37 932 aktuálních nabídek
od 864 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Peníze ze stavebka půjde vybrat i bez opatrovnického soudu Peníze ze stavebka půjde vybrat i bez opatrovnického soudu

  Schvalovacím procesem úspěšně prošla novela zákona o stavebním spoření, která ruší povinnost schvalování výběru naspořených prostředků na stavebním spoření dítěte. Dobrá zpráva jak pro rodiče, tak stavební spořitelny. Co dalšího se chystá v oblasti úvěrů na bydlení a kdy začnou nová pravidla platit? 

 • Logo 5 bodů, které by neměly chybět v nájemní smlouvě 5 bodů, které by neměly chybět v nájemní smlouvě

  Pokud máte v plánu přestěhovat se do pronájmu, měli byste si ohlídat, aby měla nájemní smlouva všechny právní náležitosti. Podívejte se, co by ve smlouvě nemělo chybět.

 • Logo Nový program zvýhodněných půjček pro mladé! Nový program zvýhodněných půjček pro mladé!

  Mladí lidé do 36 let věku budou moci získat až 600 000 Kč na pořízení vlastního bydlení prostřednictvím zvýhodněné půjčky Státního fondu rozvoje bydlení. Spuštění nového programu podpory bydlení začala minulý týden projednávat vláda. Úroky by se mohly pohybovat okolo 2 procent.

 • Logo Veletrh Střechy Praha 2016 s rekordním počtem návštěvníků! Veletrh Střechy Praha 2016 s rekordním počtem návštěvníků!

  18. ročníku největšího středoevropského veletrhu pro stavbu a renovaci střech STŘECHY PRAHA se opět účastnily nejvýznamnější firmy z oboru. Akce se uskutečnila 21. – 23. 1. 2016 v PVA EXPO PRAHA Letňany. Souběžně se konal veletrh pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků ŘEMESLO PRAHA, veletrh úspor energií SOLAR PRAHA a dále veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA.

 • Logo Znáte podmínky rezervační smlouvy? Znáte podmínky rezervační smlouvy?

  Koupě nemovitosti je často náročným procesem zahrnujícím poměrně složité právní úkony. A pokud máte o konkrétní nemovitost vážný zájem, zřejmě budete muset podepsat rezervační smlouvu. Ta zajistí blokování nemovitosti po určitou dobu, kterou využijete k vyřízení všech potřebných úkonů, které jsou s koupí nemovitosti spojené.

 • Logo Inspirujte se svěžími jarními trendy v designu, bydlení a zahradách Inspirujte se svěžími jarními trendy v designu, bydlení a zahradách

  Plánujete v blízké době stavbu či rekonstrukci svého bytu či domu? Zajímají vás novinky z oblasti zahradní architektury? Přemýšlíte, jak nejlépe vybavit interiér vašeho domova? Chcete se inspirovat novými trendy? V tom případě nesmíte chybět na tradičním souboru veletrhů o bydlení, zahradě a designu FOR HABITAT, FOR FURNITURE, FOR GARDEN a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY, který bude probíhat od 17. do 20. března na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

 • Logo Jsou výhodné krátkodobé pronájmy nemovitostí? Jsou výhodné krátkodobé pronájmy nemovitostí?

  V posledních letech jsou stále populárnější krátkodobé pronájmy nemovitostí, především pak bytů. Jedná se ve své podstatě o jakousi variantu k bydlení v ubytovacím zařízení, např. v hotelu. Součástí krátkodobých pronájmů nemovitostí bývá často i servis, jakým je úklid nebo výměna ložního prádla. 

 • Logo Silná poptávka po bydlení bude i v roce 2016. Jen aby bylo co kupovat! Silná poptávka po bydlení bude i v roce 2016. Jen aby bylo co kupovat!

  Ceny bytů dál rostou. V meziročním srovnání jsou nyní oproti loňskému prosinci zhruba o 200 000 Kč vyšší. Lidé musí na pořízení průměrného bytu vydělávat déle. Zatímco loni v prosinci na pořízení bytu stačil Čechům zhruba pětinásobek průměrného ročního příjmu, nyní je to již 5,5násobek. Českým domácnostem se však daří lépe, což bude mít pozitivní vliv na míru dostupnosti bydlení v roce 2016. 

 • Logo Na co si dát pozor v nájemní smlouvě? Na co si dát pozor v nájemní smlouvě?

  Rozhodli jste se vyřešit svoji momentální životní situaci pronájmem bytu? Prvním úkolem je najít ten správný byt. Měl by vyhovovat velikostí, polohou, zařízením a především cenou. A pak už stačí jen uzavřít vyváženou nájemní smlouvu, která bude přijatelná pro obě strany - nájemníka i vlastníka. Na co si dát před podpisem smlouvy pozor?

 • Logo Kupujete nemovitost? Dejte pozor, aby byla v budoucnu prodejná! Kupujete nemovitost? Dejte pozor, aby byla v budoucnu prodejná!

  V dnešní době je velmi snadné vyhledat a pořídit nemovitost. Výhodné úrokové sazby hypoték, velké množství nemovitostí k prodeji, snadné vyhledávání nemovitostí na internetu. To vše přispívá jednoduchosti nákupu nemovitosti. Ale nic nemusí trvat věčně, přestože z nového domova máte radost, může přijít změna životní situace a nemovitost budete potřebovat opět prodat. Na to je třeba myslet již při jejím nákupu.

