55 445 aktuálních nabídek
od 901 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Byt 2+kk
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Opava
V okruhu
Opava
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byt 2+kk na prodej, obec Opava

Aktuálně se zde cena bytů 2+kk k prodeji pohybuje od 1 900 000 Kč do 3 690 000 Kč

Ceny bytů 2+kk v obci Opava

Cena bytů 2+kk na prodej v obci Opava se momentálně pohybuje od 1 900 000 Kč do 3 690 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 9 103 Kč do 17 680 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 49 807 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 69 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty 2+kk k prodeji v obci Opava.

Jaké jsou byty na prodej v obci Opava?

Na trhu v Opavě jsou v současné době různé druhy bytů, kdy nejpočetnější jsou byty 3+1 (25) v cenách od 2 533 000 Kč, následují byty 2+1 (14) od 1 980 000 Kč, byty 2+kk (10) od 1 900 000 Kč, byty 3+kk (7) od 3 790 000 Kč, byty 4+1 (6) od 3 680 000 Kč, byty 1+1 (3) od 1 500 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (3) od 1 560 000 Kč, byty 4+kk (2) od 3 500 000 Kč a ostatní byty (2) od 4 390 000 Kč.

Lokality bytů 2+kk k prodeji

V obci Opava nabízíme byty 2+kk v celkem 4 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty 2+kk na prodej v Předměstí (4), Byty 2+kk na prodej v Malých Hošticích (2), Byty 2+kk na prodej v Městě (1), Byty 2+kk na prodej v Jaktaři (1).

Byty 2+kk si můžete vybrat také dle městských částí: Byty 2+kk na prodej MČ Opava (nečleněná část města) (5), Byty 2+kk na prodej MČ Opava-Malé Hoštice (2).

Jak vybrat byt 2+kk k prodeji podle vlastností a lokality

Byty 2+kk nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (5), centrum (2), okraj obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt 2+kk v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (4). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu 2+kk k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt 2+kk a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu 2+kk pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty 2+kk se zajištěným parkováním, tedy byty 2+kk v Opavě s garáží nebo byty 2+kk v Opavě s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu 2+kk se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty 2+kk v 1. patře (3) a 2. patře (3), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše. Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty 2+kk v 6. a vyšším poschodí. Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty 2+kk s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu 2+kk: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Opava na prodej byty 2+kk v bezvadném stavu (5), po rekonstrukci (4), v dobrém stavu (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty 2+kk v Opavě dle vlastnictví

Byty 2+kk zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt 2+kk v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty 2+kk se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Nabídka bytů 2+kk v obci Opava dle inzerenta:

V Opavě a okolí pochází 10 bytů 2+kk z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty 2+kk k prodeji inzerují tyto realitky: 1. opavská realitka s.r.o. (3), JOLK REALITY (2), CENTURY 21 Česká republika (2), ByrFin Real Estate (1), Realitní samoobsluha s.r.o. (1), a NEXT REALITY GROUP a.s. (1),.

Jak najít vhodný byt 2+kk na prodej v obci Opava?

Pokud máte konkrétní představu bytu 2+kk, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt 2+kk na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Opava 1 novinka, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt 2+kk podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt 2+kk v Opavě?

V obci Opava působí 13 realitních makléřů, spadajících pod 10 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Opava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Zbyněk Kunz, Ing. Václav Hořínek, Tomáš Kořistka, Renáta Gratzová, Ing. Pavel Sollich, Jana Martínková, Karolína Kunzlová, Ing. Daniel Bachmann a Petr Vícha.

