37 931 aktuálních nabídek
od 869 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo 4 tipy jak získat za svou nemovitost co nejvíce peněz 4 tipy jak získat za svou nemovitost co nejvíce peněz

  Prodávat nemovitost je hra, jejíž pravidla stanovuje vyvíjející se trh. Soutěží se v tom, jak být nejvíc vidět, jak dostat co nejvíce nabídek a utržit tak nejlepší možnou cenu. Kupující mají velké množství voleb a nemusejí tedy koupit zrovna to, co prodáváte právě vy. Váš dům, byt či pozemek jsou pouze jedním v moři nemovitostí označených nápisem "na prodej." Proto vše dobře promyslete, než začnete nemovitost inzerovat.

 • Logo Přehled daní a plateb spojených s nemovitostmi Přehled daní a plateb spojených s nemovitostmi

  Jak je to od Nového roku s daní z převodu nemovitosti, daní z nemovitosti, daní z příjmu z prodeje nemovitosti, daní z pozemků a staveb?

 • Logo Stavební spořitelny se odrazily ode dna a letos posílí Stavební spořitelny se odrazily ode dna a letos posílí

  V naší první analýze roku 2013 jsme očekávali, že stavební spořitelny poskytnou úvěry za 45 miliard korun. Tato predikce se téměř do puntíku naplnila. Celková hodnota loni sjednaných úvěrů dosáhla 44,7 miliardy korun. Rostl i počet nově uzavřených smluv.

 • Logo Hypoteční spořitelna přichází s hypotékou za méně než 2 procenta Hypoteční spořitelna přichází s hypotékou za méně než 2 procenta

  Nová HYPOTÉKA ZA JEDNIČKU by se měla stát vlajkovou lodí produktové nabídky hypoték pro rok 2014. O hypotéku s úrokovou sazbou začínající jedničkou si klienti mohou zažádat od 5. 1. 2014. 

 • Logo Proč a jak nahlížet do katastru nemovitostí Proč a jak nahlížet do katastru nemovitostí

  V České republice máme v současnosti dvě možnosti, jak získat informace z katastru nemovitostí. Jednodušší je použít elektronickou aplikaci nahlížení do katastru. Je rychlejší a pro orientační potřeby jeho uživatelů naprosto vyhovující. Nicméně zde nelze nalézt veškeré informace. Nejenže do elektronické podoby nebylo ještě přeneseno celé území České republiky, nýbrž zde také nenajdete například nabývací tituly k nemovitostem (např. kupní smlouva, darovací smlouva apod.), nebo přesný charakter věcných břemen. 

 • Logo 3 věci, které je třeba na katastru stihnout do konce roku 3 věci, které je třeba na katastru stihnout do konce roku

  Do konce roku 2013 zbývá posledních pár dnů. Od ledna začíná platit nový občanský zákoník (NOZ) a také nový katastrální zákon, což přináší celou řadu změn souvisejících s fungováním katastru nemovitostí (KN). Co je potřeba stihnout před příchodem nového roku?

 • Logo Jaká jsou práva a povinnosti nájemníka a nájemce? Jaká jsou práva a povinnosti nájemníka a nájemce?

  Vztah nájemce a pronajímatel bývá často velmi komplikovaný. Je tedy pravdou, že pronajímatel je podle nového občanského zákoníku ještě více znevýhodněn? Za jakých podmínek může být vypovězena nájemní smlouva? A co dělat, když dobrovolně neodejde? Tato všechna dosti diskutovaná témata se částečně mění i s novým občanským zákoníkem.

 • Logo Změny v novém občanském zákoníku týkající se nemovitostí Změny v novém občanském zákoníku týkající se nemovitostí

  Nový občanský zákoník, který bude platit od 1.1. 2014 přináší řadu změn i ve vztahu k vlastnictví nemovitostí. Stavba se stane součástí pozemku, ke změně dojde i u daně z převodu nemovitosti, znaleckého posudku, předkupního práva, které zaniká, sousedských vztahů a práv, reklamací, zápisů do katastru nemovitostí a vztahů pronajímatele a nájemce.

 • Logo V Praze se konalo největší setkání realitních odborníků ve Střední Evropě V Praze se konalo největší setkání realitních odborníků ve Střední Evropě

  Čtvrtý ročník Realitního kongresu přivítal rekordní počet účastníků z řad manažerů realitních kanceláří, poradenských a developerských firem a dalších hráčů realitního trhu. Hovořili zejména o legislativních změnách, které od ledna ovlivní český realitní trh a o jeho dalším vývoji.

