38 030 aktuálních nabídek
od 869 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Jak ocenit nemovitost k prodeji Jak ocenit nemovitost k prodeji

  Pokud máte k dispozici znalecký posudek zpracovaný odborným znalcem, můžete jej použít jako jeden z hodnot, podle kterých se orientovat. Je však třeba si dát pozor, na to, že znalci vycházejí z ,,tabulkových” hodnot a skutečná tržní hodnota může být zcela odlišná.

 • Logo Jak prodat nemovitost Jak prodat nemovitost

  Prodej nemovitosti nemusí být tak jednoduchý, jak si někteří prodávající představují. Mnoho lidí prostě podá do novin inzerát o pár slovech a čeká, že jejich byt bude do týdne prodaný. Pokud někdo zvolí takový postup, může tvrdě narazit. Místo zájemců o koupi se ozvou zástupy realitních kanceláří nabízejících své služby a pokud bude mít prodávající velké štěstí, tak možná zavolá jeden nebo dva přímí zájemci, kteří však stejně nekoupí. Jak tedy na to, aby bylo prodáno a peníze na účtu?

 • Logo Chytré bydlení má nové projekty, další připravuje Chytré bydlení má nové projekty, další připravuje

  Byty, které jsou v nízkoenergetických standardech skupiny B Chytrého bydlení, nabízí nejen úsporu energií za vytápění, ale především vysoký standard bydlení a příznivý dopad na lidské zdraví, aniž by docházelo například k nepříjemnému průvanu, jak je tomu bohužel běžné u jiných typů bydlení. 

 • Logo Co jsou věcná břemena? Co jsou věcná břemena?

  Podle Nového občanského zákoníku (dále jen NOZ) se začala dříve pouze "věcná břemena" rozdělovat na reálná věcná břemena a služebnosti. Tato věcná břemena právě k cizím věcem řeší 89/2012 Sb. - Nový občanský zákoník.

 • Logo Co znamená, když je v inzerátu nemovitosti napsáno RK Nevolat? Co znamená, když je v inzerátu nemovitosti napsáno RK Nevolat?

  Co znamená, pokud je v inzerátu napsáno RK Nevolat? Co s tím? Proč to tam prodávající píše? Ví vůbec, proč to píše? A co když budete mít o jeho nemovitost zájem, ale bojíte se jednat přímo s ním?

 • Logo Trigema přichází s projektem Chytrého bydlení na pražských Lužinách Trigema přichází s projektem Chytrého bydlení na pražských Lužinách

  Developerská společnost Trigema spouští předprodej dalšího ze svých pražských projektů. Po bytovém domu CHYTRÉ BYDLENÍ BLV@Horní Měcholupy, jehož předprodej ohlásila před měsícem, se rozhodla uvést na trh projekt CHYTRÉ BYDLENÍ JRM@Lužiny. 

 • Logo Má smysl prodávat nemovitost za hotové? Má smysl prodávat nemovitost za hotové?

  Výkup za hotové! Nabízíme výkup Vaší nemovitosti za hotové až za 80% tržní ceny! Vykoupíme Vaši nemovitost! Peníze za Vaši nemovitost do 24 hodin! A s mnoha dalšími podobnými upoutávkami se můžete na realitním trhu běžně setkat. Jedná se o podvod? Nebo o příležitost, která bude výhodná pro všechny zúčastněné?

 • Logo Pořiďte si chytrý byt Pořiďte si chytrý byt

  Developerská společnost Trigema zahájila předprodej bytů svého nového projektu CHYTRÉ BYDLENÍ BLV@Horní Měcholupy. Projekt, který vyroste v Praze 15, po dokončení nabídne více než 60 bytů ve velikosti od 1+kk do 4+kk. Ceny se budou pohybovat od 54.000,- korun za m2. 

 • Logo Jak postupuje banka, pokud nesplácíte hypotéku? Jak postupuje banka, pokud nesplácíte hypotéku?

  Koupili jste nemovitost a nemůžete ji splácet? Nepříjemné. Jistě není třeba připomínat, že nejdůležitější je komunikace s finančním ústavem, většinou tedy bankou. A že dělat mrtvého brouka se rozhodně nevyplácí. Jak se banka může k problému postavit? Může banka přenechat vymáhání dluhu na někom jiném? A bude to opravdu banka, kdo problém bude řešit?

 • Logo Jak se oceňuje dědictví? Jak se oceňuje dědictví?

  Bohužel se v životě setkáme i s tak smutnou událostí, jako je úmrtí v rodině. V rámci dědického řízení budete notářem vyzváni k ocenění nemovitostí, které po zemřelém zůstaly. A ve většině případů se jedná o ocenění "Tržní hodnoty," neboli "Obvyklé ceny" všech nemovitostí, které jsou v majetku zemřelého. 

 • Logo Hypotéky zavadily o úrokové dno Hypotéky zavadily o úrokové dno

  Úrokové sazby hypoték po 19 měsících vzrostly. K obratu trh nasměřovaly dvě největší banky, které pod tlakem rostoucích cen zdrojů oznámily v polovině června zdražení fixních sazeb. Klienti však zoufat nemusejí, stále je možné získat hypotéku s fixní sazbou pod 2 procenty. 

 • Logo Nevíte, jaké zvolit bydlení? Inspirujte se Feng-šuej! Nevíte, jaké zvolit bydlení? Inspirujte se Feng-šuej!

