47 350 aktuálních nabídek
od 895 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Co byste měli vědět, než podepíšete s realitní kanceláří smlouvu o exkluzivitě Co byste měli vědět, než podepíšete s realitní kanceláří smlouvu o exkluzivitě

  Je smlouva o exkluzivitě pouze nástroj realitních kanceláří, jak si uvázat klienta, nebo v sobě skrývá i výhody, které by zákazník bez této smlouvy nezískal?

 • Logo Festival dřeva a nářadí na veletrhu STŘECHY PRAHA Festival dřeva a nářadí na veletrhu STŘECHY PRAHA

  Největší veletrh pro střechy, řemeslo, dřevo a úspory energií STŘECHY PRAHA vstupuje do třetího desetiletí své existence. 21. ročník proběhne 7. – 9. 2. 2019 v PVA EXPO PRAHA Letňany. 

 • Logo CENTURY 21 slaví 10 let v Česku CENTURY 21 slaví 10 let v Česku

  Dne 18. listopadu 2018 je to právě 10 let, co na český realitní trh vstoupila světová realitní jednička CENTURY 21. 

 • Logo Hypotéční sazby letí nahoru. Ceny bytů poprvé vystoupaly nad 3 miliony! Hypotéční sazby letí nahoru. Ceny bytů poprvé vystoupaly nad 3 miliony!

  Hypoteční sazby i ceny bytů rychle rostou, což má fatální dopad na dostupnost vlastnického bydlení. Spolu s tím od října začaly platit i nová pravidla ČNB pro posuzování žádostí o úvěr. Množina lidí, kteří dosáhnou na vlastní bydlení, se tím vším rychle zmenšuje. 

 • Logo Chcete si dobře prověřit realitní kancelář? Zaměřte se i na její makléře! Chcete si dobře prověřit realitní kancelář? Zaměřte se i na její makléře!

  Pro úspěšný prodej či pronájem nemovitosti je třeba si vybrat správného partnera. Jenže realitních kanceláří je mnoho a nemusí být zcela jasné, která je pro vás ta pravá. Jak si ji prověřit a dobře vybrat?

 • Logo Chcete se dobře vyspat? Jak na to zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR Chcete se dobře vyspat? Jak na to zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR

  Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není to nic příjemného. Důležitým aspektem bývá samotná matrace, která často neodpovídá našim přirozeným parametrům. Díky moderním inovacím je dnes možné si navolit konkrétní matraci, která se přizpůsobí nejen typu vašeho těla, jeho zvyklostem, ale i polohám, ve kterých rádi spíte. Matrace zabezpečí kvalitní a požadovanou oporu a bude dostatečně komfortní pro vaše snění.

 • Logo FOR ARCH 2018 přinese novinky o Revoluci 4.0 i chytré domácnosti FOR ARCH 2018 přinese novinky o Revoluci 4.0 i chytré domácnosti

  Již 29. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH naplní ve dnech 18. až 22. září výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Je připraven bohatý doprovodný program, který zodpoví všechny otázky z oblasti stavebnictví. Tady je ochutnávka…

 • Logo Zájem o pronájmy bytů roste. Jak pronajmout a nespálit se? Zájem o pronájmy bytů roste. Jak pronajmout a nespálit se?

  Přichází období, během kterého výrazně stoupá zájem o pronájmy bytů. Shodují se na tom nejen realitní kanceláře, ale potvrzují to například i výsledky objemů vyhledávání v nástroji Google Trends, ve kterém lze pozorovat, že výraz „pronájem bytu“ bývá v červenci i srpnu až dvojnásobně hledanější než v jiných měsících. Čím je to způsobeno?

 • Logo Jak se vyspat do růžova? Jak se vyspat do růžova?

  Zná to asi každý. Když se dobře nevyspíme, není to nic příjemného. Důležitým aspektem bývá samotná matrace, která často neodpovídá našim přirozeným parametrům.

 • Logo Ptejte se premiéra na TECHNOLOGICKÉM FÓRU veletrhu FOR ARCH Ptejte se premiéra na TECHNOLOGICKÉM FÓRU veletrhu FOR ARCH

  Druhý ročník odborné konference TECHNOLOGICKÉ FÓRUM: investice_technologie, který zahájí v úterý 18. září mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2018, přinese program nabitý odborníky i českou politickou špičkou. 

 • Logo Jak hypotéky reagují na změny sazeb ČNB? Jak hypotéky reagují na změny sazeb ČNB?

  Hypoteční sazby zůstaly červnovým zvýšením úrokových sazeb prakticky nedotčeny. Před pár dny však ČNB sazby opětovně navýšil. Jak se tyto kroky centrální banky promítnou v sazbách hypoték? 

