48 921 aktuálních nabídek
od 906 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Modulární zázemí pro sportovce vzniklo v rekordním čase Modulární zázemí pro sportovce vzniklo v rekordním čase

  Vzpomínáte na šatny a zázemí pro sportovce, které využívaly sportovní kluby ještě před několika málo lety? Většinou to byly nepohodlné a staré stavební buňky, které se vlastně staly provizorním řešením na dlouhá léta. O komfortu, natož vzhledu se nedalo mluvit. A jejich přijatelná varianta? Tehdy pouze klasické zděné stavby.

 • Logo Co se chystá na trhu hypoték? Co se chystá na trhu hypoték?

  Úrokové sazby u hypoték klesly na historické dno. To se zamlouvá spotřebitelům, ovšem ČNB přibývají vrásky na čele. Budou se podmínky pro získání hypotéky měnit? Přečtěte si, jak se vás změny dotknou.

 • Logo 5 častých otázek a odpovědí k novému zákonu o úvěru pro spotřebitele 5 častých otázek a odpovědí k novému zákonu o úvěru pro spotřebitele

  Na začátku prázdnin bychom měli znát výsledek projednání návrhu zákona v Senátu. Zákon upravuje celou řadu oblastí týkajících se poskytování úvěrů, včetně úvěrů na bydlení – hypoték a úvěrů ze stavebního spoření. Zde je 5 otázek a odpovědí, které by vás mohly v souvislosti s novým zákonem zajímat. 

 • Logo Zvýší zákon o úvěru sazby hypoték? Zvýší zákon o úvěru sazby hypoték?

  Poslanecká sněmovna v pátek schválila návrh nového zákona o úvěru pro spotřebitele. Zdraží hypotéky? Podle dat společnosti GOLEM FINANCE, klesla průměrná nabídková sazba hypoték na 1,97 %. Rekordně levné hypotéky však již nedokážou přetlačit růst cen bytů, takže pořízení vlastního bydlení je čím dál nákladnější. V průměru Češi a Moravané vynakládají na splátku hypotéky 1/3 svého čistého příjmu. 

 • Logo Chystá se zlevňování hypoték s desetiletou fixací? Chystá se zlevňování hypoték s desetiletou fixací?

  V březnu snížilo sazby hypoték 6 bank. Úrokové indexy klesly na nová minima a kvapem se blíží k prolomení dvouprocentní hranice. Klienti, kterým nyní končí pětiletá fixace, mohou na měsíční splátce ušetřit několik tisíc korun, nebo si splatnost úvěru zkrátit o několik let. V rámci refixace roste rovněž zájem o navýšení úvěru. 

 • Logo Jak dopadla převratná hypotéka s plovoucí sazbou? Jak dopadla převratná hypotéka s plovoucí sazbou?

  Hypotéky s plovoucí sazbou slaví šestileté výročí na českém trhu. Jak jsou na tom klienti, kteří tehdy dali přednost plovoucí sazbě před hypotékou s fixací? 

 • Logo Jak je v inzerátech označována energetická náročnost Jak je v inzerátech označována energetická náročnost

  Pouze 14 procent inzerátů na pronájem obsahuje relevantní údaj o energetické náročnosti nabízené nemovitosti. V 59 procentech případů realitní kanceláře sice tento povinný údaj zveřejňují, ale uvádějí mimořádně nehospodárnou třídu G. Téměř ve třetině inzerátů informace chybí. Rozdíl v nákladech na energie mezi třídou A a G přitom může dosáhnout až 90 procent ročně, zásadní je technický stav budovy a kvalitní tepelná izolace.

 • Logo Peníze ze stavebka půjde vybrat i bez opatrovnického soudu Peníze ze stavebka půjde vybrat i bez opatrovnického soudu

  Schvalovacím procesem úspěšně prošla novela zákona o stavebním spoření, která ruší povinnost schvalování výběru naspořených prostředků na stavebním spoření dítěte. Dobrá zpráva jak pro rodiče, tak stavební spořitelny. Co dalšího se chystá v oblasti úvěrů na bydlení a kdy začnou nová pravidla platit? 

 • Logo 5 bodů, které by neměly chybět v nájemní smlouvě 5 bodů, které by neměly chybět v nájemní smlouvě

  Pokud máte v plánu přestěhovat se do pronájmu, měli byste si ohlídat, aby měla nájemní smlouva všechny právní náležitosti. Podívejte se, co by ve smlouvě nemělo chybět.

 • Logo Nový program zvýhodněných půjček pro mladé! Nový program zvýhodněných půjček pro mladé!

  Mladí lidé do 36 let věku budou moci získat až 600 000 Kč na pořízení vlastního bydlení prostřednictvím zvýhodněné půjčky Státního fondu rozvoje bydlení. Spuštění nového programu podpory bydlení začala minulý týden projednávat vláda. Úroky by se mohly pohybovat okolo 2 procent.

 • Logo Veletrh Střechy Praha 2016 s rekordním počtem návštěvníků! Veletrh Střechy Praha 2016 s rekordním počtem návštěvníků!