  Přijdete po dlouhém pracovním dni domů a místo toho, abyste cítili pohodu a klid, neustále vás tíží stres a „něco“ vám nedovolí se ve svém vlastním bytě uvolnit. Proč to tak je? Pokud není příčina vašeho neklidu zjevná, možná máte doma špatnou energii. Zkuste si svůj domov zařídit tak, abyste pozitivní energii pustili dovnitř a zabránili jí hned utéct. Inspirujte se principy Feng-šuej!

 • Logo Znáte rozdíl mezi fungováním Bytového družstva a Společenstvím vlastníků? Znáte rozdíl mezi fungováním Bytového družstva a Společenstvím vlastníků?

  Pokud se lidé rozhodují, zda si koupí byt v osobním vlastnictví, nebo byt družstevní, mnohdy ani netuší, jaký je mezi nimi rozdíl co se týče správy. Jediné hledisko, které zájemci o koupi zvažují, je možnost či nemožnost financování bytu z úvěrových prostředků. Což, jak je známo, je u družstevních bytů někdy až neřešitelný problém a většinou družstevní byty nelze z úvěrových prostředků financovat.

 • Logo Projekt Prosek Park IX. nabídne nové byty k prodeji Projekt Prosek Park IX. nabídne nové byty k prodeji

  Společnost FINEP zahajuje v těchto dnech prodej bytů v zatím poslední etapě oblíbeného bytového projektu Prosek Park, který se nachází 3 minuty od metra ve vyhledávané pražské části. Nově prodávaná etapa nabízí 104 bytů včetně výjimečných velkoprostorových bytů v horních patrech, či bytů pro singles.

 • Logo Jak vybrat realitní kancelář Jak vybrat realitní kancelář

  Všichni víme, jak to dnes chodí. Nikdo nic nevyrábí a všichni se živí „pusou“ (zprostředkováním služeb). Ať už je to pojišťovací agent, finanční poradce, nebo realitní makléř. Známe je všichni. Na co si ale dát pozor, abychom nenaletěli? Vždyť při prodeji nemovitosti se jedná o miliónový majetek! V první řadě se nebojte, ale buďte opatrní. Informace z médií jsou často uměle vyvolané a tak jako v politice, nevíte, kde je vlastně pravda. Zde je tedy stručný popis, jak nejlépe prodat a přitom nenaletět.

 • Logo Proč bývá spoluvlastnictví nemovitosti ohniskem neřešitelných sporů? Proč bývá spoluvlastnictví nemovitosti ohniskem neřešitelných sporů?

  Přestože je obecně známé, že mezilidským vztahům neprospívá, pokud jednu věc vlastní více osob najednou, stává se tak. Spoluvlastnictví nejčastěji vzniká v důsledku řešení dědictví, kdy příbuzní zdědí příslušné podíly na nemovitosti. Nebo v důsledku rozvodu. Pokud se manželé nedohodnou na způsobu rozdělení majetku, přechází nemovitost po uplynutí určité lhůty po rozvodu ze společného jmění manželů do podílového spoluvlastnictví. 

 • Logo Jak ochránit dům před požárem? Jak ochránit dům před požárem?

  Každý dům i budovu je zapotřebí zabezpečit před případným požárem. Poslouží k tomu instalace elektrické požární signalizace (EPS), která informuje obyvatele domu o vzniku požáru akustickou a světelnou signalizací. Hlásičem musí být povinně vybaveny nové či rekonstruované domy, na něž bylo vydáno stavební povolení po datu 1.7.2008. Tento den nabyla účinnosti „Vyhláška o technických podmínkách požární ochrany staveb č. 23/2008 Sb“. 

 • Logo Moderní a ekologické pasivní domy Moderní a ekologické pasivní domy

  Přemýšlíte o pořízení vlastního domu a chcete v budoucnu výrazně ušetřit na energiích? Pokud jste si odpověděli kladně, pak je tou správnou volbou pasivní dům. Nejenže uspoříte na nákladech za vytápění, ale budete dýchat čistý vzduch bez plísní a prachu. Ani to však nejsou všechny výhody, které Vám pořízení pasivního domu přinese. Přibližme si všechny!

 • Logo Rezidence Vítkovka - klid a bezpečí v centru Prahy Rezidence Vítkovka - klid a bezpečí v centru Prahy

  Dne 15. ledna 2015 byly zahájeny zemní práce na novém projektu bytového domu na Praze 3. Jedná se o dům se 78 bytovými jednotkami včetně ateliérů a komerčních prostor se dvěma poschodími podzemních garáží. Objekt bude ze zadní části napojen rampou na cyklostezku za domem a tím i na park Vítkov. Původní projekt musel být přepracován do moderní podoby, aby splňoval náročné požadavky na současné bydlení. Nechybí velká okna, prostorné terasy, výtahy ani balkony. Obrovská energie byla vložena do dispozic jednotlivých bytů. Zde byla a stále je věnována maximální pozornost praktičnosti a využitelnosti každého metru. Velkým hitem se ukázaly malometrážní byty a ateliery. V současné době jsou všechny vyprodány. Rezidence Vítkovka se řadí mezi moderní nové bytové domy, které charakterizují dnešní přetvářející se Žižkov. Tento dům bude ale výjimečný ještě něčím jiným!

 • Logo Duben zamával s cenami hypoték Duben zamával s cenami hypoték

  Úrokové sazby hypoték kvapem míří k dvou procentní hranici. Hodnota titulního indexu nabídkových sazeb klesla během dubna na 2,15 %. Oproti loňskému roku klienti s dvou milionovou hypotékou ušetří na splátce úvěru více než 600 korun. Úrokové sazby tlačí dolů konkurence a nekonečná řada akčních nabídek, které kromě sazby přinášejí i slevy na poplatcích souvisejících s hypotékou. 

TOPlist