 • Logo EVROPA realitní kancelář slaví 15. výročí působení na českém trhu EVROPA realitní kancelář slaví 15. výročí působení na českém trhu

  V letošním roce je tomu již 15 let, co na českém realitním trhu začala nabízet své služby EVROPA realitní kancelář. Za tu dobu společnost prošla zajímavým vývojem, expandovala a protože 15 let existence je už slušné číslo, EVROPA se rozhodla toto výročí patřičně oslavit…

 • Logo Letošní Realitní kongres se zaměří na legislativní změny Letošní Realitní kongres se zaměří na legislativní změny

  Největší setkání realitních profesionálů ve Střední Evropě bude v letošním roce ve znamení legislativních změn a novinek v rezidenčním i komerčním developmentu. Realitní kongres, který bude probíhat 11. listopadu 2013 v Congress Hotelu Clarion na Praze 9 se v letošním roce zaměří na nový občanský zákoník a katastrální zákon, které budou v platnosti od začátku příštího roku. 

 • Logo Co změní nový občanský zákoník na trhu s nemovitostmi Co změní nový občanský zákoník na trhu s nemovitostmi

  Stavba se stane až na výjimky součástí pozemku, nové úpravy čekají vlastnictví bytů, zásadně se změní možnosti ukončení pronájmu bytu – to jsou jen některé z celé řady novinek, které přináší nový občanský zákoník (NOZ) do oblasti realit a obchodování s nemovitostmi. Platit by měl začít od ledna příštího roku. „Jedná se o velmi významné změny, které se dotknou každého vlastníka nemovitosti a výrazně ovlivní prodeje, nákupy či pronájmy bytů a domů,“ říká jednatel Realitní kanceláře Evropa Michal Macek.

 • Logo Jak investovat do nemovitosti Jak investovat do nemovitosti

  Investice do nemovitostí nemusí vždy znamenat její koupi a výnos z ní. Na poli realit se o investici může hovořit také ve spojitosti s koupí franšízové licence na provozování realitních služeb. V čem může být její výhoda oproti standardnímu investování do nemovitostí? V ničem jiném, než že umožňuje rozjet vlastní byznys.

 • Logo Stavební spoření bude posilovat svou pozici Stavební spoření bude posilovat svou pozici

  Stavební spořitelny slaví 20 let na českém trhu. Za celou dobu existence zdejší stavební spořitelny poskytly úvěry za více než 640 mld. Kč*. Jak si stojí úvěry ze stavebního spoření v porovnání s hypotékami? 

 • Logo Jak rozeznat špatnou a dobrou realitní kancelář? Jak rozeznat špatnou a dobrou realitní kancelář?

  Při prodeji, ale i nákupu nemovitostí se jedná vždy o transakce zahrnující významnou částku peněz. Je proto na místě svěřit svůj majetek do služeb profesionálů z řad dlouhodobě prověřených realitních kanceláří. Na toto téma odpovídá majitel a jednatel společnosti Remax Profil, ing. Rudolf Procházka.

 • Logo Rostoucí sazby zhoršují dostupnost bydlení Rostoucí sazby zhoršují dostupnost bydlení

  Finanční dostupnost bydlení se začíná s růstem úrokových sazeb zhoršovat, jak vyplývá z aktuálních statistik společností GOLEM FINANCE a realitního portálu www.realitycechy.cz. V Praze v tuto chvíli průměrná domácnost vynaloží na splátku hypotéky zhruba polovinu měsíčních příjmů.

 • Logo Hypoteční boom? Těžko! Trh táhne refinancování Hypoteční boom? Těžko! Trh táhne refinancování

  Úrokové sazby hypoték jsou rekordně nízko a objemy poskytnutých hypoték rovněž atakují historické tabulky. Banky v červnu půjčily prostřednictvím hypoték 17,3 miliardy korun. Třetinu z celkové částky však podle našich odhadů tvoří refinancování.

 • Logo Průlom: Sazby hypoték klesly pod tři procenta Průlom: Sazby hypoték klesly pod tři procenta

  Z aktuálních statistik společnosti GOLEM FINANCE vyplývá, že průměrná nabídková úroková sazba hypoték klesla v průběhu května pod 3 procenta, když index nabídkových sazeb zakončil uplynulý měsíc na 2,97 %. Nikdy v historii nebyly úrokové sazby takto nízko.

 • Logo Refinancování tvoří až 1/3 poskytovaných hypoték Refinancování tvoří až 1/3 poskytovaných hypoték

  Konkurenční boj, úrokové sazby na úrovni 3 procent a vysoký podíl refinancování mají za výsledek více než třicetiprocentní nárůst objemu poskytnutých hypoték. Daří se i stavebním spořitelnám, jejichž úvěrová produkce vzrostla o 17 %.

 • Logo Offsetová hypotéka přehledně Offsetová hypotéka přehledně

  GE Money Bank je další bankou, která se rozhodla do své nabídky zařadit hypotéku využívající princip zápočtu zůstatků na úvěrovém a depozitním účtu – offsetovou hypotéku. Zajímá vás, kde offsetové hypotéky vznikly a jaké jsou jejich plusy a mínusy? Odpovědi jsme přehledně uspořádali do následujících 7 bodů. 

TOPlist