38 313 aktuálních nabídek
od 868 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Jak si vybrat zahradní stroje a nářadí Jak si vybrat zahradní stroje a nářadí

  Najděte si správnou zahradní techniku pro vaši práci na odborném veletrhu FOR GARDEN, který proběhne ve dnech 22.–25. března 2018 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Poraďte se s předními dodavateli zahradní techniky.

 • Logo Bydlení v Praze: bude líp? Bydlení v Praze: bude líp?

  V Praze chybí na 1 500 bytů a bohužel ani další čísla Pražanům nehrají do karet. Průměrná cena bytu meziročně roste a aktuálně je na 60 000 korunách za metr čtvereční. A aby toho nebylo málo, v Praze by se mělo do roku 2050 objevit až 430 000 nových obyvatel. 

 • Logo Témata pro technologické fórum na FOR ARCHu krystalizují během celého roku Témata pro technologické fórum na FOR ARCHu krystalizují během celého roku

  V loňském roce se konal první ročník a velkým tématem byla novela stavebního zákona. Sál zaplnilo přes 200 posluchačů a komentářů se ujali zástupci MMR, MPO a SPS. Mluvilo se mimo jiné o očekávaném zkrácení povolování velkých staveb o jednu třetinu, u malých dokonce o jednu polovinu, zkrácení pořizování změn územně plánovací dokumentace o tři čtvrtě roku. Zaznívaly ovšem i kritické hlasy, které euforii politiků před volbami trochu chladily. Uvidíme, co na to praxe. V každé případě je jasné, že podobné fórum největšímu stavebnímu veletrhu sluší. 

 • Logo 25 let inspirace pro vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT 25 let inspirace pro vaše bydlení přináší veletrh FOR HABITAT

  Již neuvěřitelné čtvrtstoletí se scházejí špičky z oboru stavebnictví, architektury, designu, nábytku a dalších odvětví pod jednou střechou a jaro co jaro prezentují novinky i trendy všem, kteří chtějí svoje bydlení vybavit a doladit do posledního detailu. Letos si veletrh FOR HABITAT pozval značky, které sbírají úspěchy jak doma, tak i v zahraničí. 

 • Logo Dlouhodobě nejlepší investicí je nemovitost Dlouhodobě nejlepší investicí je nemovitost

  Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na dlouhá léta, nebo hodláte nemovitost využít jako investici, nezapomeňte si do kalendáře poznamenat termín 22. až 25. března. Tyto čtyři dny vám chtějí být v letňanském veletržním areálu plně k dispozici zástupci větších i menších developerů, kteří představují širokou nabídku nových projektů. V rámci veletrhu BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY si můžete ověřit, jaká je aktuální nabídka novostaveb v místě, které vás zajímá.

 • Logo Jaká povolení budete potřebovat při rekonstrukci bytu? Jaká povolení budete potřebovat při rekonstrukci bytu?

  Téměř každý, kdo začíná s rekonstrukcí bytu, se ptá, jaká povolení bude potřebovat. V následujícím článku vám prozradíme, na jaké legislativní předpisy a požadavky si dát pozor. 

 • Logo V bydlení štěstí přeje rozhodným V bydlení štěstí přeje rozhodným

  Pořízení nového bydlení je emočně, časově, finančně a administrativně náročné období. Koupě bytu či domu je velká investice a člověk by za několik milionů nerad šlápl vedle. A tak porovnává, váhá mezi několika nabídkami a hledá dokonalý domov.

 • Logo Rostou ceny bytů i úrokové sazby, přistup k vlastnímu bydlení se dál zhoršuje Rostou ceny bytů i úrokové sazby, přistup k vlastnímu bydlení se dál zhoršuje

  Průměrná nabídková cena bytů u nás v listopadu vzrostla na 2,64 milionu Kč. Oproti loňsku tento ukazatel vzrostl o 370 000 Kč. Jak dlouho musí české domácnosti vydělávat na pořízení bytu a jak velkou část rodinného rozpočtu domácnostem slupne splátka hypotéky?

 • Logo Jak se žije v satelitu Jak se žije v satelitu

  Velké množství obyvatel se sem přistěhovalo z měst především kvůli touze po domě, který si ve městě kvůli ceně nemohlo dovolit. Jiným důvodem je stěhování za svojí referenční skupinou. Tedy pokud je zvykem, že se lidé stejné sociální třídy nastěhují právě sem, spousta dalších, podobných, jde za nimi. Obavy z věčného dojíždění překonala touha po vlastním domě s alespoň malou zahrádkou a klidem. 

 • Logo Jaké problémy přináší bydlení v satelitech? Jaké problémy přináší bydlení v satelitech?

  Zvažujete i vy stavbu katalogového domku někde na okraji města nebo přímo v satelitním městečku? Potom si to dobře promyslete. Pokud se pro tuto kombinaci rozhodnete, dobře zvažte lokalitu a druh domu. Tedy pokud se nechcete odsoudit k celoživotnímu řízení auta - i pro deset rohlíků a mléko se jinak nedostanete (o školce, škole či práci ani nemluvě). Ale jsou tu i další ,,ale”, na která si je třeba dát pozor.