 • Logo Přijďte se seznámit s novinkami v řízeném větrání a tepelných čerpadlech Přijďte se seznámit s novinkami v řízeném větrání a tepelných čerpadlech

  Snižování nákladů na vytápění, tedy za teplo, nesouvisí jen se zateplením domů, ale i s moderní technikou, která umožňuje rekuperaci nebo dokonce regeneraci tepelné energie – řízené větrání a tepelná čerpadla se těší stále většímu zájmu. Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2018 představí to nejlepší nejen z této oblasti. Nejnovější trendy z oboru stavebnictví a odborníci v nabitém doprovodném programu se představí ve dnech 18. až 22. září na výstavišti PVA EXPO PRAHA.

 • Logo Co říká moderní pohled na vytápění? Co říká moderní pohled na vytápění?

  Moderní technika mění pohled na vytápění. Ve starších domech představuje energie spotřebovaná na teplo největší část, ale tento historicky zažitý vztah se mění. Jak ukáže stavební veletrh FOR ARCH ve dnech 18. až 22. září v PVA EXPO PRAHA, je stále nutnější se na dům dívat jako na komplex, ve kterém se všechna zařízení vzájemně ovlivňují, a využít výhod, které tento pohled nabízí.

 • Logo Jak si jako OSVČ pořídit hypotéku a nezešílet? Jak si jako OSVČ pořídit hypotéku a nezešílet?

  Pokud máte roky prosperující živnost, asi se s hypotékou poperete úspěšně. Ale pozor, i vy můžete spadnout do některé z hypotečních OSVČ pastí, ani nemrknete. Jak?

 • Logo Hypoték se poskytuje méně. Proč? Hypoték se poskytuje méně. Proč?

  V dubnu bylo podle dat serveru hypoindex.cz* poskytnuto 7896 hypotečních úvěrů, což je o necelých 8 % méně než loni. Díky rostoucí průměrné částce, kterou si lidé půjčují – v dubnu to bylo 2,137 mil. Kč, objem sjednávaných hypoték meziročně klesl jen o 4 % na 16,9 mld. Kč. V součtu za první 4 měsíce letošního roku hypoteční banky zaostávají za loňskými výsledky o 6,6 miliardy Kč. 

 • Logo FOR ARCH 2018 nastíní dění v oblasti stavebnictví FOR ARCH 2018 nastíní dění v oblasti stavebnictví

  Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2018 nabídne ve dnech 18. až 22. září příležitosti k získání nejaktuálnějších poznatků ze stavební praxe. Prezentovány budou novinky v legislativě i zkušenosti z projektování a realizace staveb. Na své si přijdou projektanti, uživatelé i investoři. Na stáncích veletrhu v PVA EXPO PRAHA i v rámci doprovodného programu bude diskutována problematika pozemních staveb od velkých bytových celků po rodinné domy.

 • Logo Podzim s FOR DECOR & HOME ukáže, jak budou vypadat Vánoce 2018 Podzim s FOR DECOR & HOME ukáže, jak budou vypadat Vánoce 2018

  Podzimní kontraktační veletrh dekorací, skla, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží se blíží! Unikátní specializovaná akce v Česku FOR DECOR & HOME přinese nejen trendy v oboru, ale také široký sortiment dekorací a dárků prezentovaný výrobci, velkoobchody, exkluzivními dovozci i rodinnými manufakturami. Ve dnech 6. až 8. září v PVA EXPO PRAHA návštěvníci uvidí také prestižní přehlídku vánočního dekorování.

 • Logo Hypotéka bez vybrané nemovitosti? Jde to! Hypotéka bez vybrané nemovitosti? Jde to!

  Dobrých nemovitostí je především ve větších městech žalostně málo a pokud se pro nějakou rozhodnete, spletitá cesta k získání hypotéky teprve začíná. Nyní ale můžete celý proces obrátit a mít schválenou hypotéku v kapse ještě před výběrem svého vysněného bydlení.

 • Logo ČNB zpřísnila svá doporučení. Získat úvěr bude těžší! ČNB zpřísnila svá doporučení. Získat úvěr bude těžší!

  Česká národní banka v souvislosti s publikací Zprávy o finanční stabilitě rozhodla o zavedení dalších dvou omezení v oblasti poskytování úvěrů. Od 1. října letošního roku bude kromě limitů LTV (poměr zástavní hodnoty nemovitosti vůči výši úvěru) sledovat i dodržování limitů pro posuzování zadluženosti žadatelů o úvěr. Jak se to projeví v dostupnosti hypoték?

 • Logo Cestu za komfortem nastíní FOR ARCH 2018 Cestu za komfortem nastíní FOR ARCH 2018

  Pod heslem Cesta za komfortem se bude ubírat jeden z tematických dnů mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2018, který se koná v termínu 18. až 22. září v areálu PVA EXPO PRAHA. Návštěvníci zajímající se především o oblast wellness & SPA se seznámí s aktuálními trendy, budou moci využít poradenství v oblasti provozu, personálních otázek a mnoho dalších. 

TOPlist