37 914 aktuálních nabídek
od 869 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Co je inspekce nemovitosti a jak probíhá? Co je inspekce nemovitosti a jak probíhá?

  Pokud se řekne inspekce nemovitosti, jedná se především o vizuální prohlídku nemovitosti, která má odhalit závady na jejích vnitřních i venkovních částech. U jednotlivých komponentů v domě (rd, chata, chalupa, byt v bytovém domě, ...) se posuzuje především, zda jsou správně a bezpečně používané a zda jejich špatné užívání nezpůsobí budoucí komplikace. Pokud inspektor nějaký problém objeví, napíše o něm zprávu a navrhne řešení. V konečné zprávě inspektor sepíše souhrn všech závad, které by se měly řešit ihned, a také těch, jež jsou pouze výhledovou záležitostí, kterou stačí vyřešit v průběhu delší doby.

 • Logo Chytré bydlení v Praze je dostupnější než kdy dříve Chytré bydlení v Praze je dostupnější než kdy dříve

  Hledáte kvalitní bydlení za rozumnou cenu? Peněz nemáte nazbyt, ale nechcete své úspory utopit v nekvalitním bytě? Trend chytrého bydlení je "byty pro každého," kdo chce za své peníze dostat v první řadě jistotu a spolehlivost a třeba něco navíc. Jeden z průkopníků takového bydlení je společnost Trigema.

 • Logo Jak odhalit vady nemovitosti Jak odhalit vady nemovitosti

  Koupě domu či bytu bývá pro většinu lidí největší životní investicí. O to více by mělo být zřejmé, že se vyplatí investovat peníze do technické kontroly nemovitosti. Navíc objektivní zpráva týkající se technického stavu nemovitosti může být dobrou argumentací jak pro prodávajícího, tak pro kupujícího, co se týče ceny. Jak si takovou zprávu zajistit? A pokud se nerozhodnete tuto investici učinit, na co se zaměřit při své prohlídce nemovitosti?

 • Logo Skutečná rarita na trhu s nemovitostmi Skutečná rarita na trhu s nemovitostmi

  Byt v paneláku koupíte vždy, i když jsou mezi nabídkami rozdíly, jsou jich desítky v každém městě. Při výběru domku k bydlení nebo k podnikání nalezneme více prvků, které mohou ovlivnit Vaše rozhodnutí. Pokud jste se rozhodli, že dům koupíte, čeká vás období rozhodování a porovnávání nabídek. Uvidíte mnoho nemovitostí a po důkladné úvaze si jistě vyberete. Proč ale hledat něco běžného?

 • Logo 5 rad, jak prodat nemovitost rychle 5 rad, jak prodat nemovitost rychle

  Příliš mnoho kupujících si myslí, že nemovitost, která je již příliš dlouho na trhu, musí mít nějakou skrytou závadu. A to může vést k zbytečnému a nekonečnému snižování ceny. Naštěstí existují způsoby, jak se vyhnout tomu, aby nápis na domě "na prodej" vybledl a prorostl větvemi z vedlejšího stromu.

 • Logo Jak zvýšit atraktivitu nemovitosti před prodejem Jak zvýšit atraktivitu nemovitosti před prodejem

  Správně zvolený postup, který by měl připravit vaši nemovitost na prodej, může sice trvat déle, než byste očekávali, nicméně může pomoci navýšit hodnotu nemovitosti o několik desítek a možná i stovek tisíc. Před samotným prodejem se ujistěte, že svoji nemovitost nabízíte v nejlepším možném stavu, jaký odpovídá vašim možnostem. Zvyšte její atraktivitu!

 • Logo Chcete si pořídit bydlení, ale jste v registru dlužníků? Chcete si pořídit bydlení, ale jste v registru dlužníků?

  Uvažujete o hypotéce na své nové bydlení, ale jste zaneseni v registru dlužníků? Nebo si myslíte, že jste z něj již vymazáni, ale banka vám půjčku neposkytne? Dokonce se můžete i po výmazu z registru dlužníků dopustit úvěrového podvodu, pokud své dluhy zamlčíte. Jak tyto problémy řešit?

 • Logo Realitní kanceláře zaznamenávají rekordní zájem o nemovitosti Realitní kanceláře zaznamenávají rekordní zájem o nemovitosti

  „Většina realitních kanceláří eviduje toto jarní období po několika letech jako velmi dobré a to jak z hlediska zvyšujícího se počtu uzavřených obchodů, tak rostoucího počtu zájemců o koupi starších nemovitostí i novostaveb,“ říká majitel realitní sítě EVROPA Realitní kancelář Michal Macek. Své jistě sehrává i fakt, že pokles cen nemovitostí se zastavil a zejména velká města hlásí dokonce jejich mírný nárůst.

 • Logo Investujte do nemovitosti u golfového hřiště a ještě k tomu v Krkonoších Investujte do nemovitosti u golfového hřiště a ještě k tomu v Krkonoších

  Uprostřed pohádkové krajiny Krkonošských hor vzniká unikátní developerský projekt – výstavba areálu Černý důl. Chcete se stát investorem tradiční roubenky, poloroubenky a nebo bytu vedle golfového hřiště a Skiareálu Černý důl? Investorem unikátního projektu je společnost Areál Černý Důl s.r.o., která se tak blýskla unikátním projektem v panenské přírodě Krkonošského Národního Parku, jehož součástí bude i osmnácti jamkové golfové hřiště. A pozor - 15% pozemků a bytů je již prodáno. 

