46 898 aktuálních nabídek
od 912 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Co říká moderní pohled na vytápění? Co říká moderní pohled na vytápění?

  Moderní technika mění pohled na vytápění. Ve starších domech představuje energie spotřebovaná na teplo největší část, ale tento historicky zažitý vztah se mění. Jak ukáže stavební veletrh FOR ARCH ve dnech 18. až 22. září v PVA EXPO PRAHA, je stále nutnější se na dům dívat jako na komplex, ve kterém se všechna zařízení vzájemně ovlivňují, a využít výhod, které tento pohled nabízí.

 • Logo Jak si jako OSVČ pořídit hypotéku a nezešílet? Jak si jako OSVČ pořídit hypotéku a nezešílet?

  Pokud máte roky prosperující živnost, asi se s hypotékou poperete úspěšně. Ale pozor, i vy můžete spadnout do některé z hypotečních OSVČ pastí, ani nemrknete. Jak?

 • Logo Hypoték se poskytuje méně. Proč? Hypoték se poskytuje méně. Proč?

  V dubnu bylo podle dat serveru hypoindex.cz* poskytnuto 7896 hypotečních úvěrů, což je o necelých 8 % méně než loni. Díky rostoucí průměrné částce, kterou si lidé půjčují – v dubnu to bylo 2,137 mil. Kč, objem sjednávaných hypoték meziročně klesl jen o 4 % na 16,9 mld. Kč. V součtu za první 4 měsíce letošního roku hypoteční banky zaostávají za loňskými výsledky o 6,6 miliardy Kč. 

 • Logo FOR ARCH 2018 nastíní dění v oblasti stavebnictví FOR ARCH 2018 nastíní dění v oblasti stavebnictví

  Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2018 nabídne ve dnech 18. až 22. září příležitosti k získání nejaktuálnějších poznatků ze stavební praxe. Prezentovány budou novinky v legislativě i zkušenosti z projektování a realizace staveb. Na své si přijdou projektanti, uživatelé i investoři. Na stáncích veletrhu v PVA EXPO PRAHA i v rámci doprovodného programu bude diskutována problematika pozemních staveb od velkých bytových celků po rodinné domy.

 • Logo Podzim s FOR DECOR & HOME ukáže, jak budou vypadat Vánoce 2018 Podzim s FOR DECOR & HOME ukáže, jak budou vypadat Vánoce 2018

  Podzimní kontraktační veletrh dekorací, skla, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží se blíží! Unikátní specializovaná akce v Česku FOR DECOR & HOME přinese nejen trendy v oboru, ale také široký sortiment dekorací a dárků prezentovaný výrobci, velkoobchody, exkluzivními dovozci i rodinnými manufakturami. Ve dnech 6. až 8. září v PVA EXPO PRAHA návštěvníci uvidí také prestižní přehlídku vánočního dekorování.

 • Logo Hypotéka bez vybrané nemovitosti? Jde to! Hypotéka bez vybrané nemovitosti? Jde to!

  Dobrých nemovitostí je především ve větších městech žalostně málo a pokud se pro nějakou rozhodnete, spletitá cesta k získání hypotéky teprve začíná. Nyní ale můžete celý proces obrátit a mít schválenou hypotéku v kapse ještě před výběrem svého vysněného bydlení.

 • Logo ČNB zpřísnila svá doporučení. Získat úvěr bude těžší! ČNB zpřísnila svá doporučení. Získat úvěr bude těžší!

  Česká národní banka v souvislosti s publikací Zprávy o finanční stabilitě rozhodla o zavedení dalších dvou omezení v oblasti poskytování úvěrů. Od 1. října letošního roku bude kromě limitů LTV (poměr zástavní hodnoty nemovitosti vůči výši úvěru) sledovat i dodržování limitů pro posuzování zadluženosti žadatelů o úvěr. Jak se to projeví v dostupnosti hypoték?

 • Logo Cestu za komfortem nastíní FOR ARCH 2018 Cestu za komfortem nastíní FOR ARCH 2018

  Pod heslem Cesta za komfortem se bude ubírat jeden z tematických dnů mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2018, který se koná v termínu 18. až 22. září v areálu PVA EXPO PRAHA. Návštěvníci zajímající se především o oblast wellness & SPA se seznámí s aktuálními trendy, budou moci využít poradenství v oblasti provozu, personálních otázek a mnoho dalších. 

 • Logo Vysněný domov? Ten chytrý a bezpečný! Vysněný domov? Ten chytrý a bezpečný!

  Abyste se mohli cítit ve svém domově co nejkomfortněji, musí nabízet především dvě vlastnosti: být chytrý a bezpečný. Protože právě bezpečný domov je jedním z nejdůležitějších aspektů spokojeného života. Nestačí jen pohodlí nabízené moderními technologiemi, inteligentní dům musí být i ekonomicky, environmentálně a energeticky efektivní a musí zaručovat co nejvyšší bezpečí. Jak toho dosáhnout? To nastíní mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH ve dnech 18. až 22. září v PVA EXPO PRAHA.

 • Logo Dostupnost bydlení je nejhorší za posledních 9 let Dostupnost bydlení je nejhorší za posledních 9 let

  Příjmy českých domácností loni vzrostly téměř o 4 procenta. Přesto dostáhnout na vlastní bydlení je čím dál těžší. Čím to? Hlavními faktory, které ovlivňují dosažitelnost vlastního bydlení, jsou příjmy českých domácností, ceny nemovitostí a s ohledem na ceny nemovitostí i dostupnost a cena úvěrového financování. Jak jsou na tom nyní české domácnosti?

