51 608 aktuálních nabídek
od 894 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Jak se přestěhovat, abychom se co nejméně stresovali? Jak se přestěhovat, abychom se co nejméně stresovali?

  Někteří lidé správně říkají: je lepší vyhořet než se stěhovat. Během stěhování jistě tomuto úsloví dáte mnohokrát za pravdu. Jak na to, aby celý proces byl co nejméně stresující a co možná nejrychlejší? Zde je pár tipů, jak by váš "bojový plán" mohl vypadat.

 • Logo Jak vydržet pozemek? Jak vydržet pozemek?

  Držbu lze obecně definovat jako právní nabytí věci (v našem případě nemovitosti), kterou vlastník užívá po dobu danou zákonem v dobré víře, že je jeho vlastní. Vedle například kupní smlouvy, dědění či přiklepnutí licitátora ve veřejné dražbě je vydržení jedním z nabývacích titulů, na jejichž základě může katastr nemovitostí provést vklad vlastnických práv k nemovitosti. Využít jej mohou jak právnické, tak fyzické osoby. 

 • Logo Za jak dlouho se ze mne stane bezdomovec, když nebudu moci splácet hypotéku? Za jak dlouho se ze mne stane bezdomovec, když nebudu moci splácet hypotéku?

  Dnešní doba láká především nízkou úrokovou sazbou. A tak se často stane, že si lidé ukrojí příliš velký krajíc chleba a naplánují si vyšší měsíční splátky, než jsou schopni splácet. Nebo u nich nastane změna životní situace v podobě ztráty zaměstnání, či rozvodu. Zkrátka nikdo nemůže vědět, co se stane za rok, dva či za deset let poté, co si vezmou úvěr nebo hypotéku na delší dobu. Jak se tedy co nejzodpovědněji postavit k nastalé situaci?

 • Logo Dědictví - jak vyřešit vlastnictví nemovitosti před svou smrtí? Dědictví - jak vyřešit vlastnictví nemovitosti před svou smrtí?

  Smrt každého člověka je velkou tragédií. Jak alespoň zmírnit praktickou stránku úmrtí v rodině, co se týče budoucího dědictví? Lze se na takovou událost připravit? Lze zamezit budoucím dohadům a sporům? A jak?

 • Logo Jak nepřijít o nemovitost exekucí? Jak nepřijít o nemovitost exekucí?

  Pokud se řekne exekuce, většina lidí si vybaví nemovitost, která je pro svého majitele ztracena, a je již na pokraji dražby. Není to však tak jednoduché. Cesta, kterou musí nemovitost urazit až k dražbě, je značně komplikovanou a nenastává ze dne na den. Mezi nařízením exekuce a dražbou bývá přibližně rok, ale tato doba se může prodloužit i na více let.

 • Logo Jak vyměnit byt Jak vyměnit byt

  Výměna bytů dnes stále probíhá, ale již v poněkud jiné podobě. Svůj původní charakter si v omezené míře zanechala pouze u státních, či obecních bytů (tedy nájemních bytů). V jiných případech se ve své podstatě jedná o prodej dvou bytů ve stejný okamžik. Tedy již ne o klasickou výměnu bytů. Co se tedy od dřívějších dob změnilo? A jak na to, pokud se přece jenom rozhodnete svůj byt vyměnit?

 • Logo Zveme vás na Realitní kongres Zveme vás na Realitní kongres

  V pondělí 3. listopadu proběhne v pražském Clarion Congress Hotel Prague již pátý ročník Realitního kongresu. Jedná se o největší setkání realitních odborníků ve Střední Evropě, každoročně se ho účastní více než 600 majitelů a manažerů realitních kanceláří, developerů a manažerů firem, které na realitním trhu působí z řad finančních institucí, architektonických studií, IT firem, atd. Mezi hlavní témata letošního ročníku budou patřit zejména hodnocení legislativních změn, které souvisejí s realitním trhem (zákon o katastrech a nový občanský zákoník), vývoj realitního trhu a ekologie v bydlení. Dalším diskutovaným tématem budou připravované úpravy zákona o energetických průkazech budov.

 • Logo Fixní sazby hypoték narazily při klesání do variabilních Fixní sazby hypoték narazily při klesání do variabilních

  Pokles sazeb hypoték se v září téměř zastavil. Jak vyplývá z aktuálních statistik makléřské společnosti GOLEM FINANCE, průměrná úroková sazba hypoték do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti klesla v září o 2 setiny procentního bodu. Průměrné fixní úrokové sazby klesly na úroveň variabilních. 100% hypotéky zlevnily během pěti let skoro o 3 procentní body. 

 • Logo Veletrh Střechy Praha 2015 nabídne pestrý doprovodný program Veletrh Střechy Praha 2015 nabídne pestrý doprovodný program

  Kompletní přehled o současné nabídce materiálů pro střechy, izolace i fasády včetně mnoha novinek nabídne 17. ročník veletrhu Střechy Praha. Tento nejvýznamnější středoevropský veletrh pro stavbu a renovace střech proběhne 22. – 24. 1. 2015 v PVA EXPO PRAHA Letňany souběžně s veletrhem úspor energií Solar Praha a veletrhem Řemeslo Praha. 

 • Logo 5 největších chyb při prodeji nemovitosti 5 největších chyb při prodeji nemovitosti

  Mnoha chybám se vám podaří vyhnout tím, že proces prodeje budete konzultovat se svým realitním makléřem. Ten ale nesmí být ledajakou osobou, která se pouze nazývá realitním makléřem, byť by to byl váš blízký známý. Měli byste si vybrat takového makléře, který je opravdovým profesionálem a který bude umět zasvěceně odpovědět téměř na každou otázku ohledně realit, kterou mu položíte. V takovém případě by s vámi měl všechny kroky konzultovat. Některým chybám může předejít bez vaší součinnosti, v některých bodech vás může požádat o pomoc. Nápomocni mu budete muset být v přípravě nemovitosti na prodej, co se týče fyzických úprav nemovitosti. Také některé úřady nebudou chtít makléři vydat potřebné dokumenty, neboť je mohou vydat pouze vlastníkovi osobně.