 • Logo Stále více Čechů investuje do nemovitosti. Víme proč! Stále více Čechů investuje do nemovitosti. Víme proč!

  Rok 2015 je rekordní z pohledu objemu a počtu sjednaných hypotečních úvěrů. Banky nabízejí nejvýhodnější podmínky za posledních několik let a je nasnadě toho využít. Investice do nemovitosti navíc začíná být vnímána jako jedna z možností pro zabezpečení na stáří.

 • Logo Veletrh Střechy Praha 2015 nabídne pestrý program Veletrh Střechy Praha 2015 nabídne pestrý program

  18. ročníku prestižního veletrhu pro stavbu a renovaci střech STŘECHY PRAHA se budou opět účastnit nejvýznamnější firmy z oboru. Doprovodný program je realizován za aktivní podpory a účasti špičkových odborníků z renomovaných institutů. Akce se uskuteční 21. – 23. 1. 2016 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

 • Logo Jak správně inzerovat nemovitost Jak správně inzerovat nemovitost

  Prodat nemovitost znamená „dostat ji pořádně na oči.“ Jedině tak máte šanci najít vhodného kupce. A když už ji dobře zviditelníte (například na portále ceskereality.cz nebo v regionálním tisku), je toho třeba náležitě využít. Prezentaci prodávané nemovitosti musíte vyšperkovat tak, aby zaujala co nejvíce lidí a dostala se z šedi a nudy ostatních nabídek. Jak na to?

 • Logo Potřebujete rychlé peníze za svou nemovitost? Potřebujete rychlé peníze za svou nemovitost?

  Potřebujete rychlé peníze za svou nemovitost? Zkuste využít služeb nového webu VykupyNemovitosti.cz od společnosti Next Invest. 

 • Logo Realitním projektem roku 2015 se stal Sky Barrandov od Evy Jiřičné Realitním projektem roku 2015 se stal Sky Barrandov od Evy Jiřičné

  Letošní ročník developerské soutěže Realitní projekt roku zná své vítěze. Cenu nejlepšího Realitního projektu roku 2015 v České Republice získal projekt Sky Barrandov. Shodli se na tom jak odborníci složení ze zástupců realitních kanceláří, tak i architektů a získala hned dvě ocenění absolutního vítěze. Veřejnost letos hlasovala pro mimopražský projekt Placeo v Rosicích. 

 • Logo Návštěvnost serveru Českéreality.cz roste Návštěvnost serveru Českéreality.cz roste

  Zájem o realitní server Českéreality.cz neustále roste. V posledním roce jej navštívilo přes 3.529.000 unikátních návštěvníků. Oproti předchozímu roku, kdy návštěvnost serveru dosáhla 2.845.139, se jedná o více než 24% nárůst. Uživatelé, kteří se na server vracejí opakovaně, přitom tvoří dvě třetiny této návštěvnosti.

 • Logo Je možné rezervovat si úrokovou sazbu hypotéky? Je možné rezervovat si úrokovou sazbu hypotéky?

  Průměrná nabídková sazba hypoték přestala v květnu klesat a v červnu po 18 měsících nepatrně povyrostla. V indexu průměrných nabídkových sazeb se projevilo zdražení Expobank, Komerční banky a Hypoteční banky nárůstem o 2 setiny procenta na 2,17 %. Nepříznivý vývoj na mezibankovním trhu tlačí na rentabilitu hypoték a nárůst sazeb nevyloučila ani poslední z trojice největších poskytovatelů hypoték - Česká spořitelna. Jak stávající situace využít a zajistit si dopředu hypotéku s aktuální sazbou?

 • Logo Motivační večer Radima Passera a Petra Vomastka Motivační večer Radima Passera a Petra Vomastka

  Nezáleží na tom, zda jste realitní makléř nebo podnikatel začínající v jiném oboru. Ale určitě právě vás zaujme motivační večer s předními osobnostmi, které v České republice podnikají v oboru realit a to s pány Radimem Passerem a Petrem Vomastkem. Ti připravili jedinečnou přednášku s názvem O nemovitostech, investování, bohatství a životních zkušenostech. Jejich interaktivní vystoupení proběhne ve čtvrtek 22. října od 19 hodin v kulturním centru Bethany v Praze 4. Seminář je otevřený pro všechny posluchače, kteří chtějí vzít svůj život do svých rukou a chtějí se nechat inspirovat příběhem a zkušenostmi úspěšných podnikatelů.

 • Logo Kupujete pozemek? A víte, co vlastně kupujete? Kupujete pozemek? A víte, co vlastně kupujete?

  Ať už kupujete stavební parcelu, zahradu nebo pole, vždy je dobré vědět, co se pod označením tohoto pozemku vlastně skrývá.

 • Logo Jak se uvádí v inzerátech informace o energetické náročnosti Jak se uvádí v inzerátech informace o energetické náročnosti

  Energetickou třídu v inzerátech uvádí už 91,5 procenta realitních kanceláří. Loni to přitom byla jen tři procenta. Vyplývá to z průzkumu, který po roce zopakovala napříč regiony a realitními kancelářemi aliance Šance pro budovy.

TOPlist