51 609 aktuálních nabídek
od 894 realitních kanceláří a soukromníků

Články, rady, tipy a návody - Články

 • Logo Jak získat nižší úrokovou sazbu i v průběhu fixace? Jak získat nižší úrokovou sazbu i v průběhu fixace?

  Klienti, kterým v těchto měsících končí fixace úrokové sazby, nebo noví klienti zvažující žádost o hypotéku, mohou nyní díky nízkým úrokovým sazbám ušetřit na splátce úvěru tisíce korun. Komu pokles sazeb velkou radost nepřináší, jsou klienti, kteří se nyní nacházejí uprostřed fixace a jejich splátka se odvíjí od sazeb o více než 1 procentní bod vyšší. I tito klienti však mohou z poklesu sazeb profitovat. Jak?

 • Logo Potvrzeno. Hypotéky dál zlevňují! Potvrzeno. Hypotéky dál zlevňují!

   Indexy GOFI, které mapují průměrné nabídkové úrokové sazby hypoték, během jediného měsíce klesly o více než desetinu procentního bodu a dosáhly dalšího historického minima. Hypotéky do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti (LTV*) banky v průběhu září v průměru nabízely za 3,39 %.

 • Logo Srpnové výsledky hypoték překonaly očekávání Srpnové výsledky hypoték překonaly očekávání

  Tuzemské banky poskytly v průběhu srpna svým klientům hypotéky v celkovém objemu 10,3 miliardy korun, což je o 4,2 % více než ve stejném období loňského roku a druhý nejvyšší srpnový výsledek v historii. Banky by měly s velkou pravděpodobností překonat loňské výsledky a celková suma úvěrů na bydlení by se mohla přiblížit až k 180 mld. Kč.

 • Logo Fixní úrokové sazby hypoték pod 3 procenta Fixní úrokové sazby hypoték pod 3 procenta

  Dobré zprávy pro klienty zvažující žádost o hypotéku. Podzimní hypoteční sezona startuje a banky se pustily do dalšího snižování nabídkových úrokových sazeb. Hypotéky s fixní úrokovou sazbou je nyní možné již u čtyř bank získat za méně než 3 procenta. Variabilní sazby se blíží hranici 2 procent.

 • Logo Dostupnost bydlení se stále zlepšuje Dostupnost bydlení se stále zlepšuje

  Trend zlepšující se dostupnosti bydlení v srpnu pokračoval. Ze statistik je zřejmé, že v srpnu došlo poprvé k poklesu indexu návratnosti bydlení pod hranici 4 let. Klesl rovněž index dostupnosti bydlení na hodnotu 28,1 %, a to pro hypoteční financování do 85 % hodnoty nemovitosti.

 • Logo Kde je úrokové dno? Kde je úrokové dno?

  Nabídkové úrokové sazby hypoték v červenci dosáhly svého historického minima. V srpnu se však jejich pokles zastavil a stoprocentní hypotéky meziměsíčně dokonce podražily o 6 setin procentního bodu. Úrokové sazby čekají na rozcestí, co přinese tento měsíc, kdy odstartuje podzimní hypoteční sezóna?

 • Logo Refinancování hypoték tlačí sazby dolů Refinancování hypoték tlačí sazby dolů

  V průběhu července české banky sjednaly 5636 hypoték v celkové hodnotě 9,14 miliardy korun, tedy o 6,5 % více, než v loňském červenci. Celkově od začátku roku již suma poskytnutých hypoték dosahuje bezmála 69 miliard korun. Jak velkou část však tvoří refinancování?

 • Logo Sazba se slevou – nejčastější lákadlo hypotečních bank Sazba se slevou – nejčastější lákadlo hypotečních bank

  Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny, soupeření o klienty prostřednictvím nejrůznějších akčních nabídek ovšem nekončí. Prim hrají v tuto chvíli kampaně zaměřené na úrokové sazby hypoték doplňované slevou na poplatku za vyřízení hypotéky. 

 • Logo Sazby roztávají. Dostupnost bydlení nikdy nebyla lepší Sazby roztávají. Dostupnost bydlení nikdy nebyla lepší

  Hypotéky vlivem nejrůznějších akčních nabídek a vzájemného soupeření bank v červenci opět zlevnily. Hypotéku s pětiletou fixací nyní banky nabízejí za 3,50 %. Navíc klienti další tisícikoruny mohou ušetřit na snížených poplatcích za vyřízení nebo správu úvěru. Nikdy v historii nebyla finanční dostupnost vlastnického bydlení na lepší úrovni. V Praze si hypotéky poprvé ukousnou z příjmů domácností méně než polovinu.

 • Logo V USA přes 80 % nových hypoték tvoří refinancování V USA přes 80 % nových hypoték tvoří refinancování

  Úrokové sazby hypoték se nyní ve Spojených státech nacházejí na historických minimech. Nových hypoték na pořízení nemovitosti se však mnoho nesjednává. Hypotéky, včetně té Marka Zuckerberga (zakladatel facebooku), která se stala se svým úrokem 1,05 % hitem minulého týdne, nyní slouží především k refinancování.