 • Logo Video jako nejlepší cesta, jak prodat nemovitost Video jako nejlepší cesta, jak prodat nemovitost

  Následuje popis několika úrovní prezentace nemovitosti. S každým posunem o úroveň výš se zvyšuje naděje, že prodáte svou nemovitost za co možná nejlepší cenu a v co možná nejkratší lhůtě.

 • Logo Bydlení v nájmu jako životní filosofie Bydlení v nájmu jako životní filosofie

  Vzhledem k poměrně vysokým cenám nemovitostí může být bydlení v nájmu dobrou volbou. Podívejte se na důvody, proč si život v pronajatém bytě zvolit jako životní cestu. Tedy proč to mnozí dělají.

 • Logo Nejlepší exponáty veletrhu FOR ARCH získaly ocenění GRAND PRIX Nejlepší exponáty veletrhu FOR ARCH získaly ocenění GRAND PRIX

  V úterý 19. září začal 28. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH. Odborná porota i letos vybírala ty nejlepší exponáty a technologie. Ocenění GRAND PRIX udělila pěti ze šestačtyřiceti přihlášených exponátů. Dalších šest získalo čestné uznání. Generálním partnerem veletrhu FOR ARCH 2017 je Skupina ČEZ. Oficiálními vozy veletrhu FOR ARCH jsou automobily značky FORD.

 • Logo Termín uzávěrky za zvýhodněné ceny je již 30.9. 2017 Termín uzávěrky za zvýhodněné ceny je již 30.9. 2017

  Využijte nižší ceny účasti a bonusy připravené u příležitosti 20. ročníku veletrhu STŘECHY PRAHA. Bonusy mohou využít i vystavovatelé souběžných akcí SOLAR-ŘEMESLO-PURPO PRAHA. Uzávěrka je již 30. 9. 2017! Soubor veletrhů proběhne 8. – 10. 2. 2018 v PVA EXPO PRAHA Letňany. Přihláškové materiály včetně bonusů jsou k dispozici na www.strechy-praha.cz.

 • Logo Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH

  Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších veletrhů v České republice. V pořadí osmadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH se uskuteční ve dnech 19. až 23. září v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

 • Logo Startují další dotace z programu Nová zelená úsporám Startují další dotace z programu Nová zelená úsporám

  Dotační program Nová zelená úsporám rozšířil opět své možnosti. Včera byla spuštěna pravidla, podle kterých mohou lidé získat až 40tisícový bonus za kombinaci zateplení a pořízení úsporného zdroje vytápění. 150 tisíci korunami podporuje SFŽP zase výstavbu větších rodinných solárních fotovoltaických elektráren. Od 7. záři navíc budou opět přijímány žádosti v očekávaném druhém kole programu Dešťovka. Podrobné informace získají návštěvníci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH na stánku Státního fondu životního prostředí v Hale 1.

 • Logo Kdo uspěje v soutěži GRAND PRIX? Kdo uspěje v soutěži GRAND PRIX?

  Nejlepší exponát či technologii mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH vybere letos opět odborná porota. O prestižní ocenění GRAND PRIX mají zájem desítky firem. Ty přihlásily to nejlepší ze svého portfolia do této soutěže. Letos poprvé budou moci navíc soutěžní exponáty a technologie vystavit na speciální expozici TECHNOLOGICKÉHO FÓRA. Přihlášené společnosti mají možnost pronajmout si mobilní sál pro 40 osob na dobu 30 minut s projektorem a plátnem.

 • Logo FOR ARCH přinese jedinečné setkání odborníků FOR ARCH přinese jedinečné setkání odborníků

  Premiéru na letošním ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH bude mít TECHNOLOGICKÉ FÓRUM – jednodenní diskusní setkání investorů, developerů, projektantů, představitelů státní správy, samosprávy, akademické obce a vystavovatelů.

 • Logo Veletrh dekorací a dárkového zboží FOR DECOR & HOME Veletrh dekorací a dárkového zboží FOR DECOR & HOME

  Od 7. do 9. září 2017 se v areálu PVA EXPO PRAHA uskuteční v pořadí 4. kontraktační veletrh dekorací, skla, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží FOR DECOR & HOME. Prim bude hrát tematika Vánoc a vánočního zboží. Připraven je lákavý doprovodný program: designová přehlídka VÁNOČNÍ TRENDY 2017, floristická show nebo workshop, díky kterému se zdokonalíte v balení vánočních dárků. 

 • Logo Na veletrhu FOR INTERIOR najdou návštěvníci inspiraci na lepší bydlení Na veletrhu FOR INTERIOR najdou návštěvníci inspiraci na lepší bydlení

  Inspiraci pro vylepšení svého stávajícího bydlení nebo ještě nezařízených domů a bytů najdou lidé na oblíbeném podzimním veletrhu nábytku, interiérů a bytových doplňků FOR INTERIOR, který se uskuteční 5. až 8. října v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Ve čtyřech halách jim to nejlepší ze své nabídky představí téměř 500 vystavovatelů. 

TOPlist