služeb realitní kanceláře a ušetřit na poplatcích? Poradíme vám, jaké jsou vaše možnosti, jak prodat nemovitost svépomocí a s co nejmenším rizikem a co si v průběhu celého procesu pohlídat.

 • Logo Jak nabídnout uprchlíkům z Ukrajiny střechu nad hlavou, ale i jinou pomoc Jak nabídnout uprchlíkům z Ukrajiny střechu nad hlavou, ale i jinou pomoc

  Chcete pomáhat válečným uprchlíkům z Ukrajiny? Nabídněte jim střechu nad hlavou Nikdo není tak chudý, aby se nemohl rozdělit s člověkem v nouzi. A v podstatě každý má co nabídnout, pokud tedy chce nějak pomáhat. Teď jen, jak na to, abyste slova o ochotě pomáhat přetavili v nějaký čin. Není to zase tak těžké. 

 • Logo Při výběru materiálu pro chaty u jezera Katlov byl Ytong jasnou volbou Při výběru materiálu pro chaty u jezera Katlov byl Ytong jasnou volbou

  Hledáte klidné místo poblíž vody s možností odpočinku, výletů do okolí či rybolovu a nechcete dělat kompromisy v ubytování? Tak právě pro vás jsou určené nové rodinné chaty u jezera Katlov, které proslavil u nás i ve světě známý rybář Jakub Vágner, tvář nového areálu Katlov Homes. Majitelkou a manažerkou areálu je jeho sestra Tereza Aster Vágnerová. Ona a její manžel Ing. arch. Petr Aster si pro hrubou stavbu nových chat vybrali pórobeton Ytong.

 • Logo Sprchový kout na vaničku nebo na dlažbu? Sprchový kout na vaničku nebo na dlažbu?

  Vybíráte sprchový kout, ale nevíte, jakou variantu zvolit? Jaké jsou výhody sprchového koutu na vaničku a v čem vyniká sprchový kout na dlažbu? 

 • Logo Dům poskládáte jako stavebnici, říká Jan Vrba, ředitel společnosti GARTAL Stavební Dům poskládáte jako stavebnici, říká Jan Vrba, ředitel společnosti GARTAL Stavební

  Připomíná to výrobu v automobilce. Od dodavatelů přichází komponenty jako obklady, instalace, podlahy a řemeslníci je zabudovávají do ocelových či dřevěných modulů přesunovaných na páse. Z těchto modulů se pak na stavbě poskládá celý bytový dům. „Prefabrikace je směr budoucnosti,“ říká ředitel společnosti GARTAL Stavební Jan Vrba s tím, že výstavba je pak levnější a efektivnější. V současnosti však podle něj stavebnictvím nejvíce hýbe růst cen materiálů a zpožďování jejich dodávek. Bohužel to nevypadá, že loňská „divočina“ skončila s přelomem roku.

 • Logo Veletrh Střechy Praha s Festivalem dřeva a nářadí již začátkem března Veletrh Střechy Praha s Festivalem dřeva a nářadí již začátkem března

  23. ročník stavebního veletrhu Střechy Praha se uskuteční 3. – 5. 3. 2022 na výstavišti v Praze Letňanech a nabídne mnoho aktuálních témat. V souběhu se konají veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festival dřeva a nářadí.

 • Logo Jak probíhá prodej nemovitosti? Jak probíhá prodej nemovitosti?

  S prodejem domu či bytu se váže několik důležitých úkolů, které sice můžete splnit sami, avšak s realitní kanceláří bude celý proces jednodušší. Stručně jsme popsali, jak bude makléř postupovat.

 • Logo Barvy, které vašemu domu neprospějí a snižují hodnotu nemovitosti Barvy, které vašemu domu neprospějí a snižují hodnotu nemovitosti

  Přemýšlíte nad tím, že byste dodali fasádě svého domu trochu jiskry a vizuální energie, a oživili jej nějakou novou omítkou či nátěrem? Hodláte čerstvě vymalovat, abyste interiér posunuli na vyšší úroveň? Žádný problém. Jen, pokud vám na srdci leží i prodejní hodnota nemovitosti, se některých barev raději vyvarujte.

 • Logo Drobné detaily, které se promítají do ceny nemovitostí u nás i ve světě Drobné detaily, které se promítají do ceny nemovitostí u nás i ve světě

  Samozřejmě, že o ceně domu v první řadě rozhoduje jeho stav, zachovalost, provedení, prostornost. Ale právě s cenou mohou nečekaně zamávat i maličkosti, které se nezdají být na první pohled podstatné.