 • Logo Banky poskytly v prvním pololetí hypotéky za 60 miliard Banky poskytly v prvním pololetí hypotéky za 60 miliard

  Hypoteční banky poskytly v letošním červnu 7.062 hypoték v celkovém objemu přesahujícím 11,6 miliardy korun. Celkově od začátku roku již čáska sjednaných hypoték dosahuje bezmála 60 miliard korun, což je o 7 % více než loni. Stavební spořitelny zatím loňské výsledky kopírují.

 • Logo AXA Bank začíná nabízet hypotéky AXA Bank začíná nabízet hypotéky

  Expanze bank na český hypoteční trh pokračuje. Nově svou nabídku hypotečních úvěrů představila AXA Bank. Ta je v letošním roce již třetí bankou, která se nenechala odradit zostřenou konkurencí na trhu a rozhodla se rozšířit řady poskytovatelů hypoték v ČR.  

 • Logo Levné hypotéky umožňují snáze pořídit vlastní bydlení Levné hypotéky umožňují snáze pořídit vlastní bydlení

  Zatímco před 3 roky průměrná domácnost vynaložila na splátku hypotéky více než polovinu svého měsíčního příjmu, nyní je to méně než třetina, vyplývá z aktuálních statistik dostupnosti bydlení společností GOLEM FINANCE a realitního portálu www.realitycechy.cz.

 • Logo Nejlevnější hypoteční prázdniny Nejlevnější hypoteční prázdniny

  Nabídkové úrokové sazby hypoték klesly během června o další setiny procentního bodu a klesat nejspíš budou i v průběhu prázdnin. Další prostor pro snížení sazeb otevřela bankovní rada ČNB, která na svém čtvrtečním zasedání odhlasovala snížení základní úrokové sazby z 0,75 na 0,50 procenta. Tímto rozhodnutím se sazby ČNB dostaly na historické minimum.

 • Logo Banky na hypotékách znovu poskytly přes 10 miliard Banky na hypotékách znovu poskytly přes 10 miliard

  Hypoteční banky v květnu letošního roku svým klientům poskytly 6309 hypoték v celkovém objemu 10,7 miliardy korun. V meziročním srovnání je patrné, že hypoteční trh nepatrně ztrácí dech a prohospodařuje svůj více než 5miliardový náskok z úvodních dvou měsíců roku, přesto výsledky za letošní rok budou opět výjimečné. 

 • Logo Švýcaři těží z evropské dluhové krize Švýcaři těží z evropské dluhové krize

  Na základě ekonomického vývoje v zemích eurozóny byla Švýcarská centrální banka před časem donucena snížit své základní úrokové sazby na úroveň blízko nuly. Výsledkem jsou rekordně nízké úrokové sazby hypoték. Hypotéku s tříletou fixací mohou nyní klienti ve Švýcarsku získat za necelých 1,50 procenta.

 • Logo Hypotéky si z příjmů domácností ukrajují stále méně Hypotéky si z příjmů domácností ukrajují stále méně

  Klesající úrokové sazby významnou měrou pomáhají ke stále lepší dostupnosti vlastnického bydlení, která je v tuto chvíli na nejlepší úrovni v historii. Lidé, kteří si pořizují bydlení na hypotéku, v tuto chvíli na měsíční splátku již vynaloží méně než 1/3 svého měsíčního příjmu. 

 • Logo Realitní kancelář jako výzva Realitní kancelář jako výzva

  Paní Renée Zedníčková se pohybuje v oblasti realit už deset let a dnes je spolu se svou dcerou majitelkou jedné z nejlepších realitních kanceláří EVROPA v západočeském regionu. Žen, které by vlastnily realitní kancelář, v Čechách opravdu není mnoho. „Pro nás je naše podnikání každodenní výzva a baví nás,“ říká paní Zedníčková. „Když jsme s EVROPA realitní kanceláří začínaly, majitel značky pan Michal Macek nejprve ve vedení ženu, natož ženy, nechtěl. Na prvním ročním meetingu ale musel změnit názor a uznat, že jsme nejlepší.“

 • Logo Stoprocentní hypotéky za méně jak 5% Stoprocentní hypotéky za méně jak 5%

  Z aktuálních statistik indexu GOFI, jenž mapuje vývoj nabídkových úrokových sazeb, vyplývá, že pokles úrokových sazeb pokračoval i v květnu. Hypotéky se 100% LTV nyní banky poprvé od roku 2007 v průměru nabízejí za méně než 5 procent.

 • Logo Velká trojka posiluje svou pozici na trhu hypoték Velká trojka posiluje svou pozici na trhu hypoték

  Rok 2011 byl rokem návratu České spořitelny do hypoteční špičky a rokem, kdy TOP 5 (HB, KB, ČS, RB, UCB) potvrdila své dominantní postavení na trhu. Jaké trendy pozorujeme na trhu hypoték v letošním roce a jak se daří novým bankám?

TOPlist