51 608 aktuálních nabídek
od 894 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Jak zvýšit atraktivitu nemovitosti před prodejem Jak zvýšit atraktivitu nemovitosti před prodejem

  Správně zvolený postup, který by měl připravit vaši nemovitost na prodej, může sice trvat déle, než byste očekávali, nicméně může pomoci navýšit hodnotu nemovitosti o několik desítek a možná i stovek tisíc. Před samotným prodejem se ujistěte, že svoji nemovitost nabízíte v nejlepším možném stavu, jaký odpovídá vašim možnostem. Zvyšte její atraktivitu!

 • Logo Chcete si pořídit bydlení, ale jste v registru dlužníků? Chcete si pořídit bydlení, ale jste v registru dlužníků?

  Uvažujete o hypotéce na své nové bydlení, ale jste zaneseni v registru dlužníků? Nebo si myslíte, že jste z něj již vymazáni, ale banka vám půjčku neposkytne? Dokonce se můžete i po výmazu z registru dlužníků dopustit úvěrového podvodu, pokud své dluhy zamlčíte. Jak tyto problémy řešit?

 • Logo Realitní kanceláře zaznamenávají rekordní zájem o nemovitosti Realitní kanceláře zaznamenávají rekordní zájem o nemovitosti

  „Většina realitních kanceláří eviduje toto jarní období po několika letech jako velmi dobré a to jak z hlediska zvyšujícího se počtu uzavřených obchodů, tak rostoucího počtu zájemců o koupi starších nemovitostí i novostaveb,“ říká majitel realitní sítě EVROPA Realitní kancelář Michal Macek. Své jistě sehrává i fakt, že pokles cen nemovitostí se zastavil a zejména velká města hlásí dokonce jejich mírný nárůst.

 • Logo Investujte do nemovitosti u golfového hřiště a ještě k tomu v Krkonoších Investujte do nemovitosti u golfového hřiště a ještě k tomu v Krkonoších

  Uprostřed pohádkové krajiny Krkonošských hor vzniká unikátní developerský projekt – výstavba areálu Černý důl. Chcete se stát investorem tradiční roubenky, poloroubenky a nebo bytu vedle golfového hřiště a Skiareálu Černý důl? Investorem unikátního projektu je společnost Areál Černý Důl s.r.o., která se tak blýskla unikátním projektem v panenské přírodě Krkonošského Národního Parku, jehož součástí bude i osmnácti jamkové golfové hřiště. A pozor - 15% pozemků a bytů je již prodáno. 

 • Logo Kolik si banky účtují za předčasné splacení hypotéky? Kolik si banky účtují za předčasné splacení hypotéky?

  Splácíte hypotéku s fixovanou úrokovou sazbou a rádi byste využili rekordně nízkých sazeb a úvěr refinancovali? Vzhledem k výši poplatků je úplně předčasné splacení hypotéky téměř nemožné. Přesto existují způsoby, jak stávající situace využít alespoň pro další fixační období. 

 • Logo Je výhradní (exkluzivní) smlouva s RK výhodná? Je výhradní (exkluzivní) smlouva s RK výhodná?

  Pojem výhradní (exkluzivní) smlouva je v dnešní době často posuzován jako něco nevýhodného ze strany realitní kanceláře vůči jejímu zákazníkovi. Je to skutečně tak? Nebo vám naopak podpis výhradní (exkluzivní) smlouvy přinese výhody?

 • Logo Jak správně inzerovat nemovitost Jak správně inzerovat nemovitost

  V dnešním světě je velké množství marketingových nástrojů, jak inzerovat prodej nemovitosti. Nicméně nejlepší formou, jak propagovat prodej své nemovitosti - a to tak, aby o ní vědělo co možná nejvíce lidí - je jednoznačně internet. Není tedy divu, že až 80% nemovitostí se prodá právě díky internetu. 

 • Logo Jak si zařídit právní servis bez realitní kanceláře? Jak si zařídit právní servis bez realitní kanceláře?

  Při prodeji nemovitosti svépomocí je třeba všechno důkladně promyslet tak, abyste za vše zaplatili co možná nejméně a zároveň zajistili maximální bezpečnost převodu majetku i peněz. Proto se informujte na všechna možná rizika spojená s převodem nemovitostí, kvůli kterým můžete přijít o svoji nemovitost a nebo o peníze. V každém případě budete potřebovat kvalitní právní servis.

 • Logo 10 tipů, jak si vybrat realitního makléře 10 tipů, jak si vybrat realitního makléře

  Samotné rozhodnutí, že prodáte svůj byt či dům, bude vaší životní investicí a volbou, na kterou budete po celý zbytek života vzpomínat. Výběr vhodného realitního makléře je jedním ze zásadních aspektů celého procesu prodeje nemovitosti a měli byste mu proto věnovat náležitou pozornost.

 • Logo Je lepší prodat byt přes realitní kancelář a nebo vlastními silami? Je lepší prodat byt přes realitní kancelář a nebo vlastními silami?

