38 313 aktuálních nabídek
od 868 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Vybíráte pozemek? Pozor, ať nekoupíte zajíce v pytli! Vybíráte pozemek? Pozor, ať nekoupíte zajíce v pytli!

  Přemýšlíte o koupi pozemku a nevíte, jak vybrat z nabídek a inzerátů ten správný? Jaké faktory ovlivňují ceny pozemků a na co je třeba dát při výběru pozor?

 • Logo Prodáváte chalupu? Ceny rekreačních nemovitostí jsou na vzestupu! Prodáváte chalupu? Ceny rekreačních nemovitostí jsou na vzestupu!

  V posledních několika měsících se mnohonásobně zvedl zájem o rekreační chaty a chalupy. Mohou za to zejména koronavirová opatření. Češi se totiž nechtějí vzdát tuzemské dovolené a raději se pojistí. Jedná se však o rozumný krok?

 • Logo Anděl na drátě poskytuje v době nouzového stavu pomoc seniorům ZDARMA Anděl na drátě poskytuje v době nouzového stavu pomoc seniorům ZDARMA

  Anděl na drátě je registrovaná sociální služba tísňové péče. Její součástí je Linka pomoci a bezpečí pro seniory. Služba funguje tak, že "andělé na drátě" volají pravidelně ve zvoleném intervalu svým klientům a ověřují, zda jsou v pořádku, zda užívají správně léky, jak se jim daří. Zjišťují také, zda senioři nepotřebují s něčím pomoci či něco zařídit. 

 • Logo Žádné drama na trhu nemovitostí se zatím nekoná. Jaký je aktuální vývoj za času pandemie? Žádné drama na trhu nemovitostí se zatím nekoná. Jaký je aktuální vývoj za času pandemie?

  Možná mnozí z nás očekávali přinejmenším stagnaci nebo spíše pokles cen na trhu nemovitostí v souvislosti s jarní vlnou epidemie coronaviru. Nic takové se však zatím nekoná. Samozřejmě lze najít výjimky nebo odlišný trend regionálně/lokálně či pro daný typ nemovitosti.

 • Logo Převod nemovitosti krok za krokem, od sepsání smlouvy až po změnu majitele na katastru Převod nemovitosti krok za krokem, od sepsání smlouvy až po změnu majitele na katastru

  Nejen prodej a nebo koupě nemovitosti, ale také její získání darem a nebo dědictvím, zahrnují nezbytné úřední procesy, bez kterých se neobejdeme. Jak správně postupovat?

 • Logo Odhad-zdarma.cz vypočítá tržní cenu nemovitosti i výši nájmu online a bez vkládání kontaktních údajů Odhad-zdarma.cz vypočítá tržní cenu nemovitosti i výši nájmu online a bez vkládání kontaktních údajů

  Určitě to znáte, zadáte parametry do kalkulačky, úspěšně projdete několik kroků a nakonec zjistíte, že získání výsledku je podmíněno poskytnutím kontaktních údajů. Jakub Zámiš, zakladatel online kalkulačky Odhad-zdarma.cz se to před několika lety rozhodl změnit. Sestavil tým IT odborníků, odhadců nemovitostí, analytiků i realitních makléřů a vznikla online kalkulačka, která umí vypočítat tržní cenu nemovitosti i optimální výši nájmu. To vše bez nutnosti zadávání kontaktních údajů a zdarma.

 • Logo Veletrh FOR INTERIOR představí unikátní expozici nábytkových řešení INSPIRACE PRO BYDLENÍ Veletrh FOR INTERIOR představí unikátní expozici nábytkových řešení INSPIRACE PRO BYDLENÍ

  Veletrh nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR uvede během svého podzimního ročníku unikátní kompilaci interiérů s názvem INSPIRACE PRO BYDLENÍ. Ve dnech 1. až 4. října v PVA EXPO PRAHA najdou návštěvníci veletrhu pět interiérových variant s kombinacemi nábytkových řešení v domácnosti. Pro tipy i pro rady od uznávaných designérů si zájemci mohou přijít na každodenní komentované prohlídky po dobu konání akce. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

 • Logo Střechy Praha 2021 v tradičním termínu Střechy Praha 2021 v tradičním termínu

  23. ročník veletrhu STŘECHY PRAHA proběhne společně s veletrhy SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA v tradičním termínu na začátku února, konkrétně ve dnech 4. až 6. 2. 2021 na výstavišti v Praze Letňanech.

