48 921 aktuálních nabídek
od 906 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Projekt Prosek Park IX. nabídne nové byty k prodeji Projekt Prosek Park IX. nabídne nové byty k prodeji

  Společnost FINEP zahajuje v těchto dnech prodej bytů v zatím poslední etapě oblíbeného bytového projektu Prosek Park, který se nachází 3 minuty od metra ve vyhledávané pražské části. Nově prodávaná etapa nabízí 104 bytů včetně výjimečných velkoprostorových bytů v horních patrech, či bytů pro singles.

 • Logo Jak vybrat realitní kancelář Jak vybrat realitní kancelář

  Všichni víme, jak to dnes chodí. Nikdo nic nevyrábí a všichni se živí „pusou“ (zprostředkováním služeb). Ať už je to pojišťovací agent, finanční poradce, nebo realitní makléř. Známe je všichni. Na co si ale dát pozor, abychom nenaletěli? Vždyť při prodeji nemovitosti se jedná o miliónový majetek! V první řadě se nebojte, ale buďte opatrní. Informace z médií jsou často uměle vyvolané a tak jako v politice, nevíte, kde je vlastně pravda. Zde je tedy stručný popis, jak nejlépe prodat a přitom nenaletět.

 • Logo Proč bývá spoluvlastnictví nemovitosti ohniskem neřešitelných sporů? Proč bývá spoluvlastnictví nemovitosti ohniskem neřešitelných sporů?

  Přestože je obecně známé, že mezilidským vztahům neprospívá, pokud jednu věc vlastní více osob najednou, stává se tak. Spoluvlastnictví nejčastěji vzniká v důsledku řešení dědictví, kdy příbuzní zdědí příslušné podíly na nemovitosti. Nebo v důsledku rozvodu. Pokud se manželé nedohodnou na způsobu rozdělení majetku, přechází nemovitost po uplynutí určité lhůty po rozvodu ze společného jmění manželů do podílového spoluvlastnictví. 

 • Logo Jak ochránit dům před požárem? Jak ochránit dům před požárem?

  Každý dům i budovu je zapotřebí zabezpečit před případným požárem. Poslouží k tomu instalace elektrické požární signalizace (EPS), která informuje obyvatele domu o vzniku požáru akustickou a světelnou signalizací. Hlásičem musí být povinně vybaveny nové či rekonstruované domy, na něž bylo vydáno stavební povolení po datu 1.7.2008. Tento den nabyla účinnosti „Vyhláška o technických podmínkách požární ochrany staveb č. 23/2008 Sb“. 

 • Logo Moderní a ekologické pasivní domy Moderní a ekologické pasivní domy

  Přemýšlíte o pořízení vlastního domu a chcete v budoucnu výrazně ušetřit na energiích? Pokud jste si odpověděli kladně, pak je tou správnou volbou pasivní dům. Nejenže uspoříte na nákladech za vytápění, ale budete dýchat čistý vzduch bez plísní a prachu. Ani to však nejsou všechny výhody, které Vám pořízení pasivního domu přinese. Přibližme si všechny!

 • Logo Rezidence Vítkovka - klid a bezpečí v centru Prahy Rezidence Vítkovka - klid a bezpečí v centru Prahy

  Dne 15. ledna 2015 byly zahájeny zemní práce na novém projektu bytového domu na Praze 3. Jedná se o dům se 78 bytovými jednotkami včetně ateliérů a komerčních prostor se dvěma poschodími podzemních garáží. Objekt bude ze zadní části napojen rampou na cyklostezku za domem a tím i na park Vítkov. Původní projekt musel být přepracován do moderní podoby, aby splňoval náročné požadavky na současné bydlení. Nechybí velká okna, prostorné terasy, výtahy ani balkony. Obrovská energie byla vložena do dispozic jednotlivých bytů. Zde byla a stále je věnována maximální pozornost praktičnosti a využitelnosti každého metru. Velkým hitem se ukázaly malometrážní byty a ateliery. V současné době jsou všechny vyprodány. Rezidence Vítkovka se řadí mezi moderní nové bytové domy, které charakterizují dnešní přetvářející se Žižkov. Tento dům bude ale výjimečný ještě něčím jiným!

 • Logo Duben zamával s cenami hypoték Duben zamával s cenami hypoték

  Úrokové sazby hypoték kvapem míří k dvou procentní hranici. Hodnota titulního indexu nabídkových sazeb klesla během dubna na 2,15 %. Oproti loňskému roku klienti s dvou milionovou hypotékou ušetří na splátce úvěru více než 600 korun. Úrokové sazby tlačí dolů konkurence a nekonečná řada akčních nabídek, které kromě sazby přinášejí i slevy na poplatcích souvisejících s hypotékou. 

 • Logo Pozor na vlastnictví přístupových cest k nemovitostem Pozor na vlastnictví přístupových cest k nemovitostem

  Představte si, že se vydáte na svou chatu jako obvykle. Po vašem příjezdu vás však čeká nepříjemné překvapení. Soused, jemuž patří příjezdová cesta, si na ni dal závoru a zamkl ji pevným zámkem. Zprava to objet nelze, je tam příkop, zleva je plot a škodolibý soused tam stojí a vyhrožuje vám, že pokud vstoupíte na jeho pozemek, tak na vás pošle svého psa a nebo zavolá policii. Co teď? Jiná cesta k chatě zkrátka nevede. Pokud je cesta opravdu souseda, jedná soused v souladu s právem? Nebo jste v právu vy a soused jedná protiprávně? A je možné bránit se? A jak?

