56 175 aktuálních nabídek
od 963 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Jsou dražby nemovitostí výhodné a bezpečné? Jsou dražby nemovitostí výhodné a bezpečné?

  Jsou nemovitosti prodávané v dražbách stále finančně zajímavé? Nebo už je toto tvrzení historií? A je nákup nemovitosti v dražbě spíše rizikovou či výhodnou záležitostí?

 • Logo Hypotéky v ČR letos slaví 20 let Hypotéky v ČR letos slaví 20 let

  Letos v září to bude 20 let od okamžiku, kdy Českomoravská hypoteční banka jako první na českém trhu získala licenci pro poskytování hypoték. Nyní své služby v oblasti financování bydlení prostřednictvím hypoték nabízí 15 bank, které za necelých 20 let v součtu poskytly hypotéky za 1,3 bilionu korun. 

 • Logo Jak sloučit pozemky a budovy Jak sloučit pozemky a budovy

  S příchodem Nového občanského zákoníků, který vstoupil v platnost 1.1. 2014 došlo k mnoha změnám týkajícím se pozemků a staveb. Především fakt, že v České republice je přes 350.000 staveb stojících na cizím pozemku, zapříčinil, že 1.1.2014 vstoupily v platnost nová opatření ohledně sjednocení pozemku a budov na něm stojících. Nyní trend směřuje k tomu, aby se budova a pozemek stali opět jednou nemovitostí. Tedy aby neměl pozemek jednoho vlastníka a budova na něm stojící jiného. Tato tendence však není žádnou novinkou. Do roku 1964 (kdy vstoupil v platnost Občanský zákoník z roku 1964) trvala stejná snaha jako dnes, tedy aby budovy a pozemky byly jedním celkem. A stejně tak i většina ostatních evropských států je nakloněna k jednotnosti staveb a pozemků. 

 • Logo Pokles zájmu o úvěry ze stavebního spoření nezastavil ani rok 2014 Pokles zájmu o úvěry ze stavebního spoření nezastavil ani rok 2014

  Stavební spořitelny v loňském roce sjednaly úvěry za 40,2 mld. Kč. Propad zájmu o úvěry zaznamenaly všechny spořitelny až na Modrou pyramidu. Spořitelny se musejí dočasně smířit s konkurencí rekordně levných hypoték, nestavět před klienty zbytečné překážky a maximálně využívat příležitostí na trhu. 

 • Logo Energetickou náročnost budovy je nutné uvádět již v inzerci Energetickou náročnost budovy je nutné uvádět již v inzerci

  Od roku 2013 existuje podle novely zákona o hospodaření energií (č. 406/2000 Sb.) povinnost při prodeji či pronájmu určitého typu budov předkládat PENB. Ten by měl sloužit jako ochrana spotřebitele, tedy kupujícího, příp.nájemce. A měl by mu prozradit, jak energeticky náročná daná budova je. Energetická třída (hodnotí se A,B,C,D...až G, které je nejhorší) by měla být uvedena již v inzerci nemovitosti. Pokud zde uvedena není, nebo PENB není k dispozici, má se za to, že budova má nejhorší energetickou třídu G, a toto by také v inzerci mělo být uvedeno.

 • Logo RE/MAX vstupuje do asociace realitních kanceláří RE/MAX vstupuje do asociace realitních kanceláří

  Realitní síť RE/MAX se v lednu 2015 stala členem Asociace realitních kanceláří České republiky. Společným cílem je zvýšení profesionality prestiže realitních makléřů i spolupráce na přípravě nové legislativy, která bude realitní podnikání upravovat. 

 • Logo Co je právo stavby? Co je právo stavby?

