51 439 aktuálních nabídek
od 893 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Inspirujte se svěžími jarními trendy v designu, bydlení a zahradách Inspirujte se svěžími jarními trendy v designu, bydlení a zahradách

  Plánujete v blízké době stavbu či rekonstrukci svého bytu či domu? Zajímají vás novinky z oblasti zahradní architektury? Přemýšlíte, jak nejlépe vybavit interiér vašeho domova? Chcete se inspirovat novými trendy? V tom případě nesmíte chybět na tradičním souboru veletrhů o bydlení, zahradě a designu FOR HABITAT, FOR FURNITURE, FOR GARDEN a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY, který bude probíhat od 17. do 20. března na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

 • Logo Jsou výhodné krátkodobé pronájmy nemovitostí? Jsou výhodné krátkodobé pronájmy nemovitostí?

  V posledních letech jsou stále populárnější krátkodobé pronájmy nemovitostí, především pak bytů. Jedná se ve své podstatě o jakousi variantu k bydlení v ubytovacím zařízení, např. v hotelu. Součástí krátkodobých pronájmů nemovitostí bývá často i servis, jakým je úklid nebo výměna ložního prádla. 

 • Logo Silná poptávka po bydlení bude i v roce 2016. Jen aby bylo co kupovat! Silná poptávka po bydlení bude i v roce 2016. Jen aby bylo co kupovat!

  Ceny bytů dál rostou. V meziročním srovnání jsou nyní oproti loňskému prosinci zhruba o 200 000 Kč vyšší. Lidé musí na pořízení průměrného bytu vydělávat déle. Zatímco loni v prosinci na pořízení bytu stačil Čechům zhruba pětinásobek průměrného ročního příjmu, nyní je to již 5,5násobek. Českým domácnostem se však daří lépe, což bude mít pozitivní vliv na míru dostupnosti bydlení v roce 2016. 

 • Logo Na co si dát pozor v nájemní smlouvě? Na co si dát pozor v nájemní smlouvě?

  Rozhodli jste se vyřešit svoji momentální životní situaci pronájmem bytu? Prvním úkolem je najít ten správný byt. Měl by vyhovovat velikostí, polohou, zařízením a především cenou. A pak už stačí jen uzavřít vyváženou nájemní smlouvu, která bude přijatelná pro obě strany - nájemníka i vlastníka. Na co si dát před podpisem smlouvy pozor?

 • Logo Kupujete nemovitost? Dejte pozor, aby byla v budoucnu prodejná! Kupujete nemovitost? Dejte pozor, aby byla v budoucnu prodejná!

  V dnešní době je velmi snadné vyhledat a pořídit nemovitost. Výhodné úrokové sazby hypoték, velké množství nemovitostí k prodeji, snadné vyhledávání nemovitostí na internetu. To vše přispívá jednoduchosti nákupu nemovitosti. Ale nic nemusí trvat věčně, přestože z nového domova máte radost, může přijít změna životní situace a nemovitost budete potřebovat opět prodat. Na to je třeba myslet již při jejím nákupu.

 • Logo Stále více Čechů investuje do nemovitosti. Víme proč! Stále více Čechů investuje do nemovitosti. Víme proč!

  Rok 2015 je rekordní z pohledu objemu a počtu sjednaných hypotečních úvěrů. Banky nabízejí nejvýhodnější podmínky za posledních několik let a je nasnadě toho využít. Investice do nemovitosti navíc začíná být vnímána jako jedna z možností pro zabezpečení na stáří.

 • Logo Veletrh Střechy Praha 2015 nabídne pestrý program Veletrh Střechy Praha 2015 nabídne pestrý program

  18. ročníku prestižního veletrhu pro stavbu a renovaci střech STŘECHY PRAHA se budou opět účastnit nejvýznamnější firmy z oboru. Doprovodný program je realizován za aktivní podpory a účasti špičkových odborníků z renomovaných institutů. Akce se uskuteční 21. – 23. 1. 2016 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

 • Logo Jak správně inzerovat nemovitost Jak správně inzerovat nemovitost

  Prodat nemovitost znamená „dostat ji pořádně na oči.“ Jedině tak máte šanci najít vhodného kupce. A když už ji dobře zviditelníte (například na portále ceskereality.cz nebo v regionálním tisku), je toho třeba náležitě využít. Prezentaci prodávané nemovitosti musíte vyšperkovat tak, aby zaujala co nejvíce lidí a dostala se z šedi a nudy ostatních nabídek. Jak na to?

 • Logo Potřebujete rychlé peníze za svou nemovitost? Potřebujete rychlé peníze za svou nemovitost?

  Potřebujete rychlé peníze za svou nemovitost? Zkuste využít služeb nového webu VykupyNemovitosti.cz od společnosti Next Invest. 

 • Logo Realitním projektem roku 2015 se stal Sky Barrandov od Evy Jiřičné Realitním projektem roku 2015 se stal Sky Barrandov od Evy Jiřičné

  Letošní ročník developerské soutěže Realitní projekt roku zná své vítěze. Cenu nejlepšího Realitního projektu roku 2015 v České Republice získal projekt Sky Barrandov. Shodli se na tom jak odborníci složení ze zástupců realitních kanceláří, tak i architektů a získala hned dvě ocenění absolutního vítěze. Veřejnost letos hlasovala pro mimopražský projekt Placeo v Rosicích. 