 • Logo Kolik si banky účtují za předčasné splacení hypotéky? Kolik si banky účtují za předčasné splacení hypotéky?

  Splácíte hypotéku s fixovanou úrokovou sazbou a rádi byste využili rekordně nízkých sazeb a úvěr refinancovali? Vzhledem k výši poplatků je úplně předčasné splacení hypotéky téměř nemožné. Přesto existují způsoby, jak stávající situace využít alespoň pro další fixační období. 

 • Logo Je výhradní (exkluzivní) smlouva s RK výhodná? Je výhradní (exkluzivní) smlouva s RK výhodná?

  Pojem výhradní (exkluzivní) smlouva je v dnešní době často posuzován jako něco nevýhodného ze strany realitní kanceláře vůči jejímu zákazníkovi. Je to skutečně tak? Nebo vám naopak podpis výhradní (exkluzivní) smlouvy přinese výhody?

 • Logo Jak správně inzerovat nemovitost Jak správně inzerovat nemovitost

  V dnešním světě je velké množství marketingových nástrojů, jak inzerovat prodej nemovitosti. Nicméně nejlepší formou, jak propagovat prodej své nemovitosti - a to tak, aby o ní vědělo co možná nejvíce lidí - je jednoznačně internet. Není tedy divu, že až 80% nemovitostí se prodá právě díky internetu. 

 • Logo Jak si zařídit právní servis bez realitní kanceláře? Jak si zařídit právní servis bez realitní kanceláře?

  Při prodeji nemovitosti svépomocí je třeba všechno důkladně promyslet tak, abyste za vše zaplatili co možná nejméně a zároveň zajistili maximální bezpečnost převodu majetku i peněz. Proto se informujte na všechna možná rizika spojená s převodem nemovitostí, kvůli kterým můžete přijít o svoji nemovitost a nebo o peníze. V každém případě budete potřebovat kvalitní právní servis.

 • Logo 10 tipů, jak si vybrat realitního makléře 10 tipů, jak si vybrat realitního makléře

  Samotné rozhodnutí, že prodáte svůj byt či dům, bude vaší životní investicí a volbou, na kterou budete po celý zbytek života vzpomínat. Výběr vhodného realitního makléře je jedním ze zásadních aspektů celého procesu prodeje nemovitosti a měli byste mu proto věnovat náležitou pozornost.

 • Logo Je lepší prodat byt přes realitní kancelář a nebo vlastními silami? Je lepší prodat byt přes realitní kancelář a nebo vlastními silami?

  Realitní kanceláře si berou provizi přibližně ve výši 3 - 5% z ceny nemovitosti. Je to sice náklad navíc, ale na druhou stranu vám mohou pomoci spoustu peněz vydělat, ušetřit a zajistit vám bezpečnost prodeje.

 • Logo Hypotéky pro cizince? Jak kde Hypotéky pro cizince? Jak kde

  Banky uplatňují při financování klientů ze zahraničí rozdílné přístupy. Některé země a jejich občané jsou z pohledu metodiky bank jen těžko profinancovatelní, na druhou stranu například klientům z Ruské federace se přístup k financování v posledních letech zlepšil. Jaká jsou pro cizince hlavní kritéria pro získání hypotéky? 

 • Logo Snižte si daně o zaplacené úroky z úvěrů na bydlení Snižte si daně o zaplacené úroky z úvěrů na bydlení

  Také v letošním roce platí, že po splnění podmínek odečitatelnosti lze ze základu daně z příjmů odečíst sumu úroků až do výše 300 000 Kč ročně. Jaké jsou podmínky splnění nároku a jaký bude mít dopad zvažované snížení limitu na 80 000 Kč? 

 • Logo Výhody a nevýhody prodeje nemovitosti přes realitní kancelář Výhody a nevýhody prodeje nemovitosti přes realitní kancelář

  Realitní kancelář vám může pomoci získat peníze navíc, ale musíte velmi obezřetně vybírat, která je pro vás ta vhodná. Jaké výhody a nevýhody přináší spolupráce s realitní kanceláří?

 • Logo Chystáte se prodat svoji nemovitost sami? Chystáte se prodat svoji nemovitost sami?

  Už jste se rozhodli udělat ten krok a prodat si svůj dům, byt či pozemek (nemovitost) sami? Možná vám pár lidí z vašeho okolí řeklo, že byste to neměli dělat, že je to bláznivý krok, a že to v žádném případě sami nezvládnete. Nicméně už jste rozhodnuti, že ušetříte 3 – 5% za provizi realitní kanceláři? Nezapomínejte si spočítat, zda náklady, které vás bude prodej svépomocí stát, nebudou stejné nebo vyšší, než kdybyste o pomoc požádali realitní kancelář. V tomto článku vám poskytneme několik zásadních rad, jak to provést.

 • Logo Když hypotéku, tak jedině s akční cenou Když hypotéku, tak jedině s akční cenou

  Podle statistik společnosti GOLEM FINANCE hypoteční banky realizovaly v uplynulém roce 269 akcí spojených s poskytováním hypoték. Nejčastěji banky lákaly klienty na snížení poplatku za zpracování úvěru. 

TOPlist