47 363 aktuálních nabídek
od 914 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Nízké úrokové sazby otevírají cestu k lepšímu bydlení Nízké úrokové sazby otevírají cestu k lepšímu bydlení

  Příznivou roli v dostupnosti bydlení v České republice sehrávají jak ceny nemovitostí, tak dostupnost hypoték, jejichž úrokové sazby se v současnosti pohybují na úrovni historického minima, a jsou dokonce nižší, než v dosud rekordním roce 2005.

 • Logo Kde je úrokové dno hypoték? Kde je úrokové dno hypoték?

  Úrokové sazby poskytnutých hypoték začaly v lednu a únoru nepatrně růst. Hodnota souhrnného Hypoindexu v souladu s našimi očekáváními v průběhu ledna vzrostla o 3 bazické body na 3,59 %. Stejně tak došlo k mírnému nárůstu indexu nabídkových cen u hypoték do 85% hodnoty nemovitosti (GOFI 85). Nyní však přichází období, kdy banky každoročně přicházejí s akčními nabídkami snížených úrokových sazeb a poplatků, a ty trend vývoje sazeb opět pozvolna otáčejí.

 • Logo Kolik poskytly banky úvěrů v lednu 2012? Kolik poskytly banky úvěrů v lednu 2012?

  V součtu trh financování bydlení v lednu rostl nad očekávání dobrým tempem o téměř 60 %. 

 • Logo Zamíchají nové banky hypotečním trhem? Zamíchají nové banky hypotečním trhem?

  Hypotéky v současnosti na českém trhu nabízí 15 bank, nicméně bezmála 90 % trhu dlouhodobě ovládá pětice bank v čele s Hypoteční bankou, Komerční bankou a Českou spořitelnou, které doplňuje Raiffeisenbank a UniCredit Bank. Tyto banky v loňském roce poskytly hypotéky za 108,7 miliard korun a jejich tržní podíl povyrostl na 87,5 %, přičemž jednoznačně největší posun v objemu nově poskytnutých hypoték zaznamenala Česká spořitelna, která se po dvou letech opět napevno vrátila mezi tři největší poskytovatele hypoték. A především díky České spořitelně loni vzrostl společný tržní podíl HB, KB a ČS (TOP 3) na 72,5 %.  

 • Logo Nekalé praktiky realitních kanceláří v kostce Nekalé praktiky realitních kanceláří v kostce

  Makléřem se bohužel v dnešní době může stát kdokoliv bez ohledu na vzdělání. Dokonce ani nemusí být členem žádné společnosti. Na živnostenském úřadu téměř na počkání dostanete IČO a zaregistrujete si volnou živnost „Zprostředkování služeb a obchodu”. A hurá! Je z vás makléř. Skoro až děsivé. Uvádíme deset vykřičníků, které na nepoctivce ukazují!!!!!!!!!!

TOPlist