 • Logo Návštěvnost serveru Českéreality.cz roste Návštěvnost serveru Českéreality.cz roste

  Zájem o realitní server Českéreality.cz neustále roste. V posledním roce jej navštívilo přes 3.529.000 unikátních návštěvníků. Oproti předchozímu roku, kdy návštěvnost serveru dosáhla 2.845.139, se jedná o více než 24% nárůst. Uživatelé, kteří se na server vracejí opakovaně, přitom tvoří dvě třetiny této návštěvnosti.

 • Logo Je možné rezervovat si úrokovou sazbu hypotéky? Je možné rezervovat si úrokovou sazbu hypotéky?

  Průměrná nabídková sazba hypoték přestala v květnu klesat a v červnu po 18 měsících nepatrně povyrostla. V indexu průměrných nabídkových sazeb se projevilo zdražení Expobank, Komerční banky a Hypoteční banky nárůstem o 2 setiny procenta na 2,17 %. Nepříznivý vývoj na mezibankovním trhu tlačí na rentabilitu hypoték a nárůst sazeb nevyloučila ani poslední z trojice největších poskytovatelů hypoték - Česká spořitelna. Jak stávající situace využít a zajistit si dopředu hypotéku s aktuální sazbou?

 • Logo Motivační večer Radima Passera a Petra Vomastka Motivační večer Radima Passera a Petra Vomastka

  Nezáleží na tom, zda jste realitní makléř nebo podnikatel začínající v jiném oboru. Ale určitě právě vás zaujme motivační večer s předními osobnostmi, které v České republice podnikají v oboru realit a to s pány Radimem Passerem a Petrem Vomastkem. Ti připravili jedinečnou přednášku s názvem O nemovitostech, investování, bohatství a životních zkušenostech. Jejich interaktivní vystoupení proběhne ve čtvrtek 22. října od 19 hodin v kulturním centru Bethany v Praze 4. Seminář je otevřený pro všechny posluchače, kteří chtějí vzít svůj život do svých rukou a chtějí se nechat inspirovat příběhem a zkušenostmi úspěšných podnikatelů.

 • Logo Kupujete pozemek? A víte, co vlastně kupujete? Kupujete pozemek? A víte, co vlastně kupujete?

  Ať už kupujete stavební parcelu, zahradu nebo pole, vždy je dobré vědět, co se pod označením tohoto pozemku vlastně skrývá.

 • Logo Jak se uvádí v inzerátech informace o energetické náročnosti Jak se uvádí v inzerátech informace o energetické náročnosti

  Energetickou třídu v inzerátech uvádí už 91,5 procenta realitních kanceláří. Loni to přitom byla jen tři procenta. Vyplývá to z průzkumu, který po roce zopakovala napříč regiony a realitními kancelářemi aliance Šance pro budovy.

 • Logo Jak ocenit nemovitost k prodeji Jak ocenit nemovitost k prodeji

  Pokud máte k dispozici znalecký posudek zpracovaný odborným znalcem, můžete jej použít jako jeden z hodnot, podle kterých se orientovat. Je však třeba si dát pozor, na to, že znalci vycházejí z ,,tabulkových” hodnot a skutečná tržní hodnota může být zcela odlišná.

 • Logo Jak prodat nemovitost Jak prodat nemovitost

  Prodej nemovitosti nemusí být tak jednoduchý, jak si někteří prodávající představují. Mnoho lidí prostě podá do novin inzerát o pár slovech a čeká, že jejich byt bude do týdne prodaný. Pokud někdo zvolí takový postup, může tvrdě narazit. Místo zájemců o koupi se ozvou zástupy realitních kanceláří nabízejících své služby a pokud bude mít prodávající velké štěstí, tak možná zavolá jeden nebo dva přímí zájemci, kteří však stejně nekoupí. Jak tedy na to, aby bylo prodáno a peníze na účtu?

 • Logo Chytré bydlení má nové projekty, další připravuje Chytré bydlení má nové projekty, další připravuje

  Byty, které jsou v nízkoenergetických standardech skupiny B Chytrého bydlení, nabízí nejen úsporu energií za vytápění, ale především vysoký standard bydlení a příznivý dopad na lidské zdraví, aniž by docházelo například k nepříjemnému průvanu, jak je tomu bohužel běžné u jiných typů bydlení. 

 • Logo Co jsou věcná břemena? Co jsou věcná břemena?

  Podle Nového občanského zákoníku (dále jen NOZ) se začala dříve pouze "věcná břemena" rozdělovat na reálná věcná břemena a služebnosti. Tato věcná břemena právě k cizím věcem řeší 89/2012 Sb. - Nový občanský zákoník.

 • Logo Co znamená, když je v inzerátu nemovitosti napsáno RK Nevolat? Co znamená, když je v inzerátu nemovitosti napsáno RK Nevolat?

  Co znamená, pokud je v inzerátu napsáno RK Nevolat? Co s tím? Proč to tam prodávající píše? Ví vůbec, proč to píše? A co když budete mít o jeho nemovitost zájem, ale bojíte se jednat přímo s ním?

TOPlist