46 566 aktuálních nabídek
od 894 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Stavební spoření bude posilovat svou pozici Stavební spoření bude posilovat svou pozici

  Stavební spořitelny slaví 20 let na českém trhu. Za celou dobu existence zdejší stavební spořitelny poskytly úvěry za více než 640 mld. Kč*. Jak si stojí úvěry ze stavebního spoření v porovnání s hypotékami? 

 • Logo Jak rozeznat špatnou a dobrou realitní kancelář? Jak rozeznat špatnou a dobrou realitní kancelář?

  Při prodeji, ale i nákupu nemovitostí se jedná vždy o transakce zahrnující významnou částku peněz. Je proto na místě svěřit svůj majetek do služeb profesionálů z řad dlouhodobě prověřených realitních kanceláří. Na toto téma odpovídá majitel a jednatel společnosti Remax Profil, ing. Rudolf Procházka.

 • Logo Rostoucí sazby zhoršují dostupnost bydlení Rostoucí sazby zhoršují dostupnost bydlení

  Finanční dostupnost bydlení se začíná s růstem úrokových sazeb zhoršovat, jak vyplývá z aktuálních statistik společností GOLEM FINANCE a realitního portálu www.realitycechy.cz. V Praze v tuto chvíli průměrná domácnost vynaloží na splátku hypotéky zhruba polovinu měsíčních příjmů.

 • Logo Hypoteční boom? Těžko! Trh táhne refinancování Hypoteční boom? Těžko! Trh táhne refinancování

  Úrokové sazby hypoték jsou rekordně nízko a objemy poskytnutých hypoték rovněž atakují historické tabulky. Banky v červnu půjčily prostřednictvím hypoték 17,3 miliardy korun. Třetinu z celkové částky však podle našich odhadů tvoří refinancování.

 • Logo Průlom: Sazby hypoték klesly pod tři procenta Průlom: Sazby hypoték klesly pod tři procenta

  Z aktuálních statistik společnosti GOLEM FINANCE vyplývá, že průměrná nabídková úroková sazba hypoték klesla v průběhu května pod 3 procenta, když index nabídkových sazeb zakončil uplynulý měsíc na 2,97 %. Nikdy v historii nebyly úrokové sazby takto nízko.

 • Logo Refinancování tvoří až 1/3 poskytovaných hypoték Refinancování tvoří až 1/3 poskytovaných hypoték

  Konkurenční boj, úrokové sazby na úrovni 3 procent a vysoký podíl refinancování mají za výsledek více než třicetiprocentní nárůst objemu poskytnutých hypoték. Daří se i stavebním spořitelnám, jejichž úvěrová produkce vzrostla o 17 %.

 • Logo Offsetová hypotéka přehledně Offsetová hypotéka přehledně

  GE Money Bank je další bankou, která se rozhodla do své nabídky zařadit hypotéku využívající princip zápočtu zůstatků na úvěrovém a depozitním účtu – offsetovou hypotéku. Zajímá vás, kde offsetové hypotéky vznikly a jaké jsou jejich plusy a mínusy? Odpovědi jsme přehledně uspořádali do následujících 7 bodů. 

 • Logo Nové moderní bydlení v centru Českých Budějovic Nové moderní bydlení v centru Českých Budějovic

  Budějovice bývaly městem vojáků. Po jejich odchodu se staly objekty armádních areálů zapomenutými místy, kterými pouze profukoval vítr. To se postupně mění. Jedním z případů jsou bývalá kasárna přímo v centru města Českých Budějovic v Jírovcově ulici, kde teď vzniká nový projekt, který nabídne po postupné demolici všech původních objektů ve dvou bytových sekcích přes sedmdesát bytů. Hotovo bude za rok.

 • Logo Energetický štítek je součástí nabídky nemovitostí Energetický štítek je součástí nabídky nemovitostí

  Od 1. ledna 2013 bude prodej nemovitostí zase o něco složitější. Postarala se o to novela zákona nařizující povinné průkazy energetické náročnosti budov u prodávaných nemovitostí. Proto bude nutné uvádět měrnou potřebu tepla na metr čtvereční a rok a zařazovat budovy do jedné ze tříd energetické náročnosti (A až G) i v internetové inzerci prodávaných nemovitostí.

 • Logo Energetickým štítkům budov se nevyhneme Energetickým štítkům budov se nevyhneme

  Návrh „Zákona o hospodaření s energií,“ který byl vetován prezidentem republiky, nakonec sněmovna odhlasovala a přehlasovala tak prezidentské veto. Původní zákon č. 406/2000 Sb., kterému mnozí říkají s nadsázkou „Zákon o  energetických štítcích budov,“ tedy bude skutečně změněn. Podle prezidenta v neprospěch vlastníků nemovitostí a realitního trhu.