 • Logo Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům? Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

  Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V současné době je v ČR asi 1,2 miliónu bytů právě v panelových domech. Najdeme je nejen ve městech, ale často i na vesnicích, kde byla výstavba motivována například potřebou podnikových bytů pro pracovníky v blízkých zemědělských či průmyslových podnicích. Ve větších městech tvoří panelové domy a sídliště nejdůležitější část bytového fondu. Nespornou výhodou života v panelovém sídlišti bývá dobrá dopravní dostupnost, blízkost obchodů, škol a zdravotnických zařízení.

 • Logo Veletrh FOR GASTRO & HOTEL představí program šitý profesionálům na míru Veletrh FOR GASTRO & HOTEL představí program šitý profesionálům na míru

  Již podesáté se uskuteční veletrh hotelového a restauračního zařízení, potravinářství a gastronomie FOR GASTRO & HOTEL, a to od 1. do 3. října 2020 na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Kromě představení novinek a moderních technologií z oboru je připraven i atraktivní doprovodný program. A to vše v bezpečném areálu zajišťujícím maximální komfort návštěvníků i vystavovatelů. Na co se můžete těšit? 

 • Logo Stavební veletrh FOR ARCH bude v září klíčovou událostí v oboru Stavební veletrh FOR ARCH bude v září klíčovou událostí v oboru

  Stavební veletrh FOR ARCH odstartuje již čtvrtou dekádu své existence. Ve dnech 22. až 26. září 2020 jako jedna z nejvýznamnějších akcí oboru představí v PVA EXPO PRAHA novinky, trendy a produkty napříč stavebními odvětvími. FOR ARCH je jedním pilířů oboru, který podpoří nutný restart ekonomiky a už po jednatřicáté se stane místem pro uskutečňování obchodních kontraktů. Letňanský areál se navíc proměnil v zónu s maximální bezpečností a je připraven zajistit bezpečí a komfort návštěvníků i vystavovatelů. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

 • Logo Budou sazby hypoték klesat a nebo růst? Budou sazby hypoték klesat a nebo růst?

  Během srpna došlo k dalšímu drobnému poklesu nabídkových sazeb hypoték. Průměrná nabídková sazba měřená indexem GOFI70 meziměsíčně klesla z červencových 2,11 % na 2,07 %. Z monitorovaných 14 bankovních poskytovatelů hypoték své sazby snížila Sberbank a k meziměsíčnímu poklesu GOFI indexu pomohlo i zlevnění v bance Creditas, které přišlo až v závěru července.

 • Logo Seznamte se s trendy nábytkářského odvětví na veletrhu FOR INTERIOR Seznamte se s trendy nábytkářského odvětví na veletrhu FOR INTERIOR

  Pro nábytkářský obor je klíčovou událostí veletrh FOR INTERIOR, který se bude konat od 1. do 4. října 2020 na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA. Přijďte se podívat, jaké novinky představí nejvýznamnější výrobci, designéři a profesionálové ze světa nábytku, interiérů a bytových doplňků. Letňanský areál se navíc proměnil v zónu s maximální bezpečností a je plně připraven zajistit bezpečí a komfort návštěvníků i vystavovatelů.

 • Logo Sníte o bytě šetrném k přírodě? Žijte ve View Spořilov! Sníte o bytě šetrném k přírodě? Žijte ve View Spořilov!

