47 965 aktuálních nabídek
od 918 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo AXA Bank začíná nabízet hypotéky AXA Bank začíná nabízet hypotéky

  Expanze bank na český hypoteční trh pokračuje. Nově svou nabídku hypotečních úvěrů představila AXA Bank. Ta je v letošním roce již třetí bankou, která se nenechala odradit zostřenou konkurencí na trhu a rozhodla se rozšířit řady poskytovatelů hypoték v ČR.  

 • Logo Levné hypotéky umožňují snáze pořídit vlastní bydlení Levné hypotéky umožňují snáze pořídit vlastní bydlení

  Zatímco před 3 roky průměrná domácnost vynaložila na splátku hypotéky více než polovinu svého měsíčního příjmu, nyní je to méně než třetina, vyplývá z aktuálních statistik dostupnosti bydlení společností GOLEM FINANCE a realitního portálu www.realitycechy.cz.

 • Logo Nejlevnější hypoteční prázdniny Nejlevnější hypoteční prázdniny

  Nabídkové úrokové sazby hypoték klesly během června o další setiny procentního bodu a klesat nejspíš budou i v průběhu prázdnin. Další prostor pro snížení sazeb otevřela bankovní rada ČNB, která na svém čtvrtečním zasedání odhlasovala snížení základní úrokové sazby z 0,75 na 0,50 procenta. Tímto rozhodnutím se sazby ČNB dostaly na historické minimum.

 • Logo Banky na hypotékách znovu poskytly přes 10 miliard Banky na hypotékách znovu poskytly přes 10 miliard

  Hypoteční banky v květnu letošního roku svým klientům poskytly 6309 hypoték v celkovém objemu 10,7 miliardy korun. V meziročním srovnání je patrné, že hypoteční trh nepatrně ztrácí dech a prohospodařuje svůj více než 5miliardový náskok z úvodních dvou měsíců roku, přesto výsledky za letošní rok budou opět výjimečné. 

 • Logo Švýcaři těží z evropské dluhové krize Švýcaři těží z evropské dluhové krize

  Na základě ekonomického vývoje v zemích eurozóny byla Švýcarská centrální banka před časem donucena snížit své základní úrokové sazby na úroveň blízko nuly. Výsledkem jsou rekordně nízké úrokové sazby hypoték. Hypotéku s tříletou fixací mohou nyní klienti ve Švýcarsku získat za necelých 1,50 procenta.

 • Logo Hypotéky si z příjmů domácností ukrajují stále méně Hypotéky si z příjmů domácností ukrajují stále méně

  Klesající úrokové sazby významnou měrou pomáhají ke stále lepší dostupnosti vlastnického bydlení, která je v tuto chvíli na nejlepší úrovni v historii. Lidé, kteří si pořizují bydlení na hypotéku, v tuto chvíli na měsíční splátku již vynaloží méně než 1/3 svého měsíčního příjmu. 

 • Logo Realitní kancelář jako výzva Realitní kancelář jako výzva

  Paní Renée Zedníčková se pohybuje v oblasti realit už deset let a dnes je spolu se svou dcerou majitelkou jedné z nejlepších realitních kanceláří EVROPA v západočeském regionu. Žen, které by vlastnily realitní kancelář, v Čechách opravdu není mnoho. „Pro nás je naše podnikání každodenní výzva a baví nás,“ říká paní Zedníčková. „Když jsme s EVROPA realitní kanceláří začínaly, majitel značky pan Michal Macek nejprve ve vedení ženu, natož ženy, nechtěl. Na prvním ročním meetingu ale musel změnit názor a uznat, že jsme nejlepší.“

 • Logo Stoprocentní hypotéky za méně jak 5% Stoprocentní hypotéky za méně jak 5%

  Z aktuálních statistik indexu GOFI, jenž mapuje vývoj nabídkových úrokových sazeb, vyplývá, že pokles úrokových sazeb pokračoval i v květnu. Hypotéky se 100% LTV nyní banky poprvé od roku 2007 v průměru nabízejí za méně než 5 procent.

 • Logo Velká trojka posiluje svou pozici na trhu hypoték Velká trojka posiluje svou pozici na trhu hypoték

  Rok 2011 byl rokem návratu České spořitelny do hypoteční špičky a rokem, kdy TOP 5 (HB, KB, ČS, RB, UCB) potvrdila své dominantní postavení na trhu. Jaké trendy pozorujeme na trhu hypoték v letošním roce a jak se daří novým bankám?

 • Logo Překonají banky v hypotékách loňské výsledky? Překonají banky v hypotékách loňské výsledky?