 • Logo Nejlepším projektem roku 2012 se stala AURA Statenice Nejlepším projektem roku 2012 se stala AURA Statenice

  Letošní ročník realitní soutěže Realitní projekt roku zná své vítěze. Cenu nejlepšího Realitního projektu roku 2012 v ČR jednoznačně získala Aura Praha - Statenice developerské společnosti Manghi Czech Republic. Shodli se na tom jak odborníci složení ze zástupců realitních kanceláří, tak i architektů a získala hned dvě ocenění absolutního vítěze. Veřejnost již podruhé hlasovala pro projekt Čakovický park – II. fáze, který realizuje společnost M&K Development.

 • Logo Realitní kongres klepe na dveře Realitní kongres klepe na dveře

  Kvalita, různorodost zpracování a originalita se z developerských projektů nevytrácí ani v době nepříznivé situace na realitním trhu. Její vývoj či budoucnost českého developmentu obecně pak bude sledovat již třetí ročník Realitního kongresu, nejvýznamnější realitní události v Česku, pořádanou společností Conventia, při jejíž příležitosti proběhne i slavnostní vyhlášení druhého ročníku soutěže Realitní projekt roku. 

 • Logo Jak získat nižší úrokovou sazbu i v průběhu fixace? Jak získat nižší úrokovou sazbu i v průběhu fixace?

  Klienti, kterým v těchto měsících končí fixace úrokové sazby, nebo noví klienti zvažující žádost o hypotéku, mohou nyní díky nízkým úrokovým sazbám ušetřit na splátce úvěru tisíce korun. Komu pokles sazeb velkou radost nepřináší, jsou klienti, kteří se nyní nacházejí uprostřed fixace a jejich splátka se odvíjí od sazeb o více než 1 procentní bod vyšší. I tito klienti však mohou z poklesu sazeb profitovat. Jak?

 • Logo Potvrzeno. Hypotéky dál zlevňují! Potvrzeno. Hypotéky dál zlevňují!

   Indexy GOFI, které mapují průměrné nabídkové úrokové sazby hypoték, během jediného měsíce klesly o více než desetinu procentního bodu a dosáhly dalšího historického minima. Hypotéky do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti (LTV*) banky v průběhu září v průměru nabízely za 3,39 %.

 • Logo Srpnové výsledky hypoték překonaly očekávání Srpnové výsledky hypoték překonaly očekávání

  Tuzemské banky poskytly v průběhu srpna svým klientům hypotéky v celkovém objemu 10,3 miliardy korun, což je o 4,2 % více než ve stejném období loňského roku a druhý nejvyšší srpnový výsledek v historii. Banky by měly s velkou pravděpodobností překonat loňské výsledky a celková suma úvěrů na bydlení by se mohla přiblížit až k 180 mld. Kč.

 • Logo Fixní úrokové sazby hypoték pod 3 procenta Fixní úrokové sazby hypoték pod 3 procenta

  Dobré zprávy pro klienty zvažující žádost o hypotéku. Podzimní hypoteční sezona startuje a banky se pustily do dalšího snižování nabídkových úrokových sazeb. Hypotéky s fixní úrokovou sazbou je nyní možné již u čtyř bank získat za méně než 3 procenta. Variabilní sazby se blíží hranici 2 procent.

 • Logo Dostupnost bydlení se stále zlepšuje Dostupnost bydlení se stále zlepšuje

  Trend zlepšující se dostupnosti bydlení v srpnu pokračoval. Ze statistik je zřejmé, že v srpnu došlo poprvé k poklesu indexu návratnosti bydlení pod hranici 4 let. Klesl rovněž index dostupnosti bydlení na hodnotu 28,1 %, a to pro hypoteční financování do 85 % hodnoty nemovitosti.

 • Logo Kde je úrokové dno? Kde je úrokové dno?

  Nabídkové úrokové sazby hypoték v červenci dosáhly svého historického minima. V srpnu se však jejich pokles zastavil a stoprocentní hypotéky meziměsíčně dokonce podražily o 6 setin procentního bodu. Úrokové sazby čekají na rozcestí, co přinese tento měsíc, kdy odstartuje podzimní hypoteční sezóna?

 • Logo Refinancování hypoték tlačí sazby dolů Refinancování hypoték tlačí sazby dolů

  V průběhu července české banky sjednaly 5636 hypoték v celkové hodnotě 9,14 miliardy korun, tedy o 6,5 % více, než v loňském červenci. Celkově od začátku roku již suma poskytnutých hypoték dosahuje bezmála 69 miliard korun. Jak velkou část však tvoří refinancování?

 • Logo Sazba se slevou – nejčastější lákadlo hypotečních bank Sazba se slevou – nejčastější lákadlo hypotečních bank

  Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny, soupeření o klienty prostřednictvím nejrůznějších akčních nabídek ovšem nekončí. Prim hrají v tuto chvíli kampaně zaměřené na úrokové sazby hypoték doplňované slevou na poplatku za vyřízení hypotéky. 

TOPlist