  Nový občanský zákoník přišel s celou řadou novinek, včetně zavedení práva stavby (§1240 a násl.).Tato změna vznikla z důvodu snahy o sjednocování vlastnických práv pozemků a staveb. Tedy pozemek a stavba by od 1.1.2014 neměly mít rozdílné vlastníky a veškeré změny v NOZ (Nový občanský zákoník), by měly směřovat k sjednocování těchto dvou nemovitostí. A proto, pokud se vlastník pozemku dlouhodobě nechystá stavět na svém pozemku, může pozemek přenechat jiné osobě, aniž by jej musel prodat.

 • Logo Moderní bydlení na Slunečném vršku v Praze – Hostivaři Moderní bydlení na Slunečném vršku v Praze – Hostivaři

  Projekt Slunečný vršek v Praze – Hostivaři nabízí moderní dostupné bydlení za zajímavou cenu. Přitom je Slunečný vršek obklopen zelení a svým obyvatelům poskytuje kýžený klid, ovšem také zázemí, které nesmí chybět k pohodlnému a aktivnímu životu.

 • Logo Je lepší koupit si byt před nebo po rekonstrukci? Je lepší koupit si byt před nebo po rekonstrukci?

  Je lepší koupit si byt před nebo po rekonstrukci? Otázka, na níž neexistuje jednoznačná odpověď. Každý má jiné finanční a časové možnosti, jiné preference, někdo je kreativní a chce si svůj byt "ušít" na míru. Jiný zase přenechá tvůrčí práci někomu jinému. Následuje několik tipů, jak se rozhodnout, co je nejlepší právě pro vás...

 • Logo Jak se přestěhovat, abychom se co nejméně stresovali? Jak se přestěhovat, abychom se co nejméně stresovali?

  Někteří lidé správně říkají: je lepší vyhořet než se stěhovat. Během stěhování jistě tomuto úsloví dáte mnohokrát za pravdu. Jak na to, aby celý proces byl co nejméně stresující a co možná nejrychlejší? Zde je pár tipů, jak by váš "bojový plán" mohl vypadat.

 • Logo Jak vydržet pozemek? Jak vydržet pozemek?

  Držbu lze obecně definovat jako právní nabytí věci (v našem případě nemovitosti), kterou vlastník užívá po dobu danou zákonem v dobré víře, že je jeho vlastní. Vedle například kupní smlouvy, dědění či přiklepnutí licitátora ve veřejné dražbě je vydržení jedním z nabývacích titulů, na jejichž základě může katastr nemovitostí provést vklad vlastnických práv k nemovitosti. Využít jej mohou jak právnické, tak fyzické osoby. 

 • Logo Za jak dlouho se ze mne stane bezdomovec, když nebudu moci splácet hypotéku? Za jak dlouho se ze mne stane bezdomovec, když nebudu moci splácet hypotéku?

  Dnešní doba láká především nízkou úrokovou sazbou. A tak se často stane, že si lidé ukrojí příliš velký krajíc chleba a naplánují si vyšší měsíční splátky, než jsou schopni splácet. Nebo u nich nastane změna životní situace v podobě ztráty zaměstnání, či rozvodu. Zkrátka nikdo nemůže vědět, co se stane za rok, dva či za deset let poté, co si vezmou úvěr nebo hypotéku na delší dobu. Jak se tedy co nejzodpovědněji postavit k nastalé situaci?

 • Logo Dědictví - jak vyřešit vlastnictví nemovitosti před svou smrtí? Dědictví - jak vyřešit vlastnictví nemovitosti před svou smrtí?

  Smrt každého člověka je velkou tragédií. Jak alespoň zmírnit praktickou stránku úmrtí v rodině, co se týče budoucího dědictví? Lze se na takovou událost připravit? Lze zamezit budoucím dohadům a sporům? A jak?

 • Logo Jak nepřijít o nemovitost exekucí? Jak nepřijít o nemovitost exekucí?

  Pokud se řekne exekuce, většina lidí si vybaví nemovitost, která je pro svého majitele ztracena, a je již na pokraji dražby. Není to však tak jednoduché. Cesta, kterou musí nemovitost urazit až k dražbě, je značně komplikovanou a nenastává ze dne na den. Mezi nařízením exekuce a dražbou bývá přibližně rok, ale tato doba se může prodloužit i na více let.