  Hypoteční banky v průběhu dubna poskytly hypotéky v objemu přes 9 miliard korun, tedy o necelých 700 milionů méně než ve stejném období loňského roku. K poklesu objemu nově sjednaných úvěrů došlo i v případě stavebního spoření. V součtu od začátku roku však trh financování stále ještě roste o více než 10 procent.

 • Logo Startuje nový trend odměn za věrnost? Startuje nový trend odměn za věrnost?

  Velké množství hypoték, kterým končí fixace úrokové sazby, banky specializující se na přebírání klientů konkurenčních bank a nízké úrokové sazby hypoték v porovnání s úvěry ze stavebního spoření, to všechno jsou faktory, které se významnou měrou podílejí na rostoucím trendu refinancování. Některé banky proto začínají hledat cesty, jak odlivu klientů zabránit.

 • Logo Úrokové sazby hypoték na novém minimu Úrokové sazby hypoték na novém minimu

  Úrokové sazby hypoték v důsledku jarního soupeření bank klesly o dalších několik setin procentního bodu a prolomily dosavadní historická minima. Výsledkem klesajících úrokových sazeb je zlepšující se dostupnost bydlení a rekordní objemy poskytovaných hypoték, z nichž ovšem stále významnější část tvoří hypotéky sloužící k refinancování předchozích závazků. 

 • Logo Trh financování bydlení roste Trh financování bydlení roste

  Hypoteční banky v průběhu března poskytly více než 6 tisíc hypoték v celkovém objemu 10,32 miliard korun. V součtu za celý první kvartál objem sjednaných hypoték dosáhl 28,4 miliardy korun, což je druhý nejlepší výsledek v historii. Celkem banky a stavební spořitelny od začátku roku poskytly úvěry na bydlení v hodnotě 37,6 miliardy korun.

 • Logo Jak si vede hypotéka s variabilním úrokem? Jak si vede hypotéka s variabilním úrokem?

  V dubnu 2010 představila UniCredit bank svou "převratnou hypotéku" a odstartovala nový trend na trhu hypoték. Hypotéku s variabilní sazbou během dvou let zařadilo do své nabídky dalších 5 bank a tržní podíl plovoucích hypoték vzrostl o více než 5 procent. Rozdíl mezi fixními a variabilními sazbami se však v posledních měsících dramaticky zmenšuje. Jak jsou na tom klienti, kteří se před dvěma lety rozhodovali, jestli dát přednost fixní, nebo plovoucí sazbě?  

 • Logo Ceny bytů poprvé od roku 2008 vzrostly Ceny bytů poprvé od roku 2008 vzrostly

  I přes nárůst cen nemovitostí však zůstává míra dostupnosti bydlení na jedné z nejlepších úrovní za posledních několik let.

 • Logo Nabídkové úrokové sazby 70% hypoték opět blízko minim Nabídkové úrokové sazby 70% hypoték opět blízko minim

  Výsledkem cenového souboje bank o nové klienty jsou úrokové sazby setrvávající na úrovni historických minim a nebývale vysoké objemy poskytnutých hypoték.

 • Logo Objemy hypoték rostou meziročně o 40 procent Objemy hypoték rostou meziročně o 40 procent

  Banky v úvodních měsících letošního roku překonávají rekordy - nikdy v historii neposkytly v tomto období tak velký objem úvěrů. Od začátku roku banky uzavřely hypotéky za 18,1 miliardy korun, tedy o 5,3 miliardy a 41 procent více než ve stejném období loňského roku. 

 • Logo Nízké úrokové sazby otevírají cestu k lepšímu bydlení Nízké úrokové sazby otevírají cestu k lepšímu bydlení

  Příznivou roli v dostupnosti bydlení v České republice sehrávají jak ceny nemovitostí, tak dostupnost hypoték, jejichž úrokové sazby se v současnosti pohybují na úrovni historického minima, a jsou dokonce nižší, než v dosud rekordním roce 2005.

 • Logo Kde je úrokové dno hypoték? Kde je úrokové dno hypoték?

  Úrokové sazby poskytnutých hypoték začaly v lednu a únoru nepatrně růst. Hodnota souhrnného Hypoindexu v souladu s našimi očekáváními v průběhu ledna vzrostla o 3 bazické body na 3,59 %. Stejně tak došlo k mírnému nárůstu indexu nabídkových cen u hypoték do 85% hodnoty nemovitosti (GOFI 85). Nyní však přichází období, kdy banky každoročně přicházejí s akčními nabídkami snížených úrokových sazeb a poplatků, a ty trend vývoje sazeb opět pozvolna otáčejí.

 • Logo Kolik poskytly banky úvěrů v lednu 2012? Kolik poskytly banky úvěrů v lednu 2012?

  V součtu trh financování bydlení v lednu rostl nad očekávání dobrým tempem o téměř 60 %. 

TOPlist