 • Logo Jak probíhá převod družstevního bytu do osobního vlastnictví? Jak probíhá převod družstevního bytu do osobního vlastnictví?

  Pokud se chystáte koupit nebo prodat byt, jistě jedna z nejdůležitějších otázek bude, zda se jedná o družstevní byt nebo byt v osobním vlastnictví.

 • Logo Jak ukrást nemovitost Jak ukrást nemovitost

  V dřívější době bylo při prodeji nemovitosti běžnou praxí, že obě strany - jak kupující, tak prodávající - v sebe vkládaly více důvěry. Běžně se praktikoval postup, že strany podepsaly kupní smlouvu, předaly (či převedly bankovním převodem) peníze a poté šly na katastrální úřad a podaly návrh na vklad do katastru nemovitostí. V dnešní době se již tento postup prakticky nerealizuje, neboť je pro obě strany velmi nebezpečný.

 • Logo Znáte reverzní hypotéky? Znáte reverzní hypotéky?

  Inovací na českém hypotečním trhu v posledních letech moc nepřibývá. Příští rok by se však v nabídce mohla objevit zásadní novinka v podobě reverzní (nebo také zpětné) hypotéky, jak alespoň vyplývá z informací serveru Investujeme.cz. Jak reverzní hypotéka funguje, co klientům přináší? A je pro její uvedení na trh vhodná doba?

 • Logo Proč makléři přijímají do nabídky přeceněné nemovitosti? Proč makléři přijímají do nabídky přeceněné nemovitosti?

  Je celkem zřejmé, proč je na internetu velký počet nabídek nemovitostí na prodej, které jsou nabízené přímým prodávajícím a jsou značně cenově nadsazené. Prodávající, který není profesionál a v realitním trhu se pravidelně nepohybuje, jen těžko hned na začátku odhadne správnou cenu své nemovitosti. Většina prodávajících si raději ze začátku drží cenu výš, aby se náhodou nestalo, že nemovitost prodají pod cenou.

 • Logo Jak ocenit nemovitost Jak ocenit nemovitost

  Stanovení ceny nemovitosti je výchozím bodem jejího budoucího prodeje. Jak začít, pokud se rozhodnete prodat svůj dům, byt, pozemek, chatu či chalupu? Z čeho vycházet a koho případně požádat o pomoc?

 • Logo Co je inspekce nemovitosti a jak probíhá? Co je inspekce nemovitosti a jak probíhá?

  Pokud se řekne inspekce nemovitosti, jedná se především o vizuální prohlídku nemovitosti, která má odhalit závady na jejích vnitřních i venkovních částech. U jednotlivých komponentů v domě (rd, chata, chalupa, byt v bytovém domě, ...) se posuzuje především, zda jsou správně a bezpečně používané a zda jejich špatné užívání nezpůsobí budoucí komplikace. Pokud inspektor nějaký problém objeví, napíše o něm zprávu a navrhne řešení. V konečné zprávě inspektor sepíše souhrn všech závad, které by se měly řešit ihned, a také těch, jež jsou pouze výhledovou záležitostí, kterou stačí vyřešit v průběhu delší doby.

 • Logo Chytré bydlení v Praze je dostupnější než kdy dříve Chytré bydlení v Praze je dostupnější než kdy dříve

  Hledáte kvalitní bydlení za rozumnou cenu? Peněz nemáte nazbyt, ale nechcete své úspory utopit v nekvalitním bytě? Trend chytrého bydlení je "byty pro každého," kdo chce za své peníze dostat v první řadě jistotu a spolehlivost a třeba něco navíc. Jeden z průkopníků takového bydlení je společnost Trigema.

 • Logo Jak odhalit vady nemovitosti Jak odhalit vady nemovitosti

  Koupě domu či bytu bývá pro většinu lidí největší životní investicí. O to více by mělo být zřejmé, že se vyplatí investovat peníze do technické kontroly nemovitosti. Navíc objektivní zpráva týkající se technického stavu nemovitosti může být dobrou argumentací jak pro prodávajícího, tak pro kupujícího, co se týče ceny. Jak si takovou zprávu zajistit? A pokud se nerozhodnete tuto investici učinit, na co se zaměřit při své prohlídce nemovitosti?

 • Logo Skutečná rarita na trhu s nemovitostmi Skutečná rarita na trhu s nemovitostmi

  Byt v paneláku koupíte vždy, i když jsou mezi nabídkami rozdíly, jsou jich desítky v každém městě. Při výběru domku k bydlení nebo k podnikání nalezneme více prvků, které mohou ovlivnit Vaše rozhodnutí. Pokud jste se rozhodli, že dům koupíte, čeká vás období rozhodování a porovnávání nabídek. Uvidíte mnoho nemovitostí a po důkladné úvaze si jistě vyberete. Proč ale hledat něco běžného?

 • Logo 5 rad, jak prodat nemovitost rychle 5 rad, jak prodat nemovitost rychle

  Příliš mnoho kupujících si myslí, že nemovitost, která je již příliš dlouho na trhu, musí mít nějakou skrytou závadu. A to může vést k zbytečnému a nekonečnému snižování ceny. Naštěstí existují způsoby, jak se vyhnout tomu, aby nápis na domě "na prodej" vybledl a prorostl větvemi z vedlejšího stromu.

TOPlist