 • Logo Veletrh Střechy Praha 2022 naživo a v březnovém termínu Veletrh Střechy Praha 2022 naživo a v březnovém termínu

  V těchto dnech probíhá intenzivní příprava 23. ročníku stavebního veletrhu Střechy Praha, který proběhne v termínu 3. – 5. 3. 2022 na výstavišti v Praze Letňanech, v souběhu s veletrhy Solar Praha a Řemeslo Praha.

 • Logo Materiál zdražuje a hypotéky nestačí - co v takové situaci dělat? Materiál zdražuje a hypotéky nestačí - co v takové situaci dělat?

  Inflace udeřila a nastalo zdražování. Ve velké míře to odnesly ceny materiálů, které vystoupaly prudce vzhůru. Kdo si vzal hypotéku na koupi domu a jeho rekonstrukci, nyní nemusí mít dostatek prostředků na její dokončení. Je to i váš případ? Pojďme se podívat na to, jak můžete vaši situaci vyřešit.

 • Logo Co udělá tragédie nebo legenda o přítomnosti duchů s cenou nemovitosti Co udělá tragédie nebo legenda o přítomnosti duchů s cenou nemovitosti

  Najít k obývání takovou nemovitost, v níž ještě nikdo nezemřel, je těžší než by se mohlo zdát. Jak moc velkou překážkou to může být pro potenciální kupce? Co když skon oné nešťastné osoby nebyl přirozený? A jak s hodnotou nemovitostí mává přítomnost duchů ve světě?

 • Logo Na co si dát pozor při prohlídce bytu Na co si dát pozor při prohlídce bytu

  Pořízení nového bytu je v dnešní době poněkud oříšek. Ceny nemovitostí jsou vysoké, vyřizování hypotéky bývá mnohdy zdlouhavé, a snadno vám mohou uniknout podstatné detaily. Hned první příležitostí, kdy můžete něco opomenout, je prohlídka bytu. Na co byste si měli dát pozor?

 • Logo Pronájem kanceláří: Při výběru se zaměřte na stav budovy a zajímejte se také o ventilaci Pronájem kanceláří: Při výběru se zaměřte na stav budovy a zajímejte se také o ventilaci

  Při výběru kanceláře k pronájmu je důležité vědět nejen to, v jakém je patře. Rozhodně se nevyplatí vsadit ani na první dojem. Abyste vybrali skutečně správně, je potřeba prostor řádně prozkoumat. Na pracovních výkonech zaměstnanců se do velké míry podepisuje pracovní prostředí, které by mělo být nejen hezké na pohled, ale především zdravé.

 • Logo Aukce nemovitosti: Kdy je výhodná a na co si dát pozor? Aukce nemovitosti: Kdy je výhodná a na co si dát pozor?

  Aukce nemovitosti představuje férový, transparentní a spravedlivý nástroj pro prodej nemovitosti. Přesto vzbuzuje mezi lidmi obavy. Stále vysoký zájem o nemovitosti všeho druhu nad jejich nabídkou dostává prodávající do situací, kdy se často rozhodují až mezi desítkami zájemců. 

 • Logo Zrekonstruovanou historickou tvrz v Nových Královicích si poprvé mohla prohlédnout veřejnost Zrekonstruovanou historickou tvrz v Nových Královicích si poprvé mohla prohlédnout veřejnost

  Ambiciózní developerský projekt Nové Královice na kraji Prahy, který si dal za cíl zachránit historicky cenou kulturní památku a zároveň vytvořit přirozeně navazující rezidenční bydlení úspěšně pokračuje. Tento víkend si za účasti zástupců obce, investora i developera mohla tvrz prohlédnout poprvé také veřejnost.

 • Logo Kdy dává smysl změna dodavatele plynu a jak na ni Kdy dává smysl změna dodavatele plynu a jak na ni

  Platíte u svého dodavatele za plyn hodně, nebo naopak málo a není jej proto třeba měnit? A jak to vlastně zjistíte? Co tvoří cenu plynu a co jsou takzvané indikativní ceny ERÚ, díky kterým zákazník zjistí, zda je jeho stávající dodavatel levný, nebo drahý? A na co je třeba si dát pozor, pokud se pro změnu dodavatele plynu rozhodnete?

 • Logo Co zařídit po koupi nemovitosti? Co zařídit po koupi nemovitosti?

  Stali jste se hrdým majitelem nemovitosti? Po vší té administrativě nezapomeňte na několik dalších kroků, které změnu vlastníka nemovitosti doprovázejí. Musíte se například přihlásit k členství v SVJ, převést energie na své jméno a zaplatit daň z nabytí nemovitosti.

TOPlist