 • Logo Inteligentní dům? To je úspora i komfort. Inteligentní dům? To je úspora i komfort.

  Největší tuzemský stavební veletrh FOR ARCH se koná tradičně zkraje podzimu ve dnech 18. až 22. září, tedy v době, kdy si po létě budeme opět zvykat, že světla ubývá, dny se krátí a sluneční paprsky budeme čím dál více nahrazovat světlem umělým. I proto se bude pro odborníky i laiky konat hned několik akcí zaměřených na tematiku osvětlení. 

 • Logo Co všechno ovlivňuje ceny bytů? Neuvěříte… Co všechno ovlivňuje ceny bytů? Neuvěříte…

  Běžná cena za jediný metr čtvereční vlastního bydlení je dnes až 60 000 korun neboli dva průměrné platy. Co všechno se v této sumě skrývá? Nedostatkem bytů, úroky hypoték a přidušenou výstavbou to ani zdaleka nekončí. Nejspíš budete překvapeni, proč za vlastní bydlení platíte tolik.

 • Logo FOR PASIV 2019 bude největší a nejkomplexnější veletrh svého druhu FOR PASIV 2019 bude největší a nejkomplexnější veletrh svého druhu

  Sedmý ročník veletrhu FOR PASIV zaměřeného na nízkoenergetické, pasivní a nulové budovy se stane ve dnech 7.–9. února 2019 největším svého druhu v Česku. Odborníkům i laikům se představí na větší ploše, s více vystavovateli a s významně rozšířenými expozicemi v oboru vytápění. Nabídne komplexní služby pro realizaci staveb na jednom místě. 

 • Logo FOR ARCH 2018 se připravuje na průmyslovou revoluci 4.0 FOR ARCH 2018 se připravuje na průmyslovou revoluci 4.0

  Revoluce číslo čtyři se blíží. Oblast stavebnictví bude jednou z těch, kterých se digitalizace dotkne nejvíc. A právě toto téma bude vlajkovou lodí mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2018. Ve dnech 18. až 22. září se v PVA EXPO PRAHA budou odborníci i politici věnovat diskuzi k tématu Stavebnictví 4.0. Návštěvníci se seznámí s nejnovějšími trendy oboru, ale také projdou „Cestu za komfortem“. Co nabídne 29. ročník veletrhu FOR ARCH?

 • Logo Zdražování hypoték navzdory poklesu ceny peněz nekončí Zdražování hypoték navzdory poklesu ceny peněz nekončí

  Sazby na mezibankovním trhu začaly na začátku února klesat. V cenách hypoték se však tento trend zatím nepromítl. Ba naopak, nabídkové sazby v průběhu února dál rostly.

 • Logo FOR HABITAT přináší inspiraci pro vaše bydlení FOR HABITAT přináší inspiraci pro vaše bydlení

  25 let inspirace pro Vaše bydlení, přináší veletrh FOR HABITAT, který proběhne v rámci souběhu jarních veletrhů bydlení, designu a zahrad v PVA EXPO PRAHA v Letňanech, od 22. do 25. března 2018.

 • Logo Jak si vybrat zahradní stroje a nářadí Jak si vybrat zahradní stroje a nářadí

  Najděte si správnou zahradní techniku pro vaši práci na odborném veletrhu FOR GARDEN, který proběhne ve dnech 22.–25. března 2018 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Poraďte se s předními dodavateli zahradní techniky.

 • Logo Bydlení v Praze: bude líp? Bydlení v Praze: bude líp?

  V Praze chybí na 1 500 bytů a bohužel ani další čísla Pražanům nehrají do karet. Průměrná cena bytu meziročně roste a aktuálně je na 60 000 korunách za metr čtvereční. A aby toho nebylo málo, v Praze by se mělo do roku 2050 objevit až 430 000 nových obyvatel. 

 • Logo Témata pro technologické fórum na FOR ARCHu krystalizují během celého roku Témata pro technologické fórum na FOR ARCHu krystalizují během celého roku

  V loňském roce se konal první ročník a velkým tématem byla novela stavebního zákona. Sál zaplnilo přes 200 posluchačů a komentářů se ujali zástupci MMR, MPO a SPS. Mluvilo se mimo jiné o očekávaném zkrácení povolování velkých staveb o jednu třetinu, u malých dokonce o jednu polovinu, zkrácení pořizování změn územně plánovací dokumentace o tři čtvrtě roku. Zaznívaly ovšem i kritické hlasy, které euforii politiků před volbami trochu chladily. Uvidíme, co na to praxe. V každé případě je jasné, že podobné fórum největšímu stavebnímu veletrhu sluší. 

 • Logo 25 let inspirace pro vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT 25 let inspirace pro vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT

  Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky z oboru stavebnictví, architektury, designu, nábytku a dalších odvětví pod jednou střechou a jaro co jaro prezentují novinky i trendy všem, kteří chtějí svoje bydlení vybavit a doladit do posledního detailu. Letos si veletrh FOR HABITAT pozval značky, které sbírají úspěchy jak doma, tak i v zahraničí. 

TOPlist