 • Logo Jak vyměnit byt Jak vyměnit byt

  Výměna bytů dnes stále probíhá, ale již v poněkud jiné podobě. Svůj původní charakter si v omezené míře zanechala pouze u státních, či obecních bytů (tedy nájemních bytů). V jiných případech se ve své podstatě jedná o prodej dvou bytů ve stejný okamžik. Tedy již ne o klasickou výměnu bytů. Co se tedy od dřívějších dob změnilo? A jak na to, pokud se přece jenom rozhodnete svůj byt vyměnit?

 • Logo Zveme vás na Realitní kongres Zveme vás na Realitní kongres

  V pondělí 3. listopadu proběhne v pražském Clarion Congress Hotel Prague již pátý ročník Realitního kongresu. Jedná se o největší setkání realitních odborníků ve Střední Evropě, každoročně se ho účastní více než 600 majitelů a manažerů realitních kanceláří, developerů a manažerů firem, které na realitním trhu působí z řad finančních institucí, architektonických studií, IT firem, atd. Mezi hlavní témata letošního ročníku budou patřit zejména hodnocení legislativních změn, které souvisejí s realitním trhem (zákon o katastrech a nový občanský zákoník), vývoj realitního trhu a ekologie v bydlení. Dalším diskutovaným tématem budou připravované úpravy zákona o energetických průkazech budov.

 • Logo Fixní sazby hypoték narazily při klesání do variabilních Fixní sazby hypoték narazily při klesání do variabilních

  Pokles sazeb hypoték se v září téměř zastavil. Jak vyplývá z aktuálních statistik makléřské společnosti GOLEM FINANCE, průměrná úroková sazba hypoték do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti klesla v září o 2 setiny procentního bodu. Průměrné fixní úrokové sazby klesly na úroveň variabilních. 100% hypotéky zlevnily během pěti let skoro o 3 procentní body. 

 • Logo Veletrh Střechy Praha 2015 nabídne pestrý doprovodný program Veletrh Střechy Praha 2015 nabídne pestrý doprovodný program

  Kompletní přehled o současné nabídce materiálů pro střechy, izolace i fasády včetně mnoha novinek nabídne 17. ročník veletrhu Střechy Praha. Tento nejvýznamnější středoevropský veletrh pro stavbu a renovace střech proběhne 22. – 24. 1. 2015 v PVA EXPO PRAHA Letňany souběžně s veletrhem úspor energií Solar Praha a veletrhem Řemeslo Praha. 

 • Logo 5 největších chyb při prodeji nemovitosti 5 největších chyb při prodeji nemovitosti

  Mnoha chybám se vám podaří vyhnout tím, že proces prodeje budete konzultovat se svým realitním makléřem. Ten ale nesmí být ledajakou osobou, která se pouze nazývá realitním makléřem, byť by to byl váš blízký známý. Měli byste si vybrat takového makléře, který je opravdovým profesionálem a který bude umět zasvěceně odpovědět téměř na každou otázku ohledně realit, kterou mu položíte. V takovém případě by s vámi měl všechny kroky konzultovat. Některým chybám může předejít bez vaší součinnosti, v některých bodech vás může požádat o pomoc. Nápomocni mu budete muset být v přípravě nemovitosti na prodej, co se týče fyzických úprav nemovitosti. Také některé úřady nebudou chtít makléři vydat potřebné dokumenty, neboť je mohou vydat pouze vlastníkovi osobně.

 • Logo Jak probíhá převod družstevního bytu do osobního vlastnictví? Jak probíhá převod družstevního bytu do osobního vlastnictví?

  Pokud se chystáte koupit nebo prodat byt, jistě jedna z nejdůležitějších otázek bude, zda se jedná o družstevní byt nebo byt v osobním vlastnictví.

TOPlist