  Na Spořilově byl zahájen prodej bytů, které budou postaveny v rámci projektu splňujícího požadavky nejúspornější energetické kategorie. Je to umožněno propojením moderních materiálů a technologií. Dům bude až extrémně šetrný k přírodě, ale také výdajům budoucích obyvatel za režie. Podobně výjimečné bytové domy se v Praze postaví pouze dva v roce.

 • Logo Chcete bydlet v přírodě a přitom za hubičku? Tuchoměřické zahrady jsou ideální pro rodiny s dětmi! Chcete bydlet v přírodě a přitom za hubičku? Tuchoměřické zahrady jsou ideální pro rodiny s dětmi!

  Na západě Prahy roste v obci Tuchoměřice, v údolí Únětického potoka nový developerský projekt. A o byty, které jsou již nyní v prodeji, projevují zájem převážně rodiny s dětmi. A důvodů je více. Kromě výhodné ceny totiž oceňují také samotnou lokalitu. Nejenže zde najdou místo pro svůj bezpečný domov, ale také zde mají na dosah přírodu.

 • Logo Lidé si na bydlení půjčují více než loni. Covidu navzdory! Lidé si na bydlení půjčují více než loni. Covidu navzdory!

  V červenci bylo podle dat serveru hypoindex.cz* poskytnuto 7 867 hypotečních úvěrů, což znamená meziroční nárůst o 18,9 %. Celkový objem sjednaných hypotečních úvěrů dál meziročně rostl. Tentokrát však již o 40 % na 21,597 mld. Kč, což je nový červencový rekord. Průměrná výše hypotéky meziročně vzrostla o 412 000 Kč na 2,745 mil. Kč.

 • Logo Kolik vám nyní banky půjčí na vaše bydlení Kolik vám nyní banky půjčí na vaše bydlení

  Až donedávna ČNB bankám nařizovala, kolik mohou klientům v závislosti na jejich příjmech a hodnotě zastavované nemovitosti půjčit. 1. dubna v reakci na šíření koronaviru ČNB svá doporučení revidovala a bankám výrazně uvolnila ruce. Ty však reagovaly po svém a v některých případech svá interní pravidla pro posuzování příjmů ještě více zpřísnily. Jak je to nyní s posuzováním příjmů prostřednictvím ukazatelů DTI a DSTI a jak velkou část ceny nemovitosti vám banky profinancují?

 • Logo Podívejte se, jaké novinky přinese v září veletrh FOR DECOR & HOME Podívejte se, jaké novinky přinese v září veletrh FOR DECOR & HOME

  Kontraktační veletrh dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží FOR DECOR & HOME bude jedním z úvodních bodů bohatého podzimního veletržního programu největšího pražského organizátora veletržních akcí a výstav, společnosti ABF. Akce představí to nejlepší z oboru již podesáté. Veletrh se bude konat v PVA EXPO PRAHA ve dnech 10. až 12. září v nových výstavních halách 3 a 4. Představujeme novinky, které si pro návštěvníky přichystali klíčoví vystavovatelé. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

 • Logo Cenové mapy pro tržní odhad nemovitosti nestačí Cenové mapy pro tržní odhad nemovitosti nestačí

  Cenové mapy vycházejí z realizovaných prodejů evidovaných katastrálními úřady. Pokud však chcete zjistit tržní hodnotu konkrétní nemovitosti, pouze s těmito údaji si určitě nevystačíte. Proč? Údaji o prodejích totiž celý proces stanovení tržní hodnoty nemovitosti teprve začíná. Cenové mapy tak mohou být součástí odhadu nemovitosti, nikdy však pouhým výsledkem.

 • Logo Bezpečnostní systémy ochrání váš domov i rodinu Bezpečnostní systémy ochrání váš domov i rodinu

  I když se většina z nás doma cítí bezpečně, měli bychom počítat, že stát se může cokoliv – živelní pohromy, zloději i domácí nehody. Jak svůj domov efektivně chránit, abyste mohli usínat s klidnou hlavou? V dnešním článku vám představíme různé bezpečnostní prvky i vhodná pojištění.

TOPlist