  Realitní kanceláře si berou provizi přibližně ve výši 3 - 5% z ceny nemovitosti. Je to sice náklad navíc, ale na druhou stranu vám mohou pomoci spoustu peněz vydělat, ušetřit a zajistit vám bezpečnost prodeje.

 • Logo Hypotéky pro cizince? Jak kde Hypotéky pro cizince? Jak kde

  Banky uplatňují při financování klientů ze zahraničí rozdílné přístupy. Některé země a jejich občané jsou z pohledu metodiky bank jen těžko profinancovatelní, na druhou stranu například klientům z Ruské federace se přístup k financování v posledních letech zlepšil. Jaká jsou pro cizince hlavní kritéria pro získání hypotéky? 

 • Logo Snižte si daně o zaplacené úroky z úvěrů na bydlení Snižte si daně o zaplacené úroky z úvěrů na bydlení

  Také v letošním roce platí, že po splnění podmínek odečitatelnosti lze ze základu daně z příjmů odečíst sumu úroků až do výše 300 000 Kč ročně. Jaké jsou podmínky splnění nároku a jaký bude mít dopad zvažované snížení limitu na 80 000 Kč? 

 • Logo Výhody a nevýhody prodeje nemovitosti přes realitní kancelář Výhody a nevýhody prodeje nemovitosti přes realitní kancelář

  Realitní kancelář vám může pomoci získat peníze navíc, ale musíte velmi obezřetně vybírat, která je pro vás ta vhodná. Jaké výhody a nevýhody přináší spolupráce s realitní kanceláří?

 • Logo Chystáte se prodat svoji nemovitost sami? Chystáte se prodat svoji nemovitost sami?

  Už jste se rozhodli udělat ten krok a prodat si svůj dům, byt či pozemek (nemovitost) sami? Možná vám pár lidí z vašeho okolí řeklo, že byste to neměli dělat, že je to bláznivý krok, a že to v žádném případě sami nezvládnete. Nicméně už jste rozhodnuti, že ušetříte 3 – 5% za provizi realitní kanceláři? Nezapomínejte si spočítat, zda náklady, které vás bude prodej svépomocí stát, nebudou stejné nebo vyšší, než kdybyste o pomoc požádali realitní kancelář. V tomto článku vám poskytneme několik zásadních rad, jak to provést.

 • Logo Když hypotéku, tak jedině s akční cenou Když hypotéku, tak jedině s akční cenou

  Podle statistik společnosti GOLEM FINANCE hypoteční banky realizovaly v uplynulém roce 269 akcí spojených s poskytováním hypoték. Nejčastěji banky lákaly klienty na snížení poplatku za zpracování úvěru. 

 • Logo 4 tipy jak získat za svou nemovitost co nejvíce peněz 4 tipy jak získat za svou nemovitost co nejvíce peněz

  Prodávat nemovitost je hra, jejíž pravidla stanovuje vyvíjející se trh. Soutěží se v tom, jak být nejvíc vidět, jak dostat co nejvíce nabídek a utržit tak nejlepší možnou cenu. Kupující mají velké množství voleb a nemusejí tedy koupit zrovna to, co prodáváte právě vy. Váš dům, byt či pozemek jsou pouze jedním v moři nemovitostí označených nápisem "na prodej." Proto vše dobře promyslete, než začnete nemovitost inzerovat.

 • Logo Přehled daní a plateb spojených s nemovitostmi Přehled daní a plateb spojených s nemovitostmi

  Jak je to od Nového roku s daní z převodu nemovitosti, daní z nemovitosti, daní z příjmu z prodeje nemovitosti, daní z pozemků a staveb?

 • Logo Stavební spořitelny se odrazily ode dna a letos posílí Stavební spořitelny se odrazily ode dna a letos posílí

  V naší první analýze roku 2013 jsme očekávali, že stavební spořitelny poskytnou úvěry za 45 miliard korun. Tato predikce se téměř do puntíku naplnila. Celková hodnota loni sjednaných úvěrů dosáhla 44,7 miliardy korun. Rostl i počet nově uzavřených smluv.

 • Logo Hypoteční spořitelna přichází s hypotékou za méně než 2 procenta Hypoteční spořitelna přichází s hypotékou za méně než 2 procenta

  Nová HYPOTÉKA ZA JEDNIČKU by se měla stát vlajkovou lodí produktové nabídky hypoték pro rok 2014. O hypotéku s úrokovou sazbou začínající jedničkou si klienti mohou zažádat od 5. 1. 2014. 

 • Logo Proč a jak nahlížet do katastru nemovitostí Proč a jak nahlížet do katastru nemovitostí

  V České republice máme v současnosti dvě možnosti, jak získat informace z katastru nemovitostí. Jednodušší je použít elektronickou aplikaci nahlížení do katastru. Je rychlejší a pro orientační potřeby jeho uživatelů naprosto vyhovující. Nicméně zde nelze nalézt veškeré informace. Nejenže do elektronické podoby nebylo ještě přeneseno celé území České republiky, nýbrž zde také nenajdete například nabývací tituly k nemovitostem (např. kupní smlouva, darovací smlouva apod.), nebo přesný charakter věcných břemen. 

TOPlist