 • Logo Jak na to, abyste na své chatě mohli trvale bydlet? Jak na to, abyste na své chatě mohli trvale bydlet?

  Obzvláště starší lidé to dělávají, byt třeba nechají mladým, chatu si zvelebí, zateplí atd..., ale chtěli by zde mít trvalé bydliště. Alternativních způsobů bydlení dnes existuje mnoho. Koupit si dům ve městě je přitom o mnoho dražší, než koupit chatu za městem. Proto přibylo lidí, kteří se z finančních důvodů rozhodli hledat cestu, jak nebydlet v bytě a zároveň se vejít do rozpočtu, který si na pořízení bydlení na vlastním pozemku stanovili. A jedním z ideálních rešení se ukázaly být rekreační chaty, případně staré chalupy.

 • Logo Jak udělat z nebytových prostor bytové? Jak udělat z nebytových prostor bytové?

  Především v centrech větších měst v poslední době přibývá snahy o přeměnu nebytových prostor na bytové. Mohou jimi být například půdní prostory, prostory původních kočárkáren, sušáren a jiné, které byly v minulosti využívány jako prostory společné. Dalšími příklady mohou být prostory využívané ke komerčním účelům, jakými jsou například kanceláře. Jak udělat z nebytových prostor byty?

 • Logo Kolik stojí předčasné splacení hypotéky? Kolik stojí předčasné splacení hypotéky?

  Vstup Air bank na hypoteční trh, rekordně nízké úrokové sazby hypoték a blížící se implementace evropské hypoteční směrnice - to jsou 3 věci, které neustále víří téma poplatků za předčasné splacení hypotéky. Jak se k tomuto poplatku staví jednotlivé banky a jaké změny lze očekávat v budoucnu? 

 • Logo Jak se vypořádat s neplatícími nájemníky? Jak se vypořádat s neplatícími nájemníky?

  Chystáte se pronajmout byt? Asi tušíte, že kromě peněz, které se vám touto cestou podaří získat, to může mít i mnoho úskalí. Pokud narazíte na slušného platícího nájemníka, dá se hovořit o velkém štěstí. Ale co když vás štěstí mine? Pak se připravte na nejhorší!

 • Logo Je stále třeba znalecký posudek? Je stále třeba znalecký posudek?

  Podle NOZ (Nového občanského zákoníku) již není potřebné vyhotovení znaleckého posudku. Díky tomu sice můžete ušetřit za jeho vyhotovení pár tisíc, nicméně je tu několik důvodů, proč si jej přeci jen nechat vypracovat. Jaké jsou tyto důvody? A jak na něj?

 • Logo Jak se odpočítávají úroky Jak se odpočítávají úroky

  Úroky z hypotéky nebo stavebního spoření si můžete odečíst od základu daně. Záměr ministerstva financí snížit limit na 80 000 Kč nevyšel. Stále je možné odečíst až 300 000 Kč. Úspora za celý rok může dosáhnout až 45 000 Kč. Jak na to?

 • Logo Družstevní byt či byt v osobním vlastnictví? Družstevní byt či byt v osobním vlastnictví?

  Kupujete nebo prodáváte byt? Jaký vliv má druh vlastnictví na cenu bytu? A jak lze z bytu družstevního udělat byt v osobním vlastnictví?

 • Logo Jak vznikají byty? Jak vznikají byty?

  Jistě vás bude zajímat, jak vlastně z jednoho celého domu vznikly jednotlivé bytové jednotky. Či jak na to, pokud chcete udělat ze dvou bytových jednotek jednu, či naopak jednu bytovou jednotku rozdělit na dvě? A co dělat, pokud bydlíte v domě se spoluvlastnickými podíly a již nechcete být spoluvlastníkem?

 • Logo Levné hypotéky jako protiváha rostoucím cenám bytů Levné hypotéky jako protiváha rostoucím cenám bytů

  Průměrná cena bytů v únoru vzrostla na 1,84 milionu korun. V porovnání se stejným obdobím loňského roku jsou nyní ceny o 110 000 Kč výše. Úroveň dostupnosti bydlení navzdory rostoucím cenám bytů zůstává na excelentní úrovni. Pozitivně působí pokles úrokových sazeb hypoték a rostoucí příjem domácností.

 • Logo Je životní pojistka k hypotéce nutná? Je životní pojistka k hypotéce nutná?

  Hypotéka je závazek zpravidla na 20 až 30 let. Banky obecně nepodmiňují sjednání hypotečního úvěru uzavřením životního pojištění. Nicméně stále více klientů si uvědomuje rizika spojená s dlouhodobým zatížením rodinného rozpočtu často vysokou splátkou hypotéky a zájem o pojištění roste.

 • Logo Jak se stanovuje cena nemovitosti pro dědické řízení? Jak se stanovuje cena nemovitosti pro dědické řízení?

  Daně se dotýkají snad všech okamžiků našich životů, včetně těch méně radostných - úmrtí někoho z rodiny či někoho blízkého z širšího okolí. Jak probíhá dědické řízení? Jaké zásadní změny přinesl Nový občanský zákoník? Je třeba podávat daňové přiznání?

 • Logo Češi a bydlení v roce 2015 Češi a bydlení v roce 2015

  Co chystají Češi v roce 2015 v oblasti bydlení? Chtějí se zaměřit na koupi nového bytu, domu, nebo raději budou rekonstruovat? A kolik do bydlení chtějí dát peněz? Na to se zaměřil průzkum veřejného mínění agentury Stem Mark, realizovaný exkluzivně pro společnost FINEP.

TOPlist