  18. ročníku největšího středoevropského veletrhu pro stavbu a renovaci střech STŘECHY PRAHA se opět účastnily nejvýznamnější firmy z oboru. Akce se uskutečnila 21. – 23. 1. 2016 v PVA EXPO PRAHA Letňany. Souběžně se konal veletrh pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků ŘEMESLO PRAHA, veletrh úspor energií SOLAR PRAHA a dále veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA.

 • Logo Znáte podmínky rezervační smlouvy? Znáte podmínky rezervační smlouvy?

  Koupě nemovitosti je často náročným procesem zahrnujícím poměrně složité právní úkony. A pokud máte o konkrétní nemovitost vážný zájem, zřejmě budete muset podepsat rezervační smlouvu. Ta zajistí blokování nemovitosti po určitou dobu, kterou využijete k vyřízení všech potřebných úkonů, které jsou s koupí nemovitosti spojené.

 • Logo Inspirujte se svěžími jarními trendy v designu, bydlení a zahradách Inspirujte se svěžími jarními trendy v designu, bydlení a zahradách

  Plánujete v blízké době stavbu či rekonstrukci svého bytu či domu? Zajímají vás novinky z oblasti zahradní architektury? Přemýšlíte, jak nejlépe vybavit interiér vašeho domova? Chcete se inspirovat novými trendy? V tom případě nesmíte chybět na tradičním souboru veletrhů o bydlení, zahradě a designu FOR HABITAT, FOR FURNITURE, FOR GARDEN a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY, který bude probíhat od 17. do 20. března na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

 • Logo Jsou výhodné krátkodobé pronájmy nemovitostí? Jsou výhodné krátkodobé pronájmy nemovitostí?

  V posledních letech jsou stále populárnější krátkodobé pronájmy nemovitostí, především pak bytů. Jedná se ve své podstatě o jakousi variantu k bydlení v ubytovacím zařízení, např. v hotelu. Součástí krátkodobých pronájmů nemovitostí bývá často i servis, jakým je úklid nebo výměna ložního prádla. 

 • Logo Silná poptávka po bydlení bude i v roce 2016. Jen aby bylo co kupovat! Silná poptávka po bydlení bude i v roce 2016. Jen aby bylo co kupovat!

  Ceny bytů dál rostou. V meziročním srovnání jsou nyní oproti loňskému prosinci zhruba o 200 000 Kč vyšší. Lidé musí na pořízení průměrného bytu vydělávat déle. Zatímco loni v prosinci na pořízení bytu stačil Čechům zhruba pětinásobek průměrného ročního příjmu, nyní je to již 5,5násobek. Českým domácnostem se však daří lépe, což bude mít pozitivní vliv na míru dostupnosti bydlení v roce 2016. 

 • Logo Na co si dát pozor v nájemní smlouvě? Na co si dát pozor v nájemní smlouvě?

  Rozhodli jste se vyřešit svoji momentální životní situaci pronájmem bytu? Prvním úkolem je najít ten správný byt. Měl by vyhovovat velikostí, polohou, zařízením a především cenou. A pak už stačí jen uzavřít vyváženou nájemní smlouvu, která bude přijatelná pro obě strany - nájemníka i vlastníka. Na co si dát před podpisem smlouvy pozor?

 • Logo Kupujete nemovitost? Dejte pozor, aby byla v budoucnu prodejná! Kupujete nemovitost? Dejte pozor, aby byla v budoucnu prodejná!

  V dnešní době je velmi snadné vyhledat a pořídit nemovitost. Výhodné úrokové sazby hypoték, velké množství nemovitostí k prodeji, snadné vyhledávání nemovitostí na internetu. To vše přispívá jednoduchosti nákupu nemovitosti. Ale nic nemusí trvat věčně, přestože z nového domova máte radost, může přijít změna životní situace a nemovitost budete potřebovat opět prodat. Na to je třeba myslet již při jejím nákupu.

 • Logo Stále více Čechů investuje do nemovitosti. Víme proč! Stále více Čechů investuje do nemovitosti. Víme proč!

  Rok 2015 je rekordní z pohledu objemu a počtu sjednaných hypotečních úvěrů. Banky nabízejí nejvýhodnější podmínky za posledních několik let a je nasnadě toho využít. Investice do nemovitosti navíc začíná být vnímána jako jedna z možností pro zabezpečení na stáří.

 • Logo Veletrh Střechy Praha 2015 nabídne pestrý program Veletrh Střechy Praha 2015 nabídne pestrý program

  18. ročníku prestižního veletrhu pro stavbu a renovaci střech STŘECHY PRAHA se budou opět účastnit nejvýznamnější firmy z oboru. Doprovodný program je realizován za aktivní podpory a účasti špičkových odborníků z renomovaných institutů. Akce se uskuteční 21. – 23. 1. 2016 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

 • Logo Jak správně inzerovat nemovitost Jak správně inzerovat nemovitost

  Prodat nemovitost znamená „dostat ji pořádně na oči.“ Jedině tak máte šanci najít vhodného kupce. A když už ji dobře zviditelníte (například na portále ceskereality.cz nebo v regionálním tisku), je toho třeba náležitě využít. Prezentaci prodávané nemovitosti musíte vyšperkovat tak, aby zaujala co nejvíce lidí a dostala se z šedi a nudy ostatních nabídek. Jak na to?

TOPlist