Nejvíce nemovitostí v okolí Opavy nabízí Renáta Gratzová (3). Pokud chcete prodat či pronajmout byt 2+kk vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+kk, 35m2, Opava - Předměstí, Hany Kvapilové

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej bytu 2+kk s balkónem , Hany Kvapilové v domě po revitalizaci. Byt se nachází v domě po revitalizaci v 1.patře , o celkové ploše 35m2 s okny a balkónem situovanými do vnitrobloku domu, kde je rovněž možnost stání. V bytě jsou maximálně…

Prodej bytu 2+kk, 40m2, Opava - Předměstí, Vyhlídalova

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej bytu 2+kk, 40m2 v Opavě, na ul. Vyhlídalova. Byt se nachází ve 2. patře cihlového domu bez výtahu. V celém bytě jsou plovoucí podlahy a  plastová okna s žaluziemi. V koupelně a na WC je dlažba. V obývacím pokoji je kuchyňská…

Prodej bytu 2+kk, 44m2, Opava

JOLK REALITY

Nabízím Vám k prodeji velice pěkný byt na klidném místě v Loděnici, pouze 8km od Opavy. Byt se nachází v cihlové zástavbě. Byt má plastové okno v trojskle. V ložnici a v chodbě se nachází vestavěná skříň. Náklady na služby jsou cca 3.000,- K. Byt se…

Prodej bytu 2+kk, 49m2, Opava - Malé Hoštice, Dvořákova

CENTURY 21 Česká republika

Malé Hoštice jsou vyhledávanou lokalitou pro život. Centrum Opavy je doslova na dohled, ale zároveň si vychutnáte klid a atmosféru klidného okraje města. Najít v této čtvrti nemovitost ke koupi je poměrně vzácnost a my Vám přinášíme hned 3 nově vybudované bytové…

Prodej bytu 2+kk, 60m2, Opava, Jurečkova

Realitní samoobsluha s.r.o.

Byt předělaný na masérnu a zkolaudovaný na nebytový prostor , je možnost zajistit kolaudaci zpět na bytový prostor . Bezbariérový přístup z chodníku . Prostor byt/masérna je v I. nadzemním podlaží ,v centru města v klidné části , všude blízko…

Prodej bytu 2+kk, 60m2, Opava - Malé Hoštice, Dvořákova

CENTURY 21 Česká republika

Malé Hoštice jsou vyhledávanou lokalitou pro život. Centrum Opavy je doslova na dohled, ale zároveň si vychutnáte klid a atmosféru klidného okraje města. Najít v této čtvrti nemovitost ke koupi je poměrně vzácnost a my Vám přinášíme hned 3 nově vybudované bytové…

Prodej bytu 2+kk, 44m2, Opava - Město, Masarykova třída

ByrFin Real Estate

Jste městský typ a chcete bydlet přímo v centru? Novinkou na prodej je tento byt 2+kk, který nalezneme ve 3. patře bytového domu v centru města Opavy, na ulici Masarykova třída. Byt, jehož moderní dispozice vám nabídne vzdušný obývací pokoj spojený s kuchyní,…

Prodej bytu 2+kk, 39m2, Opava - Předměstí, Pekařská

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej luxusního bytu 2+kk, 39m2 v Opavě, na ul. Pekařská. Byt se nachází v 1. patře cihlového domu bez výtahu. Dům je po celkové revitalizaci, včetně střechy. V pokojích je dřevěná podlaha a plastová okna s roletkami. V předsíni a koupelně je…

Prodej bytu 2+kk, 40m2, Opava - Jaktař, Přemyslovců

JOLK REALITY

Nabízím Vám k prodeji byt o dispozici 2 kk v přízemí bytového domu o velikosti 40 m2 v Opavě Jaktaři na ulici Přemyslovců. Byt je v osobním vlastnictví po celkové rekonstrukci v roce 2015. V bytě se dělaly nové rozvody, nová plastová…

Prodej bytu 2+kk, 65m2, Opava, Pivovarská

Při vstupu do cihláku na vás vždy dýchá kouzlo staré zástavby, který je plný příběhů a vzpomínek. A možná právě na vás čeká tenhle útulný byt, který splňuje všechny potřeby pro moderní bydlení, stíhá tempo a bude se zde psát nová kapitola vašeho života. Proběhla zde…


TOPlist